Razočarani - barem malo?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 26
  1. #1

    Razočarani - barem malo?

    Rodjeni smo isti pod kapom nebeskom,
    nosimo isti znak,
    znaš da je život jak,
    svako želi da ubije neki strah...
    Znam za jedan plan
    da ne svane dan
    što ga skroji neko bolestan,
    da nam pokaze put do Hada,
    proklet bio, rekoh mu:
    Nikada !
    Braća i sestre bez pameti prave
    izgubiće duše, ljubav, sreću i glave...
    Na obali čeznje vodu ne vide` piti,
    vodu gazim do pasa, vodom stadoh se miti,
    biti sve u jednom je želja
    to je frka i panika mojih neprijatelja,
    jer samo znam za suze i snove
    i glavom da razbijam okove.
    O čemu se radi kad sve ti se gadi,
    ukus krvi i zemlje novo stablo se sadi,
    dok ploča se vrti od života do smrti,
    ne treba škola da osetiš bola...
    Kažem moja mladost puna života,
    nova era je čeka zar da gine od skota,
    biti smrznut, biti dim,
    biti nešto što nije film...
    Mir...
    Biću miran u njemu,
    pravdu neću da trazim, pravde ima u svemu,
    hoću dobro, neću zlo...
    ej čoveče, to je to...
    Dosta je dosta jaki` ko stene
    ne dao Bog da lavina krene,
    grešni da vide što činiše vazda;
    što hteše da pokazu ko je gazda...
    mašta moćnih i glupost malih
    samo zna udri, tuci, razvali,
    bajke za decu od šlajma i bluda,
    znakovi svuda a pitaš me kuda...
    tuda gde je počeo vek
    hocu da hodam kao normalan čovek,
    vreme leti a pitaš me kad....
    kako kad...
    SAD!!!

    ...nekada je bilo ovako...

    ...nekada je bilo lako...

    ...nisam imao dilemu ko su deca od šlajma i bluda i protiv koga treba dići ruku...danas je previše nijansi za moj ukus...previše je tu politike, ali u najgorem smislu...ne mogu da svarim Tadića koji se grli sa Dačićem...ne umem da zaboravim...opraštam skoro nikad...

    ...danas je sve postalo stvar interesa...što je možda i normalno. Možda je to politika koja živi u svetu decenijama i vekovima a koju mi nikada nismo upoznali...ipak, do skora se iza svojih ubeđenja stajalo krvlju...ponekad i glavom...danas su lažni osmesi ono što govori umesto ljudi...

    ...s druge strane, ne vidim rešenje ni u povlačenju i letargiji...tako je bilo devedesetih..."krivi smo mi - što smo ih pustili"...

    ...da li ste razočarani u ljude kojima ste verovali - barem malo?
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Razočarani - barem malo?

    Intenzitet razocaranosti zavisi od intenziteta ocaranosti..
    Kad su politicari u pitanju, uvek se ocaram sa rezervom.. Prema tome, dabome.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Razočarani - barem malo?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    ne mogu da svarim Tadića koji se grli sa Dačićem...
    Politiku smatram za kvarljivu robu,a samim tim i političare.

    ...ne umem da zaboravim...
    ...ni ja...ne ponovilo se,samo se plašim da dolaze ne lepa vremena.

    ...da li ste razočarani u ljude kojima ste verovali - barem malo?
    Mnogo.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Razočarani - barem malo?

    Nee...svoju dozu sam istrošio još kada je SPO postao samo poligon volje nečije žene .
    Slobodarski duh mog grada je i podigao taj pokret...ali su neki u tom pokretu zaboravili da građani tog grada umeju da misle svojom glavom i da nazovu pravim imenom svačiji postupak.
    Od tada...nagledah se "vođa" (mnoge sam sretao lično...kada nisu pod sjajem reflektora) i znam...da ovde je najlakše biti nazvan vođom, a da pravih nema na vidiku.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Razočarani - barem malo?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    ...patetična nostalgija...i nastavak iste :

    ...nisam imao dilemu ko su deca od šlajma i bluda i protiv koga treba dići ruku...danas je previše nijansi za moj ukus...previše je tu politike, ali u najgorem smislu...ne mogu da svarim Tadića koji se grli sa Dačićem...ne umem da zaboravim...opraštam skoro nikad...

    ...danas je sve postalo stvar interesa...što je možda i normalno. Možda je to politika koja živi u svetu decenijama i vekovima a koju mi nikada nismo upoznali...ipak, do skora se iza svojih ubeđenja stajalo krvlju...ponekad i glavom...danas su lažni osmesi ono što govori umesto ljudi...

    ...s druge strane, ne vidim rešenje ni u povlačenju i letargiji...tako je bilo devedesetih..."krivi smo mi - što smo ih pustili"...

    ...da li ste razočarani u ljude kojima ste verovali - barem malo?

    Počela predizborna kampanju za BG vidim,pa se hvata na patetiku...ono što je bilo,pa kao prošlo...nja,nja,nja...

    *****
    Ne nisam,u principu od nikoga i ne očekujem ništa,samim tim i ne mogu da budem razočaran već samo oduševljenRazočaran u političare,m'isim stvarno
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Razočarani - barem malo?

    Prvi i jedini put sam otišla na glasanje kad sam napunila 18 godina..i nikada više..

    nisam im verovala, nisam se ni razočarala..moja parola je u se i u svoje kljuse..oni zabibere, ja plivam i to je to..pored naših vajnih političara, naučila sam i da ronim..i da izronim..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..

      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Razočarani - barem malo?

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    ...nja,nja,nja...

    Kao i uvek.


      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Razočarani - barem malo?

    Da, jesam,mnogo sam razocarana.
    Sto su me na trenutak uspeli prevariti,da jos ima nade za nas.
    Sto sam zbog njih naucila duvati u pistaljku.
    Sto su mnogo obecavali, a zauzvrat dali sarene laze.

    Nazalost, ne umem da zaboravim, jer svaki put bes u meni prokljuca nanovo.
    Vise me ne mogu prevariti, isti razred ne ponavljam dvaput.
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Razočarani - barem malo?

    jesam,razocharao sam se u mnoge...al isto tako u mnoge i nisam
    nego,jesam..razocaran sam u neke osobe,najjace..mijenjaju se kao wrijeme..zasto lazu,kad je to tako loshe..kad me u ochi laze,gleda me u ochi i laze,pa jbt..sere mi se od muke tada pa da...postali su kwarni,postali su lakomi,puni sebe..chujes puni sebe,pa jbt aloooo 'spusti se' pogledaj se.. jebo te Milo Djukanowic..pa dalje sam se razocarao u iste,zbog slihtanja,egoizma...zbog te 'sitnine' u dushi...swe se to rodilo...
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Razočarani - barem malo?

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    jesam,razocharao sam se u mnoge...al isto tako u mnoge i nisam
    nego,jesam..razocaran sam u neke osobe,najjace..mijenjaju se kao wrijeme..zasto lazu,kad je to tako loshe..kad me u ochi laze,gleda me u ochi i laze,pa jbt..sere mi se od muke tada pa da...postali su kwarni,postali su lakomi,puni sebe..chujes puni sebe,pa jbt aloooo 'spusti se' pogledaj se.. jebo te Milo Djukanowic..pa dalje sam se razocarao u iste,zbog slihtanja,egoizma...zbog te 'sitnine' u dushi...swe se to rodilo...
    ...egzo care...da smanjis rakiju...nista te ne razumem...
    ...prvo ga ocharali...pa ga razocharali...
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Razočarani - barem malo?

    ma swe cu ih pobit
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Razočarani - barem malo?

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    Prvi i jedini put sam otišla na glasanje kad sam napunila 18 godina..i nikada više..
    Mislim da si ovde pogrešila. Ja mislim da je glasanje obaveza svih punoletnih građana. Možda sledeća rukovodeća garnitura bude samo za nijansu bolja od prethodnih, ali i to je već nešto. Važno je imati šansu da nešto uradiš za sebe. Ja sam baš tako gledala na glasanja, to je bila moja šansu da pokušam nekako da utičem na svoju budućnost. Do 2000 sa imala velike iluzije i mislila da mogu da promenim svet i verovala onima za koje sam mislila da će mi pomoći u tome, posle 2000 ne verujem više nikome i no od koga ništa ne očekujem. Idem sama, polako, jesam se razočarala i to samo jednom i više ne verujem. Sva pozitivna iznenađenja su dobro došla.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Razočarani - barem malo?

    kad covek vidi mesetarenje na lokalnom nivou onda je zaista idiot ako polaze nade u tzv. visu politiku....
    recimo,PIO fond u mom gradu tri meseca nema direktora.....jer to mesto pripada iskljucivo SPS-u a oni nisu u stanju da pronadju odgovarajuci kadar
    trgovina na svakom koraku....i sad ja treba da verujem da neko nesto radi misleci na dobrobit svih gradjana?!
    elem
    da odgovorim na pitanje
    ne,nisam se razocarala
    ne polazem nade ni u koga
    previse sam autisticna
    ja imam svoj mali jebeni zivot pun problema koje moram da resavam u hodu.....
    Ploviti se mora i bez broda ..
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Razočarani - barem malo?

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da si ovde pogrešila.
    a ja sam iz godine u godinu sigurnija da nisam..

    jer takođe i ja


    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    imam svoj mali jebeni zivot pun problema koje moram da resavam u hodu.....
    i nikada od nikoga nisam imala nikakvu pomoć..nisam dobila čak ni bolovanje kad mi je petnaestomesečna beba bila u gipsu do ramena posle dve operacije..

    daleko im lepa kuća..svima..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..

      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Razočarani - barem malo?

    ...I nije mi jasno kako ljudi jos uvek mogu verovati u sve te price, lazi, obecanja.......... Gledam veceras kampanju za lokalne izbore u ovih par opstina. Oni pricaju a ljudi slusaju i aplaudiraju. I jos uvek...veruju. A toliko lazi. lopovluka. kriminala, korupcije, nepravde. siromastva, ocaja...Toliko prostakluka. pevaljki, bizmismena. mediokriteta koji se ne skidaju sa TV ekrana. Vladavina laznih vrednosti. I zato ljudi i beze u neki virtuelni svet. Vrli, novi svet. Jer mi smo samo biracko telo. Biracka masa koja im pomaze da se docepaju privilegija. upravnih odbora, nekretnina. basnoslovnih plata, procenata. kesa...Neko je rekao'''' demokratija je je jedna velika iluzija. prelepljena preko ociju naroda'''' I narod to placa.... Barem je kod nas tako.
      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Veliko i malo
    Autor miloradv u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 103
    Poslednja poruka: 05.09.2015, 23:31
  2. Javna ličnost koja vas je razočarala...
    Autor SQUAW u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 236
    Poslednja poruka: 08.07.2012, 22:09
  3. Kozmetika koja vas je razočarala
    Autor Najgora u forumu Lepota
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 25.02.2010, 18:55
  4. Ima li života nakon razočarenja?
    Autor ser_gogsy u forumu Filozofija
    Odgovora: 72
    Poslednja poruka: 01.09.2009, 16:44

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •