Izložbe pasa - Strana 8
Strana 8 od 11 PrvaPrva ... 678910 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 106 do 120 od ukupno 159
  1. #106

    Odgovor: Izložbe pasa

    Citat silvia kaže: Pogledaj poruku
    Sutra je izložba u Odžacima, jel ide neko?

    NARAVNO
    U raju je lepo, ali u paklu je EKIPA...

  2. #107

    Odgovor: Izložbe pasa

    Ninjo je osvojio CAC i za dlaku CACIB, sve u svemu, prezadovoljni smo
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  3. #108

    Odgovor: Izložbe pasa

    Pozdrav svima ! Ja sam Dalibor iz N.Sada i Odgajivac sam A.S.T-a!

    Imam odgajivacnicu Dacha's Master-4634.

    Danas sam bio u Apatinu i jako sam ostecen no to je kod nas normalno,zar ne?

    Evo sami prosudite






    A ovo je Beby bis lll mesto. A u pozadini je sudinica
    Dacha's Master

  4. #109
    CACIB ODZACI...







    Citat Dachas Master kaže: Pogledaj poruku
    Pozdrav svima ! Ja sam Dalibor iz N.Sada i Odgajivac sam A.S.T-a!

    Imam odgajivacnicu Dacha's Master-4634.

    Danas sam bio u Apatinu i jako sam ostecen no to je kod nas normalno,zar ne?

    Evo sami prosudite






    A ovo je Beby bis lll mesto. A u pozadini je sudinica
    Dacho razlika je ocigledna...
    Do sada niko nije dao logicno objasnjenje za sudijsku odluku.
    Mislim da dovoljno govori to da je sudinica pred delegatom Mahmudom Al Dagistanijem izjavila "da ce ti se oduziti"
    Poruku je izmenio silvia, 28.04.2008 u 19:26 Razlog: 2 uzastopna posta
    U raju je lepo, ali u paklu je EKIPA...

  5. #110

    Odgovor: Izložbe pasa

    Jel bio neko na izložbi u Novom Kneževcu? Ninjo je osvojio CAC
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  6. #111

    Odgovor: Izložbe pasa

    Da li neko zna gde moze da se nabavi stene hrta Azavak?

  7. #112

    Odgovor: Izložbe pasa

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Da li neko zna gde moze da se nabavi stene hrta Azavak?
    Jel si probao preko oglasa?
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  8. #113

    Odgovor: Izložbe pasa

    U nedelju ima izložba pasa na Salašu 137, jel ide neko?
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  9. #114

    Odgovor: Izložbe pasa

    Ja ne idem.. Nemam koga da vodim... mozda tek u oktobru... ako budu spremni za izlaganje.... Srecno svima koji idu!!!
    P.S. Silvija ajde nacini neku sliku pa je okaci posle.

  10. #115

    Odgovor: Izložbe pasa

    Citat Alexander 37 kaže: Pogledaj poruku
    Ja ne idem.. Nemam koga da vodim... mozda tek u oktobru... ako budu spremni za izlaganje.... Srecno svima koji idu!!!
    Hvala

    P.S. Silvija ajde nacini neku sliku pa je okaci posle.
    Ja nisam mogla otići, mora neko da pazi na male bebe , ali oni jesu, pa ćemo da vidimo šta će uraditi

    E da, juče je Ninjo bio na izložbi u Rumi i odlično je prošao doneo je 2 pehara i jednu medalju Bio je Klubski pobednik, BOB prvak rase (najlepši pas rase, nevezano za pol) i BIS (Best in Show) - najlepši pas na izložbi
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  11. #116

    Odgovor: Izložbe pasa

    Odlicno...? Prosao je fenomenalno!!!! Jel u Rumi bila specijalka??? Svaka cast... znachi mladi tata napreduje... Mogla bih da postavis koju sliku Ninja.. nisam ga odavno video... Pozz

  12. #117

    Odgovor: Izložbe pasa

    Citat Alexander 37 kaže: Pogledaj poruku
    Odlicno...? Prosao je fenomenalno!!!! Jel u Rumi bila specijalka??? Svaka cast... znachi mladi tata napreduje...
    Bio je Terrier show

    Mogla bih da postavis koju sliku Ninja.. nisam ga odavno video... Pozz
    Hoću

    Što se tiče izložbe na Salašu 137, opet smo dobro prošli, osvojio je 2 pehara, CAC, CACIB, BOB, R.BOG
    Poruku je izmenio silvia, 23.09.2008 u 12:03 Razlog: :roll:
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  13. #118

    Odgovor: Izložbe pasa

    nova sam na forumu i htela sam da pitam nesto,
    . Imam maltezerku i htela bih da je izvedem na izlozbu za nekih mesec dana ,ja mislim da pada tad, pa me interesuje sta je potrebno da ona zna? da li se isto trazi i od velikih i malih rasa. Ona sada ima 5 meseci,kad bude izlozba imace vec 6?

  14. #119

    Odgovor: Izložbe pasa

    S' obzirom da si nova na forumu zelim prvo da ti pozelim dobrodoslicu. Werovatno mislis na CACIB Beograd koji se odrzava 2. novembra . Tvoj pas ce tada biti mlad za ocenjivanje tako da mozes samo da ga povedes kao posmatrac... ili da ga prijavis u razredu najmladjih (6-9 meseci). Psi iz bebi i razreda najmladjih se ne ocenjuju. Dobices neka objasnjenja od sudije... sta mu se svidja a sta ne na stenetu na sta bi trebalo da obratis paznju....itd. Znaci ako zelis da ocenis svoju Maltezerku moraces da sacekas prolece. U sustini od psa se trazi da se predstavi u najboljem svetlu.. Pregledaju mu se zubi... prosetas par krugova sa psom ,postavis ga u stav... i to je to. Evo malo opsirnijeg objasnjenja kako uvezbati psa za izlaganje na izlozbi.... SRECNO.

    Vežba "Stoj" je neophodna. Da bi sudija na izložbi video psa i dobro sagledao sve njegove osobine, pas mora da nauči da stoji neprekidno nekoliko minuta. Vežbu izvodimo tako što psa držimo na kratko, za ogrlicu, komandujemo malo odugovlačećim glasom "Stooj", cimnemo malo ogrlicu, i pritisnemo psa slobodnom rukom u predelu stomaka. Cim je pas stao, pomilujemo ga po grudima i stomaku. Dok god pas pokušava da se kreće, komandujete mu zabranu i ponavljate komandu "Stoj" sa korekcijama na povodniku i pritiskom na stomak. Kada je pas shvatio vežbu i mirno stoji na komandu, možete preći na korekciju izložbenog stava (pomeranje nogu i tela psa da bi pas što lepše izgledao). Nemojte biti grubi jer pas će ovu vežbu izvoditi u grču, što umanjuje njegovu lepotu i eleganciju.

    Na izložbama je neophodno, pri ocenjivanju eksterijera, da sudija pogleda zube psa. U slučaju da pas pokaže agresivnost ili se otima vlasniku, sudija ne može da vidi zube, a pas se udaljava sa izložbe!

    Da biste psa naučili da bude miran, kada sudija pregleda zube, ne treba primenjivati ni jedan vid prinude već, naprotiv, treba biti što nežniji. Zato, u početku, psa u kući ili dvorištu milujemo jednorn rukom po gornjoj vilici, a drugom po donjoj, a povremeno prelazimo sa obe ruke preko njuške psa. Kada je pas postao potpuno siguran u naše milovanje i rado ga prihvata, počinjemo postepeno da podižemo gornju a zatim spuštamo donju usnu. Ovo treba, u početku, da traje svega nekoliko sekundi.

    Sve vreme usta moraju biti potpuno zatvorena da bi pri prikazu mogli videti ugriz zuba. Pazite da ne zatvorite nosne šupljine, kako bi pas mogao normalno da diše.

    Dok vam je pas pored nogu, mazite ga i polako češkajte po gornjoj i donjoj usni sa strane da bi pored sekutića mogli pokazati i predkutnjake i kutnjake.

    Koristite svaku priliku da ovako trenirate psa. Možete biti potpuno sigurni da vaš pas neće biti uznemiren na izložbi, kada mora da se pokaže u punom sjaju, kako u lepoti, tako i vaspitanju.

  15. #120

    Odgovor: Izložbe pasa

    Citat bokvica kaže: Pogledaj poruku
    nova sam na forumu i htela sam da pitam nesto,
    . Imam maltezerku i htela bih da je izvedem na izlozbu za nekih mesec dana ,ja mislim da pada tad, pa me interesuje sta je potrebno da ona zna? da li se isto trazi i od velikih i malih rasa. Ona sada ima 5 meseci,kad bude izlozba imace vec 6?
    Ćao bokvice, dobro nam došla Što se tiče dresure i ponašanju u ringu, na ovoj temi http://www.vojvodinacafe.com/forum/k...sura-pasa.html imaš sve što je potrebno da znaš. A što se tiče starosti psa, tvoja ženka će moći da ide u razred juniora od 6 - 9 meseci. Ako te mrzi da čitaš temu što sam ti postavila, ja ću ti u kratkim crtama napisati ono osnovno što ti je potredno za izložbu. Prvo je pokazivanje zuba, probaj da joj temeljno pregledaš zube, od napred, sa strane, pipaj i prstima. Zamoli neke svoje prijatelje ili poznanike, da i oni isto to urade (naravno, ako se ne boje ) trebalo bi to češće vežbati, jer će tako pas shvatiti, da je to sasvim normalna stvar, da mu neko, da kažem, nepoznat gleda zube. Svaki put kada pregled obavite uspešno, ti je pohvali, počasti je sa nečim što ona voli (neki keksić, granula itd., ) Druga stvar je vežbanje psa da stoji mirno. Za početak neka to traje od 30 do 40 sekundi, posle postepeno produži. Isto tako je nagradi svaki put kada te posluša i uspe da stoji u stavu ( trebalo bi da u džepu uvek imaš granule ili nešto tome slično), kada je to naučila, probaj da joj ispraviš noge (a da ona i dalje bude mirna) da je nameštaš, onako kako je to potrebno kada se nalazi na ringu, ako si već bila na izložbama sigurno si videla kako to oni rade. E sad, opet bi ti trebala neka treća osoba, da proba da opipa dubinu grudi, leđa, jačinu kostiju na nogama. Treća stvar je izložbeni hod, probaj da naučiš psa da trči i hoda u krug, tebi uz nogu. Za takvu vežbu ti je najbolje da je odvedeš u neki park ili na neku livadu, šta god, gde imaš više prostora, pa tamo probaj da vežbaš sa njom, prvo neka to bude 2 kruga a posle postepeno možeš da povećavaš Eto to bi bilo to, ako ti treba još nešto, ti javi, tu smo


    edit: P.S. Eto i Alexandar i ja smo odgovorili neka nije na odmet


    Srećno na izložbi i javi kako je prošlo
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

Strana 8 od 11 PrvaPrva ... 678910 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Izložba Dalijevih grafika na Novosadskom sajmu
    Autor Cecara u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 18.07.2011, 01:40
  2. Bolesti pasa
    Autor SQUAW u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 02.08.2010, 12:25
  3. Uspavljivanje pasa
    Autor nattydread u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 15.07.2009, 20:20
  4. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 14.03.2008, 01:10
  5. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 11.11.2007, 20:53

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •