Bog postoji - Strana 13
Strana 13 od 65 PrvaPrva ... 311121314152363 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 181 do 195 od ukupno 965

Tema: Bog postoji

  1. #181

    Odgovor: Bog postoji

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Postoji jedno jednostavno i razumno objašnjenje za nas vernike Bog je tu i postoji, i nemamo potrebe to dokazivati, jer ono što postoji se nedokazuje. E veća je muka za one koji neveruju, oni tvrde da Bog nepostoji, i to je njihovo, ali kako nam koji znamo da postoji dokazati da nepostoji, teška ih muka čeka narednih hiljada godina.
    ...jes vala...ono sto postoji se ne dokazuje...
    ...nema veze...reci cu vam u sta ja verujem da postoji,a dokazano je x puta...verujem u ljubav,postenje,prijateljstvo,odanost,cast...
    ...hell ain't a bad place to be......

  2. #182

    Odgovor: Bog postoji

    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku
    Ali ako nesto ne postoji, ako ne egzistira, u ovom slucaju Bog, onda se ne moze dokazati kako ne postoji, ne egzistira. Uostalom, prethodno gornjemu, mi nemamo nikakvog dokaza za egzistenciju istog. Dakle, stoljecima se tvrdi kako egzistira nesto za sto se nema dokaza, pa se gornjom izjavom implicira zakljucak kako nesto mozda postoji ako se ne moze dokazati da ne postoji. Drugacije receno, oni koji nemaju nikakvog dokaza u prilog svojoj tvrdnji, sada traze da se ta nedokazana i nedokaziva tvrdnja prihvati istinitom, a dok se ne dokaze da je neistinita. Po tom principu, ja tvrdim da postoje mali zeleni koji su stvorili boga, i dok se ne dokaze da to nije tako, da ne postoje mali zeleni koji su stvorili boga, njihova egzistencija ne dolazi u sumnju.

    Sve to pokazuje da je donja izjava tacna.
    Opet mesamo 'babe i zabe'! Nisam ja dosla na forum o religiji da bi mi neko sa foruma dokazao ili opovrgao tvrdnje o postojanju Boga, ti si taj koji nesto pokusava da dokaze! Ja ne bih bila tako licemerna da, kao osoba koja je sigurna u to da je Bog svaran, odem tamo gde su ateisti i da ih ubedjujem da grese!
    Ja sam puno puta probala da sebi dokazem ovo ili ono...ali kada je Bog u pitanju, to tako ne ide. I u Bibliji pise, lepo objasnjeno, da postoji samo jedan put do Boga (i to je velika mudrost!), a prelaze ga samo oni koji pristanu na to! Ja sam spoznala, tek kada sam pristala...a bila sam sumnjicava, i ako je to licemerno, do samog' kraja.
    moje iskustvo me je naucilo da ja nikoga ne mogu uveriti u Bozje postojanje, jer je On to tako uredio (zaista velika mudrost!).Da, svako mora sam doci do toga, i to AKO SAM PRISTANE! Pa "ko ima oci-nek' vidi, a ko ima usi-nek' cuje!
    p.s.Te sitne ljudske podvale poput "to je tvoja slabost" me ,hvala Bogu, odavno ne doticu, njome probajte da iznervirate nekog nadobudnog ....

  3. #183
    Citat jap kaže: Pogledaj poruku
    Opet mesamo 'babe i zabe'!
    Da. Cini mi se da mesate.

    Nisam ja dosla na forum o religiji da bi mi neko sa foruma dokazao ili opovrgao tvrdnje o postojanju Boga, ti si taj koji nesto pokusava da dokaze!
    A, eto, ja sam mislio da polemisemo. Da svako ima pravo da pristupi bilo kojoj temi. Da iznese svoje misljenje. Da ga valjano, koliko umije, argumentuje. I tako dalje. Ne znam o cemu vi gore pricate?

    Ja ne bih bila tako licemerna da, kao osoba koja je sigurna u to da je Bog svaran, odem tamo gde su ateisti i da ih ubedjujem da grese!
    U vezi sa ovim, vidite odgovor na prethodni citat.

    Ja sam puno puta probala da sebi dokazem ovo ili ono...
    Sta konkretno?

    ali kada je Bog u pitanju, to tako ne ide.
    Ako ne ide tako, kako onda ide? Pa, objasnite nam, pojasnite, uprostite. Nije valjda da ste vi toliko iznad nas pa mi necemo uspijeti da shvatimo to sto ste vi shvatili? Hajdete. Zar smatrate da ste toliko iznad? Vi mozete, a mi ne mozemo? Nije valjda?

    I u Bibliji pise, lepo objasnjeno, da postoji samo jedan put do Boga
    To je neprovjerena i neprovjerljiva informacija, i vi nikako ne biste mogli znati da li je istinita ili lazna. Pa zasto je onda prezentujete na takav nacin da izgleda istinitom? Zasto pokusavate da ubijedjujete? Neargumentovano.

    U Bibliji na jednom mjestu isto tako pise kako niko nije vidio Boga, a na drugom mjestu pise kako ga je neko ipak vidio. Isto tako, u Bibliji pise kako je odredjena osoba zaustavila sunce hoteci da zaustavi dan, jer nisu ni znali da se zemlja vrti oko sunca, pa da bi bilo potrebno da zaustavi zemlju. Itd. da ne nabrajam.

    (i to je velika mudrost!),
    Sta je velika mudrost? Koji argument prilazete u prilog tomu da je to velika mudrost?

    a prelaze ga samo oni koji pristanu na to! Ja sam spoznala, tek kada sam pristala...a bila sam sumnjicava, i ako je to licemerno, do samog' kraja.
    Opet, ako ste vi spoznali, pojasnite i nama, pa da i mi spoznamo. Nije valjda da se pronalazite toliko sposobnijom od nas?

    moje iskustvo me je naucilo da ja nikoga ne mogu uveriti u Bozje postojanje, jer je On to tako uredio (zaista velika mudrost!).Da, svako mora sam doci do toga, i to AKO SAM PRISTANE! Pa "ko ima oci-nek' vidi, a ko ima usi-nek' cuje!
    Sudeci po vasim izjavama, vi se svojski trudite da vam se vjeruje, iako nemate ni jedan jedincijati valjan argument. Sve same floskule. Ko ima nos neka nanjusi, ko ima bicikl neka pedali, a ko ima jednu nogu kracu neka se posluzi stapom itd. I to vam je velika mudrost? Komu namijenjena?

    p.s.Te sitne ljudske podvale poput "to je tvoja slabost" me ,hvala Bogu, odavno ne doticu, njome probajte da iznervirate nekog nadobudnog ....
    U prilog tomu da Bog postoji, niste ponudili ni jedan jedincijati valjani argument, sem nekolicine floskula, a koje, kao takve, ne nastupaju nicemu u prilog, sem pokusaju da se ubjedjuju neuki ljudi. Hajdete, dajte nam vas najvaljaniji argument u prilog tomu da Bog postoji, pa da ga malo propustimo kroz sake

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Postoji jedno jednostavno i razumno objašnjenje za nas vernike Bog je tu i postoji,
    Vidite, gornje, logika bi tako kazala, ne predstavlja objasnjenje, vec jednu tvrdnju, jednu izjavu. A objasnjenje te tvrdnje ili izjave bi se desilo iznosenjem valjanih argumenata njoj u prilog. Vi, medjutim, niste iznijeli ni jedan argument u prilog svojoj tvrdnji, a nazivate je objasnjenjem. Pa, pogresno nazivate stvari, moram da konstatujem, na zalost.

    i nemamo potrebe to dokazivati,
    Da. Ljudi su uglavnom takvi, pa kada nesto ne umiju, oni kazu kako to ustvari ne zele, ali bi mogli kada bi htjeli.

    jer ono što postoji se nedokazuje.
    Da? Kako kome. Neko vam nece vjerovati sve dok ne dokazete, a neko ce vam vjerovati i ako se sluzite floskulama. Ima gi raznih

    E veća je muka za one koji neveruju, oni tvrde da Bog nepostoji, i to je njihovo, ali kako nam koji znamo da postoji dokazati da nepostoji, teška ih muka čeka narednih hiljada godina.
    Ovdje se pokazuje da ste vi slabo upoznati sa Hriscanstvom kada tvrdite kako znate da postoji. Inace, po Hriscanstvu, otjelotvorenje i otkrovljenje su nacini na koji se pojavljivao Bog medj ljudima. Otjelotvorenje je neposredno pojavljivanje Boga medj ljudima, a otkrovljenje posredno. Npr. Hristos predstavlja i otjelotvorenje i otkrovljenje, a nekakav svetac, npr. Pavle, predstavlja samo otkrovljenje, ne i otjelotvorenje kao Hristos, jer preko njega progovara Bog, on je dakle samo medijum, i tako prenosi poruku ljudima. Dakle, ako tvrdite da znate Boga, predstavljate li onda otjelotvorenje ili otkrovljenje, ili nesto sasvim novo u Hriscanstvu? Pojasnite nam, ako ste radi
    Poruku je izmenio Aiko, 19.09.2010 u 16:50

  4. #184

    Odgovor: Bog postoji

    Mnoge će godine još proteći, znam muka je to, jer onaj stalno buška sa rogovima, ima on svoje regrute.
    In vinas veritas

  5. #185

    Odgovor: Bog postoji

    ...postoji...naravno...al je nekom ochuh a nekom macheha....
    & underpaid......

  6. #186

    Odgovor: Bog postoji

    Nekom osmeh,a nekom cerekanje...

    Nego posle vidjenih disertacija i ako postoji nije mu lako...kada cuje sta sve pricaju njemu iza ledja...

  7. #187

    Odgovor: Bog postoji

    Ali, gospodine Neron, ako bi postojao, a ne postoji ni jedan valjan argument da postoji, ni jedan jedincijati, kako bi vi mogli znati da nam je okrenuo ledja? Kako bi mogli znati da li uopste ima ledja? Ili je mozda bezledj?

    'Bog postoji' - to je samo jedna tvrdnja, jedna izjava, a kojoj u prilog nije iznesen ni jedan jedincijati valjan argument od njenog postanka

  8. #188

    Odgovor: Bog postoji

    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku
    Ali, gospodine Neron, ako bi postojao, a ne postoji ni jedan valjan argument da postoji, ni jedan jedincijati, kako bi vi mogli znati da nam je okrenuo ledja? Kako bi mogli znati da li uopste ima ledja? Ili je mozda bezledj?

    'Bog postoji' - to je samo jedna tvrdnja, jedna izjava, a kojoj u prilog nije iznesen ni jedan jedincijati valjan argument od njenog postanka
    Ali,gospodine pinokio,ja sam deklarisan kao ateista i kroz moje apsolviranje na ovoj i srodnim temama ste mogli zakljuciti sta mislim o istom,pa bas zato mi cudno ukoliko ne postoji za vas da ga toliko eksploatisete i otuda i komentar u smislu toga

    Jesam ateista,ali sam i humanista,pa posto nista nije dokazano,k'o velim da ne lajemo,a mozda slusa i vidi sve,pa moze i da mu pozli...

    p.s. bezledj retko procitah gde taj pojam i zato hvala,posto sam poznat po tome da skupljam originalne i lucidne floskule,pojmove,recenice i dubokoumne misli...

  9. #189

    Odgovor: Bog postoji

    E, cekajte malo, gospodine Neron, nemojte da zurite sa zakljuckom. Vidjecete kada nam gospodj(ic)a Jap ili gospodin Morrib iznesu valjan argument u prilog tomu da bog postoji, pa cete i vi, kao i ja, smjesta da povjerujete. Siguran sam da su vec pripremili neoborivi argument u prilog svojoj uvjerenosti, da ne kazem dokaz, pa se ja, evo, vec pripremam da povjerujem i pokajnicki bacim na koljena moleci za milos'

    Pozdrav!

  10. #190

    Odgovor: Bog postoji

    Gospodo vesela...ne bi trebao niko da vas ubedjuje da li Bog postoji...ili verujete,ili ne...

  11. #191

    Odgovor: Bog postoji

    Citat jap kaže: Pogledaj poruku
    I za kraj-ti nisi moj Duhovnik i ja NECU da ti se ispovedam. Da nisi ovako negativan-kakav jesi- mozda bih to nekada i uradila. Ovako mi ne pada na pamet. Pri tom, ne laskaj sebi, ne plasim se ja ni tebe niti cega drugog, samo vam ne zelim pokloniti nesto sto je meni dragoceno. Eto podsetih samu sebe na Isusove reci" Ne bacaj biser..."
    Ne secham se da je Isus bio nadmen, niti da se postavljao prema nevernicima i sumnjichavima kao prema nekome ko nije vredan njegove blizine chak je najveche greshnike imao u svom okruzzenju, i po prichi priblizzio ih svom putu... i nije ih smatrao svinjama... (podseti me u kom je delu novog zaveta to rekao ?) . Na protiv.

    Pre che biti da su se tako ponashali fariseji.


    Ja ne bih bila tako licemerna da, kao osoba koja je sigurna u to da je Bog svaran, odem tamo gde su ateisti i da ih ubedjujem da grese!


    Svako ima pravo da sumnja i kritichki razmishlja. Ako je neko to pravo odbacio radi vere, pa i to je njegovo pravo. Ali, kada javno iznosi svoje misljenje ono je podlozzno kritici i preispitivanju. U suprotonom, forum bi se zvao www.krshteni.com i pristup bi imali samo probrani.


    Hrischanstvo kao i sve religije po definiciji tezze da se proshire, da ga prihvati shto vishe nevernika, ako bash hochesh - da prihvate rech bozziju. Izrichiti ateisti veruju onome shto napishe nauka. Nauka se bazira na postavljanju pitanja i teorija, experimentu, posmatranju, dokazivanju ili obaranju teorije.

    Prema tome, ne vidim nishta nelogichno, ako neko od jednog hrischana trazzi odgovore, a opet vidim nelogichnost u tome da hrischanin ne tezzzi da proshiri rech bozziju chak i medju hard core ateistima.

    Hrishchanin ne spashava samo svoju dushu, to je ono shto bi bilo licemerno u stvari, religioznost nije sebichnost. Da je Hrist bio sebichan, rekao bi ko vas ... sljivi...kad ste bandoglavi, ja verujem i bash me briga shto vi neverujete... ako se zzrtvujem, zzrtvovachu se za sebe jer ne vredi bacati biserje pred svinje...

    Ne postoje dve istine. Postoji samo jedna istina, nikom znana, za kojom tragaju oni kojih se tiche.
    Ne postoji jedna istina za Hrischane, druga za Muslimane, trecha za ateiste.
    Zashto se nebi sucheljavala misljenja i uverenja u cilju pronalazzenja iste, pa makar doveka tragali?
    Kao i uvek poenta je u traganju.

    Ko misli da je sve spoznao, greshi. Mada mu je mozzda lepo u zabludi.

    Ako prihvatamo zdravo za gotovo jednu dovoljno doslednu prichu, onda je sve jedno u shta verujemo, zar ne? U tom sluchaju nam religiju i uverenja odredjuje mesto rodjenja. Pravoslavci smo, samo zato shto smo rodjeni u zemlji u kojoj je pravoslavlje dominantno i zato shto su nam roditelji preneli tu veru.
    Da smo se rodili negde drugde u svetu, a narochito u drugo vreme bogovi bi nam bili tigrovi lavovi zmajevi sunce mesec zvezde... Imali bi potpuno drugachiju istoriju sveta, sasvim drugachiju stvarnost...

    Pa ako nam uverenja odredjuje jedna tako banalna stvar kao shto je geografska duzzina i shirina na kojoj smo rodjeni, brojnost istomishljenika oko nas, kako onda da ochekujemo da nas ozbiljno shvati neko sve to gleda sa strane?

    Onda se vrachamo na simboliku, o tome kako sve religije i verovanja zapravo kroz razlichite simbole i mitove govore o istim stvarima. I opet dolazimo do legendi globalnog karaktera... A biblijske priche imaju univerzalni karakter i nipodashtavaju sve druge simbole i verovanja...


    Ako prihvatam stvari bespogovorno i bez podpitanja iako tome uchim i svoje dete...pa onda ono mozze verovati u bilo shta. Pitanje je samo koje che se naizgled dovoljno dosledne priche prvo dotachi... Biche idealno tle za svaku dogmu ... bila ona marksizam , religija ili sektashtvo bilo koje vrste ...

    NEke religije nude chak i dodatne beneficije za extra zzrtvovanja - neke silne device u raju samo ako aktivirash detonator. Da li su bezvredni za biserje i oni koji tamo postavljaju podpitanja?

    Zashto u drugim religijama nema tog chuvenog velikog potopa ni u simbolima ali ima nekih drugih mitova kojih u hruschanstvu nema? Zato shto su su same teme nebitne, bitna je mozda sushtina, a to je globalna tezznja ka pravljanju boljeg i choveku blizzeg sveta makar i samo kroz - rekla kazala predanja. To opet, nije dokaz ni za shta.


    Ima jedna stvar u vezi boga u koju nebih zadirao. Razumem da neko utehu pronalazi u verovanju. Tezzak je zivot da bi se svario onako kako to svet bez boga nudi. Muka i beznadje mogu od svakoga da naprave vernika.
    Mogu da razumem i da kada izgubi nekog, vernik prihvata da je taj neko otishao na bolje mesto, to je misao koja zzivot i smrt chine manje hladnim i besmislenim... Iako je ta pricha o raju ... potpuno zasnovana na zzeljama i prichama... Teshko je o nekome koga vishe nema medju nama razmisljati kao nestalom, ugashenom....

    Mogu da razumem i nekoga kome je to poslednja nada, kada svi drugi izgledi ischile da veruje na onaj nachin koji mu je dostupan. Ne mogu nikome da oduzimam nadu.

    Nije to licemerno sa moje strane, jer sam vech vishe puta napisao, da nije nemoguche da iza svega ovoga shto predstavlja nauchni pogled na svet postoji razum koji je sve zapocheo.

  12. #192

    Odgovor: Bog postoji

    Hlebe, nisam neki vernik jer nisu ni moji preci bili, a prestali su biti vernici zbog raznih frustracija koji su dobile od crkve kada su bila deca (samari, nepravda prema njima naspram dece bogatih, ... ...). Nije vazno.

    ``Veru`` ispoljavam retko, vise kao deo kulture moje okoline i mog naroda, obicaj i tradicije su ipak jake i verujem u to da se moraju negovati.
    Mada ne verujem u postojanje Boga, ipak kada odlazim u crkvu, ja ga postujem.

    Ne razumem se u verska pitanja ali imao bi dve napomene u vezi tvog prethodnog posta.

    1. Pravo kritickog razmisljanja nema svako. Vernici nemaju!
    Crkva im je razmisljanje zabranjivala oduvek. Osnovna teza hriscanske vere je bas gresnost, tj. da se radjamo sa grehom (a gresnik nema prava da razmislja, pa kriv je, zar ne?).
    Nije sada vazno, da li je to bilo sredstvo vladanja (uvek se vladalo pomocu crkve!) ili je sama dogma postavljena radi ostvarivanja ocuvanja osnovnih principa (``vrednosti``) vere u cilju ekspanzije i totalizacije.

    Interesantno je napomenuti (mada je potpuno nevezano za temu) da nauka, koja se jedino zasniva na logicko rasudjivanje, na 100% sigurne dokaze (pa nema ni pravo prihvatanja teze iz biblije bas zbog nedostataka dokaza) se takodje oslanja na neke osnovne principe koje se ne definisu.
    Neki osnovni pojmovi se ne definisu jer za bilo koju pocetnu definiciju su potrebni postojeci definisani pojmovi (beskonacan niz unazad). Zato nikada ne dolazujemo na pr. da su 1+1=2 i da postoji nula.


    2. Ne postoje religije koje nude device u raju u zamenu za unistene ljudske zivote. Islamska vera se ogradjuje od terorista i fundamentalista i tvrdi sa sagovornici datih teorija zloupotrebljavaju veru. (opet se vracamo pitanju ucesca vere u vlasti).
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  13. #193

    Odgovor: Bog postoji

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku


    1. Pravo kritickog razmisljanja nema svako. Vernici nemaju!
    Crkva im je razmisljanje zabranjivala oduvek.
    Pa ja sam nedvosmisleno i vishe puta na ovoj temi napisao da vernik ne postavlja potpitanja, inache po definiciji, nije dobar vernik, tako ni ovaj put sigurno nisam zeleo da kontriram samom sebi. Mozzda nisam jasno odredio u poslednjem postu, ali sam pod slobodom kritichkog razmisljanja, mislio sam na slobodu na forumu i to u pogledu Jap-inih uputstava ko che gde i shta da pishe.


    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    2. Ne postoje religije koje nude device u raju u zamenu za unistene ljudske zivote. Islamska vera se ogradjuje od terorista i fundamentalista i tvrdi sa sagovornici datih teorija zloupotrebljavaju veru. (opet se vracamo pitanju ucesca vere u vlasti).
    Nije bitno za poentu. Bitno je da jedna grupa ljudi veruje u to bespogovorno, shto takve vernike izmedju ostalog chini podlozznim i ovakvim manipulacijama i zloupotrebama.

  14. #194

    Odgovor: Bog postoji

    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku
    E, cekajte malo, gospodine Neron, nemojte da zurite sa zakljuckom. Vidjecete kada nam gospodj(ic)a Jap ili gospodin Morrib iznesu valjan argument u prilog tomu da bog postoji, pa cete i vi, kao i ja, smjesta da povjerujete. Siguran sam da su vec pripremili neoborivi argument u prilog svojoj uvjerenosti, da ne kazem dokaz, pa se ja, evo, vec pripremam da povjerujem i pokajnicki bacim na koljena moleci za milos'

    Pozdrav!
    Mislim da niste shvatili, ono što postoji nedokazuje se!
    Vi se potrudite da to opovrgnete pošto drugačije mišljenje imate, moj odgovor je uvek isti: Bog postoji!
    In vinas veritas

  15. #195

    Odgovor: Bog postoji

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Gospodo vesela
    'Veselje se siri na sve strane...'

    ...ne bi trebao niko da vas ubedjuje da li Bog postoji...
    Kazete ne bi trebalo, a stoljecima nas ubijedjuju da postoji, pri cemu nemaju ni jedan jedini valjani argument u prilog. Ubijedjivati, to znaci ne imati valjane argumente u prilog odredjenoj izjavi, a zahtijevati da se ista smatra istinitom. Potpuno je to naivno, jer vjerovati u nesto za sta se nema valjanih argumenata, to moze samo naivko. Naravno, jer naivno, zato i uspjesno, jer je najveci broj naivnih ljudi. Uspjesno po svestenstvo, jer tim nacinom rijesavaju svoja odredjena egzistencijalna pitanja. Vidite, egzaktne nauke su odustale od svih takvih i slicnih neprovjerljivih informacija, a da ogromna vecina naivnih pojedinaca uopste nisu upoznati sa tim, i nikada nece ni biti. Naravno, svestenstvo i udara na tu ogromnu naivnu vecinu, svijesno da je ogromna vecina oduvijek naivna, i da ce uvijek i biti. Njih ubijediti da se ima istina, i 'lezi lebe da te jedem'.

    ili verujete,ili ne...
    Ako Bog postoji, onda postoji sve i ako mi ne bismo vjerovali u njega. A ako ne postoji, onda ne postoji sve i ako bismo vjerovali u njega. Dakle, nije sustinsko pitanje da li vjerujemo ili ne vjerujemo u Boga, vec je sustinsko pitanje da li vjerujemo ili ne vjerujemo u to da je svestenstvo posrednik izmedju nas i Boga.

    Npr. gospodin Morrib tvrdi kako je on vjernik koji zna Boga, sto znaci kako on ne zna da vjernik ne moze ostvariti kontakt sa Bogom bez posredovanja svestenika. Od svestenstva se dobija matematicki precizan nacin na koji se biva s bogom. Jedan vjernik bi to morao da zna, ako bi zaista bio vjernik.

Strana 13 od 65 PrvaPrva ... 311121314152363 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li je moguće da ljubav ne postoji?
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.02.2013, 11:59
  2. Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?
    Autor ser_gogsy u forumu Religija
    Odgovora: 190
    Poslednja poruka: 06.05.2012, 00:00
  3. Postoji li bezrezervna ljubav?
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 20.12.2011, 11:24
  4. Da li postoji demokratija?
    Autor Indijanac u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 01.08.2010, 10:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •