Nepoznavanje srpskog jezika od strane nacionalnih manjina - Strana 4
Strana 4 od 8 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 118
  1. #46

    Odgovor: Zašto reč "Vojvodina" para uši?

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Ne genije, nego samo one koji neće da nauče jezik države u kojoj žive ili ti zlato moje kažeš da niko od njih ovde ne zna srpski?
    A ti bi za promenu mogao da čitaš ono što ja pišem i citiraj mi gde sam ja to naveo da niko od njih ne zna srpski, ako sam već ja napisao da su svi MAđari bezobrazni.
    "Ako pođemo od neoborive činjenice da sve nacionalne manjine u Srbiji imaju u toku svog školovanja OBAVEZU da uče srpski jezik, a neki od njih ne nauče ni jednu jedinu reč, onda je to ili glupost ili bezobrazluk.
    Pošto nisam sklon tome da generalizuejm stvari na taj način da kažem za pripadnike cele jedne etničke grupe da su glupi, pošto bi se takvo što kosilo sa zdravim razumom, i elementarnom logikom, onda kažem da je to bezobrazluk."

    Научи српски, научи да се изражаваш, па онда нешто реци Мађарима
    Наравно да нису, зато и мислим да је ово једно велико претеривање, та чувена тема како "Мађари неће да уче српски".

    Јер, огромна већина Мађара зна српски, ако га не прича, онда га разуме.
    A onda kada neki od njih neće da pričaju jezik države u kojoj žive nije bezobrazluk?
    Могу да раде шта оће.
    Poruku je izmenio yossarian, 11.09.2011 u 12:55
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #47

    Odgovor: Zašto reč "Vojvodina" para uši?

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Zar se svi listom ne izgnushasmo toga sto nece da nauce ili toga sto znaju a nece da pricaju.
    Da, pa? Zar sam rekla nesto suprotno?

    Pa ti si rekla da ispada da jedino za Srbe vazi da vise vrede ako nauce jos jedan jezik, a ja sam rekla da ne ispada tako jer osudismo ono suprotno.. Pa mozda da jos jednom procitas sta si/smo napisali a mozda da ja jos jednom procitam sta napisasmo.

    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  3. #48

    Odgovor: Nepoznavanje srpskog jezika od strane nacionalnih manjina

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    То нису Мађари одлучили.
    Joso, ovde niko ne govori o tome sta su odlucili Madjari, a sta drzava i da li oni mogu ili ne mogu sta oce. Ovde pricamo o tome da je neshvatljivo da ne mozes/ne zelis da naucis jezik drzave u kojoj zivis i koja ti je pruzila sve uslove za zivot.


    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Постоји поступак за нострификацију диплома из других држава, не видим проблем ако неко с дипломом из друге државе ради у Србији ако је та диплома призната.
    Zasto bi u interesu nase drzave bilo da zaposljava nekog ko je diplomu stekao u inostranstvu, pored toliko ljudi koju su je stekli ovde i pri tom platili svoje skolovanje toj istoj drzavi?


    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Претходни пример говори да јој српски не треба.
    Ne, prethodni primer govori o tome da joj srpski ne treba da bi se skolovala u Madjarskoj, a da bi se skolovala ovde, treba joj
    Enivej, kad bude isla da polaze ispit za licencu, cas ce drzati u nekoj beogradskoj skoli, na srpskom jeziku. Toliko o tome da joj srpski ne treba


    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Добро, Французи не уче арапски, и? Мислиш да нема трговина или делова у којима се говори арапски? Ако у неком делу живи пуно Арапа, наравно да ће власник радње да запосли вероватно Арапина који зна арапски.
    Hoce i da ga iskoluje na tom jeziku?


    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ако таксиста не зна немачки, Шваба неће моћи да се вози тим таксијем јер не може да се споразуме.
    Da, ali zato ce Turcin da nauci nemacki, jer ce mu to obezbediti vise posla. Cak i ako je taksista. (i ovim ne zelim da obezvredim ili potcenim ovaj posao, vec samo da pokazem da nije samo akademicima potrebno znanje jezika)


    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Ako pođemo od neoborive činjenice da sve nacionalne manjine u Srbiji imaju u toku svog školovanja OBAVEZU da uče srpski jezik, a neki od njih ne nauče ni jednu jedinu reč, onda je to ili glupost ili bezobrazluk.
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Научи српски, научи да се изражаваш, па онда нешто реци Мађарима
    Izvini, ali ja ovde ne vidim nikakvu generalizaciju i nigde ne pise ni da su svi glupi, ni da su svi bezobrazni.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  4. #49

    Odgovor: Zašto reč "Vojvodina" para uši?

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Pa ti si rekla da ispada da jedino za Srbe vazi da vise vrede ako nauce jos jedan jezik, a ja sam rekla da ne ispada tako jer osudismo ono suprotno.. Pa mozda da jos jednom procitas sta si/smo napisali a mozda da ja jos jednom procitam sta napisasmo.

    Pa, povela se prica o tome u kojoj meri Srbi poznaju jezik nacionalnih manjina. Pa se onda, od prvobitne price o tome kako bi oni trebalo da znaju jezik drzave u kojoj zive, doslo do toga da bi mi trebalo da ucimo njihov jezik jer "sto vise jezika znas, vise vredis". I onda sam ja rekla da izgleda samo za Srbe vazi da treba da nauce sto vise jezika.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  5. #50

    Odgovor: Nepoznavanje srpskog jezika od strane nacionalnih manjina

    Научи српски, научи да се изражаваш, па онда нешто реци Мађарима
    Ako me ti ne naučiš niko neće

    Pretpostavljam da bi tebi bilo lepše da sam napisao da su svi glupi da bi po svaku cenu mogao da budeš u pravu, ali ti pročitaj još jednaom moj post, i onda mi prišivaj generalizaciju i nepismenost, a sumnjam da si dogurao dalje od mašin bravara sa neostvarenom željom da završi npr prava.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  6. #51

    Odgovor: Nepoznavanje srpskog jezika od strane nacionalnih manjina

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    То нису Мађари одлучили.
    Joso, ovde niko ne govori o tome sta su odlucili Madjari, a sta drzava i da li oni mogu ili ne mogu sta ‘oce. Ovde pricamo o tome da je neshvatljivo da ne mozes/ne zelis da naucis jezik drzave u kojoj zivis i koja ti je pruzila sve uslove za zivot.
    ВДФ? Ја сам лепо написао да је итекако схватљиво, да би га научио да ти треба, а онда сте ви прешли на причу да "им се може", да им је "дозвољено", итд итд, примере где им "није дозвољено", и тако то.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Постоји поступак за нострификацију диплома из других држава, не видим проблем ако неко с дипломом из друге државе ради у Србији ако је та диплома призната.
    Zasto bi u interesu nase drzave bilo da zaposljava nekog ko je diplomu stekao u inostranstvu, pored toliko ljudi koju su je stekli ovde i pri tom platili svoje skolovanje toj istoj drzavi?
    А одакле ти идеја да неко плаћањем школовања у Србији плаћа и добијање посла у државној служби?

    Сви грађани Србије имају једнако право да конкуришу на посао ако имају одговарајуће квалификације. Ако је држава Србија признала диплому стечену у иностранству, то је готова ствар.

    Или можда забранити грађанима Србије да студирају у иностранству, то је тражење леба преко погаче, кад овде имајуј овако дивне факултете

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Претходни пример говори да јој српски не треба.
    Ne, prethodni primer govori o tome da joj srpski ne treba da bi se skolovala u Madjarskoj, a da bi se skolovala ovde, treba joj
    Enivej, kad bude isla da polaze ispit za licencu, cas ce drzati u nekoj beogradskoj skoli, na srpskom jeziku. Toliko o tome da joj srpski ne treba
    Е, видиш, ту ће да схвати да се захебала и да је требало да учи српски, и биће јој жао а вама свима драго. И своју децу ће да тера да уче српски.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Добро, Французи не уче арапски, и? Мислиш да нема трговина или делова у којима се говори арапски? Ако у неком делу живи пуно Арапа, наравно да ће власник радње да запосли вероватно Арапина који зна арапски.
    Hoce i da ga iskoluje na tom jeziku?
    Хоће, власници продавница обично много улажу у образовање своје радне снаге.
    И, као што рекох, Арапин је имигрант, Мађар је староседелац.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ако таксиста не зна немачки, Шваба неће моћи да се вози тим таксијем јер не може да се споразуме.
    Da, ali zato ce Turcin da nauci nemacki, jer ce mu to obezbediti vise posla. Cak i ako je taksista. (i ovim ne zelim da obezvredim ili potcenim ovaj posao, vec samo da pokazem da nije samo akademicima potrebno znanje jezika)
    Тако је, ако му треба научиће, ако му не треба неће, ако му треба а не научи коштаће га... његова лична ствар, у коју се не бисмо мешали да не волимо да гледамо у туђ лонац.

    Ако држава схвати да је велики део становништва неке области искључен из друштва због непознавања језика, треба нешто да предузме, а не ми да пљујемо људе који нису научили српски из ко зна ког разлога. А и, ти људи су у огромној мањини. Дакле, дајемо на значају једној ем реткој ем небитној појави, преувеличавамо проблем. Зашто? Јер се неко усудио да се не понаша како ми мислимо да треба да се понаша? Дефиниција нетолеранције.

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Ako pođemo od neoborive činjenice da sve nacionalne manjine u Srbiji imaju u toku svog školovanja OBAVEZU da uče srpski jezik, a neki od njih ne nauče ni jednu jedinu reč, onda je to ili glupost ili bezobrazluk.
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Научи српски, научи да се изражаваш, па онда нешто реци Мађарима
    Izvini, ali ja ovde ne vidim nikakvu generalizaciju i nigde ne pise ni da su svi glupi, ni da su svi bezobrazni.
    Део који си обрисала. Ками пише да "не може да генерализује и каже да су сви глупи, дакле безобразни су"

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Научи српски, научи да се изражаваш, па онда нешто реци Мађарима
    Ako me ti ne naučiš niko neće

    Pretpostavljam da bi tebi bilo lepše da sam napisao da su svi glupi da bi po svaku cenu mogao da budeš u pravu, ali ti pročitaj još jednaom moj post, i onda mi prišivaj generalizaciju i nepismenost, a sumnjam da si dogurao dalje od mašin bravara sa neostvarenom željom da završi npr prava.
    Прво, престани да све расправе окрећеш у личну свађу, гушиш форум и убијаш теме.
    Друго, дал си ти нормалан. После Мађара сад имаш нешто и против машинбравара??? Шта сад, ми машинбравари не можемо да волимо лепу књижевност, да се лепо изражавамо, да будемо писмени?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #52

    Odgovor: Nepoznavanje srpskog jezika od strane nacionalnih manjina

    Део који си обрисала. Ками пише да "не може да генерализује и каже да су сви глупи, дакле безобразни су"
    Kada se ne pročita sve što je napisano i ne tumači tako kako je napisano, kao što si ti uradio, onda je svakako to izvučeno iz konteksta, samo zarad toga da bi i ti mogao nekome da kažeš da je glup.

    Прво, престани да све расправе окрећеш у личну свађу, гушиш форум и убијаш теме.
    Друго, дал си ти нормалан. После Мађара сад имаш нешто и против машинбравара??? Шта сад, ми машинбравари не можемо да волимо лепу књижевност, да се лепо изражавамо, да будемо писмени?
    Nemam ništa ni protiv Mađara ni protiv mašinbravara, već imam protiv toga da neko leči svoje komplekse na meni, a to je izvini, brate moj, jako lično.

    I da, ne piše se dal, već da l' ili da li, to je glede pismenosti.
    Poruku je izmenio Bazilej, 11.09.2011 u 14:48
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  8. #53

    Odgovor: Nepoznavanje srpskog jezika od strane nacionalnih manjina

    Ако држава схвати да је велики део становништва неке области искључен из друштва због непознавања језика, треба нешто да предузме, а не ми да пљујемо људе који нису научили српски из ко зна ког разлога.
    Po tvom stanovištu je, vidim, neophodno da država preduzme nešto da bismo mi mogli da o tome raspravljamo na forumu, a ukoliko ne preduzme onda ne možemo?

    Хоће, власници продавница обично много улажу у образовање своје радне снаге.
    И, као што рекох, Арапин је имигрант, Мађар је староседелац.
    Свеједно је гастарбајтери или људи рођени у држави.
    Da, baš si to rekao vidim da ti nekada odgovara da je neko starosedelac, nekada ne, u zavisnosti od toga kako si raspoložen ili šta?


    Небитно. Поента је да незнање "званичног" језика земље у којој се живи није никаква ретка појава. Људи знају колико им треба и шта кога боли патка за то.
    а онда сте ви прешли на причу да "им се може", да им је "дозвољено", итд итд, примере где им "није дозвољено", и тако то.
    Svakako da smo mi prešli
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  9. #54

    Odgovor: Nepoznavanje srpskog jezika od strane nacionalnih manjina

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Ако држава схвати да је велики део становништва неке области искључен из друштва због непознавања језика, треба нешто да предузме, а не ми да пљујемо људе који нису научили српски из ко зна ког разлога.
    Po tvom stanovištu je, vidim, neophodno da država preduzme nešto da bismo mi mogli da o tome raspravljamo na forumu, a ukoliko ne preduzme onda ne možemo?
    Наравно да ниси у праву. Мислим да држава треба тиме да се позабави, ако је проблем, а не да се то пренаглашава као појава из разлога које већ наведох.

    "Дајемо на значају једној ем реткој ем небитној појави, преувеличавамо проблем. Зашто? Јер се неко усудио да се не понаша како ми мислимо да треба да се понаша? Дефиниција нетолеранције. "

    Хоће, власници продавница обично много улажу у образовање своје радне снаге.
    И, као што рекох, Арапин је имигрант, Мађар је староседелац.
    Свеједно је гастарбајтери или људи рођени у држави.
    Da, baš si to rekao vidim da ti nekada odgovara da je neko starosedelac, nekada ne, u zavisnosti od toga kako si raspoložen ili šta?
    Кад је у питању чињеница да постоји појава да одређена група људи не зна "званични језик", свеједно је да ли су то имигранти или не, поента је да та појава није ретка, и да је раширена и у земљама запада.

    Кад је у питању однос државе према мањинама, онда је битно, јер аутохтона мањина су људи који живе у својој земљи, док су имигранти људи који су дошли у туђу.

    Само питај што ти није јасно
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  10. #55

    Odgovor: Nepoznavanje srpskog jezika od strane nacionalnih manjina

    Vidiš kako umeš lepo i bez vređanja.

    "Дајемо на значају једној ем реткој ем небитној појави, преувеличавамо проблем. Зашто? Јер се неко усудио да се не понаша како ми мислимо да треба да се понаша? Дефиниција нетолеранције. "
    Pojava nije retka i nije nebitna, jer mađarima, verujem da znaš, su omogućena sva prava koja pripadaju nacionalnim manjinama u Srbiji, i mislim da ih je država Srbija ispoštovala do maksimuma i na nivou lokalne samouprave i na nivou obrazovanja , etc, te mislim da im nije ni na koji način uskratila bilo koj prava, ako jeste ispravi me.
    Daću ti primer još pos tvaranju SHS, da je primenjivano precedentno pravo Mađarske na određenoj teritoriji gde su oni živeli kao većina, i njihov status do danas nije ni na koji način ugrožen, nije vršena asimilacija, kao što je to rađeno u nekim drugim državama.
    Ili grešim? Gde je onda tu netolerancija srpskog naroda u odnosu na njih?
    Niko ovde ne kaže da bi oni trebalo da postanu Srbi, niti da nedajBože prestanu da pričaju svojim jezikom, jok, ovde se samo govori, koliko sam ja shvatio, o tome da je bezobrazluk da ne žele da pričaju srpski iako ga znaju, ili da neće da ga nauče iako za to imaju priliku na svakom koraku.
    Žao mi je ako misliš da je netolerancija da je normalno i očekivano se u državi srbiji priča srpski, kao što se npr u Engleskoj priča engleski ili u Španiji španski, etc, ako što ga npr Irci pričaju iako imaju svoj jezik (Gaelic) ili katalonci i ini, iako žive u prilično homogenim sredinama, kao i npr mađari u Vojvodini.

    Само питај што ти није јасно
    Nema potrebe da te pitam, ja sam samo plastično tebi pokazao kako izgleda kada neko tvoje reči izvrne da bi dobio, ne znam kakvu satisfakciju a da pri tom može sve da pročita i da odgovori bez npr vređanja
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  11. #56

    Odgovor: Nepoznavanje srpskog jezika od strane nacionalnih manjina

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    "Дајемо на значају једној ем реткој ем небитној појави, преувеличавамо проблем. Зашто? Јер се неко усудио да се не понаша како ми мислимо да треба да се понаша? Дефиниција нетолеранције. "
    Pojava nije retka i nije nebitna, jer mađarima, verujem da znaš, su omogućena sva prava koja pripadaju nacionalnim manjinama u Srbiji, i mislim da ih je država Srbija ispoštovala do maksimuma i na nivou lokalne samouprave i na nivou obrazovanja , etc, te mislim da im nije ni na koji način uskratila bilo koj prava, ako jeste ispravi me.
    Daću ti primer još pos tvaranju SHS, da je primenjivano precedentno pravo Mađarske na određenoj teritoriji gde su oni živeli kao većina, i njihov status do danas nije ni na koji način ugrožen, nije vršena asimilacija, kao što je to rađeno u nekim drugim državama.
    Ili grešim? Gde je onda tu netolerancija srpskog naroda u odnosu na njih?
    Niko ovde ne kaže da bi oni trebalo da postanu Srbi, niti da nedajBože prestanu da pričaju svojim jezikom, jok, ovde se samo govori, koliko sam ja shvatio, o tome da je bezobrazluk da ne žele da pričaju srpski iako ga znaju, ili da neće da ga nauče iako za to imaju priliku na svakom koraku.
    Žao mi je ako misliš da je netolerancija da je normalno i očekivano se u državi srbiji priča srpski, kao što se npr u Engleskoj priča engleski ili u Španiji španski, etc, ako što ga npr Irci pričaju iako imaju svoj jezik (Gaelic) ili katalonci i ini, iako žive u prilično homogenim sredinama, kao i npr mađari u Vojvodini.
    Ја не тврдим да су Мађарима угрожена људска и мањинска права. Већ само оно што сам горе написао:
    Дајемо на значају једној ем реткој ем небитној појави, преувеличавамо проблем. Зашто? Јер се неко усудио да се не понаша како ми мислимо да треба да се понаша? Дефиниција нетолеранције.

    Уствари, цимамо људе без разлога. Ко смо ми да одлучујемо који језик и колико језика ће ко знати? Ако мислимо да је то проблем, држава треба да се побрине тиме. Ако није проблем, онда да не цимамо људе, прича ко хоће и како хоће.

    Већ сам навео примере да у Америци рецимо 8% становништва не говори добро енглески, тако да ти пример "као у другим земљама" отпада.
    А лоши су ти и ови примери, не говоре Ирци и Каталонци туђе језике зато што су то званични језици већ због дугогодишње енглеске односно кастиљанске доминације.

    Nema potrebe da te pitam, ja sam samo plastično tebi pokazao kako izgleda kada neko tvoje reči izvrne da bi dobio, ne znam kakvu satisfakciju a da pri tom može sve da pročita i da odgovori bez npr vređanja
    С том разликом што су моје реченице биле јасне, само извађене из контекста, а твоје хаотичне
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #57

    Odgovor: Nepoznavanje srpskog jezika od strane nacionalnih manjina

    А лоши су ти и ови примери, не говоре Ирци и Каталонци туђе језике зато што су то званични језици већ због дугогодишње енглеске односно кастиљанске доминације.
    Skoro 100 godina boravka u državi, prvo SHS, pa SFRJ; pa SRJ, pa Sbiji je malo, koliko bi trebalo tim ljudima da provedu ovde da bi naučili jezik? Milenijum?

    Da li je bilo zbog dominacije ili na dobrovoljnoj osnovi, to nije bitno, oni pričaju engleski, ovi drugi kastiljanski i to je činjenica.

    Већ сам навео примере да у Америци рецимо 8% становништва не говори добро енглески, тако да ти пример "као у другим земљама" отпада.
    Amerika je različita u pogledu toga u odnosu na evropske države, zato što faktički i nema autohtono stanovništvo, već su migracije ogromne i doseljavanje imigranata je svakodnevno, pretpostavljam da to znaš.
    Ako možeš navedi mi neki podatak iz neke evropske države, jer smo ipak još uvek u Evropi.

    С том разликом што су моје реченице биле јасне, само извађене из контекста, а твоје хаотичне
    Uglavnom jesu haotične, ali ne mogu da se menjam, mrzi me
    Poruku je izmenio Bazilej, 11.09.2011 u 20:58 Razlog: turio razmak gde je trebalo
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  13. #58

    Odgovor: Nepoznavanje srpskog jezika od strane nacionalnih manjina

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Skoro 100 godina boravka u državi, prvo SHS, pa SFRJ; pa SRJ, pa Sbiji je malo, koliko bi trebalo tim ljudima d aprovedu ovde da bi naučili jezik? Milenijum?
    A tu su se doselili?
    Ili su oni osnovali ta mesta, žive u njima stotinama godina, u međuvremenu su se našli sa druge strane granice o sad su krivi?
    Prema njima se odnose kao prema strancima, pogotovo oni koji su došli pre nekih 50-60 godina.
    Znanje više jezika je pre svega odraz lične kulture, obrazovanja i okolnosti u kojimas je neko živeo. Nije uvek samo pitanje izbora. A ako ćemo o izboru, onda je to neka druga tema.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  14. #59

    Odgovor: Nepoznavanje srpskog jezika od strane nacionalnih manjina

    A tu su se doselili?
    Jok, nego su ih teleportovali u IX veku s Marsa

    Ili su oni osnovali ta mesta, žive u njima stotinama godina, u međuvremenu su se našli sa druge strane granice o sad su krivi?
    Ne znam ko koga ovde okrivljuje za bilo šta i ko je rekao da nisu osnovali ta mesta?
    I Irci žive stotinama godina u Irskoj, pa pričaju engleski sve u 16.
    Katalonci takođe kastiljanski.
    Iskren da budem, ne verujem da neko može da živi u jednoj državi, prati medije, ima OBAVEZU da uči u toku celog školovanja i jednostavno "ne zna " taj jezik, izvinite, ali meni je to jednostavno neshvatljivo, a vi me slobodno optužite i za rasizam i za širenje velikosrpske hegemonije i tako te neke lepe stvari, ali ne kontam.
    DAkle, ako zovem opštinu tu i tu, javi mi se službenica na mađarskom, ja je pitam na srpskom, ona mi i dalje priča na mađarskom ako nisam pao sa stolice od čuda, kako bi ti to nazvao? Dakle trebalo bi da pričam s njom na engleskom, ili da počnem da učim mađarski koji mi ne treba za krivak?
    Poruku je izmenio Bazilej, 11.09.2011 u 20:57 Razlog: turio malo slovo
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  15. #60

    Odgovor: Nepoznavanje srpskog jezika od strane nacionalnih manjina

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam ko koga ovde okrivljuje za bilo šta i ko je rekao da nisu osnovali ta mesta?
    I Irci žive stotinama godina u Irskoj, pa pričaju engleski sve u 16.
    Katalonci takođe kastiljanski.
    Iskren da budem, ne verujem da neko može da živi u jednoj državi, prati medije, ima OBAVEZU da uči u toku celog školovanja i jednostavno "ne zna " taj jezik, izvinite, ali meni je to jednostavno neshvatljivo, a vi me slobodno optužite i za rasizam i za širenje velikosrpske hegemonije i tako te neke lepe stvari, ali ne kontam.
    DAkle, ako zovem opštinu tu i tu, javi mi se službenica na mađarskom, ja je pitam na srpskom, ona mi i dalje priča na mađarskom ako nisam pao sa stolice od čuda, kako bi ti to nazvao? Dakle trebalo bi da pričam s njom na engleskom, ili da počnem da učim mađarski koji mi ne treba za krivak?
    Apsolutno se slazem sa ovim.I ja kao pripadnik manjinske zajednice smatram da je apsolutno sramota ne znati zvanicni jezik drzave u kojoj zivis.JA srpski jezik pricam sasvim normalno kao bilo koji drugi gradjanin ove lepe drzave i ponosim se time.Volim ga najvise na svetu.

Strana 4 od 8 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Najlepše ljubavne pesme srpskog jezika
    Autor izabelitta u forumu Poezija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 26.03.2012, 13:38
  2. Reč...stih... strane pesme
    Autor maksimilijan u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 126
    Poslednja poruka: 21.07.2010, 22:59
  3. Dobre i loše strane afrodizijaka
    Autor Crazy Angel u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 15.01.2009, 12:01
  4. Ubacivanje srpskog jezika u Sony ericsson telefone
    Autor dixy u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 11.06.2008, 20:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •