Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku? - Strana 3
Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 90
  1. #31

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Kad sam bila mala,odlazila sam kod rodjaka na selo.Susedno je bilo romsko.Sva zabava i sve igre smo tamo igrali.Nekad su me moji grdili,nekad pustali a nekada ja bezala.

    Danas -moj naj bolji drug je zubar,moju omiljenu kafanu drzi Pop(tako ga zovu),naj kvalitetniji kozmeticki salon u gradu opremila je Lela,uvezla iz Italije.Svi oni su Romi koji za sebe uvek kazu~mi cigani~i smeju se svojim iskrenim osmehom i vole te svojim iskrenim dusama.

    Da li je ovo odgovor?

  2. #32

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Citat B92 kaže:
    U Boljevcima mirno, ali i dalje ne prihvataju naseljavanje Roma.
    Stanovnici naselja Boljevci i dalje ne dozvoljavaju da se romske porodice kojma su kuće srušene u Novom Beogradu dosele u njihov komšiluk. Posle sinoćnje blokade puta i pretnji da će zapaliti postavljene kontejnere za nužni smeštaj romskih porodica, od jutros je saobraćajnica prohodna, ali nekolicina meštana i dalje dežura pored kontejnera.

    Policija je saopštila da niko od meštana nije priveden, a gradonačelnik Beograda Dragan Đilas izjavio je da će raseljenima biti ponuđeni prihvatni centri uz fizičku zaštitu.

    Razlupana vrata i prozori i i vidljivi tragovi pokušaja paljenja kontejnera za nužni smeštaj, posledice su sinoćnjeg incidenta u kome je učestvovao deo Boljevčana zbog namere grada da u njihov komšiluk doseli rome iz Novog Beograda.

    Boljevčani su, u međuvremenu, organizovali dežurstvo, kako bi sprečili eventualno naseljavanje novih komšija.
    Boljevci, stidite se.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #33

    Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    ..gde su cigani, tu su i problemi..
    ..uvek bili i uvek ce biti..
    ..zato je moj odgovor: ..

    ..p.s.: ko se moze druziti sa njima i ziveti uz njih meni uopste NE smeta ..
    ..ja iskreno od nebi mogla ..

  4. #34

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    meni ne smetaju, ni oni a ni bilo ko drugi... ali kod nas je bilo svega, raseljenim romima sa kosova napravljeno je naselje, sve montazne kucice, nema ko je ne bi pozelio... oni su to unistili za nepunu godinu, sve su izlomili... porusili zidove, sklepali od limova i raznih kesa dodatke razne. zajednicka vc-a su im napravljena, to nije ni dan radilo... u osnovnu skolu koja je blizu, napravljeno je odeljenje za rome, doveden im je i ucitelj, kupljene nove knjige... isli su prvih pet dana, posle je ostalo mozda dvoje-troje...
    ima takvih primjera dosta...
    svakako naselje bi im trebalo napravit, ali treba nac resenje koje nece nikome smetat...
    nedje van grada, dosta daleko...
    Poruku je izmenio prdoje, 06.04.2009 u 00:16

  5. #35

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Naravno da ne bi

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Boljevci, stidite se.
    Ne vidim čega bi to trebali da se stide.Nisu trebali kontejner da pale,sve ostalo što rade i kažu je OK i u tome i jeste suština...

    Đilas preti policijom?
    Pa neka ih on i onaj ćelavi vode kući kad su toliko zabrinuti,siguran sam da imaju dovoljno kvm da ugoste bar polovinu tih ljudi,umesto što se oni smrzavaju tamo...humanost i ostale stvari opet upotrebljavaju veoma prljavo,a i koriste ih da bi obične ljude koji neće lopove u svom komšiluku prikazali kao veoma nehumane i šta ja znam,možda i slične fašistima,i to sve na jednoj zanimljivoj TV stanici...Oće sad čovek gradonačelnik BG-a malo i represijom da se bavi izgleda,postoji lokalna mesna zajednica,pa da se predstavnici građana iz tog naselja izjasne,a ne da neki totalitarista odlučuje o svemu...

    I da se dogovorimo oko nečega,ne radi se ovde o doktorima nauka i pedantnim ljudima ne znam kako,nego o klošarima koji će ako zbog ničeg drugog,ono zbog nemaštine da nasrnu na tuđe bašte,pušnice i ostala dobra...e sad,je l' neko misli da su ti ljudi što rade te bašte,suše meso i kupuju alate,tehniku itd ludi i imaju ne znam kakva primanja pa su smradovi što neće da im neko ukrade te stvari mukom stečene?
    Preventiva,a ovde možemo da se pravimo toše koliko hoćemo,ali zna se ko se seli u one KONTEJNERE,sigurno ne doktori nauka...
    Poruku je izmenio Uprolazu, 06.04.2009 u 00:54 Razlog: zadnji pasus

  6. #36

    12 Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Al bi bilo muzike
    Tri su zla i tri su dobra na svetu: vatra, zena i more

  7. #37

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Naravno,u komšiluku već imam omanje naselje u pitanju je jedna kuća,i jedna porodica,ali ih ima 17-oro,i nikome ne smetaju niti njima neko smeta,žive ljudi svoj život kako znaju i umeju,bore se kao i svi ostali za parče hleba i to je to.
    Još uvek stojim iza ovog što sam rekla,možda sad i malo više jer se moje dete svakodnevno igra na ulici sa jednom devojčicom iz pomenute kuće,i znate šta,to dete se lepše ophodi prema njoj od sve ostale dece koja dolaze a nisu romska

    Citat Crazy Angel kaže: Pogledaj poruku
    ..gde su cigani, tu su i problemi..
    ..uvek bili i uvek ce biti..
    ..zato je moj odgovor: ..

    ..p.s.: ko se moze druziti sa njima i ziveti uz njih meni uopste NE smeta ..
    ..ja iskreno od nebi mogla ..

    Čemu ta isključivost? Zašto tvrdiš da sa njima u paketu uvek dolaze problemi ? Pobogu,pa nisu svi Romi propalice,lopovi,probisveti,...etc
    I may not be perfect but I'm always me

  8. #38

    12 Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Čemu ta isključivost? Zašto tvrdiš da sa njima u paketu uvek dolaze problemi ? Pobogu,pa nisu svi Romi propalice,lopovi,probisveti,...etc
    ..iskljucivost? ..
    ..jesam li mozda napisala: "ko se ne slaze sa mnom , on nije u pravu"? ..
    ..to je jednostavno bio moj odgovor..
    ..moje iskustvo..
    ..ako je tvoje bilo drugacije, onda cuuuper, ja to postujem ..
    ..ma nisam mislila na sve cigane mislila sam na "one" s kojima sam bila ja okruzena..
    ..uvek je bilo problema, nikad nisi imao mira pored njih ..
    ..svi (koje ja znam) su bili i jos danas su propalice, lopovi, probisveti,...etc ..
    ..ipak nemam nista protiv njih, svako ima pravo da zivi, ali ih ne zelim pored sebe u komsiluku ..
    ..to je sve ..
    ..svako ima pravo na svoje misljenje, zar ne? ..
    ..i svako ce biti drugacije ( pa makar se i bacali na trepavice )..
    ..individualnost u svakom zivom bicu ..

    ..p.s.: ovo je stvarno zadnji put da odgovaram na ovakva pitanja..
    ..nemam ja vremena da se kacim za svaku rec ..


  9. #39

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    ne bi

  10. #40

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Citat Crazy Angel kaže: Pogledaj poruku


    ..iskljucivost? ..
    ..jesam li mozda napisala: "ko se ne slaze sa mnom , on nije u pravu"? ..
    ..to je jednostavno bio moj odgovor..
    ..moje iskustvo..
    ..ako je tvoje bilo drugacije, onda cuuuper, ja to postujem ..
    ..ma nisam mislila na sve cigane mislila sam na "one" s kojima sam bila ja okruzena..
    ..uvek je bilo problema, nikad nisi imao mira pored njih ..
    ..svi (koje ja znam) su bili i jos danas su propalice, lopovi, probisveti,...etc ..
    ..ipak nemam nista protiv njih, svako ima pravo da zivi, ali ih ne zelim pored sebe u komsiluku ..
    ..to je sve ..
    ..svako ima pravo na svoje misljenje, zar ne? ..
    ..i svako ce biti drugacije ( pa makar se i bacali na trepavice )..
    ..individualnost u svakom zivom bicu ..

    ..p.s.: ovo je stvarno zadnji put da odgovaram na ovakva pitanja..
    ..nemam ja vremena da se kacim za svaku rec ..


    Poštujem ja tvoje razmišljanje i pravo na to da svako može da donese drugačiji sud o nekome ili nečemu.Ono što mene nervira je etiketiranje,mada si u ovom postu lepo objasnila,iz ličnog iskustva, zašto misliš da su Romi kao komšije loš izbor Nije nikakvo kačenje u pitanju,ali forum prvenstveno služi za diskusije(koliko ja znam ) i čemu onda ostavljati postove na bilo kojoj temi ako kasnije nemaš vremena ili volje da diskutuješ sa nekim ko misli drugačije Ali to sam samo ja,i moja malenkost tako razmišlja

    ...što se mene tiče,sve ok,nema potrebe za daljom diskusijom
    I may not be perfect but I'm always me

  11. #41

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Sto ljudi, sto mišljenja... Romska naselja... Aj odmah da ih strpamo u geto da nam ne bi prljali ulice, prosili, pevali i igrali se gde ne treba i kvarili naše fine oči svojom prljavštinom... Mislim da svima nama treba jedna veeeelika pouka iz altruizma... "Naselja" u koje su smešteni, tj koja su sami podigli su samo legla zaraze i jedna granica više koja ih deli od tzv građana prvog reda, kartonske krovinjare bez osnovnih uslova za normalan život nisu i ne mogu da budu mesta za život ni jednog ljudskog bića i samo su neki od razloga zašto sam protiv takvih naselja. Trebalo bi malo promešati karte, zar ne?
    Poruku je izmenio NSdjanka, 06.04.2009 u 14:45
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  12. #42

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Zasto se uopste tezi izgradnji romskih naselja? S jedne strane se govori o uklapanju Roma u drustvo a sa druge ih odvajaju? Zar nije bolje da se u svakom naselju izgradi par kuca za njihove porodice. Tako bi i okolini bilo lakse da ih prihvati a i oni bi se bolje uklopili (bar po nekom mom shvatanju)... I do ovoga ne bi dolazilo... Sto se tice izgradnje, kad bi birala ne bi podrzala...
    Everybody Wants to be a Cat

  13. #43

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Porodica da, celo naselje ne.....


    Nekako mi sam naziv teme zvuči bljak ..... Da li sam za to da se neko ko je normalan i pošteno zarađuje za život doseli in da nejbrhud .... da. Protiv sam naselja zbog "efekta čopora" ... Viđao sam Rome koji se normalno ponašaju kada su sami, ali kada upadnu u "čopor" postaju deo njega - tipična ljudska osobina

    Ne volim ljude, volim čoveka

  14. #44

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Boljevci, stidite se.

    Trebalo bi da se stide, ali ne toliko zbog akcije koliko zbog načina na koji su tu akciju sproveli u delo. Apsolutno sam protiv uništavanja tuđe imovine kao vid protesta.

    Što se tiče Boljevčana, razumem ih u neku ruku. Ono što se u Beogradu radi u ovom momentu je, između ostalog, pravljenje Potempkinovih sela. Njima je u ovom slučaju bilo najvažnije da se to naselje ukloni dok nisu stranci navalili na Univerzijadu, i pritom videli sve te udžerice i ljude koji žive u njima. To je veoma loše za imidž Beograda, grada budućnosti jugoistočne Evrope, da se vidi takva sirotinja u njemu. Zato oni lepo pokupe te ljude i pošalju ih tamo gde znaju da stranci nikada neće doći, osim ako ih neki taksista ne bude vozio od aerodroma do Beograda "prečicom", ili se kojim slučajem ne izgube.

    Boljevci su izabrani, pored toga što su Bogu iza nogu, verovatno i zato što je na čelu opštine Surčin član DS-a, pa se računalo na stranačku solidarnost, ali dovođenje skoro 1000 ljudi bez ičega u naselje od 4000 ljudi nije neko rešenje. Još ako se uzme u obzir da za život nije dovoljna samo ledina gde će da podignu kuću, nego i kako će, i od čega će tu živeti, normalno je da se meštani Boljevca zabrinu za sebe i svoje porodice. U Boljevcima je šansa da našu posao minimalna, jer je to malo mesto. Takođe, sakupljanje sekundarnih sirovina je skoro nemoguće jer te sirovine nisu dostupne u količinama kao na Novom Beogradu.

  15. #45

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Stvarno ne znam šta sa tim Romima treba da se radi, ali sa Boljevčanima treba da se uradi sledeće:
    - ako su već tako složna braća, onda ih sve šibnuti po džepu sa kaznom za štetu koju su naneli tim "kontejnerima".
    (pazi - k o n t e j n e r i ... ne mogu da verujem kako su nazvali te kolibe, barake, straćare šta li su već ... )
    - ako nisu baš tako složni i solidarni, neka između sebe pronađu i istipuju one koji su divljali, palili, rušili i lomili ... "calenzi bite"

    pa nije to vlasništvo Roma, nego društveno "blago i bogatstvo" koje je Vlada verovatno iZfinansirala iz budžeta, na nekom od svojih tajnih zasedanja ... od naših (poreskih) para, iz naših buđelara.

    P'da.

    Sad su oni kao delije, baje ... polupali te skalamerije, popalili gume, blokirali put(eve),
    dobro se nisu obukli u bele mantije sa kapuljačama , pa da vidiš KKK made in Serbia.

    Koje ludilo.
    I kad sve sabereš i oduzmeš.
    jedni neće Romiće, drugi neće hommiće, treći neće legalizovane qrviće, četvrti neće Čankiće Likiće, peti neće EUriće ...

    pa šta oće..(mo) ?!




    (mslm, ovo je pravi trenutak za četri S ... SSSS )

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?
    Autor Lady S u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 131
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 17:31
  2. Istorija naselja u Banatu
    Autor itebejac u forumu Banat
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 18.06.2013, 22:05
  3. Darwin od danas i na vashem forumu
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 16.03.2010, 18:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •