Smrtna kazna? - Strana 7
Strana 7 od 8 PrvaPrva ... 5678 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 106
  1. #91

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Nisam za smrtnu kaznu. Smisao kazne bi trebala biti fizička ili psihička patnja onoga ko je na tu kaznu osuđen, a u slučaju smrtne kazne takva patnja izostaje. Smrt u slučaju teških prestupnika pre može biti posmatrana kao oslobođenje od kazne nego kao kazna. Ubiti čoveka (s tehničke strane) nije teško, a vreme potrebno za to je minimalno.

    Imamo slučaj, recimo, onog Austrijanca koji je ćerku decenijama silovao. Ubivši ga, mi bismo mu samo prekratili muke, ništa ne bismo uradili. De facto ga ne bismo ni kaznili. Za takve, doživotna samica bi bila sasvim prihvatljiva, i mogli bismo je videti kao oblik kazne za ono što je uradio.

  2. #92

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Smatram da je "želja" i "težnja" za nečijom smrću jedino "opravdana" u slučaju onog/onih, koji je/su od osuđenog smrt "okusili".
    Direktno ili indirektno.
    To je ljudski.

    U ostalim slučajevima (država, društvo i pojedinac "pravednik") - nema "opravdanja".
    Ubistva "U ime naroda" su (mi) degute.. a i deplase, samim tim što se (zbog korumpiranosti društva) mnoge veeelike ljige izvuku (ako uopšte i stanu pred "slovo zakona"),
    dok "sići" od izvitoperenih manijaka, bolesnika, psihopata, ludaka i lopova, lete glave na sve strane.

    Postoje (u svetu) razneKazne, gde kažnjeni "mole" da ih se (već jednom) ubije.


    Kada bi se glasalo, ja bi' glasala za njih.
    (naravno, bez mogućnosti uvažavanja gore pomenutih "molbi" i pomilovanja).


    Za skotove je "brza" smrt - "nagrada".
    Doživotno mučenje i ispaštanje je prava mera ... i (možda) - adekvatn(ija)a kazna.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  3. #93

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Citat johnny dugi kaže: Pogledaj poruku
    jesam za smrtnu kaznu, ali isključivo nacionalističkim zločincima i nacionalističkim teroristima i nikome drugom. svim drugim tipovima zločinaca je ne potrebna smrtna kazna pogotovo se to odnosi na krađu,pljačku bez smrtnih posljedica i korupciju i gospodarski kriminal i slično. Za te zločine je dovoljna zatvorska kazna od 5 do 30 godina robije . Naravno teža kazna ubojicama.
    Само да питам ?

    По Вама онај који убије 5,6,7,8,9, деце или силоје децу од 6,7,8,9 година , треба да живи, а онај који воли свој народ и своју земљу треба да буде убијен ???

    У нади да сам вас лоше разумео !!!!!!!!
    Poruku je izmenio bellissima, 14.02.2010 u 21:32 Razlog: bold

  4. #94

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Smrtna kazna? Sto da ne !

    Ja dajem glas za to jeftinije za drzavu i bice vise mesta u zatvoru za ove Tajkune i Politicare

  5. #95

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Ja jesam za smrtnu kaznu za najteža oskvrnuća prema ljudskom rodu ali tek nakon par godina. Zašto? Zato što je poznato da i nevini ljudi znaju biti osuđeni pa tek naknadno se ispostavi da je doista nevin.

    Nekad sam mislila kako je dovoljna i najgora kazna to što ta osoba živi ali čemu hraniti takve zlotvore?
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  6. #96

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Ja sam i dalje blaaago naklonjen smrtnoj kazni. Uglavnom se slažem sa onim što je Morfeo napisao, ali nekako mi je svet čistiji bez određenih kreatura...
    Poruku je izmenio bellissima, 14.02.2010 u 21:33 Razlog: suvisan komentar

  7. #97

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku

    Imamo slučaj, recimo, onog Austrijanca koji je ćerku decenijama silovao. Ubivši ga, mi bismo mu samo prekratili muke, ništa ne bismo uradili. De facto ga ne bismo ni kaznili. Za takve, doživotna samica bi bila sasvim prihvatljiva, i mogli bismo je videti kao oblik kazne za ono što je uradio.
    ne znam....treba li takva jedna nakaza da trosi budzetske pare na svoj bedni zivot?
    hrana,odeca,obuca,sredstva za higijenu,shishanje...alo,to kosta ....i ko to placa? drzava. Ko?! poreski obveznici.Poreski obveznik je i roditelj deteta koje je silovano ili zlostavljano.
    Znaci,i porodica zrtve u neku ruku finansira zivot tog skota.
    paradoks.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  8. #98

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Smrtna kazna nije nikakva kazna, jer sve nas cheka takva kazna. Smrt nije najgora stvar koja choveku mozhe da se desi. Smatram da nema veche kazne od uzimanja slobode zhivom bicu, kada ga zatvorite i stavite u kavez! Ali u pravi kavez u punom smislu te rechi. Međutim,danashnji kavezi su vishe kao nekakvi pansioni s dve zvezdice,i pruzhaju pravi pravcati hotelski smeshtaj - ljudska prava? ahmm.
    Povratnici kriminalci su najbolje svedochanstvo o hotelsko-zatvorskim smeshtajima u kojima su bili. Pa iziđu prekaljeniji u "poslu" neg kada su ushli.
    Smrtna kazna NE - Kavezi i lanci DA.
    Za sada........

  9. #99

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Citat GuardianAngel kaže: Pogledaj poruku
    Smrtna kazna NE - Kavezi i lanci DA.
    Za sada........
    Negde sam davno citala da Rusi u nekom zatvoru, one osudjenike, koji su ucinili najteza dela, drze u samici.Sunce ne vide, ne izlaze na svez vazduh a hrana im se pruza kroz vratanca, jednom dnevno.Pravo na komunikaciju nemaju, cak ni sa strazarima.

    Znaci sami sa svojim mislima.
    I delima.

    Nisam za smrtnu kaznu.
    Time se nista ne postize,jer onaj koje uradio bilo kakav gnusan zlocin, njemu zivot ne vredi nista.
    Da se ja pitam, pustila bih ih da zive po principu, kao sto Rusi rade.
    Dovoljno vremena da se izbore sami sa svojim mislima i da zive sa svojom savescu,ako je imaju.

  10. #100

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Eto, možda sam ja poremećen ... i vi koji ste protiv smrtne kazne - jeste iz razloga što je to nedovoljna kazna / Ja sam protiv: kako smrtne kazne tako i tih vaših slikovitih predloga za mučenje.
    Zašto bi se neko radovao tudjoj patnji / da li možete sebe da zamislite u situaciji da se radujete nečijem izlaganju mučenju - možda da budete taj koji će mu krišku leba šutnuti nogom a čašu vode prosuti na oči - i gde je ta granica do koje se radujete nečijem mučenju a u drugom slučaju saosećate sa patnjom...

  11. #101

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    Zašto bi se neko radovao tudjoj patnji / da li možete sebe da zamislite u situaciji da se radujete nečijem izlaganju mučenju - možda da budete taj koji će mu krišku leba šutnuti nogom a čašu vode prosuti na oči - i gde je ta granica do koje se radujete nečijem mučenju a u drugom slučaju saosećate sa patnjom...
    Ne mogu, a ne mogu sebe ni da zamislim npr. da dignem ruku na dete.
    I da ga lisim zivota.
    I nije to radovanje.
    Ne mozes radovanje porediti sa tim.
    Kazna mora da sledi.
    Taj neko je oduzeo jedan zivot, dva.
    Unistio jos par zivota sa tim cinom.
    I sta bi trebali, da gledamo blagonaklono, jer pokajace se?
    Koliko je samo osudjenih za silovanje odsluzilo kaznu,pa izasavsi iz zatvora posle par dana uradilo isto delo.
    I sta bi trebali?
    Pomilovati ih, ukoriti, oni ce obecati nece nikad vise i puj pike ne vazi?

  12. #102

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    Eto, možda sam ja poremećen ... i vi koji ste protiv smrtne kazne - jeste iz razloga što je to nedovoljna kazna.
    nađoh se.. ta sam.. pitaj, šta te interesuje?
    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    Zašto bi se neko radovao tudjoj patnji / da li možete sebe da zamislite u situaciji da se radujete nečijem izlaganju mučenju
    - možda da budete taj koji će mu krišku leba šutnuti nogom a čašu vode prosuti na oči
    Zato. Što je npr. taj NNeko uneo smrt u nečiju (npr. moju) kuću. I sam se npr. radovao "tuđoj" patnji.
    Mogu, U pomenutom slučaju šutnula bi ga direktno u vilicu.. bez kriške hleba kao tampon zone. A vodu ne bi ni rasipala..
    tek tako.
    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    i gde je ta granica do koje se radujete nečijem mučenju .
    Nema granice.
    Ako se neko potrudio da "okusim" smrt..



    ____________________

    i kao što prethodno rekoh..
    ljudski je kada "životinjska" potreba za osvetama, kaznama i mučenjima ne izlazi iz okvira "želja" oštećenih,
    Pravna država, pravni sistem, društvo, pojedinac kao pravni pravnikpravednik.. takvih želja i potreba bi trebali da budu "pošteđeni".
    Da "civilizovano" mere i sude, spram zločina - kaznu.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  13. #103

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Smrtna kazna je stara koliko i zločin.O njoj se može razmišljati iz ugla strane povređene od strane zločinca,iz ugla istog,tog zločinca i trećeg lica,koje opet može biti jedna površna osoba,ili neko ko će dobro promisliti pre nego što se zauzme podržavanje primene ovakvih kazna,ili za njihovo ukidanje.
    Kada razmišljam i smrtnoj kazni,setim se Dostojevskog i svog dede:obojica su bili osuđeni na smrtnu kaznu i obojica se ''izvukli''-veliki F.M.D.po carskoj naredbi,a moj deda begom,bio je ratni zarobljenik.
    U oba slučaja smrtna kazna bila je po principu ''ovca je kriva samim tim jer je vuk gladan'',dakle po onom sistemu-jači sam,ili smo,pa sudimo za ''zločine'' kao što su razmišljanje i pisanje o slobodi,ili branjenje sopstvene zemlje.

    Zatim,kada razmišljam o smrtnoj kazni,setim se žrtava poput svih,onih devojčica koje prisiljavaju da se prodaju,dece zlostavljane od trane roditelja,ljudi ubijenih za nekoliko dinara.Razmišljam o oduzimanju života,nedužnosti,prava na život onakvim kakvim ga ljudi žele i znam da mi ne bi bilo žao zločinaca.Njihova smrtna kazna i ne bi pala teško.pitam se samo da li bi proizvela bilo kakav efekat u smislu smanjivanja zločina?

    Smrtna kazna je pitanje prvade i načina na koji je shvatamo,a taj način se zasniva na pojedinačnom iskustvu.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  14. #104

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Evo, upravo napisah šta se dogodilo na današnji dan nekih godina prošlih, između ostalog i ovo:

    2004. U Kini pogubljen Jang Ksinhai, jedan od najvećih serijskih ubica, čovek koji je za četiri godine ubio 67 osoba i silovao 12 žena.
    I sad razmišljam... koja je kazna dobra za ovakvog monstruma? Zar samo ubiti ga?

    79 direktno uništenih života, stotine indirektno... a mi ćemo mu uskratiti svaku patnju ubivši ga vešanjem ili injekcijom? Ovaj čovek je oslobođen, nije kažnjen.

  15. #105

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Dobro, Kina možda nije baš najbolji primer kada je smrtna kazna u pitanju. Tamo se gubi glava za mnogo manje stvari u odnosu na to šta je ovaj monstrum uradio. Ja mislim da smo deo civilizovanog sveta, čak su i mnogoljudne zemlje poput Rusije i Meksika ukinule smrtnu kaznu a u tim mnogoljudnim državama su se iznedrili najveći monstrumi koje je svet ikada video (ne samo ove dve, nego mnogoljudne zemlje uopšte). Ne verujem da će ikada više biti uvedena smrtna kazna kod nas, baš toliko u nazad da ćemo otići i nećemo. Maksimalna zatvorska kazna je 40 godina. Za neke gnusne zločine se ljudima ovo čini malo, ali ko punoletan zaglavi maksimalnu kaznu izađe iz zatvora sa ?? godina, ako i dočeka taj dan... Silovatelji, pedofili, monstrumi te vrste su omraženi u našim zatvorima i prolaze torturu od strane ostalih osuđenika.

    Svestan sam da je i ovo protivno ljudskim pravima i svetskim vrednostima, ali lično bih te osuđenike davao na prinudni rad. Ako se već izdvaja novac za njegovu hranu, smeštaj, prevaspitavanje, nema ništa za dž ima to sve i da odradi. Robovlasništvo, kao oni nesrećni azijati što danonoćno šiju fudbalske lopte za šaku pirinča.

    Napisao sam već, smrtna kazna se ne može revidirati. Kada je jednom izvršiš, a kasnije se pokaže da je osuđenik bio nevin (pojave se novi dokazi, svedoci) možeš samo kao onaj u folirantima da kažeš: "Zayebali smo se! "


    Inače, ovako to rade u Iranu: http://upload.wikimedia.org/wikipedi...anjeUIranu.jpg

    Ko bi rekao da ti ljudi imaju vrhunske naučnike...



Strana 7 od 8 PrvaPrva ... 5678 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kazna...nagrada
    Autor artistry u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 27.02.2010, 11:13

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •