Српско Војводство - Strana 5
Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 91
  1. #61

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Do god je građanima Vojvodine (namerno ne kažem Vojvođanima) jedan od najbitnijih elemenata za odluku za koga glasati nacionalna opredeljenost, nikom u Vojvodini neće biti dobro.
    Ne zatvaram oči da to postoji, ali ujedno i apostrofiram da se protiv toga treba boriti.
    Namerno nametanje priče da nije važno ko je ko, već kako će da živi! Sasvim pogrešno. Ta priča je prolazila u doba socijalizma da smo svi isti, a Srba nigde, ili vrlo malo. A za cilj je imala gubljenje nacionalnog i verskog idenditeta. E to već sada teško prolazi. Sve dok građanima Vojvodine(namerno i ja kažem), javno i bez ustručavanja bude jedan i najbitniji elemenat, za koga će glasati, nacinalna opredeljenost, svima će u Vojvodini biti dobro, ili isto, ali neće biti gore, i biće Vojvodine u Srbiji. Normalno je da će pripadnici različitih nacionalnosti glasati za svoje kandidate iz svoje nacije. E jedino Srbi možda neće glasati za svoje Srbe, bez obzira što su većinska nacija, i biće im gore i još gore. I zato se ja borim ovim pisanjem za to!
    In vinas veritas

  2. #62

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Namerno nametanje priče da nije važno ko je ko, već kako će da živi! Sasvim pogrešno. Ta priča je prolazila u doba socijalizma da smo svi isti, a Srba nigde, ili vrlo malo. A za cilj je imala gubljenje nacionalnog i verskog idenditeta. E to već sada teško prolazi. Sve dok građanima Vojvodine(namerno i ja kažem), javno i bez ustručavanja bude jedan i najbitniji elemenat, za koga će glasati, nacinalna opredeljenost, svima će u Vojvodini biti dobro, ili isto, ali neće biti gore, i biće Vojvodine u Srbiji. Normalno je da će pripadnici različitih nacionalnosti glasati za svoje kandidate iz svoje nacije. E jedino Srbi možda neće glasati za svoje Srbe, bez obzira što su većinska nacija, i biće im gore i još gore. I zato se ja borim ovim pisanjem za to!
    Poštovani gospodine Morribe iz Krnjeva kod Velike Plane, slobodno se Vi pisanjem borite za ono što smatrate da će za Vas biti dobro.
    Mada nisam bez nacionalnog i verskog identiteta, nisam ni bez mozga. I nikad mi jedan i najbitniji element neće biti nacionalna opredeljenost. I iskreno se nadam da većina ljudi sa kojima živim u Vojvodini dobrosusedskim odnosima ima mozga, a ne samo nacionalni i verski identitet.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #63

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Poštovani gospodine Morribe iz Krnjeva kod Velike Plane, slobodno se Vi pisanjem borite za ono što smatrate da će za Vas biti dobro.
    Mada nisam bez nacionalnog i verskog identiteta, nisam ni bez mozga. I nikad mi jedan i najbitniji element neće biti nacionalna opredeljenost. I iskreno se nadam da većina ljudi sa kojima živim u Vojvodini dobrosusedskim odnosima ima mozga, a ne samo nacionalni i verski identitet.
    Ovim je sve rečeno. Opet mi i oni tamo!

  4. #64

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat sa juga kaže: Pogledaj poruku
    Ovim je sve rečeno. Opet mi i oni tamo!
    Jesi li mislio na ovo:
    Citat sa juga kaže: Pogledaj poruku
    Proveo sam 3 godine u Zrenjaninu i nisam primijetio da iko zagovara tu ideju čak štaviše primijetio sam da su dobar dio tamošnjih Srba veći i od onih s one strane Dunava i Save a u nekim slučajevima i Srba s one strane Drine.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  5. #65

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Jesi li mislio na ovo:
    Ne nego Mi Vojvođani i Oni s one strane Dunava i Save. Drugim riječima ko su sada pa oni tamo Srbi s one strane Dunava i Save da se miješaju u naše vojvođanske stvari, Vojvodina Vojvođanima. Tako zvuči!

  6. #66

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Namerno nametanje priče da nije važno ko je ko, već kako će da živi! Sasvim pogrešno. Ta priča je prolazila u doba socijalizma da smo svi isti, a Srba nigde, ili vrlo malo. A za cilj je imala gubljenje nacionalnog i verskog idenditeta. E to već sada teško prolazi. Sve dok građanima Vojvodine(namerno i ja kažem), javno i bez ustručavanja bude jedan i najbitniji elemenat, za koga će glasati, nacinalna opredeljenost, svima će u Vojvodini biti dobro, ili isto, ali neće biti gore, i biće Vojvodine u Srbiji. Normalno je da će pripadnici različitih nacionalnosti glasati za svoje kandidate iz svoje nacije. E jedino Srbi možda neće glasati za svoje Srbe, bez obzira što su većinska nacija, i biće im gore i još gore. I zato se ja borim ovim pisanjem za to!
    Одличан пост господине Морибе из Крњева код Велике Плане.
    Кад причамо о обесправљености Срба, онда добијамо приче "није битно ко је које нације... ".
    А с друге стране имамо жучне протесте ако нема довољно заступљених ових или оних...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #67

    Odgovor: Српско Војводство

    Pitam se dali nisam nešto pogrešio, ili čak nekog naljutio? Pogrešio nisam, ali naljutio jesam.Zato što idem otvoreno i nekrijem se (zato se i naglašava ono: morribe iz Krnjeva kod Velike Plane). Moje razmišljanje o nacijama i nacionalnosti se svodi na jasnu identifikaciju: ko je ko?
    Srbija je zemlja srpskog naroda i nacinalnih manjina, uz svo poštovanje njihovih verskih, etničkih i drugih osobenosti. Zato i to stavljam na prvo mesto, da je Srbija srpska, a pošto je Vojvodina u Srbiji, i ona je srpska. Nijedna nacionalna manjina nije manjina drugog reda, već su punopravni stanovnici ove zemlje, i uživaju ista prava kao i većinski Srbi. E sada ako pojedinci, ili određene grupe tih manjina hoće nešto više od toga, ili nešto više od većinskih Srba, to će morati da traže negde na drugom mestu. Polazim od toga da koliko je Vojvodina satavni deo moje zemlje, isto toliko je i Šumadija sastavni deo Vojvodine, jer je takođe u Srbiji. Nejasno i nedefinisano pisanje, i tumačenje, onih koji nisu još saznali ko su i šta su, jasno izaziva košmar i dizanje prašine, neki put nehotično, ali u većini zato što neznaju ko su, šta su, i šta će sa sobom.
    Jasno definisanje znači da kada Srbin u Vojvodini bez sramote kaže da je Srbin, Hrvat da je Hrvat, Mađar da je Mađar, i ostali (neka mi oproste što ih nisam pomenuo). Ali izgleda da je jedino sramotno reći Srbin, jer nosi neke opravdane, ali većim delom neopravdane epitete krivice za sobom, pa zar i ostali nemaju taj "rep" za sobom, imaju svakako.
    Mešetari i raznorazni bašibožluci vršljaju po Vojvodini koristeći vakum nacionalne identifikacije mlađih generacija, praveći još veći lom na svačiju korist, a samo na štetu stanovnika Vojvodine.

    I zato, po meni, treba što pre javno reći: Da mi smo pripadnici nacije srpske, čiji su neki pojedinci i grupe činili nedela u Ovčari, Srebrnici i drugde, da mi smo pripadnici nacije hrvatske čiji su pojedinci i grupe klali i ubijali u Jasenovcu, u akciji oluja i oganj, da mi smo pripadnici nacije mađarske čiji su pojedinci i grupe bacali u Dunav i ubijali srbe i ostale, ali, ali nismo mi njihovi istomišljenici(nedaj Bože), i jasno se ograđujemo od njihovih zločina. Mi imamo drugu viziju budućnosti i zajedničkog života: poštovanje, uvažavanje svih nacionalnosti i vera, i nećemo se stideti da kažemo sa ponosom ko smo i šta smo.
    In vinas veritas

  8. #68

    Odgovor: Српско Војводство

    Neprihvatljivo cepanje Vojvodine
    Autor: FoNet | 27.05.2009. - 09:50

    Zamenik predsednika Lige socijaldemokrata Vojvodine (LSV) Bojan Kostreš izjavio je da za njegovu stranku nije prihvatljivo nikakvo "cepanje Vojvodine" u budućem procesu regionalizacije Srbije.

    Kostreš je za novosadski Dnevnik izjavio da za LSV neće biti prihvatljive ideje o podeli Vojvodine na "veštačke regije", kao ni ideja o "pripajanju" Pančeva Beogradu, niti eventualno formiranje manjinskih nacionalnih teritorijalnih autonomija na severu pokrajine.
    "Sve takve ideje ćemo saseći u korenu, jer za nas nije prihvatljivo nikakvo cepanje Vojvodine, iako je takvih pokušaja već bilo", poručio je Kostreš.
    Dodao je da statut Vojvodine ne sme da bude "skrajnut zbog najave ustavnih promena" i ocenio da će proces promene ustava i formulisanja modela regionalizacije biti "dug i mučan".
    On je pozdravio inicijative za decentralizacijom i regionalizacijom koje dolaze i iz drugih delova Srbije, a ne samo iz Vojvodine.

    Мислим, мали без дана радног стажа осим као председник скупштине је смешан толико да је то тужно.
    Нема цепања Војводине! Поделе не вештачке регије... само на природне. Ми нећемо да нас Београд пљачка, али тешко ономе ко помисли да може да одлучује нешто без Новог Сада, који је наш главни град... и која то будала из Панчева тврди да му је Београд ближи од НС... свашта...
    Страшно је колики је то безобразлук, подсећа ме на Кострешове газде Американце - који одмах после признања Косова изјавише како се не сме дирати територијални интегритет "Косова". Добар ученик мали, добар...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #69

    Odgovor: Српско Војводство

    Гледам ову малу глупаву из Чанкове странке - Јерков, на РТС, и гледам како безочно лаже.

    Војводина уплаћује у буџет 30-35%, а враћа јој се 7%, 1 од 6 динара које уплати.

    И ладно то она изјави... иако добро зна:
    - да је тих 7% само оно што добију покрајинске институције
    - да се из остатка буџета Србије у Војводини улаже и троши пуно више, јер се из тог буџета плаћа здравство, школство, полиција, социјална заштита, део пензија... и још штошта
    - да се из буџета финансирају и централне институције, тако да је немогуће да се од 6 динара у Војводини потроши 6.

    Али то је не спречава да просипа демагогију - од 6 динара врате нам 1, еј!

    И тврди како је живот био бољи кад је Војводина имала аутономију. Наравно не спомиње да је цела Србија тад живела боље, и да пад стандарда није последица смањења аутономије већ да је пао у целој држави па и источној Европи.

    Вукадиновић краљ:
    Јерков: Војводина постоји 300 година
    Ђоле: Колико?
    Јерков: Од 1848, 261 годину....
    Ђоле: Па трајала је 14 година.
    Јерков: Па добро, ето, 261 годину...

    2009 - 1848 једнако 261...

    Дакле, 45-09, 64+14 једнако је 78... да заокружимо на тристо, логиком ЛСД-В
    Poruku je izmenio yossarian, 13.11.2009 u 22:29
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  10. #70

    Odgovor: Српско Војводство

    Koliko se sećam, dete reče od 30 do 55%, u zavisnosti da li je godina rodna!!!

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  11. #71

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat adrijankronauer kaže: Pogledaj poruku
    koliko se sećam, dete reče od 30 do 55%, u zavisnosti da li je godina rodna!!!
    Демагогија.
    Вукадиновић је ухватио у лажи - да Војводина добија само 7%, па се сложила, па каже школство у Војводини улази у 7%, па на крају испаде да мало улази мало не улази... и сложила се она да је то истина, али да се извини зато што је лагала... не пада јој на памет. Мала очигледно не говори из своје главе, нек је срамота онога ко им пуни главу лажима и шаље их да лажу народ.

    Спомену Вукадиновић и да смо пре 91 сви живели боље, не само аутономна Војводина, она наравно не реагује, зна да више пута поновљена лаж постаје истина.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #72

    Odgovor: Српско Војводство

    Mlada poslanica malo slabije stoji sa matematikom Jedna stvar me već duže vreme zbunjuje kada je ona u pitanju, naime, njeno zanimanje je magistar evropskih nauka. Da li iko može da me prosvetli o kakvim naukama se radi?

    Inače za LSV nije ništa novo da potura neistine i da manipuliše istorijom, Boško Mijatović ih je jednim tekstom sa malo statistike razotkrio i podvukao sve laži koje su plasirali na njihovom sajtu. Čudi me samo da nisu uklonili te podatke nakon onog teksta

    Inače, na konto pasoša, nije samo pasoš štampan. Štampan je i kalendar na satpisom "Republika Vojvodina" što je LSV eto izbacio iz svog programa (jer stvarno ne znam kako bi nastavili delovanje da je ostalo u programu tako nešto). A pasoš, nije ono jedini pasoš koji je štampan, onaj "pasoš za EU". Svojim očima sam video fotografije (i mnogo mi je sad krivo što nisam sačuvao jednu) pasoš sa grbom i natpisom Republika Vojvodina. I to u dve bije, teget i braon na jednoj fejsbuk grupi koja je sada uklonjena.

    I šlag na torti je ono pismo N. Čanka što je momak sa pravnog fakulteta pročitao pred čitavom Srbijom koja je pratila program (svaka mu čast na tome) gde se jasno založio za konfederalni položaj ili nezavisnost Vojvodine u trenutku kada se razbija Jugoslavija.

    Ma jok, uopšte nije reč o separatistima



  13. #73

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Srpsko Vojvodstvo?

    Tamo se Zrenjanin zvao Beckerek!

    Meni je smesno kada danas cujem, ne zelim da etiketiram ljude, ali uglavnom od ovih nacionalista da se zvalo "Srpsko Vojvodstvo" ili "Srpska Vojvodina". Svako ko poznaje malo istorije zna o cemu se tu radi i da sam na mestu bilo kog "patriote" ne bi pominjao vreme i mesto zasto se zvalo bas Srpska Vojvodina gde su Srbi jedva cinili 30% stanovnistva.

  14. #74

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat iadrian kaže: Pogledaj poruku
    Meni je smesno kada danas cujem, ne zelim da etiketiram ljude, ali uglavnom od ovih nacionalista da se zvalo "Srpsko Vojvodstvo" ili "Srpska Vojvodina". Svako ko poznaje malo istorije zna o cemu se tu radi i da sam na mestu bilo kog "patriote" ne bi pominjao vreme i mesto zasto se zvalo bas Srpska Vojvodina gde su Srbi jedva cinili 30% stanovnistva.
    Da istina je da su Srbi iz revolucije izašli izigrani od strane austrijskog cara i da je vojvodstvo formirano tako da nije obuhvatilo sve Srbe i da je cela oblast bila većinski nesrpska, no sve što Srbima nije dato tada (a i to malo im je posle oduzeto) dobili su 1918. Majska skupština je bila samo temelj onoga što je krajnji epilog dobilo 1918.



  15. #75

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat iadrian kaže: Pogledaj poruku
    Meni je smesno kada danas cujem, ne zelim da etiketiram ljude, ali uglavnom od ovih nacionalista da se zvalo "Srpsko Vojvodstvo" ili "Srpska Vojvodina". Svako ko poznaje malo istorije zna o cemu se tu radi i da sam na mestu bilo kog "patriote" ne bi pominjao vreme i mesto zasto se zvalo bas Srpska Vojvodina gde su Srbi jedva cinili 30% stanovnistva.
    Па кад неки могу да помињу нешто што се звало Краљевина Мађарска где су Мађари чинили 40-50% посто становништва и кукају како је све кренуло наопако после 1918...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Како се ишчупати из блата
    Autor Acanik u forumu Hobi - Uradi sam
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 29.09.2015, 07:09
  2. Како доживљавате Божић?
    Autor memento u forumu Religija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 27.01.2013, 11:40
  3. Не волим у Војводини...
    Autor yossarian u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 05.03.2012, 22:02
  4. Имена места у Војводини
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 29.05.2010, 10:46
  5. Odgovora: 83
    Poslednja poruka: 16.11.2009, 13:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •