Jehovini Svedoci - Strana 51
Strana 51 od 54 PrvaPrva ... 414950515253 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 751 do 765 od ukupno 805
  1. #751

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Biologiju fakat poznajem bolje od tebe.
    Tvoj ljubavno-seksualni život me zanima kol'ko i lanjski sneg, nego si se sam pohvalio

    A na konkretna pitanja o svojoj veri ne odgovaraš, jer verovatno ni od ovna predvodnika ne uspevaš da dobiješ konkretne odgovore.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  2. #752

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Biologiju fakat poznajem bolje od tebe.
    Tvoj ljubavno-seksualni život me zanima kol'ko i lanjski sneg, nego si se sam pohvalio

    A na konkretna pitanja o svojoj veri ne odgovaraš, jer verovatno ni od ovna predvodnika ne uspevaš da dobiješ konkretne odgovore.
    Odlično da biologiju poznaješ, kako kažeš, bolje od mene (čak i to znaš! Ti me bre poznaješ bolje nego ja sam sebe, bolje me znaš nego Jehova!)!

    Razmišljao sam o tebi i tvom poznavanju biologije, tako da sam pronašao ovaj članak koji će te, siguran sam, zanimati:



    INTERVJU | FENG-LING YANG
    Mikrobiologinja objašnjava zašto vjeruje u Boga
    Dr. Feng-Ling Yang

    Feng-Ling Yang radi kao stručna suradnica u najuglednijoj akademskoj ustanovi na Tajvanu. Njeni su radovi objavljeni u raznim znanstvenim časopisima. Nekad je smatrala da je život nastao evolucijom, no s vremenom je promijenila mišljenje. Postavili smo joj neka pitanja o njenom znanstvenom radu i vjeri u Boga.

    Možete li nam reći nešto o svojoj obitelji?

    Moji su roditelji bili jako siromašni. Majka nikad nije naučila čitati. Bavili smo se uzgojem svinja i povrća u poplavnom području nedaleko od Taipeija. Otac i majka učili su me da u životu uvijek treba marljivo raditi i pomagati drugim ljudima.

    Je li vaša obitelj vjerovala u Boga?

    Mi smo bili taoisti. Štovali smo Nebo i prinosili mu žrtve, no nismo ništa znali o tom božanstvu koje smo štovali. Često sam se pitala: “Zašto svi mi toliko patimo? Zašto su ljudi tako sebični?” Čitala sam razne knjige o taoizmu i budizmu te o povijesti istočnjačkih i zapadnjačkih civilizacija. Posjetila sam i nekoliko crkava. No nigdje nisam pronašla odgovore na pitanja koja su me mučila.

    Zašto ste odlučili studirati prirodne znanosti?

    Voljela sam matematiku i divila sam se tome kako fizikalni i kemijski zakoni određuju građu svega što vidimo oko sebe. Sva materija — od ogromnih galaksija do sićušnih mikroorganizama — sazdana je po točno određenim zakonitostima. Željela sam razumjeti te zakonitosti.

    Zašto ste ideju da je život nastao evolucijom smatrali nepobitnom činjenicom?

    U školi nas nikad nisu učili ničemu što bi se kosilo s teorijom o evoluciji. Od osnovne škole pa sve do fakulteta nisam čula nijedno drugo objašnjenje o tome kako je nastao život. Kad sam se kasnije počela baviti istraživačkim radom na području biologije, od mene se očekivalo da teoriju o evoluciji prihvatim kao neupitnu znanstvenu činjenicu.

    Bavila sam se istraživačkim radom na području biologije, pa se od mene očekivalo da teoriju o evoluciji prihvatim kao neupitnu znanstvenu činjenicu

    Što vas je potaknulo da počnete čitati Bibliju?

    Godine 1996. preselila sam se u Njemačku kako bih ondje upisala poslijediplomski studij. Iduće godine upoznala sam jednu Jehovinu svjedokinju koja se zvala Simone. Ona je rekla da mi na temelju Biblije može odgovoriti na pitanja koja me muče. Usto mi je kazala da Biblija objašnjava što je smisao života. To me zaintrigiralo, pa sam počela svaki dan čitati Bibliju. Ustala bih u 4.30 ujutro i čitala bih je sat vremena. Potom bih otišla u šetnju i duboko razmišljala o onome što sam pročitala. U idućih godinu dana pročitala sam cijelu Bibliju. Zadivila me točnost njenih proročanstava. S vremenom sam se uvjerila da je Biblija uistinu Božja Riječ.

    Kakvo je bilo vaše gledište o postanku života?

    Tim sam se pitanjem počela ozbiljno baviti krajem ’90⁠-ih godina. U to su vrijeme molekularni biolozi počeli shvaćati da su kemijski procesi koji se odvijaju u živim organizmima mnogo složeniji nego što je to itko mogao zamisliti. Dakako, znanstvenici su odavno znali da su bjelančevine koje se nalaze u živim stanicama kemijski najsloženije molekule na svijetu. No krajem prošlog stoljeća otkrili su da su čitavi nizovi bjelančevina organizirani tako da tvore savršene “strojeve” s pokretnim elementima. Jedan takav molekularni “stroj” može biti sastavljen od preko 50 bjelančevina. Čak i najjednostavnijoj stanici potreban je čitav niz molekularnih “strojeva” — primjerice za proizvodnju energije, umnožavanje i prijenos genetskih informacija te kontrolu izmjene tvari kroz staničnu membranu.

    Što ste na temelju svega toga zaključili?

    Pitala sam se: “Kako to da su ti molekularni ‘strojevi’ tako izvrsno podešeni?” U to su vrijeme i neki drugi znanstvenici počeli postavljati isto pitanje jer su otkrili da su kemijski procesi koji se odvijaju u stanici kudikamo složeniji nego što se to prije mislilo. Jedan profesor biokemije iz Sjedinjenih Američkih Država objavio je knjigu u kojoj je napisao da su molekularni “strojevi” u živim stanicama toliko složeni da jednostavno nisu mogli nastati pukim slučajem. To mi je zvučalo razumno. I ja sam smatrala da je žive organizme morao netko stvoriti.

    Pitala sam se: “Kako to da su molekularni ‘strojevi’ tako izvrsno podešeni?”

    Zašto ste postali Jehovin svjedok?

    Duboko me se dojmilo to što je Simone unatoč zdravstvenim problemima svaki tjedan putovala preko 50 kilometara da bi me poučavala o Bibliji. Saznala sam da su u doba nacističke Njemačke neki Jehovini svjedoci zbog svoje političke neutralnosti bili odvedeni u koncentracijske logore. Zadivila me njihova hrabrost. Svidjelo mi se i to što Jehovini svjedoci iskreno ljube Boga. I ja sam htjela razviti prisan odnos s njim.

    Kako je vjera u Boga utjecala na vaš život?

    Moji kolege s posla kažu da sam sada puno sretnija. Nekad sam patila od osjećaja manje vrijednosti zato što potječem iz siromašne obitelji. Nikome nisam govorila o tome gdje sam odrasla niti sam ikad spominjala svoje roditelje. No iz Biblije sam naučila da Bogu nije važan čovjekov društveni položaj. Uostalom, i Isus je odrastao u obitelji koja je vjerojatno bila jednako siromašna kao i moja. Sada se dobro brinem o svojim roditeljima i rado ih upoznajem sa svojim prijateljima.

    Imam još dosta sličnih biologa i mikrobiologa, doktora hemije, vrhunskih hirurga i mnogo pretstavnika drugih grana nauke, posebno biologije tako da bih voleo da čujem tvoje komentare i utiske o ovom članku i da li bi bila voljna da nastaviš sa čitanjem, da naučiš još ponešto!?


  3. #753

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Ok, drago mi je da je našla svoju sreću. Kad prepiše nekretninu na vas, verovatno više neće biti tako srećna.
    Nego, šta si ti ovim dokazao, sem da su hemijski procesi složeni?

    Još jedna stvar me zanima: Gde to Biblija zabranjuje transfuziju krvi i da li si uopšte svestan toga kada je ista počela da se primenjuje?

    E da... kad bi tvom detetu nedajbože otkazala, recimo, jetra, ti bi:
    a) pristao na transplantaciju pomenutog organa
    b) predložio rastvor koji može da je zameni?

    Nedvosmisleno i bez uvijanja. Hvala.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  4. #754

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Ok, drago mi je da je našla svoju sreću. Kad prepiše nekretninu na vas, verovatno više neće biti tako srećna.
    Nego, šta si ti ovim dokazao, sem da su hemijski procesi složeni?

    Još jedna stvar me zanima: Gde to Biblija zabranjuje transfuziju krvi i da li si uopšte svestan toga kada je ista počela da se primenjuje?

    E da... kad bi tvom detetu nedajbože otkazala, recimo, jetra, ti bi:
    a) pristao na transplantaciju pomenutog organa
    b) predložio rastvor koji može da je zameni?

    Nedvosmisleno i bez uvijanja. Hvala.
    Ne znam zašto imaš takav stav i zašto misliš da ja hoću bilo šta da dokažem? Izjavila si da te zanima biologija pa sam na osnovu tvog interesovanja objavio ovaj članak misleći da će te zanimati!

    Što se tiče Biblije i da li zabranjuje transfuziju krvi, pisao sam mnogo o tome i navodio mnogobrojne stavke. Potrudi se pa potraži! Naravno da sam svestan momenta kada je transfuzija počela da se primenjuje! Ne samo ja već svaki Jehovin svedok zna mnogo o krvi i ulozi krvi (verujem da i o krvi fakat znaš više i bolje od mene) u ljudskom organizmu. Ako želiš nešto više da naučiš ( nadam se da će biti nešto o tome što čak i ti ne znaš!) o krvi evo ti sajt Jehovah’s Witnesses—Official Website: jw.org na kome možeš da saznaš sve što te zanima na više od 300 jezika. Inače, zaista je osećajno s tvoje strane da se brineš o tome, hvala ti, lepo od tebe!

    Moja deca su odrasli i zreli ljudi, školovani na temelju Bilije, sposobni da se brinu sami o sebi, lično donose odluku o transplantaciji, transfuziji i drugim pitanjima krvi.

    Da su kojim slučajem još uvek maloletni, onda bismo moja supruga i ja svakako doneli odluku uz ozbiljnu i temeljitu konsultaciju sa doktorima. Verovatno bismo prihvatili transplantaciju, ako bi to bilo jedino rešenje, naravno bez transfuzije krvi! Ponavljam, transplantacija organa je odluka lične prirode i temelji se na savesti osobe koja se nalazi u takvoj situaciji. Ovaj drugi način koji navodiš, nisam mogao nigde da pronađem. Od kuda ti podatak da jetra može da se zameni bilo kakvimm rastvorom?

    Objavio bih još jedan članak o hirurgu koji govori o fantastičnoj sposobnosti našeg organizma da se obnavlja, ali je trenutno dostupan samo na engleskom. Ne znam da li znaš i Engleski jezik bolje od mene, tako da ću da sačekam dok taj članak ne bude dostupan na Srpskom jeziku!?

    Poruku je izmenio Savest, 02.03.2014 u 04:37

  5. #755

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam zašto imaš takav stav i zašto misliš da ja hoću bilo šta da dokažem? Izjavila si da te zanima biologija pa sam na osnovu tvog interesovanja objavio ovaj članak misleći da će te zanimati!
    Ne, izjavila sam da fiziološki rastvor ne može da zameni krv i da je to glupost. Ne znam kakve to veze ima s tim zašto Feng-Ling Yang veruje u Boga?

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Što se tiče Biblije i da li zabranjuje transfuziju krvi, pisao sam mnogo o tome i navodio mnogobrojne stavke. Potrudi se pa potraži!
    Imam drugačiju ideju o tome kako da provedem nedeljno popodne, hvala.
    Nego, baš je zanimljiv podatak da se Biblija uopšte I bavi temom transfuzije krvi, s obzirom da ona tad nije ni postojala.


    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Da su kojim slučajem još uvek maloletni, onda bismo moja supruga i ja svakako doneli odluku uz ozbiljnu i temeljitu konsultaciju sa doktorima. Verovatno bismo prihvatili transplantaciju, ako bi to bilo jedino rešenje, naravno bez transfuzije krvi!
    A ako bi mu zatrebala krv, pustio bi ga da umre. Da, to je ta humanost.
    Verovatno biste prihvatili transplantaciju, ako bi to bilo jedino rešenje?! A koje drugo rešenje može da postoji kad nekome ne funkcioniše neki organ?


    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Ovaj drugi način koji navodiš, nisam mogao nigde da pronađem. Od kuda ti podatak da jetra može da se zameni bilo kakvimm rastvorom?
    Štaaaaa? Neee možeee?
    Ja sam mislila da se ljudski organizam obnavlja jako brzo i da uz jaku volju može da regeneriše nedostajući organ, naravno uz adekvatan fiziološki ili kakav drugi rastvor


    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Objavio bih još jedan članak o hirurgu koji govori o fantastičnoj sposobnosti našeg organizma da se obnavlja, ali je trenutno dostupan samo na engleskom. Ne znam da li znaš i Engleski jezik bolje od mene, tako da ću da sačekam dok taj članak ne bude dostupan na Srpskom jeziku!?
    Taman sam se bacila na učenje grenlandskog, nemoj mi sad i engleski

    Videli smo da znaš da kopi-pejstuješ, ali nismo videli da znaš da odgovoriš konkretno, bez uvijanja I ograđivanja, na postavljeno pitanje. Ne trebaju mi linkovi, to znam I sama da nađem, trebaju mi konkretni odgovori na ono što sam pitala.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  6. #756

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    citam budalastine ovog Jehove i ne mogu da verujem......
    ma mozes ti brate slatki da verujes i u decu iz kupusa ali ne kontaminiraj nas vise ako Boga znas.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  7. #757

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Ma pusti ga, nemo' da ga teraš, meni je s vremena na vreme baš zanimljivo da ga čitam.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  8. #758

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    I posle neko dize glas protiv kompjutera i interneta... Nekad od vrata do vrata a ovako sa jednog mesta, iz svoje sobe copypaste-uju boziju rec

  9. #759

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    [QUOTE=Meggy;780993]
    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku

    Videli smo da znaš da kopi-pejstuješ, ali nismo videli da znaš da odgovoriš konkretno, bez uvijanja I ograđivanja, na postavljeno pitanje. Ne trebaju mi linkovi, to znam I sama da nađem, trebaju mi konkretni odgovori na ono što sam pitala.
    Odlično, obzirom da se dobro snalaziš na kompjuteru i da su ti linkovi Organizacije Jehovini Svedoci dobro poznati, sve odgovore na pitanja koja postavljaš ćeš mnogo lakše i jednostavnije pronaći ako ih posetiš lično! Još bolji način da saznaš biblijsku istinu je da pozoveš prve Jehovine svedoke koji redovno dolaze na tvoja vrata i izraziš želju za besplatnim biblijskim studijem!


  10. #760

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Dobro i kažeš, od tebe ionako nećemo čuti bilo šta što je proisteklo iz tvoje glave.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  11. #761

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Dobro i kažeš, od tebe ionako nećemo čuti bilo šta što je proisteklo iz tvoje glave.
    Tvoj stav i ponašanje odlično odražava tvoj nivo! Puna si mržnje i oholosti, zašto? Zašto si takva prema meni, šta sam ti ja uradio, ne poznaješ me, nemaš blage veze ko sam i šta sam, znaš samo da sam Jehovin svedok. Zar ti ne govori savest i zdrav razum da nije ispravno da mrziš ljude drugačijeg mišljenja?

    Obrati pažnju na sledeći opis iz Božje reči:

    "Зао човек показује дрско лице, а ко је честит, учвршћује путеве своје." (Poslovice 21:9)


  12. #762

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Tvoj stav i ponašanje odlično odražava tvoj nivo! Puna si mržnje i oholosti, zašto? Zašto si takva prema meni, šta sam ti ja uradio, ne poznaješ me, nemaš blage veze ko sam i šta sam, znaš samo da sam Jehovin svedok. Zar ti ne govori savest i zdrav razum da nije ispravno da mrziš ljude drugačijeg mišljenja?

    Obrati pažnju na sledeći opis iz Božje reči:

    "Зао човек показује дрско лице, а ко је честит, учвршћује путеве своје." (Poslovice 21:9)

    Zaista je smešno kada ti pričaš o nekom nivou, a još smešnije je kada pokušavaš da izigravaš nekog psihoanalitičara, jer ti čak i o crkvi kojoj pripadaš i koju tako nespretno promovišeš nemaš svoj stav niti svoje mišljenje, a da ne govorim o nekom opštem poznavanje kulture, nauke, odnosno svekolikog ljudskog znanja...

    Da se razumemo, siguran sam da je, osim tebe, za sve nas koji pišemo na ovoj temi, skoro sasvim nevažno kojoj religiji pripadaš, ali zaista je iritantan i lišen svakog ukusa način kako ti propagiraš ideje verske zajednice koja sebe naziva Jehovnim svedocima. Dakle, sami Jehovini svedoci nisu problem već tvoj arogantni, ohol, odnosno, gord način...

    Kamo sreće da zaista veruješ u Tvorca kao što tvrdiš...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  13. #763

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Dosta!
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  14. #764

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Tvoj stav i ponašanje odlično odražava tvoj nivo! Puna si mržnje i oholosti, zašto? Zašto si takva prema meni, šta sam ti ja uradio, ne poznaješ me, nemaš blage veze ko sam i šta sam, znaš samo da sam Jehovin svedok. Zar ti ne govori savest i zdrav razum da nije ispravno da mrziš ljude drugačijeg mišljenja?

    Obrati pažnju na sledeći opis iz Božje reči:

    "Зао човек показује дрско лице, а ко је честит, учвршћује путеве своје." (Poslovice 21:9)

    Zaista je smešno kada ti pričaš o nekom nivou, a još smešnije je kada pokušavaš da izigravaš nekog psihoanalitičara, jer ti čak i o crkvi kojoj pripadaš i koju tako nespretno promovišeš nemaš svoj stav niti svoje mišljenje, a da ne govorim o nekom opštem poznavanje kulture, nauke, odnosno svekolikog ljudskog znanja...

    Da se razumemo, siguran sam da je, osim tebe, za sve nas koji pišemo na ovoj temi, skoro sasvim nevažno kojoj religiji pripadaš, ali zaista je iritantan i lišen svakog ukusa način kako ti propagiraš ideje verske zajednice koja sebe naziva Jehovnim svedocima. Dakle, sami Jehovini svedoci nisu problem već tvoj arogantni, ohol, odnosno, gord način...

    Kamo sreće da zaista veruješ u Tvorca kao što tvrdiš...
    Izgleda da si nešto pobrkao dragi prijatelju!? Ponos, narcizam, cinizam, umišljenost i mnoge druge, koje idu uz prethodne, su osobine koje su neodvojivi deo tvoje ličnosti! Da je to tačno jeste upravo način kako se odnosiš prema meni lično! Upravo sve ove osobine koje sam naveo i isto tako strašna i zlobna mržnja prema Jehovinim svedocima ti ne dozvoljavaju da vidiš razlog i istinitu poruku iz Biblije koju pokušavam da prezentujem na ovom forumu. Nije primarni razlog mog pisanja "promovisanje moje crkve" već Istinitog Boga Jehove, njegovog imena, biblijske istine i mogućnost svake osobe na svetu da sazna i razume biblijsku istinu i da stekne mogućnost da živi večno, savršenim životom i pod savršenim uslovima u raju na zemlji!

    Nije mi ni malo prijatno što me vređaš i ponižavaš (nisi ni prvi ni poslednji, ali to je tvoj stav prema Bibliji i poruci koju pokušavam da ti prenesem jer to nije moja poruka već poruka našeg Kreatora)ali nemam ništa protiv tebe lično, jer nisi ti kriv što ne vidiš istinu i ne razumeš šta znači voleti svog bližnjeg kao samog sebe i šta znači: čini drugima ono što želiš da drugi čine tebi! Opet, nadam se i želim da vidim svaku osobu kao potencijalnog, budućeg Jehovinog slugu! Iskreno ti želim svako dobro i posebno ti želim da upoznaš biblijsku istinu!

    Poruku je izmenio Savest, 12.03.2014 u 17:22

  15. #765

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Približava se godišnjica Isusove smrti! Mnogi ne znaju zašto je veoma važno razumeti zašto je Isus svojevoljno umro. Evo prilike da saznate istinu:

    Obilježavanje smrti Isusa Krista

    Srdačno vas pozivamo da zajedno s nama obilježite godišnjicu Isusove smrti. Potražite mjesto održavanja tog skupa koje je najbliže vašem domu.
    Pronađi lokaciju
    Srdačno ste pozvani!

    Održavši posljednju večeru sa svojim učenicima, Isus im je rekao: “Činite ovo meni na spomen!” (Luka 22:19). Time ih je potaknuo da obilježavaju dan u koji je on spremno podnio veliku žrtvu za ljudski rod.

    Godišnjica Isusove smrti ove će godine biti u ponedjeljak 14. travnja, nakon zalaska sunca. Jehovini svjedoci pozivaju Vas, Vašu obitelj i prijatelje da tog dana prisustvujete kratkom predavanju u kojem ćete saznati zašto je Isusova smrt važna za nas.

    Obilježavanje Kristove smrti održat će se i u Vašem kraju. Ulaz je besplatan, a prilozi se ne skupljaju.
    SAZNAJTE VIŠE
    Djeca plivaju i uživaju u morskim ljepotama
    Zašto je Isusova smrt važna za nas?
    Isusova smrt na mučeničkom stupu
    Otkupnina – Božji najvredniji dar
    Zašto proučavati Bibliju?


Strana 51 od 54 PrvaPrva ... 414950515253 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •