GSP u Novom Sadu - Strana 2
Strana 2 od 8 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 119
  1. #16

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    Нигде се друштво није променило тако што је одједном свако лепо васпитао своје дете и сутрадан сви осванулу културни (карикирам).
    Чињеница је да се ред заводи правилима, прописима, казнама... јер људи су јако неваспитани, некултурни, једноставно друштво нам је нажалост такво.
    Али такође се слажем да нам друштво није такво јер су људи стока, и да су људи више жртве свега што нам се дешава него кривци... али све је то опет повезано и иде у круг
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #17

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    E nebitno je, važno je da se radi.
    e nije nebitno.
    nikad se na kucu nisu prvo ugradjivali plin i struja,pa tek onda gradila kuca.

    Peru se busevi. To ti mogu garantovati. Pre dosta godina sam sa svojim tadašnjim najdrugarom seo u sedmicu i krenuli smo da nas uhvati kontrola, jer je jedno vreme bila fora ako te uhvate bez karte ideš da pereš buseve. A nama se baš prao jedan autobus.

    Ej meni se moj auto isprlja za mesec dana u kome se vozi 5-6 osoba u tom periodu. A zamisli autobus u kome se dnevno vozi 1000 putnika. Pa ne mogu ga prati svaki dan. GSP NS ima preko 800 autobusa. Ko će to postići? Koliko će se vode potrošiti, koliko ljudi treba platiti? A karta 29 dinara. Mnogo je kume. Ako ne bi bacali đubre po podu, grickali semenke, pljuvali itd. bilo bi čistije.
    Ne smrdi kume na semenke i markere, vec na prljavshtinu...prashinu,znoj...

    Nametala mi se folk-prljavština, odrastao sam tokom devedesetih, ali nikada nisam pljunuo u autubusu, niti šarao grafit po sveže okrečenom zidu. A sebe ne smatram nešto mnogo drugačijim od ostalih. Dakle, ako mogu ja - mogu svi.
    generalno mi idu na zivce shvatanja, kad je meni tako bilo, nek bude i ostalima...
    ako si se ti vozio i trpeo to sto si trpeo,zasto bi moralo i tvoje dete? na primer...
    Citat Makili; kaže:
    Nije ni Evropa poštedjena prljavih autobusa,a tebe svakako niko ne tera da se voziš gradskim prevozom kada si već toliko ogorčena na stanje u kome se autobusi nalaze
    nisu ovoliko prljavi, moze se cak reci u Jevropi se,naspram ovoga, glancaju...
    pa nije moja muka, ali ne vidim zasto bi trebala biti ichija?

    Ubica mekog srca.

  3. #18

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    Citat yosarrian kaže:
    Чињеница је да се ред заводи правилима, прописима, казнама... јер људи су јако неваспитани, некултурни, једноставно друштво нам је нажалост такво.
    I šta bude kada te uhvati npr. kontrola bez karte? Jebeš mu i majku i oca, nazivaš ga zlikovcem, a on samo radi svoj posao. I opet ćeš se sutra voziti bez karte. Ne vrede nama kazne. Tvrdoglavi smo mi suviše. Nego jednostavno se moraš sam sa sobom dogovoriti.

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    e nije nebitno.
    nikad se na kucu nisu prvo ugradjivali plin i struja,pa tek onda gradila kuca.
    Pa mi imamo kuću, koja se u poslednje vreme modernizovala.

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    Ne smrdi kume na semenke i markere, vec na prljavshtinu...prashinu,znoj...
    Pa šta sad treba GSP da uvede pranje putnika pre ulaska u bus? Zar je normalno da se čovek ne okupa, nego da smrdi ko svinja? Čak i da je fizikalac i da se ceo dan kupa znoju, opet ima neku slavinu recimo na građevini na kojoj radi pa da se zapere, a ne da ti stavi smrdljivi dlakavi pazuh na glavu. To nema veze sa GSP-om. A ako je obukao košulju i kravatu na prljavo telo, onda je stoka i seljačina na kvadrat.

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    generalno mi idu na zivce shvatanja, kad je meni tako bilo, nek bude i ostalima...
    Išla su i meni, ali su urodila plodom. Kada sam bio klinac i bacim nešto na ulicu, govorili su mi da to lepo pokupim i da zamislim šta bi bilo da svako baci papirić. I svoje dete ću tako da vaspitam. A slično su mi ponavljali i u osnovnoj. I ne vidim ništa loše u tome, jer je to najosnovnija kultura. Nisam rekao "Evo ja sam dobio sedmicu na lotou, pa ako sam dobio ja, mogu svi."
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  4. #19

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    I šta bude kada te uhvati npr. kontrola bez karte? Jebeš mu i majku i oca, nazivaš ga zlikovcem, a on samo radi svoj posao. I opet ćeš se sutra voziti bez karte. Ne vrede nama kazne. Tvrdoglavi smo mi suviše. Nego jednostavno se moraš sam sa sobom dogovoriti.
    Не верујем да постоји друштво у свету које је само од себе дошло памети, тако што се свако договорио сам са собом... мислим да су решење овде нинџа ревизори
    Poruku je izmenio Cecara, 28.01.2015 u 21:26
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #20

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    Autobus ne smrdi na znoj, već čovek. Kod nas se bar peru autobusi, ali ima ljudi koji se ne peru. Boje se valjda da se ne prehlade. Narod nije stoka, to bi bila uvreda za stoku. Ima pojedinaca imbecila, kako svuda, tako i u prevozu.

    Žao mi je što se nisam provozala po Novom Sadu gradskim prevozom, već sam tamo uvek bila ili pešak, ili sam se vozila kolima ili taxijem. A volim gradski prevoz. Ne moram da ga koristim, ali ga volim. Ne ono mazohistički, nisam ga baš tako volela kad u isti nije moglo da se uđe devedesetih i opcija mi je uvek bila pešačenje koje volim, ali nikad se nisam gadila prevoza. Volim da sam među ljudima, kakvi god da su, a i autobusi i trolejbusi su velike pijace, čiji sam uvek volela da budem deo. Arterija mog grada kojom i dan danas rado plovim. O nekim linijama su i pričice napisane

    Česti su, tačni, specijalno popularne linije, čisti i provetreni, poneka žvrlja negde stoji, ali retko, Japan kad da donacije u ugovoru pod obavezno piše da autobus sa njihovom zastavicom mora da bude čist onaj ko misli da se autobusi u inostranstvu nešto specijalno više glancaju nego naši ili ima pogrešnu informaciju ili nije mnogo toga video. Nije sjajno, ali su autobusi u mnogo boljem stanju nego što su ikada bili i sa zadovoljavajućom prosečnom starošću vozila.

    A sećam se sa nostalgijom i krševa. Nigde na svetu trola nije tako grejala u avgustu kao u mom gradu
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #21

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    e nije nebitno.
    nikad se na kucu nisu prvo ugradjivali plin i struja,pa tek onda gradila kuca.
    A možda će se upravo ovom modernizacijom sistema naplate podići svest o očuvanju nasušnih nam autobusa

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    Ne smrdi kume na semenke i markere, vec na prljavshtinu...prashinu,znoj...
    To je već individualna stvar,ne možeš zabraniti nekom da, ako ne vodi računa o ličnoj higijeni, se vozi gradskim prevozom.

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    generalno mi idu na zivce shvatanja, kad je meni tako bilo, nek bude i ostalima...
    ako si se ti vozio i trpeo to sto si trpeo,zasto bi moralo i tvoje dete? na primer...
    Naravno da ne mora i ne treba niko da trpi,to isto dete se treba naučiti da poštuje to što ima, pa makar taj autobus bio star 20 godina,ne treba svojim ponašanjem u njemu da ga naruži još više,zar ne?
    I may not be perfect but I'm always me

  7. #22

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Не верујем да постоји друштво у свету које је само од себе дошло памети, тако што се свако договорио сам са собом... мислим да су решење овде нинџа ревизори
    Sećam se nindži!

    Ne, ozbiljno, moraš prvo neke stvari sa sobom da raščistiš, jer si ti ipak pojedinac i zavisiš od sebe.

    Kako pušači koji se odvikavaju od pušenja prvo obećaju sebi da neće pušiti i drže se toga. Kada se odviknu, pomažu drugima. Naravno, ima i onih koji ostavljaju pušenje 1000 puta.

    Što bi bio problem ljudima da obećaju sebi da više neće sknaviti nešto što im ne pripada, pogotovo što od toga nemaju ama baš nikakve koristi.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  8. #23

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Sećam se nindži!

    Ne, ozbiljno, moraš prvo neke stvari sa sobom da raščistiš, jer si ti ipak pojedinac i zavisiš od sebe.

    Kako pušači koji se odvikavaju od pušenja prvo obećaju sebi da neće pušiti i drže se toga. Kada se odviknu, pomažu drugima. Naravno, ima i onih koji ostavljaju pušenje 1000 puta.

    Što bi bio problem ljudima da obećaju sebi da više neće sknaviti nešto što im ne pripada, pogotovo što od toga nemaju ama baš nikakve koristi.
    Као што рекох, нигде се није већи број људи довео у ред тако што су се сви одједном замислили и променили своје неприхватљиво понашање. Нити ће.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #24

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    Javna imovina, sve shto korisnici nesmatraju svojim vlasnishtvom, mozze jedino da se zashtiti udaranjem po ushima... Shto se chistoche autobusa tiche, mislim da che redovno obnavljanje voznog parka dovesti sve koliko toliko u red plus, dobar rad chistacha. Narod nishta neche promeniti kad nema ko da nadgleda, kazznjava i kontrolishe. Svi kukamo o nechistochi buseva, a pogledaj na shta nam liche zgrade, liftovi, ulice, dvorishta i ostala mesta gde niko drugi nije odgovoran za chistochu osim nas samih. Ali, dzaba neko oriba lift kad neko drugi u roku od dva sada ispljuje - ne samo pod ! nego i plafon!! U mom liftu ponekad mozzete nachi i stalaktite. Jedino reshenje je da se ugrade kamere, i onda shamaranje po dzepovima ili shto je mnogo bolje - drushtveno koristan rad.

    Baci pikavac na ulici i chistichesh prisilno ulicu pet dana. Pljuni u autobusu - pranje voznog parka GSBa po kazni. I sve bi sijalo.

    Tako se to reshava i preko, nisu oni tamo od svile.

    Nije tema saobrachaj u Beogradu, ali ovo sada i ono iz 90tih je nebo i zemlja. Otishli su toliko daleko u forsiranju voznog reda da vozachi kao da ne smeju ni sluchajno da sachekaju nekoga da dotrchi ili stanu van stanice.... Ali s obzirom da na pochetnim stanicama uvek ima sledechi bus, to i nije toliko strashno..

  10. #25

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Pa mi imamo kuću, koja se u poslednje vreme modernizovala.
    ali je i dalje prljava, dzaba joj nova kvaka...

    Pa šta sad treba GSP da uvede pranje putnika pre ulaska u bus? Zar je normalno da se čovek ne okupa, nego da smrdi ko svinja? Čak i da je fizikalac i da se ceo dan kupa znoju, opet ima neku slavinu recimo na građevini na kojoj radi pa da se zapere, a ne da ti stavi smrdljivi dlakavi pazuh na glavu. To nema veze sa GSP-om. A ako je obukao košulju i kravatu na prljavo telo, onda je stoka i seljačina na kvadrat.
    jao majko mila

    Išla su i meni, ali su urodila plodom. Kada sam bio klinac i bacim nešto na ulicu, govorili su mi da to lepo pokupim i da zamislim šta bi bilo da svako baci papirić. I svoje dete ću tako da vaspitam. A slično su mi ponavljali i u osnovnoj. I ne vidim ništa loše u tome, jer je to najosnovnija kultura. Nisam rekao "Evo ja sam dobio sedmicu na lotou, pa ako sam dobio ja, mogu svi."
    ode mi na drugu stranu..ja pricham o tome ako si se ti vozio takvim busom, ne moraju i ostali narashtaji i narashtaji tih narashtaja i tako u nedogled..

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Nigde na svetu trola nije tako grejala u avgustu kao u mom gradu
    veruj mi da ta tvoj atrola mirishe naspram jendog prosechnog vozila GSPa.

    Citat makili kaže:
    Naravno da ne mora i ne treba niko da trpi,to isto dete se treba naučiti da poštuje to što ima, pa makar taj autobus bio star 20 godina,ne treba svojim ponašanjem u njemu da ga naruži još više,zar ne?
    pokushavam da kazem da ga nije dete isprljalo zato sto je bilo bezobrazno...
    isprlja se upotrebom i zato se mora odrzavati...
    pa jebem mu sunac i auto ti se isprlja a ne seda ti u njega ta "stoka"
    mogu da zamislim na sta bi licio da ga ne peresh 20 godina...

    Ubica mekog srca.

  11. #26

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Као што рекох, нигде се није већи број људи довео у ред тако што су се сви одједном замислили и променили своје неприхватљиво понашање. Нити ће.
    Ne moraju svi, nego jedan deo. Pa valjda će onda onaj drugi deo da se zamisli i zapita i polako ćeš nekulturu svesti na minimum. Ne možeš je iskoreniti, ali je možeš smanjiti. Ali to je ipak optimistički pristup. Nekad treba motku u ruke i klepaj po ušima (novčaniku). Ali ja sam nekako pesimista po tom pitanju. Ovo što je napisao Hleb o kamerama... Fino zvuči. A šta ako ti uđe budala u lift sa kapom preko glave i otkine kameru? Ono, to mu je fetiš.

    Citat Killerka kaže:
    ode mi na drugu stranu..ja pricham o tome ako si se ti vozio takvim busom, ne moraju i ostali narashtaji i narashtaji tih narashtaja i tako u nedogled..
    Naravno. Zato i pričam ovu priču o dovođenju nekih stvari u red. Kreneš od sitnica i polako sve veće zalogaje grizeš.
    Poruku je izmenio Kunic, 11.06.2007 u 22:13
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  12. #27

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    Majstore, srednja!

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Naravno. Zato i pričam ovu priču o dovođenju nekih stvari u red. Kreneš od sitnica i polako sve veće zalogaje grizeš.
    Majstore, važi, aj' zavrni klimu i otvori prozor, pocrkasmo!
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  13. #28

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku

    Ne smrdi kume na semenke i markere, vec na prljavshtinu...prashinu,znoj...
    I kako ćeš ti nekog ko nije naučio da se tušira svaki dan (nisu to samo tamo neki gradjevinci već ima i teta koje rade po kancelarijama ) naučiti gde treba da kupi tu karticu i na koji način da je otkuca. A zamisli tek dopunu i računicu...dal' automat možda pojede koji dinar više

  14. #29

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    I kako ćeš ti nekog ko nije naučio da se tušira svaki dan (nisu to samo tamo neki gradjevinci već ima i teta koje rade po kancelarijama ) naučiti gde treba da kupi tu karticu i na koji način da je otkuca. A zamisli tek dopunu i računicu...dal' automat možda pojede koji dinar više
    To ce Kunic, sto se mene tiche moze i u rubljama da se placa...totalno nebitno...
    Ma nije toliki problem kupanje ljudi,
    e izesh mi sve ako ne odem sutra da slikam recimo ono staklo pozadi...
    pa to ako je ikad prano, i ako su oni slojevi prashine tamo nalepljeni ljudskom rukom...e onda, skidam kapu... pravo jedno umetnichko prljanje, nigde nema neravninica..

    Ubica mekog srca.

  15. #30

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    E ovako, posto vidim da ste potegli o autobusima GSP-a uopste da kazem i ja koju.
    Raduje me uvodjenje ovakvog nacina naplate, kao sto me raduje i svako bolje resenje od prethodnog.

    E sad, sto se tice pranja autobusa, ja vidim da niko od vas se nije nikad vozio u prvim jutarnjim autobusima (oko 4:30 am). Svaki autobus se svaku noc pere. Ali postoji jedno veliko ALI. Kako se peru ti autobusi? Kako sam ja mogla da primetim, a obracala sam paznju na to... Smrkom se samo isprska pod autobusa. Tako da pod samo bude mokar, ali svako ko je drzao ikada crevo sa vodom u ruci zna da se obicnim prskanjem ne skida prasina, nego samo se samo umokri. Ne pere se nista vise sem poda. Znaci stolice i sve rucke u autobusu ostaju prljave. Ne zaboravite da su rucke najprljaviji deo autobusa. Samo dok zamislim ko je sta radio rukama pre toga i ko je sta pipao rukama pa onda pipne sipku....

    Ja ne znam zasto se deterdzent ne koristi za pranje autobusa??? Zasto prozore na autobusima ne operu katkad kako treba. E sad ovako prelazim vec na temu Da li su spremacice GSP-a dovoljno placene? Ili Mozda nisu, pa ne obavljaju posao kako treba? Da li im je uopste i naredjeno da peru samo pod autobusa? Ili mozda ima 5 spremacica na 500 autobusa pa pranje prosto ne mogu da postugni svaku noc, pa onda traljavo to odrade.... uglavnom to je vec prica o kojoj nista ne znamo dok se na Forum ne prijavi neka cistacica GSP-a.

    Ja bih pored ovog svakonocnog pranja autobusa prskanjem poda, uvela i neko generalno pranje autobusa jednom nedeljno. Znaci to nedeljno pranje bi se radilo deterdzentom. Obavezno pranje prozora, pranje rucki autobusa i onda spiranje deterdzenta smrkom po celoj unutrasnjosti autobusa.

    A sto se tice starosti autobusa. Ima jako matorih ali se poslednjih nekoliko godina vozni park GSP-a podmladio. S obzirom da se nije nista radilo po tom pitanju poslednjih 20 godina, ovo je napredak.

    Evo vest svezeg datuma. 4 JUN 2007.

    Vozni park JGSP "Novi Sad" od 30. maja bogatiji je za 11 zglobnih niskopodnih vozila koja su stigla iz Zemuna, od autobuskog proizvođača "Ikarbus", a već ove nedelje korisnici gradskog prevoza imaće priliku da se provozaju novim autobusima. Iz GSP-a navode da novi zglobni autobusi imaju po 43 sedišta, a niskopodnost omogućuje mnogo lakši ulazak u vozilo jer nema stepenika te je prilagođen za prevoz različitih kategorija putnika, naročito starih, bolesnih i osoba s invaliditetom. Jedna od karakteristika novog tipa vozila je MAN-ov motor, koji spada u kategoriju motora euro 3 i ispunjava najstrože evropske ekološke standarde. Po preuzimanju nova vozila prošla su tehnički pregled i za koji dan očekuju se na gradskim drumovima.

Strana 2 od 8 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. O Novom Sadu
    Autor Najgora u forumu Novi Sad
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 10.07.2015, 22:31
  2. Noćni život u Novom Sadu
    Autor Kunic u forumu Novi Sad
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 02.08.2011, 15:59
  3. Studentski smeštaj u Novom Sadu
    Autor mikana u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.11.2009, 15:00
  4. Nevreme u Novom Sadu
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 13.06.2008, 11:20
  5. Di-džej zvezde u Novom Sadu
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.11.2007, 12:30

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •