Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek? - Strana 9
Strana 9 od 28 PrvaPrva ... 789101119 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 135 od ukupno 413
  1. #121

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    crwena..
    zamolio bi te da mi das twoje widjenje 'przenje dubrownika i hrwatske'...
    Ja mogu samo da ti pričam kako je lepo popiti pivo u Vodicama
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #122

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ja mogu samo da ti pričam kako je lepo popiti pivo u Vodicama
    ma to je ziwot,to je super -opustencija..ali kad se radi o owakwim temama ,dje wala ne wolim ulazit,nego eto
    a ja ti se mogu pohwalit ,da nema ljepseg popodnewa,nego bit u restoranu 'woda u krsu' nadomak podgorice...uh..prelijepo:

  3. #123

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Zašto bi micao našu zastavu? Jel hoćemo da budemo ozbiljne države, da ulazimo u nove svetske tokove. Nema micanja zastava, ima poštovanja prava i odličja drugih, tačka.
    .........Zato sto im je nasa zastava "trn u oku".zato bi makli smo nju.


    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam šta bi uradili, ali ako bi radili nešto što je nedozvoljeno, time bi se (po pravilima i propisima ozbiljne države) bavili organi reda.
    ........Podivljali bi nacisto......verovaqtno da bi mozda i zapalili njihovu ambasadu u nasoj drzavi(ako je imaju).a i to bi bhilo najmanje sto bi mogli da urade..



    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Kako bi na šta ragovali Srbi? Srbi tamo se bore za golu egzistenciju kao i većina poštenog naroda koji tamo živi. Nije njima do reagovanja na ovo ili ono. Imaju oni čime da se bave.
    Srbi koliko god da se tamo bore za golu egzistenciju ako su neki Srbi pobunili bi se bar malo.....
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  4. #124

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku





    Srbi koliko god da se tamo bore za golu egzistenciju ako su neki Srbi pobunili bi se bar malo.....
    I sta bi dobili sa tim?Vecina Srba koja je tamo ostala imala je sreca jer ih niko nije dirao, ili nisu imali hrabrosti da naprave rez u svom zivotu.Oni su tamo manji od makovog zrna,zasto bi se bunili zbog nekih tamo navijaca imaju oni vece probleme od toga

  5. #125

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    . Srbi koliko god da se tamo bore za golu egzistenciju ako su neki Srbi pobunili bi se bar malo.....
    Pa kako sad to ako se ovde bune Madjari odmah se deklarisu kao separatisti i neprijatelji Srbije a tamo Srbi bi trebalo da se pobune?


    Treba graditi a ne paliti, saradjivati a ne zavadjivati!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  6. #126

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    I sta bi dobili sa tim?Vecina Srba koja je tamo ostala imala je sreca jer ih niko nije dirao, ili nisu imali hrabrosti da naprave rez u svom zivotu.Oni su tamo manji od makovog zrna,zasto bi se bunili zbog nekih tamo navijaca imaju oni vece probleme od toga
    Nebi dobili tako reci nista,i ne bi se bunili protiv navijaca vec protiv uklanjana nase zastave......
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  7. #127

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Pa kako sad to ako se ovde bune Madjari odmah se deklarisu kao separatisti i neprijatelji Srbije a tamo Srbi bi trebalo da se pobune?


    Treba graditi a ne paliti, saradjivati a ne zavadjivati!
    Jedno su madjari........a drugo hrvati....njih ne mozes porediti,ono sto smo mi imali sa hrvatima nismo sa madjarima........
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  8. #128

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    Nebi dobili tako reci nista,i ne bi se bunili protiv navijaca vec protiv uklanjana nase zastave......

    Isto joksi, ni sa tim ne bi dobili nista , samo bi mozda bili prozvani, tamo Srbi jos uvek zakljucavaju kapije, kad slusaju prenos Srpskih vesti, da ne bi naisao neki komsija Hrvat, ne mogu se oni tamo busati previse,oni se bore da prezive mesec a ne da se bune protiv gluposti, postoje drugi ciji je to problem i ko je zaduzen to da resava

  9. #129

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Ponovicu mnogobrojne postove iznad mene, ali cu da kazem da onoliko koliko oni mrze nas, toliko i mi mrzimo njih i obrnuto oni uce svoju decu, mi ucimo svoju decu i tako ce da ide u krug..
    Strasno ne volim generalizovanje, pa tako ni u ovom slucaju.. licno, najezim se kad cujem misljenja da Hrvat nije covek samo zato sto je covek, ili da Siptar nije dobar samo zato sto drzi pekaru iz cijeg se ukupnog fonda salje novac za Kosovo i oruzje.. kenjanje koje ne mogu da svarim nikako

    Nisam neki rodoljub ili patriota, ali ne volim kad mi se dira u drzavu, koliko god da je usrana, moja je.. sam cin paljenja zastave ili skidanja, ili kamenovanja, ili pevanja rodoljubivih pesama ce da im se vrati od strane slicnih po mentalnom sklopu kao sto su ti koji su prvi to uradili.. sve je to stvar reciprociteta ja tebi pregazim travu, ti meni razbijes prozor..

    Nije svaki Hrvat ustasa, isto kao sto nije svaki Srbin cetnik.. moji ne vole Hrvate, tata mi je to sam i rekao, posto je bio preko za vreme rata, video svasta i mogu da ga razumem.. ali opet, neka Teodora preko isto ima tatu koji je video svasta i njen tata isto ne voli Srbe a mozda i ona misli isto kao ja.. da se covek ne gleda po spoljasnjim stvarima ili nacionalnosti..
    Cin skidanja zastave treba da bude kaznjen.. nije zato sto je to zastava moje drzave, nego zato sto ne znam gde bi to drugde bilo tolerisano osim tamo
    samo sto se Hrvatima gleda kroz prste, da Srbi to urade e tu bi vec bilo polemike i kazne ...
    I ja sam otprilike slicnog misljenja, iz prostog razloga sto su Srbi u svakom slucaju okarakterisani kao krivci

    Da zavrsim, posto ponavljam sigurno vec, mrzimo se isto, sa par nijansi vise tamo ili ovamo, ali tako ce i biti, dugo sigurno, sve dok ne bude istorija brisana i pisana ponovo..
    Krek, krek.. Ne gudra

  10. #130

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    a ja ti se mogu pohwalit ,da nema ljepseg popodnewa,nego bit u restoranu 'woda u krsu' nadomak podgorice...uh..prelijepo:
    Bez namere da ulazim u raspravu, pogotovo sa tobom , samo da ti kazem da sam popila pice u tvom krshu, pod blatnjavim suncobranom, usluzio me krezub konobar, a pored "letnje baste" je lezao motor od fice. Nisam ja skontala da je zardjali eksponat to sto jeste, nego sam imala u drustvu nekog ko se razume u mehaniku
    Sa druge strane, poznajem neke sjajne crnogorce, bas ljudine.

    Mislim da su ljubav i mrznja emocije vezane za ljude, a ne za nacije ili bilo koje druge grupne identitete. Ne razumem da mozes da volis ili mrzis onako u principu i na gomili. Kao kada bih rekla da volim beogradjane, a ne volim nislije. Meni je to potpuno iracionalno i strano.

  11. #131

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Bez namere da ulazim u raspravu, pogotovo sa tobom , samo da ti kazem da sam popila pice u tvom krshu, pod blatnjavim suncobranom, usluzio me krezub konobar, a pored "letnje baste" je lezao motor od fice. Nisam ja skontala da je zardjali eksponat to sto jeste, nego sam imala u drustvu nekog ko se razume u mehaniku
    Sa druge strane, poznajem neke sjajne crnogorce, bas ljudine.

    Mislim da su ljubav i mrznja emocije vezane za ljude, a ne za nacije ili bilo koje druge grupne identitete. Ne razumem da mozes da volis ili mrzis onako u principu i na gomili. Kao kada bih rekla da volim beogradjane, a ne volim nislije. Meni je to potpuno iracionalno i strano.
    necemo sad o tome...ali sigurno nisi sjedjela u restoranu Voda u krsu...to dje si sjedjela to nije owa ekskluziwa od restorana koji sam posebno pomenuo...
    a sto se tiche te mrznje izmedju hrwata i nas,pa kamo srece da je swe super i da ziwimo skladno i da ne se ne sjekiramo kad idemo tamo sto ce nam se desit i obrnuto...

  12. #132

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Ja sam odrasla u srcu Hrvatske, moj naglasak je kajkavski, moje prorijeklo vuce korijene iz gotovo svih drzava bivse Juge. Moj otac i njegovi roditelji su bili Hrvati katolici, dok je moja majka rodjena u Makedoniji od majke Vojvodjanke pravoslavne vjere i oca Bosanca muslimanske vjere. Moja se skola zvala Bratstvo i jedinstvo. Kao sto sam spomenula jednom, majka mi je umrla netom prije sto su se stvari pocele desavati u Kninu dok su mi oca ubili Srbi tri godine kasnije u nasem stanu u kojeg smo ih prihvatili kao izbjeglice iz Vukovara. Srpska granata im je srusila kucu. Taj covijek nikada do dana danasnjeg nije bio osudjen. Izjavio je na policiji da je psihicki poremecen od rata. Preko noci je zajedno sa obitelji otisao u Srbiju kao izbjeglica. Moj otac, moram spomenuti, nije bio vojno lice vec je ostao u nasem gradu kao civilna sluzba zbog toga sto je kao samohrani otac brinuo za malodobno dijete. Nase gradsko groblje na kojem su pokopani i moji roditelji jedno je od najstarijih u Europi. Za vrijeme rata se je doslovce udvostrucilo. Donosili bi ih u vrecama, generaciju moje sestre koja je od mene 5 godina starija. Cezara, 18 godina(to mu je bio nadimak), prijatelj iz djetinjstva, majka ga je raspoznala po prstenu koji je nosio na malom prstu lijeve ruke. Nista drugo od njega nije ostalo za raspoznavanje. Njegov prijatelj iz djetinjstva dijete iz mjesanog braka, presao je na srpsku stranu i odao njihov polozaj. Lindin tata se vratio iz rata nakon tri godine. Mjesecima nije bio svoj. Budio bi se nocu i ponekad pricao o strahotama koje su nalazili po spaljenim selima Slavonije. Nakon sto su oslobodili selo od cetnika u dvoristu kuce pronasli su tijelo trudne zene rasparanog stomaka i kraj nje mrtvu svinju u ciji rasparani stomak su cetnici stavili mrtvo nikad rodjeno dijete...
    Nakon 17 godina meni su se lani javile moje tri tetke. Svaki im se korak izgubio za vrijeme rata. Dvije su rat prozivjele u Srbiji sa svojim obiteljima, dok je jedna kao izbjeglica otisla u Njemacku. 17 godina ja nisam znala jesu li zive ili mrtve...
    Cemu ovaj post? Mozda zelja da objasnim kako je patnje bilo i sa jedne i sa druge strane. Ljuti me kada citam tvrdnje da Hrvati svoju djecu odgajaju da mrze Srbe, ljuti me kada citam da je mrznja postojala oduvijek...Mene nitko nikada nije ucio mrznji. Ja svoje dijete ne odgajam da mrzi ikoga. Gotovo svaka moja prijateljica, generacija koja je odrasla kroz rat, danas je majka i niti jedna svoje dijete ne odgaja rijecima " Mrzi Srbina". Niti jedna! Za mene ta mrznja o kojoj izgleda svak ima pojma nije postojala oduvijek. Dapace docekala me je nespremnu jer sam odrasla uceci o pedesetogodisnjem bratstvu i jedinstvu i ravnopravnosti svih naroda i narodnosti. Nisam poslije rata otisla u Srbiju, ali spremam se ako Bog da posjetiti ove godine tetku u Novom Sadu. Ne bojim se pokazati na granici moju hrvatsku putovnicu. Ako svaki put prezivim tovarise Slovence koji me hebaju u zdrav mozak jer ni jezik navodno vise ne razumiju pogotovo otkad su u Europi sjetit cu se ja i cirilice. Kao sto rekoh peace and love i mozda se i vidimo na "kafi".
    Poruku je izmenio Savannah, 26.01.2009 u 17:44
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  13. #133

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    @Joksi....nemas komentar na poslednji post?
    Ploviti se mora i bez broda ..

  14. #134

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Ne želim da ulazim u bilo kakve polemike samo da ispričam priču od prošlog leta:
    Dakle, priča je sledeća, moj dobar prijatelj je Rusin i sa svojim KUD-om je otišao u neko selo u Hrvatskoj koje je naseljeno pretežno Rusinima. U školi gde se održavala proslava godišnjice Rusina u Hrvatskoj zatekao je situaciju-Rusini se dele na one naklonjene Srbima i one naklonjene Hrvatima i prema opredeljenju sede u zbornici (koja je i fizički podeljena na dva dela).
    Svaki komentar je...
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  15. #135

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat ravnicari kaže: Pogledaj poruku
    Ne želim da ulazim u bilo kakve polemike samo da ispričam priču od prošlog leta:
    Dakle, priča je sledeća, moj dobar prijatelj je Rusin i sa svojim KUD-om je otišao u neko selo u Hrvatskoj koje je naseljeno pretežno Rusinima. U školi gde se održavala proslava godišnjice Rusina u Hrvatskoj zatekao je situaciju-Rusini se dele na one naklonjene Srbima i one naklonjene Hrvatima i prema opredeljenju sede u zbornici (koja je i fizički podeljena na dva dela).
    Svaki komentar je...
    Sto ja volim da upadnem medju takve...
    Pa malo s ovima, malo s onima...

    Ej, polude!!!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Strana 9 od 28 PrvaPrva ... 789101119 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kakve ste prema voljenom biću???
    Autor Goga u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 20.02.2010, 12:47
  2. Svakome prema... zaslugama...
    Autor Goga u forumu Filozofija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.11.2009, 00:50
  3. Sportovi Prema Horoskopskom Znaku
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 22.04.2009, 22:12
  4. Mržnja prema LJUDIMA
    Autor SQUAW u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 26.01.2009, 23:07
  5. Da li ste uvek iskreni prema voljenoj osobi?
    Autor LAW1975 u forumu Spomenar
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 07.04.2007, 00:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •