Kako se nosite sa strahovima? - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 55
  1. #31

    Odgovor: Kako se nosite sa strahovima?

    Hvala bogu ne patim niti od jedne fobije, tako da nekih patoloških strahova nemam, ali naravno da se bojim za mnogo toga. Kao prvo strah me je da ne riknem dok decu ne izvedem na kakav takav put, odnosno dok ne završe škole. Mislim da to i nije neki pravi strah već više osećaj odgovornosti i želja i obevaze koje proizilaze iz toga...

    Međutim, svoje najveće strahove sam doživeo u ratu. Do tada nisam ni sanjao da čovek može toliko da strahuje. Sve van toga je luk i voda. Čista zajebancija....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #32

    Odgovor: Kako se nosite sa strahovima?

    Nekih patoloskih strahova nemam ni ja. Svako od nas ipak nosi neki strah ili strahove. Zivot nas nauci na to. Kako se borim? Borim se kako znam i umem, zavisno od situacije i trenutnog straha. Uglavnom, svaka ta borba kosta zivaca, ali je opet sve to bolje nego imati patoloski strah. Tesko se lece strahovi, te vrste, mada i propadanje nerava je nenadokandivo.
    "Zivot je ono sto ti se desava dok ti pravis planove za zivot"

  3. #33

    Odgovor: Kako se nosite sa strahovima?

    oduvek mi je bio glup strah od smrti. kad umreš, umro si i za tebe tu nema ništa opasno ni loše(sem same činjenice da te više nema). mislim, smrt ne boli.
    ali strah od toga da nećeš umreti (posle neke nesreće recimo) i ostati invalid ili tome slično( pomerila sam se s mesta) e taj strah je već opravdan.
    A ono za decu, tu se skroz slažem s tobom momento.
    I sama pomisao da moje dete ostane nezaštićeno, i bez ljubavi i brige koju samo majka može da pruži...ta misao prosto boli.
    vatru u meni nikada neće ugasiti sivilo dana

  4. #34

    Odgovor: Kako se nosite sa strahovima?

    ponekad drhtim.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  5. #35

    Odgovor: Kako se nosite sa strahovima?

    Sve lakše i lakše...
    Svakim danom strahova je sve manje i manje....
    Tako da su sad već svedeni na minimalnu meru->tipa: Da li sam poneo rezervnu gumu kad krenem aVtom negde na put, pa da se ne probuši ova jedna prednja, ćelava je pa....hehe

    Kad čovek stekne neverovatan osećaj i spoznaju da ga Neko štiti 24h na dan i 365 dana u godini, Neko ko ide ispred njega gde god da podje, i šta god da čini --> Strahovi nestaju kao rukom odnešeni!
    I nema te sile koja mi može uterati strah u kosti, da se zabrinem za svoj život, a i za živote svojih bližnjih, za koje se molim....
    Verujte mi na reč.....


  6. #36

    Odgovor: Kako se nosite sa strahovima?

    Užasno se plašim grmljavine... Parališe me... Dlanovi mi se znoje, grlo steže, srce mi dođe u podgrlac... Nikako se ne nosim s tim... Koliko god kuražila sebe kako to nije ništa, ne pomaže...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  7. #37

    Odgovor: Kako se nosite sa strahovima?

    postojali su neki kojih sam se oslobodila suocivsi se sa njima.
    postoje strahovi od kojih se ne mogu osloboditi i koji mi i pored silne volje i zelje jos uvek stegnu srce, oznoje dlanove, drhtim....

    strah od smrti - DA - ne zbog sebe, nego zbog toga sto imam nesto za koje vredi ziveti!


  8. #38

    Odgovor: Kako se nosite sa strahovima?

    Pijem lekove..
    za vreme bombardovanja, baba me je redovno snabdevala lekovima koje joj je komshija donosio iz Shvice i rekao da pije "Samo kad ti nekI umre"
    u medjuvremenu, ja sam se skinula sa istih, ali povremeno konzumiram neshto blaze a baba ih i dan danas ne menja...
    i srecna je...
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  9. #39

    Odgovor: Kako se nosite sa strahovima?

    Postoje u meni neki strahovi.
    A oni najjaci, sto sam mislila da ce me zaobici ... ipak su dosli.
    I sto sam ih se vise bojala, oni su bili sve mocniji u svojim naletima.
    I suocili smo se ...

    Negde sam procitala da je strah najlakse pobediti kad ga pogledas u oci.
    Jeste, mozda.
    Ali treba izdrzati taj pogled,ne posustati.

    Sa nekim strahovima sam se izborila, izasla mozda jaca.
    Ili mozda samo mislim da jesam.
    Vazno je da sam se suocila pogledala ga u oci i nasmesila se.
    Neki jos tinjaju u meni.
    Lagala bih kad bih rekla drugacije.
    Nekad me poklope.
    Ukradu mi vazduh i volju za zivot.
    Pa isplivam.
    I tako u krug ...

  10. #40

    Odgovor: Kako se nosite sa strahovima?

    bježim i dalje..tj. izmičem im, al sam svjesna da će me stići i smijuljeći pogledati u oči..moje je da se borim, da me ne poklope i pobijede....a biće đavolska borba, to je neminovno...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  11. #41

    Odgovor: Kako se nosite sa strahovima?

    Moji strahovi i ja...pa mi smo "kao meso i nokat", što bi se reklo.Ne pravim se hrabra pa kao glumim da ih nemam.Ma ko ih nema ? Mislim da ne postoji takva osoba pod ovom nebeskom kapom,samo mnogi neće to sebi da priznaju.

    Sa nekim strahovima sam uspela da se izborim na moju veliku sreću.Uspela sam da ih stavim pod kontrolu.Pojave se s vremena na vreme ,nekad u blažoj, nekad u izraženijoj formi ali bitno mi je da sam naučila da ih prepoznam ,klasifikujem i što je najvažnije da sam otkrila mehanizam njihovog delovanja a samim tim i način suzbijanja.

    A neki..eh ti neki stahovi..Iskreno (ovo mi je sad jako teško da priznam sebi) mislim da ću zbog tih stahova ostariti sama.

    Strah od povredjivanja.Plašim se povredjivanja.To su duhovi prošlosti koji su i ostali tamo ali su takodje ostavili užasne tragove u mojoj duši i u mojoj psihi.Imam kao i svaki normalan čovek potrebu da volim nekog i da neko voli mene tj.potrebu za pripadanjem i znam da je nemoguće da odnos izmedju dvoje ljudi bude kvalitetan i lep ako bilo koje od njih uzima i daje s rezervom.Sve je to meni jasno.Razmišljam u potpunosti tako ali ....taj prokleti strah koči sve i uvek SVE padne u vodu.

    Eto...ovo je moja priča o ličnim stahovima.Još samo da im dodam boje...Nisu svi tamni ili sivi,samo da znate
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  12. #42

    Odgovor: Kako se nosite sa strahovima?

    Ne bojim se strahova
    Ime: strah.jpg Pregleda: 40 Veličina: 64.1 KB

  13. #43

    Odgovor: Kako se nosite sa strahovima?

    Stisnem zube i idem napred.Ponekad mi se zatresu noge,ponekad srce hoće da iskoči.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  14. #44

    Odgovor: Kako se nosite sa strahovima?

    sve zavisi od situacije.Ako je takva da se nesto mora kazem sebi,ako su mogli drugi mozes i ti...nisu oni bolji od tebeAko moze da se izbegne ,sklonim se.Umem i da pobegnem zavisi kolika je zelja za necim ,mada uglavnom idem napred pa sta bude.
    Strasne misli gledam da odagnam ako mi padnu na pamet a ticu se bezbednosti dece u ovom surovom svetu.Majcinska briga.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  15. #45

    Odgovor: Kako se nosite sa strahovima?

    Jako teško Naime, postala sam svjesna novih strahova koji su me zaokupili ma koliko ja to pokušavam suzbiti. Strah od smrti, strah od dječjih bolesti.. Ne sviđam se sama sebi zbog toga kakva sam postala Borim se s njima svaki dan i teško je jer inače nisam pesimistična osoba. Znate, borba protiv samog sebe jest najteža borba.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li nosite potkošulje?
    Autor memento u forumu Pričaonica
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 08.01.2012, 19:18
  2. Kakav donji veš nosite?
    Autor Lady S u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 81
    Poslednja poruka: 14.12.2011, 20:04
  3. Kako se nosite sa odlascima..!?
    Autor yige_gui u forumu Dijaspora
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 13.02.2010, 23:03
  4. Nosite li starke?
    Autor yige_gui u forumu Moda
    Odgovora: 115
    Poslednja poruka: 19.12.2009, 20:45
  5. Kako se nosite sa zivotom?
    Autor Crazy Angel u forumu Psihologija
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 23.01.2009, 04:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •