Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek? - Strana 3
Strana 3 od 28 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 413
  1. #31

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Koliko ponuda.. Pljus, pljas.. Trif traf truf..
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  2. #32

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Koliko ponuda.. Pljus, pljas.. Trif traf truf..
    ...k'o što kaže lorka.......zeleno...volim te zeleno...

  3. #33

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Da li znas nekog Hrvata i da li ga mrzis zato sto je Hrvat?
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  4. #34

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Da li mrzim? NE
    U mom recniku se ta rec vrlo, vrlo strogo koristi.
    Onog koga ne volim, ne znaci da ga mrzim.

    Doduse nasao bi milion razloga za mrznju....
    Ali ima jedna izreka "Glup covek nadje razlog, a pametan trazi resenje".

    Ja pamtim odavno, pa pamtim i vreme pre raspada SFRJ i samo mogu reci da zalim sve stanovnike novonastalih drzava. Zalim ih iz razloga sto su svi zaredom progutali mamac bacen od strane politicara "da ce nam svima biti bolje u nasoj sopstvenoj drzavi". Sad vidimo da to nije tako. Sad vidimo da je samo tim politicarima bolje, a nama drasticno gore. Ali nema nazad, rodilo se treba ga ljuljati. Kad se obicni gradjani Hrvatske osveste i shvate sta su uradili prestace i da mrze (to vazi i za Srbe "Chetnike").

    Smela pretpostavka:
    Mislim da ce danas rodjena deca, za svog zivota, ici na more u Hrvatsku, bez ikakvih problema.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  5. #35

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Zalim ih iz razloga sto su svi zaredom progutali mamac bacen od strane politicara "da ce nam svima biti bolje u nasoj sopstvenoj drzavi". Sad vidimo da to nije tako. Sad vidimo da je samo tim politicarima bolje, a nama drasticno gore.
    Smela pretpostavka:
    Mislim da ce danas rodjena deca, za svog zivota, ici na more u Hrvatsku, bez ikakvih problema.
    Tako je. Nažalost ali bilo nam je bolje dok smo bili svi ujedinjeni. Ne znam štetim li si ovom izjavom kao i izjavom da su mi 'Hej Slaveni' puno bolja himna od 'Lijepe naše' ali tak ja mislim i osjećam.

    A ova pretpostavka za ljetovanje.. Ne vidim uopće zapreku i koliko je meni poznato, stišalo se sve. A to što postoje neki idioti maloumni.. Jbg, Ne mrze samo vas već i svojeg državljanina koji je iz drugog grada. Bilo je uvijek i bit će
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  6. #36

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Da se javim i ja, Hrvatica.. Ovako, dal' mržnja postoji? Da ali kod starijih ljudi koji su slijepo obožavali pokojnog predsjednika (jbg) te kod branitelja i onih koji su izgubili svoje najmilije u tom bespotrebnom ratu. Ali to je i za očekivati.

    Razumni ljudi razumiju sve i praštaju. Spadam među njih. Zašto da vas mrzim? Pa niste vi bili ti koji ste zapaprili sve, niti sam bila ja. Zašto se mladi naših zemalja ne podnose?? Stariji su krivi. Neka se nose! Oni i njihova politika koja je bogom dana a nama daje samo kruh i vodu.
    Mrziti Hrvate, za mene je isto kao mrziti svoj narod. Mozda ce sad neko pogresno da me shvati, ali zasto to kazem? Pa ovako: imamo isto porijeko - juznoslovensko, govorimo isti jezik (bez obzira kako ga jedni ili drugi zovu), jedemo istu hranu, imamo slicnu kulturu i tradiciju. Jedina razlika je mozda u vjeri. Ali preko 90% tih starijih, koji mrze, sa jedne ili druge strane i koji edukuju mladje su postali religiozni tek krajem 80-ih i 90-ih. Posto dolazim sa tih prostora, razumijem da je to jedina razlicitost izmedju "nas i njih". Sad kad vise ne zivim tamo, nikako nikome ne mogu da objasnim razliku izmedju Srba i Hrvata. Pomenem im razliku u religiji, a oni me i dalje blijedo gledaju. Sto se mene tice, najveca je razlika u tome sto kod i jednih i drugih postoji razvijena nacionalna svijest (osjecaj pripadnosti toj vrsti naroda). Tako nastadose i sve nove balkanske drzave i drzavice. Odoh ja off topic.

    Sta je bilo, bilo je... Mrznja nikom dobro nije donijela. Nadam se da cemo i mi i oni ubrzo prelezati ove djecije bolesti koje su vecina strarih (zapdnih) drzava davno prelezale jos u XVIII i XIX vijeku i da cemo razviti dobre medjususjedske i ekonomske odnose.
    Poruku je izmenio irnik, 23.09.2007 u 05:27
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  7. #37

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Mrznja je osobina prostijih narodnih masa.

    Prvi previd je lose ljude izjednaciti sa masom i nekim narodom.
    Drugi previd je smatrati da su svi drugi losi a jedini smo mi sveci i jedino je nas postupak ispravan. Jos ako neko uz to podrazumeva i uzimanje oruzlja u ruke, u cilju zastite ispravnosti, eto rata.
    A posle krece treci previd, koji sledi iz prvog: Neki smatraju da postoji pravo za osvetom za pretrpenu psihicku ili fizicku uvredu (eto eskalacije), i mrznja se nasledjuje buducim generacijama...

    Nedavno sam saznao da juznjacki general Lee nije odobravao robovlasnistvo i nije opravdavao otcepljenje juznih drzava. Ipak se borio na toj strani jer odatle potice.

    Ovo saznanje je skinuo moj teret tezak 16 godina:
    Da li sam ucestvovao u ratu na pravoj strani (nisam zeleo, rat me zatekao tamo gde jesam). Da li sam trebao promeniti stranu (video sam sta sam video, znam zasto pisem ove redove)?
    Uvek sam dosao do razresenja, da je rat nonsens, potpuna iracionalna glupost, besmislica koja nicemu ne vodi. Licno sam video da postoje dobri ljudi na obe strana a takodje rat iz nekih ``ljudi`` napravi zvera, zivotinju kojeg bi trebalo na licu mesta pobiti, takodje na obe strane.

    Nisam ni tada mrzeo, a ne mrzim ni sada, nikoga.
    Ponosan sam na sebe jer mislim da nikoga nisam ubio.

    Takodje mogu samo da porucim buducim narastajima, jer su ove vec zarazene mrznjom: najgori savetnik za coveka je mrznja. Kako za licnost, tako i za zajednicu!!!
    Da je mrznja bila manja, da je bilo vise ljudi dobre volje, do ratova ne bi doslo, pa ni na Kosovu i Metohiji.

    I na kraju opet ostaje da se ljudi dobre volje dogovore o novim odnosima, a bas te ljude dobre volje najvise svi mrze. Mrzi ih druga strana (jer je taj od ``onih``) a mrzi ih i sopstveni narod jer je taj mekusac i ljigavac i radi u licnom ili stranom interesu!

    PA DOKLE VISE?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #38

    12 Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Tamo negde davne 1997 ili 1998 upoznao sam jednog cool lika iz Petrovaradina. Onda mi je 2003. godine prišao jedan de-ES-ES-ovac i rekao "Šta ti tražiš tu sa ovim ustašom?" Kako nisam hteo da nastavim ovako započet razovor malo sam se zamislio zašto bi me pitao tako nešto. Eto, znam lika 6-7 godina i nikada mi nije palo na pamet da razmišljam da li je On možda Hrvat. Čak ni njegovo ime i prezime mi nije ništa "govorio" da pomislim tako nešto.
    Da se nadovežem na ovo...
    Npr. u vojsci sam upoznao lika čije je ime Darko Đošev. Za mene opet ništa neobično. Nekoliko meseci kasnije sam skontao da je Bugar kada mu je neko opsovao "majku bugarsku".

    A predrasude?! Eh, predrasude...

    Krenem ja tako prvi put u inostranstvo i to u Bosnu i Hercegovinu. Pita me mama "Jel ideš u Republiku Srpsku ili Federaciju". - Idem u Federaciju. "Gde ćeš tamo među te Mudžahedine?" - kaže ona. Sutra je bila još "bolja" kada mi je rekla kada se vratila sa posla: "Čula sam da su tamo u Vogošći ljudi baš gostoprimljivi".

    Predrasuda za predrasudom.

    Sreo sam u Novom Sadu u Dunavskoj pre mesec dana jednog studenta iz Turske. Kaže on meni da kada je rekao drugarima gde putuje da je njihova reakcija bila "Gde ćeš u Srbiju! Neko će ti prerezati vrat!"
    Tako da ja ljude ne delim po nacionalnosti nego na dobre i loše ljude.

    Sam biram prijatelje tako da ih imam u Sarajevu, Mostaru, Nevesinju, Zagrebu, Puli, Splitu, Osijeku, Ljubljani, Prizrenu, Ulcinju, Tetovu, Skoplju...

    Ljude ne delim po nacionalnosti. Delim ih na dobre i loše. Kako živim u Srbiji najviše loših ljudi koje znam su Srbi. Pa ipak mi ne pada napamet da mrzim Srbe.
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  9. #39

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Ja mislim da ima mrznje, ali ne sa moje strane nego sto sam mogao dozivjeti uzivo pa i na netu,....To su sve zatucani ljudi koje mrze jedni drugi, rat je daleko iza nas i to treba zaboraviti. Barem ja tako mislim.
    Nadam se da necu dozivjet na ovim stranicama vrijeđanja zato sto sam iz Zagreba. Eto.

  10. #40

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Citat private_zg kaže: Pogledaj poruku
    Ja mislim da ima mrznje, ali ne sa moje strane nego sto sam mogao dozivjeti uzivo pa i na netu,....To su sve zatucani ljudi koje mrze jedni drugi, rat je daleko iza nas i to treba zaboraviti. Barem ja tako mislim.
    Nadam se da necu dozivjet na ovim stranicama vrijeđanja zato sto sam iz Zagreba. Eto.
    Mislim da se takve stvari ne smeju zaboraviti. Ali šta su mislili brkati majori? Da se rat nikada neće završiti?!?

    Komšije smo i živimo jedni pored drugih.

    Btw. Bio sam u Zagrebu prošlog maja. Lepšeg grada svojim očima nisam video. (Mostar je na drugom mestu).
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  11. #41

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Mislim da je to rasipanje energije...
    Prosao je rat i nema naznaka da ce se ponoviti. Tu je Srbija i Hrvatska i nece se nista menjati u narednom periodu. Ta vremena udarnog nacionalizma iz 90-tih vidim kao svoje izgubljeno vreme. Mogli smo dostici visi standard u ekonomiji i mnogo lepse ziveti (pretekle su nas neke zemlje koje smo smatrali smesnim ,nedavno su usle u EU.Danas su ekonomske teme glavne u nasim zivotima i to je nesto sto i svet razume i to je normalno. Mi tek sada dostizemo neke standarde u zivotu koje smo imali krajem 80-tih. Zivot je jedan i treba ga proziveti na najbolji moguci nacin. Visoka politikom treba da se bave politicari ali ne na racun obicnih ljudi. Imamo potencijala, izgubljno je dosta vremena. Kazu istorija je uciteljica zivota i da se istorija ponavlja. Neznam sta je sve istina oko ovog...

  12. #42

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    SEKS JE KORIJEN SVEGA

    Odmah da kazem da ne mrzim nikoga.
    Pokusacu sklopiti jednu pricu, a vi pokusajte da je razumete.

    Negde 1916 godine na nekoj zurci u Rusiji upoznase se vickasta Zdenka i glupi Milojko.
    Skontala vickasta Zdenka da od njenog ljubavnika Hansa nema neke vajde, a vidi glupi Milojko lep,visok,zgodan pa krene snjim da flertuje.
    Iz tog flerta izrodi se brak posle neke dve godine i neko vreme zivese oni u srci i ljubavi.
    Dobise sina i krstise ga kao Dusan.
    Al ne lezi vraze,s vremena na vreme potajno se vickastoj Zdenki javljao i njen pomalo zaboravljeni Hans sa svojim izlivima neznosti,vezanosti i ljubavi.
    Glupi Milojko nesluteci sta se desava i dalje je radio kao crnac, a vickasta Zdenka je vodila brigu o stanju u kuci i porodici.
    Negde 1941 godine objavi vickasta Zdenka svom glupom Milojku kako ona nemoze vise tako da zivi,kako on nije nikad kuci ustvari kako je smrdljiv i glup i da ona odlazi sa sinom Dusanom pod Hansove skute.
    Boreci se za svoju ljubav i svoje dete ,kao i svaki pravi muskarac,uspe nakon nekoliko godina glupi Milojko da povrati svoju vickastu Zdenku i svog sina.
    U pocetku malo mu bese cudno sto vickasta Zdenka sina zove Franjo, a ne Dusan, al pomisli ljubav je jaca od svega.Nije bitno kako se dete zove i u kojoj crkvi je krsten. Krst je krst, a krv nije voda.
    I tako zivese oni srecno negde do 1990 godine kad vickasta Zdenka opet izrece one ruzne reci i ode od glupog Milojka.
    I dan danas glupog Milojka nazove njegova vickasta Zdenka pokusavajuci da mu uvali neke stvari koje njoj vise netrebaju.

    E moj glupi Milojko.

  13. #43

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Citat private_zg kaže: Pogledaj poruku
    Ja mislim da ima mrznje, ali ne sa moje strane nego sto sam mogao dozivjeti uzivo pa i na netu,....To su sve zatucani ljudi koje mrze jedni drugi, rat je daleko iza nas i to treba zaboraviti. Barem ja tako mislim.
    Nadam se da necu dozivjet na ovim stranicama vrijeđanja zato sto sam iz Zagreba. Eto.

    Nema tu vrijeđanja a ako se slučajno bude našao netko a nitko neće reagirati (što sumnjam jer su tu korektni moderatori koji u korijenju sasijeću svađu i takve stvari) ja ti budem uskočila u pomoć; stavit ću rukavice na ruke, gumu među zube i štitnik na prsa pa da vidiš šoru..
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  14. #44

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Odrasla sam u porodici koja ima korijene u cetri republike bivse Juge, najvise ipak u Hrvatskoj. Izgubila sam oba roditelja i puno sire rodbine i prijatelja u ratu no nisam izgubila zdravu pamet. budali ne treba pasos, njih nadjes svugdje...
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  15. #45

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    мржње ће бити увек јер ће увек бити испраних мозгова, затупљених пропагандом, предрасудама.
    мени није јасно како функционишу ти мозгови?
    да ми је да проникнем у корен те имбецилне мржње... океј, било је током свих ових глупавих ратова и људи који су изгубили своје најближе па то могу да разумем, мада ми се чини да се мрзе више ови други који готово и да немају никаквих додира, контаката и слично.
    жалим све ограничене људе, било ког народа, нације....
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

Strana 3 od 28 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kakve ste prema voljenom biću???
    Autor Goga u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 20.02.2010, 12:47
  2. Svakome prema... zaslugama...
    Autor Goga u forumu Filozofija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.11.2009, 00:50
  3. Sportovi Prema Horoskopskom Znaku
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 22.04.2009, 22:12
  4. Mržnja prema LJUDIMA
    Autor SQUAW u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 26.01.2009, 23:07
  5. Da li ste uvek iskreni prema voljenoj osobi?
    Autor LAW1975 u forumu Spomenar
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 07.04.2007, 00:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •