Kosmet - oteta zemlja - Strana 18
Strana 18 od 67 PrvaPrva ... 8161718192028 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 256 do 270 od ukupno 998
  1. #256

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Дивно, генијалци, ајмо сад какве везе то има с Косовом? Јесу ли то радили косовски Срби? Четници? Или Брозови комунисти? Идите па се жалите Брозу.
    А то што тиме правдате геноцид на Косову нек вам служи на част.
    Изволите плачите за Немцима, за Србе вас није брига.
    Није модерно.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #257

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    геноцид
    Mnogo lako koristis tu rec...
    Back in red!

  3. #258
    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Mnogo lako koristis tu rec...
    Као иза злочине НДХ или нацистичке Немачке.

    http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=288766
    O Đinđićevoj viziji Srbije

    Jeremić je posebno ukazao da je premijer Srbije Zoran Đinđić, mesec dana pre nego što je ubijen u martu 2003, svetskim liderima uputio niz pisama posvećenih rešavanju statusa Kosova.

    "Đinđić je napisao seriju pisama posvećenih pitanju budućeg statusa Kosova u okviru Srbije i budućeg statusa Srbije u Evropi. Pisao je o svojoj viziji Srbije, ponosne na svoju evropsku budućnost, kao što je ponosna na svoju nacionalnu prošlost", rekao je Jeremić.

    "Pisao je o važnosti očuvanja našeg identiteta istovremeno sa širenjem njegovog vidokruga. Pisao je i 'da je najgora opcija da se stvari na Kosovu dese bez našeg učešća i bez naše objektivne odgovornosti'", naveo je Jeremić.

    On je rekao da su neki ljudi pokušali da izvedu upravo ono što je po Đinđiću bila najgora opcija.

    "Ti spoljni činioci izabrali su da žrtvuju regionalne geostrateške prioritete na oltaru ekstremističkih težnji kosovskih Albanaca", kazao je šef srpske diplomatije.
    Poruku je izmenio Mish, 12.03.2008 u 06:24 Razlog: spojene uzastopne poruke
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #259

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Дивно, генијалци, ајмо сад какве везе то има с Косовом? Јесу ли то радили косовски Срби? Четници? Или Брозови комунисти? Идите па се жалите Брозу.
    А то што тиме правдате геноцид на Косову нек вам служи на част.
    Изволите плачите за Немцима, за Србе вас није брига.
    Није модерно.
    Ne pravda se nikakav genocid.
    Cak ni onaj koje su ucinile ``slobodne`` trupe nad Albanskim stanovnistvom.
    Koliko ja znam to ja bio glavni argument strane intervencije, iako svi znamo da je pravi razlog bio Milosevic koji nije shvatio da svet tj. zapadni svet nece vise tolerisati dalje sirenje nestabilnosti od strane Srbije.

    Sto se pameti tice, ja se pitam tebe, namerno ti nisam dao odgovor na nekoj temi u vezi priznavanja KiM i mogucih represija prema...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #260

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Ne pravda se nikakav genocid.
    Cak ni onaj koje su ucinile ``slobodne`` trupe nad Albanskim stanovnistvom.
    Koliko ja znam to ja bio glavni argument strane intervencije, iako svi znamo da je pravi razlog bio Milosevic koji nije shvatio da svet tj. zapadni svet nece vise tolerisati dalje sirenje nestabilnosti od strane Srbije.

    Sto se pameti tice, ja se pitam tebe, namerno ti nisam dao odgovor na nekoj temi u vezi priznavanja KiM i mogucih represija prema...
    Zar mislis,ali stvarno da li mislis da je Srbija bombardovana zbog Milosevica?
    TO SAM JA !!!!

  6. #261

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Mozda nije SAMO zbog Milosevica, ali je sigurno da je delom zbog njega...
    mozda i dobrim delom...
    Eto, sad ce dobiti kompleks...

  7. #262

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Proterivanje uz pritisak?
    U Rumi je pre II sv. rata zivelo oko 50 % nemaca i njih 98 % je ili proterano ili ubijeno... Izgleda da su svi bili familijarno vezani za princ Eugen diviziju...
    Ispod danasnje rumske deponije postoji masovna grobnica od oko 400 pobijenih ljudi pripadnika tog naroda...... sve dokazane ubice...... ali kada smo mi to koristili takve metode...
    Moj deda sa mamine strane je poreklom,a i danas zivi na Kozari.kad si vec spomenuo nemce koji su nevino pobijeni...pitam tebe sledece:
    Sta je onda narod Kozare pogresio i skrivio da bude nemilosrdno istrebljen skoro do korena sa lica zemlje?Da te podsetim da sa tih prostora prvo musko koje je otislo u vojsku je bilo posle cini mi se 20 godina.To ukazuje da su ubijana i deca i starci i musko i zensko.
    Moj deda je preziveo jer je uspeo da pobegne kao 13-togodisnjak,ali su mu svi poklani i pobijeni.
    Sta su to Srbi zgresili?Vreme desavanja je takodje 2sv. rat
    TO SAM JA !!!!

  8. #263

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat kuta kaže: Pogledaj poruku
    Moj deda sa mamine strane je poreklom,a i danas zivi na Kozari.kad si vec spomenuo nemce koji su nevino pobijeni...pitam tebe sledece:
    Sta je onda narod Kozare pogresio i skrivio da bude nemilosrdno istrebljen skoro do korena sa lica zemlje?Da te podsetim da sa tih prostora prvo musko koje je otislo u vojsku je bilo posle cini mi se 20 godina.To ukazuje da su ubijana i deca i starci i musko i zensko.
    Moj deda je preziveo jer je uspeo da pobegne kao 13-togodisnjak,ali su mu svi poklani i pobijeni.
    Sta su to Srbi zgresili?Vreme desavanja je takodje 2sv. rat
    Mog pradedu su ubile ustase na krevetu ali ja ne zivim sa ustasama u kuci, ustvari ne bi mogao da zivim sa rodjenim bratom ubicom u kuci, niti bi hteo da se moje dete druzi sutra sa takvim ljudima!
    Back in red!

  9. #264
    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Ne pravda se nikakav genocid.
    Cak ni onaj koje su ucinile ``slobodne`` trupe nad Albanskim stanovnistvom.
    Какав геноцид над албанским становништвом?

    Koliko ja znam to ja bio glavni argument strane intervencije, iako svi znamo da je pravi razlog bio Milosevic koji nije shvatio da svet tj. zapadni svet nece vise tolerisati dalje sirenje nestabilnosti od strane Srbije.
    Ширење нестабилности од стране Србије... јесте, као што је узрок рата у Вијетнаму био напад на брод "Медокс", а узрок напада на Ирак оружје за масовно уништење.

    Sto se pameti tice, ja se pitam tebe, namerno ti nisam dao odgovor na nekoj temi u vezi priznavanja KiM i mogucih represija prema...
    Nemertem.

    Citat MaNemoj kaže: Pogledaj poruku
    Mozda nije SAMO zbog Milosevica, ali je sigurno da je delom zbog njega...
    mozda i dobrim delom...
    Па јесте, добрим делом.
    Рецимо, силовање жене се десило добрим делом зато што је имала рецимо груди и дупе.
    Само што то не значи и да је ту било њене кривице.

    Citat kuta kaže: Pogledaj poruku
    Moj deda sa mamine strane je poreklom,a i danas zivi na Kozari.kad si vec spomenuo nemce koji su nevino pobijeni...pitam tebe sledece:
    Sta je onda narod Kozare pogresio i skrivio da bude nemilosrdno istrebljen skoro do korena sa lica zemlje?Da te podsetim da sa tih prostora prvo musko koje je otislo u vojsku je bilo posle cini mi se 20 godina.To ukazuje da su ubijana i deca i starci i musko i zensko.
    Moj deda je preziveo jer je uspeo da pobegne kao 13-togodisnjak,ali su mu svi poklani i pobijeni.
    Sta su to Srbi zgresili?Vreme desavanja je takodje 2sv. rat
    Кута, дал си нормалан, расправљаш се с њим о Немцима? Па то њима и јесте циљ, да скрену тему са злочина над Србима. У том циљу ће ти ископати злочине Словена над становништвом Сирмиума 378. године н.е. само да покажу како су Срби злотвори.
    Не наседај.
    Poruku je izmenio Mish, 12.03.2008 u 19:30 Razlog: spojene uzastopne poruke
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  10. #265

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Кута, дал си нормалан, расправљаш се с њим о Немцима? Па то њима и јесте циљ, да скрену тему са злочина над Србима. У том циљу ће ти ископати злочине Словена над становништвом Сирмиума 378. године н.е. само да покажу како су Срби злотвори.
    Не наседај.
    Znaci "pravi Srbi" samo govore o zlocinima nad svojim narodom a zlocine pocinjene u njihovo ime spominju... onako......eto skrenuli sa teme...
    Back in red!

  11. #266

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    .......ko da mi otme iz moje duše kosovo.....
    Poruku je izmenio Mish, 16.03.2008 u 22:19 Razlog: :joint:......bold.....:kul:

  12. #267
    Citat kuta kaže: Pogledaj poruku
    Zar mislis,ali stvarno da li mislis da je Srbija bombardovana zbog Milosevica?
    Ne zbog Milosevica. Vec zato sto se Srbija nije nikako bila u stanju da prestane da stvara krizne regione oko sebe.

    Tadasnja vlast je mogla da opstane jedino stalnim trazenjem neprijatelja. U svakom ratu je prljavo iskoristio razne etnicke grupe za svoje ciljeve, da bi se posle okrenula protiv njih (posmatraj samo sastav JA, tokom godina, sve ce ti se pokazati). 1995. je bila intervencija u nameri da se Srbija (Srbi smire). Zapad se ponadao da je to Dejtonom i uradjeno.

    Medjutim diktature traze stalne neprijatelje. Krenulo se silom zarad dnevnopolitickih interesa, verovatno misleci da domaca kriza nece uzmutiti internacionalne vode. Ali krizni region je svima stetio i Nato je odreagovao po svom sebicnom interesu.

    1998. je bilo finalno resenje. Da se nije desilo, uveren sam da bi se kriza kao rak rana prosirila na Vojvodinu, a mozda i na Makedoniju.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Какав геноцид над албанским становништвом?
    Pa vidis ono, krenule ovi sa crnim kapama na Albansko selo da slome oruzani otpor. Naravno osvojili selo i kao kolateralnu stetu pobili i zene i decu.
    Pa one slike o civilnim streljanima tamo negde, da ne trazim...

    A genocid nad Srbima?
    Pricaj mi o tome. Samo nemoj reci da je (svojevoljno ili prinudjeno) iseljavanje u miru genocid.
    Naravno, ako obrazlozis, poverovat su. Nisam cuo o tome, jedino da su Srbi ubijani na ulici posle ulaska Nato trupa. Ne znam ni broj, ni da li je rec samo o muskarcima ili i zenama.
    Poruku je izmenio Mish, 12.03.2008 u 20:15 Razlog: spojene uzastopne poruke
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  13. #268

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Ne zbog Milosevica. Vec zato sto se Srbija nije nikako bila u stanju da prestane da stvara krizne regione oko sebe.
    Потребно је бити јако јако неупућен па тврдити да су мотиви Америке "спречавање стварања кризних региона". За оне који не знају историју баш нимало, довољно је да виде њихово стабилизовање Ирака.
    Штавише, највећу улогу у дестабилизовању региона имала је управо Америка. Завади па владај, максима империја још од старог Рима.
    Иначе, кризу на Косову су директно створиле баш ЦИА и БНД, уз помоћ својих влада. Они су створили ОВК, они су их одржавали у животу, а кад су видели да не могу да се носе са војском и полицијом, отворено су напали Србију.

    Tadasnja vlast je mogla da opstane jedino stalnim trazenjem neprijatelja. U svakom ratu je prljavo iskoristio razne etnicke grupe za svoje ciljeve, da bi se posle okrenula protiv njih (posmatraj samo sastav JA, tokom godina, sve ce ti se pokazati). 1995. je bila intervencija u nameri da se Srbija (Srbi smire). Zapad se ponadao da je to Dejtonom i uradjeno.
    Баш напротив, тој власти је више одговарала стабилност и мир. Милошевић је аминовао споразум о УНПА зонама у Хрватској, 93. је притискао босанске Србе да прихвате неки од силних мировних планова, потписао је Дејтон... њему је очајнички било потребно скидање санкција и новац којим би могао да финансира своју власт. Да нису ушле паре од продаје Телекома, његова влада би вероватно пала још раније.

    Medjutim diktature traze stalne neprijatelje. Krenulo se silom zarad dnevnopolitickih interesa, verovatno misleci da domaca kriza nece uzmutiti internacionalne vode. Ali krizni region je svima stetio i Nato je odreagovao po svom sebicnom interesu.
    Диктатуре не траже ратове који их исцрпљују и слабе. Силом су први кренули Словенци и Хрвати ако се добро сећамо.
    НАТО ниеј одреаговао, НАТО је 99. створио проблем.

    1998. je bilo finalno resenje. Da se nije desilo, uveren sam da bi se kriza kao rak rana prosirila na Vojvodinu, a mozda i na Makedoniju.
    Онакву кризу на Косову је створио НАТО.

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Pa vidis ono, krenule ovi sa crnim kapama na Albansko selo da slome oruzani otpor. Naravno osvojili selo i kao kolateralnu stetu pobili i zene i decu.
    Pa one slike o civilnim streljanima tamo negde, da ne trazim...
    То су друга кривична дела, не мање страшна.

    A genocid nad Srbima?
    Pricaj mi o tome. Samo nemoj reci da je (svojevoljno ili prinudjeno) iseljavanje u miru genocid.
    Naravno, ako obrazlozis, poverovat su. Nisam cuo o tome, jedino da su Srbi ubijani na ulici posle ulaska Nato trupa. Ne znam ni broj, ni da li je rec samo o muskarcima ili i zenama.
    Говорио сам о оном геноциду у ком су Срби постали мањина на Косову, у 19. веку.
    http://www.kosovo.net/sk/rastko-koso..._2.html#2_VI_2
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #269

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže:
    Кута, дал си нормалан, расправљаш се с њим о Немцима? Па то њима и јесте циљ, да скрену тему са злочина над Србима. У том циљу ће ти ископати злочине Словена над становништвом Сирмиума 378. године н.е. само да покажу како су Срби злотвори.
    Не наседај.
    Pa koju god temu da otvore,ja hocu da im dokazem da su i u tim dogadjajima Srbi zrtve a ne egzekutori zla!Cega god da se sete ne mogu nikako da dokazu krivicu Srpskog naroda niti vlasti.
    Jedva cekam da neko potegne pitanje Srebrenice,jer sam svedok zbivanja svega sto se desilo pa bih zeleo da ove antisrbe pocistim informacijama iz prve ruke,a ne informacijama sa B92!
    Tesko mi je da pricam o vremenima od pre 50-100-200 godina,ali me boli naivnost ljudi o gledanju na dogadjaje od pre 10-15 godina.kao da su sve to prespavali pa informacije nadoknadjuju preko medija koji imaju za cilj kompromitovanje svega sto je Srpsko!Znam da su takvi skupljali priloge za operaciju Esmeralde i ostalih latinoamerickih zvezda,ali nek se onda bave temom "asov i motika"a ne da pljuju po necemu sto ocigledno ne poznaju!
    Poruku je izmenio BaneK, 13.03.2008 u 09:12 Razlog: kodovi
    TO SAM JA !!!!

  15. #270

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    HRVATSKI OBVJEŠTAJCI NA KOSOVU I METOHIJI

    SOA: Operacija Kosovo

    Skandalozno: Hrvatski obavještajci na Kosovu

    Zanimljiva je i znakovita umiješanost hrvatske Sigurnosno obavještajne agencije u najnovija događanja u odmetnutoj srbijanskoj pokrajini Kosovo. Naime, kako su izvijestili mediji, SOA i Tomislav Karamarko očito obavještajno servisiraju terorističke vlasti na Kosovu, pružajući im usluge obavještajnih procjena, prisluškivanja i praćenja srbijanskih dužnosnika, srbijanske vojske, snaga sigurnosti, srbijanske policije i obavještajnih služba.

    Naime, upravo je SOA po Karamarkovu i Mesićevu odobrenju, uputila i ustupila kosovskoj paravladi, obavještajne informacije i procjene o tomu da su srbijanske obavještajne službe na sjever Kosova ubacile svoje pripadnike kako bi pripremili teren za pripremanje incidenata, kao što su zadnja podmetanja eksplozivnih naprava na nekim mjestima na sjeveru Kosova.

    Karamarko i Mesić, koji su odobrili kosovsku operaciju hrvatske obavještajne službe SOA, očito smatraju incidentom nazočnost srbijanskih služba sigurnosti na teritoriju Srbije, ali istovremeno ne smatraju incidentom obavještajne operacije SOA-e na teritoriji Srbije, odnosno odmetnute srbijanske pokrajine Kosovo. To je pravi incident dana. Činjenica da su šef SOA-e i predsjednik Republike Hrvatske odobrili nezakonite aktivnosti hrvatskih obavještajaca na Kosovu, te su planirali i proveli plan o SOA-inom obavještajnom servisiranju kosovske vlade u Prištini.

    Ovdje se postavlja nekoliko zakonski bitnih pitanja.

    1. Je li predsjednik Vlade Ivo Sanader bio upoznat i sudjelovao ili odobrio aktivnosti SOA-e na Kosovu?
    2. Je li s aktivnostima SOA-e na Kosovu bio upoznat predsjednik Hrvatskog sabora Luka Bebić, kao i nadležni i SOA-i nadređeni Odbor za unutarnju politiku i nacionalnu sigurnost?
    3. Jesu li s nezakonitim operacijama SOA-e na Kosovu bili upoznati ministri obrane i unutarnjih poslova, kao i ministar vanjskih poslova?
    4. Je li uobičajena praksa SOA-e, Tomislava Karamarka i Stjepana Mesića, provođenje ovakvih obavještajnih operacija na teritoriji drugih država, osobito na štetu drugih država?
    5. Je li SOA ilegalno sa svojih obavještajnih punktova i mobilnih stanica prisluškivala i pratila dužnosnike srbijanske Vlade i srbijanske vojske kao i srbijanske obavještajce?
    6. Je li SOA za potrebe prištinskih paravlasti izvršila obavještajno razbijanje sigurnosnog sustava Srbije, kako bi mogla doći do određenih infromacija i podataka?
    7. Je li upravo SOA preko svojih operativnih veza došla do podataka srbijanskom tajnom Akcijskom planu za Kosovo, kojeg je i dostavila prištinskim vlastima?
    8. Je li SOA prisluškivala predsjednike Vlade i Republike Srbije?
    9. Je li SOA pomogla naoružavanje novih tzv. snaga sigurnosti na Kosovu?
    10. Je li SOA pruža tehničku pomoć vladi Hašima Tačija za organiziranje kosovskih obavještajnih služba?
    11. Koliko je hrvatskih obavještajaca nazočno na Kosovu u sklopu pružanja tehničke pomoći vladi Hašima Tačija?
    12. Tko je s Tačijem potpisao sporazum o tehničkoj pomoći u području sigurnosno obavještajnih služba?

    U svakom slučaju, skandalozna je činjenica SOA-ino sudjelovanje u projektu kosovske neovisnosti, te obavještajni servis koji na ovaj način Hrvatska pruža prištinskim vlastima.

    No, to svakako budi daljnje sumnje o umiješaosti hrvatskih obavještajnih struktura u međunarodnu trgovinu oružjem, drogom i ljudima, kao i u umiješanost hrvatskih obavještajnih služba u pružanje tehničke pomoći nekim terorističkim organizacijama i skupinama na Balkanu.

    Hrvatska se ovom obavještajnom operacijom bespotrebno uvukla u igre oko kosovske neovisnosti na potpuno neprimjeren način, kršeći ne samo hrvatske zakone i Ustav, nego i niz međunarodnih propisa, konvencija, rezolucija Vijeća sigurnosti i međunarodnih ugovora.

    Domagoj Margetić

    Link: http://www.vidovdan.org/article995.html

Strana 18 od 67 PrvaPrva ... 8161718192028 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Srbija, zemlja uplatnica
    Autor makilli u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 12:47
  2. Amerika - obecana zemlja ili ne?
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.08.2010, 20:05
  3. Albanija - zemlja kontrasta
    Autor Lady S u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 24.09.2009, 01:35
  4. Zemlja kao jedina istina..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.08.2009, 16:34
  5. Tasmanija: zemlja egzotike i zatvora
    Autor HLEBmaster u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.10.2006, 20:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •