Bez kralja ne valja? - Strana 3

Prikaz rezultata glasanja: Da li ste za Ustavnu parlamentarnu monarhiju?

Učesnika ankete do sada
50. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da

    23 46.00%
  • Ne

    23 46.00%
  • Nije mi poznata sustina parlamentarne monarhije

    4 8.00%
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 38 od ukupno 38
  1. #31

    Odgovor: Bez kralja ne valja?

    Знање је моћ,дај да ти га дам !

  2. #32

    Odgovor: Bez kralja ne valja?

    Citat Phoenix kaže:
    Da li ste za ustavnu parlamentarnu monarhiju u Srbiji? Obrazlozite vas stav.
    Odlučno protiv.
    Citat Pcela ubica kaže: Pogledaj poruku
    Monarhija je protivna načelu ravnopravnosti građana, jer titula monarha nije dostupna svima, već se nasleđuje.

    Citat Podbarac kaže: Pogledaj poruku
    Monarh je isto sto i domacin u kuci. Pogotovu u kuci gde zivi mnogobrojna porodica.
    Može biti. Ali kao i u narodu, i među monarsima ima raznih domaćina. Neki kuće, neki raskuće. Neki unose mir neki razdor u kuću.
    Njima se može, baba im ostavio zemlju. Može li se narodu?
    Citat nattydread kaže:
    kralj moze da nam bude samo kao figura, ali tek kad nam standard bude boli glava. pa ne treba jos i njega iz svoga dzepa da placamo.
    Još puno vode treba da prođe Dunavom da bi ovaj narod mogao na svoja pleća da natovari neku figuru.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #33

    Odgovor: Bez kralja ne valja?

    U principu jesam za parlamentarnu monarhiju ...pogotovo što bi se time devastirala želja "Kurte i Murte" da budu "No 1" u ovoj zemlji. Jasno je svima ovde da je monarh pre simbol nego politički činilac a bili smo svedoci da su se mnogi političari ovde ponašali kao faraoni .
    Nego da ilustrujem zašto sam ZA :
    - Pre sam za jednog kralja udaljenog 3000 km nego za 3000 kraljeva udaljenih 1 km - (rečenica Mel Gibsona iz "Patriota") .
    Kada pogledamo oko sebe...svaka šuša je napravila svoj feud i ponaša se kao da je "kralj" (čitaj tiranin i bogom dan). Stoga je bolje da imamo figuru koja nije politički determinisana i kojoj je važno samo svoje doope.
    Još nešto:
    - Mnogo je lakše takvoj figuri da pretstavlja sav narod nego da to bude političar koji nikada ne može imati podršku svojih neistomišljenika .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  4. #34

    Odgovor: Bez kralja ne valja?

    Ja bi glasao protiv parlamentarne, a i bilo kakve monarhije. Ipak, ako bi većina bila za, ko sam ja da ne prihvatim. Ali pod jednim uslovom, a to je da se bira novi kralj, odnosno dinasija. Kada vidim ovu kreaturu od takozvanog prestolonaslednika, meni se povraća. Fuj!

    Svi, svako, bilo ko, ali on ne! Iz principa. Oni su se odrekli svog jezika, a (time) i svog naroda, i setili su se tek kada je postalo izvesno da mogu da naslede (povrate) neke nekretnine u Srbiji. FUJ!

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Kada pogledamo oko sebe...svaka šuša je napravila svoj feud i ponaša se kao da je "kralj" (čitaj tiranin i bogom dan). Stoga je bolje da imamo figuru koja nije politički determinisana i kojoj je važno samo svoje doope.
    Još nešto:
    - Mnogo je lakše takvoj figuri da pretstavlja sav narod nego da to bude političar koji nikada ne može imati podršku svojih neistomišljenika .
    Matori, a ko ti kaže da i kada bi bilo kralja ne bi bilo šuša i feuda. Pa i sada imaš kralja. Imaš Dijamanta koji bi trebalo da ima ingerencije iste kao i kralj, ali se on ipak u sve meša. I pored tog njegovog usvemešanja imamo i nedodirljive feude. Protiv tog zla (feuda) lek nije monarhija.

    I kako misliš da bi takva figura predstavljala sav narod?! Zar misliš da bi mu se Mađari, Muslimani, Bunjevci i ini klanjali? Da bi ga priznali za svog kralja i dali mu podršku? Ili oni koji su politički protiv monarhije!?

    Nije rešenje monarhija.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  5. #35

    Odgovor: Bez kralja ne valja?

    S obzirom da je nas narod u 80% slucajeva neobrazovan,onda on niposto ne bih trebao da ucestvuje u demokratiji. Nedostaje mu ovako nesto. Monarhija sa opstom svrhom,neka diktatura ,a kralj da ne bude zaslpeljen svojim dzepom,jer bi to odvelo u cistu tiraniju,vec da bude vodjen interesima naroda. To bi bila odlicna drzava. Nekako da se stvori obicajnosna svest samih gradjana,koja ce da pospesuje tu opshtu volju. Za novog kralja!
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  6. #36

    Odgovor: Bez kralja ne valja?

    Zamenom predsednika kraljem, jedino što bi možda dobili je da bi parlament i vlada dobili svoj pravi smisao, ovako nam predsednik glumi kralja. Da da biramo Tadića za kralja on se čovek taman uživeo, a zna i srpski eto nama nove dinastije... šalu na stranu, ne znam koliko vam je poznato, ali država već dobrim delom izdvaja novac na ovog sa govornom manom, prestolonaslednika. Sa jedne strane jesam za restituciju ali imovinu kraljevske porodice stavljam pod veliki znak pitanja, jer nije baš da su je stekli kako su ostali sticali nacionalizovanu imovinu.

    Pod pretpostavkom da se odlučimo za neku vrstu parlamentarne monarhije, po uzoru na ove danas u Evropi, kralj bi imao isključivo protokularnu ulogu, ceremonijalnu. Pitanje je samo koliko bi državnog novca bilo izdvajano za njegov komoditet u odnosu na onaj što se izdvaja za predsednika države. Ja mislim da bi nas ovaj mnogo više koštao finansijski Nije bitno državno uređenje u smislu monarhija/republika, naš problem je u trulom sistemu. A ako neko misli da ovaj prestolonaslednik tu može nešto da menja ili da ga to uopšte zanima, grdno se vara. Ja bih rekao da je ovo što je Adrian pomenuo u pitanju - imovina. Crnogorci će svom dinastičkom predstavniku lepo dati stan doduše od 450 kvadrata i bruto mesečnu platu preśednika CG, a evo koja je situacija sa našim prestolonaslednikom (vest je sa kraja 2009.):

    Pod stavkom "Zaštita kulturne baštine", Ministarstvo kulture prošle godine je platilo
    57.000 dinara za kupovinu novina i časopisa princu Aleksandru Karađorđeviću,
    pokazao je izveštaj Državne revizorske institucije.

    Zaštita kulturne baštine u kompleksu dvora na Dedinju obuhvatila je i 466.000 dinara
    za održavanje voznog parka Karađorđevića, 341.000 za nabavku kancelarijskog materijala
    i 136.000 za poštanske usluge, a 424.000 za kupovinu i održavanje kompjutera, piše list "Danas".

    Za nabavku baštenske opreme i održavanje parka u Belom dvoru u 2008. godini utrošeno je
    519.000 dinara .

    Dvorski kompleks je ukupno dobio 30 miliona dinara, od čega je 20 miliona otišlo na troškove
    reprezentacije, posluge i druge radne snage, a da pritom porodica princa Aleksandra
    nije izveštavala Ministarstvo kulture o tome na koji način troši dobijeni novac.

    Samo Ministarstvo sredstva je prebacivalo bez programa i projektne dokumentacije nadležnih
    ustanova za zaštitu kulture, navodi se u izveštaju Državne revizorske institucije.

    (FoNet)


    Ali 57000 za novine i časopise pa šta taj čita jbte?! Svaki dan po skoro 900 dinara za novine?



  7. #37

    Odgovor: Bez kralja ne valja?

    Vidim da ću morati pojasniti .
    Prvo..nipošto za monarha ne bih prihvatio nekoga ko SAVRŠENO ne vlada našim jezikom, nema mnoštvo dela koja ukazuju da je ovoj zemlji lojalan i odan, nema već izgrađene odnose sa okolnim vladarima i ugled u svetu. Malo li je ?
    Pominjemo Aleksandra...ali sam ja pre za nekog od sinova..pod uslovom da ispune uslove. Mada, mislim da svi shvatate da pričamo u načelu...a ne kao da imamo "gotovog kandidata" .
    Mislim da nam treba figura koju će svi državljani podržavati bez obzira na političko opredeljenje jer je jasno svima da ovde priča o demokratiji i republici je samo magla kojom se pokrivaju gafovi vladajućih.
    P.S. Svi vladari, monarhisti, imaju određeni budžet koji se pravda Parlamentu. Ne mislim da ta svota treba da bude neka astronomska, a nisam ni stava da kralj treba da bude dembel, već da radi za dobrobit svoje zemlje.
    Poruku je izmenio Sivi, 30.07.2010 u 20:21 Razlog: dodat P.S.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  8. #38

    Odgovor: Bez kralja ne valja?

    Nisam za monarhiju.
    Malo je davala a mnogo uzimala.
    A i istorija ove , sada aktuelne porodice, je puna kontroverzi..blago receno.

    Ja sam za republiku.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...
    Autor love hunter u forumu Politika
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 11.05.2010, 12:35

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •