Kako da zavolim njegovu decu? - Strana 2
Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 91
  1. #16

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?



    i to 6 i 10g, a ne 16 i 19g ......

    pa napravila bi cirkus sa sve ringishpilom u dvorishtu za deset sekundi... i bila bi mi zzurka na gajbi svaki dan, i vriskalo bi se i smejalo i razbacivali bi brashno i testo i mazali se chokoladom i shlagom i po dupetu i vodali bi bebu preko sedam gora i sedam mora u potrazi za charobnim zecom i magichnom shargarepom gospodina trtushinka....

    jbt!!!! mogo bi da izrodim dvesta ideja u minuti kako da mi dan bude wonderfull....
    & underpaid......

  2. #17

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    da srce,ali onda bi kinta morala da se deli na tri dela
    zamisli
    pa tvoje dete ne bi moglo da se odeva fensi....jerbo treba kupiti jos na dva mesta toliko
    a tek pitanje nasledstva.....
    otplacujes kucu a onda se jednog dana deli nekim strancima,nicim zasluzeno....

    fuj
    ne mogu da se nerviram....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  3. #18

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Oprosti ali tvoj naslov teme ''Kako da zavolim njegovu decu'' nije prikladan jer ti ne tražiš načina kako da ih zavoliš već kako da ih se riješiš.

    Ako voliš njega, onda voliš i djecu njegovu jer u protivnom ispada da si se udala iz računice neke.

    Dakle, pomoći ti nemamo jer ti ne želiš da upoznaš njegovu djecu kako bih ih zavoljela.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  4. #19

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Bojim se da me ne prihvate i da će mi ta deca stvarati probleme.
    Bojis se da te ne prihvate, a ti ih vec odbacujes. Na samom startu iako ih nisi ni upoznala niti im dala sansu.
    Kad si se resila da udjes u taj brak, morala si biti nacisto da je ovo sto ti se sad desava moguce. I ako uistinu ga volis -onda volis i nejgovu decu.
    I unapred tvrdis da ce ti ta deca stvarati probleme!
    Zasto?
    Od kud to, kad ih ne poznajes?
    Ili se mozda bojis da ce ti narusiti komoditet?
    Kao sto ti zelis da tvoje dete ima sve sto zeli, tako i on verujem zeli za svoju decu iz prvog braka.
    A deci je najteze. Suoceni su da su deca iz propalog braka. Dolaze u kucu gde ih ceka maceha, koju ne poznaju, u kompletno novoj sredini i jos ih docekujes ovakvim stavom....

    Ne kazem da je i tebi bas lako, ali ako volis svoga muza, zavoleces i tu decu.
    Pokusaj. Daj im sansu. Sprijatelji se s njima. Nemoj odmah da ih docekujes neprijateljiski raspolozena i na distanci. Ipak su to deca.


  5. #20

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Deca će prihvatiti ono što im ponudiš a nepodrešivo osete ono što želimo da prikrijemo.
    Moraš im dati šansu. Verovatno će biti bolno, ali ti moraš da odgiraš glavni potez - zbiližiš decu i stvariš familijarnu atmosferu. Vi ste sada familija, to je privilegija, sreća, nema razloga strepnji ukoliko postoji ljubav prema njihovom ocu.
    Ne nameći se , ne pokušavaj da dominiraš u njihovom pristustvu, neka prodje vreme dok se ne navikntete na porodicu. Deca su blagoslov, posmatraj to tako i biće ti lakše.
    Ne štedi na ljubavi, uživaj u lepoti davanja i vratiće ti se višestruko..
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  6. #21

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Kako da zavolim njegovu decu?
    A da probas da ih upoznas, pa posle kukas?


    Citat Tracy kaže: Pogledaj poruku

    I zbog nasegbudućeg deteta mi smetaju njegova deca, jer smo mi zajedno sve pripremali za buduću bebu, kupovali stvari, kolica , krevetac a kad je odlučeno da će njegova deca doći kod nas on je obustavio pripremu za nasu bebu a posvetio se spremanju jedne sobe gde će njih smestiti, sobe u potkrovlju i sve pare daje na to a zapostavio je mene i moje buduće dete.
    Sta sad, jel vase il tvoje djete? I naravno da ce im spremit sobu i sve, kako bi se osjecali dobrodosli i kako bih osjecali vasu kucu kao svoj dom. Isto si ti napravila i pripremala za svoju bebu. Gdje je problem?

    Bojim se da to materijalno necemo izgurati jer oboje otplaćujemo kuću na kredit koju smo digli na 20 godina.
    Kako te bona nije sramota? Trosis pare za vase djete, kupujes stvari.. a u drugu ruku smeta ti sto on trosi pare na SVOJU djecu. Pa zamisli da neko ovako misli za tvoje djete. Boj se ti da ti muz nikad ne sazna za ovo jer ces dobit nogu u guzicu pre no sto ces uspjeti izblebetat da ti njegova djeca smetaju. Ta djeca su njegova krv i zapamti bili su tu prije tebe i bit ce POSLE tebe. Pa ti vidi.

    Ne volim što se ovako osećam, čini mi se da volim svu decu ali samo ne i njegovu.
    Volela bi da gledam optimističnije na to ali bar za sada ne mogu.
    Znaci problem uopste nije u tome da ti ne mozes il ne znas zavolit njegovu djecu, vec NECES. I to je ogromna razlika. Sebicno do Boga milog, ako ocekujes od njega d ace zbog vaseg djeteta zapostavit djecu iz prvog braka. Izvini ali vidi ti se da nemas svoje djece (jos) jer sumnjam da bi ijedna majka ovako sramotno razmisljala.

    Neko me je pitao za godine, mala ima 6 a mali 10 godina.
    Jesil ikad pomislila kako je njima dvoma? Kako se oni osjecaju jer ce odjednom promjenit drzavu, mjesto, ''roditelje'', prijatelje i sve ostalo a tek im je 6/10 godina? Kad je tebi to takav problem i dilema, zamisli kako je tek njima. Vjerovatno ne znaju ni sta ocekivat, ni sta ih je snaslo, ni sta ce se desit.. a to je puno problema i razmisljanja za malu djecu jer nijedno djete ne bi trebalo da razmislja o takvim stvarima, vec da zivi i prozivi ljepo i bezbrizno djetinstvo.

    Izvini stvarno, al ne razumem kako moze (‚buduca’) majka, koja pod srcem nosi djete razmisljati ovako sebicno i glupo. Da si moja otjerala bi te u tri lepe p.m. pa poslje razmisljaj sta i kako. I jako mi je zao tvog djeteta jer ce imat ovakvu majku.

    Ne bih nista rekla da si ti tu djecu upoznala, dala im sansu koju nisu iskoristili il bilo kako zahebali (i to se desava) pa da posle ovako pricas, al da ih nisi ni upoznala.. svasta.. sakrij se bona pod neki kamen i ne izlazi.

    Nadam se da se ovo nikad u zivotu nece desiti tvom djetetu jer znas kako kazu.. djeca placaju za 'grjehove' roditelja.

    Danas sam pocela citat ovu temu pa sam odustala jer mi je bila muka, sad dok sam pisala odgovor.. tresem se ko prut, bjesna sam i ne mogu da vjerujem da jedna odrasla osoba i to jos zensko razmislja ovako.

    Nije ni cudo sto ovaj svjet ide u qrac.
    Nije svako ko luta izgubljen..

  7. #22

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Ne sili se da ih zavoliš. Ne foliraj, ne lažiraj. Oni bolje od drugih osete licemerstvo.
    Ali, poštuj njihove male velike duše.
    Dovoljno je se potrudiš da u tebi ne vide neprijatelja.
    Ljubav se gradi. Ako želiš da te zavole, zasluži to.
    Ali pre svega, treba da pronađeš odgovor na pitanja da li može dete koje iščekujueš, iz ovih ili onih razloga, da se nađe u situaciji u kojoj su ta deca i da li bi svom detetu poželela da u životu svog oca ima mesta tek za viđanja par puta godišnje?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #23

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Citat Tracy kaže: Pogledaj poruku
    Za razmisljanje o zajedničkom detetu (dal ćemo imati ili ne) već je kasno, jer je dete već na putu.

    I zbog naseg budućeg deteta mi smetaju njegova deca, jer smo mi zajedno sve pripremali za buduću bebu, kupovali stvari, kolica , krevetac a kad je odlučeno da će njegova deca doći kod nas on je obustavio pripremu za nasu bebu a posvetio se spremanju jedne sobe gde će njih smestiti, sobe u potkrovlju i sve pare daje na to a zapostavio je mene i moje buduće dete. Bojim se da to materijalno necemo izgurati jer oboje otplaćujemo kuću na kredit koju smo digli na 20 godina.

    Ne volim što se ovako osećam, čini mi se da volim svu decu ali samo ne i njegovu.
    Volela bi da gledam optimističnije na to ali bar za sada ne mogu.

    Neko me je pitao za godine, mala ima 6 a mali 10 godina.
    Ja ne razumemako se ne varam tvoje pitanje bilo *Kako da ih zavolim*?
    A u ovom postu .....njegova deca ti smetaju a nisu ni dosla.
    Ako zauzmes takav stav i deca to primete....na dobrom si putu da postanes maceha iz Pepeljuge.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  9. #24

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    najbolja je ona recenica : Bojim se da materijalno necemo izgurat......

    mislim da u njoj leze svi odgovori.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  10. #25

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Citat zvjerkica kaže: Pogledaj poruku
    Izvini stvarno, al ne razumem kako moze (‚buduca’) majka, koja pod srcem nosi djete razmisljati ovako sebicno i glupo.
    Zvjerko o'ladi malo togA kalašnjikovA.. ne pucaj toliko po njoj. ()
    Trudnica je u pitanju.
    Trudnica koja je zatražila "pomoć".
    I sasvim je moguće da baš zato što je trudnica tako i razmišlja.

    Pretpostavljam da se radi o mladoj ženi,
    koja ni sopstveno materinstvo još nije iskusila, da bi mogla bez dilema da nastupi sa čvrstim i oformljenim roditeljskim stavom.
    Materinstvo je instinkt, a roditeljstvo se "uči"... u hodu.

    Naravno da je zbunjena.

    U ovoj fazi, sa stomakom jedva vidljivim ili do zuba - svejedno ... njoj nisu potrebne osude i grdnje,
    Nismo joj svekrve.

    Mora čovek ipak da pokuša da se stavi u njenu ulogu, koja odjednom iz (lako) ljubavne treba da preraste u (jako) karakternu.
    Ovakvom razmišljanju delimično ide "na ruku" i to što deca i zajednički život, očigledno nisu bili u opticaju do ovog momenta.
    Da jesu, da su oni sada na nekom svom "početku", pa da se ona sada tu nešto zbunjuje i iščuđuje ... i ja bi imala drugačiji stav,
    ali, ovo je očigledno "novi momenat" .. neočekivani.


    On bi tu morao da nastupi sa više takta.
    Morao bi (naročito zbog stanja u kojem je sada ona) da malo više uključi mozak. I balans.
    Da joj da "volju" kako bi iznašla snage... da što bezbolnije te (korenite) promene, kao prvo - zdravorazumski shvati.
    A onda i prihvati.
    Mislim da u tom slučaju u njenoj glavi ne bi ni bilo ovakvih "preispitivanja" ... ili bi ih bilo mnogo manje.

    ___________________
    Što se dece tiče, njima takođe nije lako. I njima je ... ko zna kako. Ali, to ne treba pričati njoj.
    Nije ona kriva što su im se majka i otac razveli.. i što su baš njih dvoje odlučili da "šetaju" decu kao vaznice "Via Germany.. Via Serbia".
    Poruku je izmenio CHichaGlisha, 29.05.2010 u 01:15

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  11. #26

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Pažljivo sam pročitala uvodni post.Nazirem nekoliko momenata bitnih za razvijanje Tracy-ine ''priče''.Nezrelost koja proizilazi iz mladosti i nedovoljnog žibotnog iskustva kada je u pitanju svakodnevni život.Tu je i strah koji rađa sebičnost,kao neku vrstu odbrane od mogućeg narušavanja načina života na koji ste Vi,Tracy,navikli,ili barem zaišljate kako ste ga postigli i kako ste se sa tim istim načinom života stopili i postali jedno.

    Tracy,ne mislim kako mogu da Vas osudim zbog Vašeg stava,jer kao prvo,vidim da ste sasvim iskreno napisali ono o čemu mislite,bilo da se to,vaše mišljenje poklapa,ili ne sa etičkim normama većine na ovom forumu,ono zaslužuje pažnju jer se očigledno pisanje poklapa sa onim što zaista mislite.barem u ovom trenutku.

    Ono što se Vama dogodilo jeste to da ste,verovatno,pomalo nepromišljeno pristali na situacije na koje još uvek iz nekih razloga,niste bili spremni i da se u Vama zatim probudio osećaj za samoodbranu jer ste pastrorčad prepoznali kao pretnju.Pretnju koja se uvećava činjenicom da zahtevaju jedan deo onoga što se zamišljali da u celovitosti pripada Vašem budućem detetu.

    Ono što je potrebno jeste da date sebi malo vremena kako biste se spmirili i nanovo razmislili o svemu.Razmislite o tome kako biste mogli na najbolji način da organizujete zajednički život u datim okolnostima i dajte priliku suprugu da se pripremi za dolazak njegove dece.

    Njegova deca su braća/sestre Vašem budućem detetu.

    Približite se toj deci jednostavno i probajte da ih upoznate.

    Ponašajte se drugarski,ali izbegavajte preteranu ''dobrotu'' jer se deca ne mogu kupiti.


    Dajte i njima i sebi vremena- potrebno je vreme kako bismo se privikli na nečije prisustvo,zar ne?

    To bi bio neki početak,to privikavanje i prihvatanje ideje da su tu deca koja će ostati.

    Sve ostalo se rešava ''u hodu''.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  12. #27

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Ne postoji moje ,tvoje u braku vec nase.
    Brak je tim.Bili bi tim sa tri clana a sad dobijate pojacanje i bice vas pet.
    Cemu deljenje njegova deca i moja beba.
    Njegova deca ce postati zajednicka obaveza,briga,odgovornost.
    Kako god zelis za vase zajednicko dete,pomisli da on to zeli za svoju decu koju dovodi u nov dom.
    I svi strepe.
    I svi brinu.
    Ne samo ti.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  13. #28

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    draga zabrinuta trudnicO,

    pogledaj u svoje srce. Siguran sam da češ u njemu naći dovoljno ljubavi za krv i meso onoga koga voliš, i da će tvoj sveže probuđeni mateirnski instikt učiniti ostalo.

    Kao u "Mi nismo anđeli" - ti samo diši, a olstalo će učiniti priroda.

    Poruku je izmenio Mish, 01.06.2010 u 22:20 Razlog: uklonjen brisani citat

  14. #29

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Moram da se oglasim, iako sam po malo kom osnovu kompetentan da dajem savete kada je bračni život u pitanju.

    Ljubav nije samo onaj lep, razdragan osećaj koji opisuju metaforom leptirića u stomaku. Ljubav iziskuje napor, određeni trud kako bismo zajednički život učinili prijatnim i funkcionalnim, trud da razumemo i poštujemo partnerove želje i potrebe, da zajedno izgradimo ono "mi", koje je tako lako reći ali uistinu teško i dostići. U ovom slučaju trud da prihvatiš partnera u celini, a ne samo pojedine njegove delove. Deca jesu njegovi delovi, i ako nisi u stanju da i njih prihvatiš u paketu, bilo je/bi najbolje da odbaciš ceo paket. Džaba ste krečili.

  15. #30

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    da srce,ali onda bi kinta morala da se deli na tri dela
    zamisli
    pa tvoje dete ne bi moglo da se odeva fensi....jerbo treba kupiti jos na dva mesta toliko
    a tek pitanje nasledstva.....
    otplacujes kucu a onda se jednog dana deli nekim strancima,nicim zasluzeno....
    Мислим да његова деца наслеђују само његову половину, односно његова половина иде на троје деце
    Дакле, 1/2 + 1/6 заједничком детету, а по 1/6 за Ивицу и Марицу.

    Мој савет је иначе да се мрзите наредних 20 година, прво детињство да им загорчаш, а онда кад одрасту, да се тужиш с њима око имовине.

    Сад кад сам прочитао целу тему, додао бих још пар напомена:

    1) његова деца нису "део њега", већ јединке за себе. Нису деца неки привезак.

    2) ови савети да кажеш мужу како се осећаш... ја не бих на твом месту

    3) дијете, не дјете
    Poruku je izmenio yossarian, 29.05.2010 u 12:44
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Čemu učite decu?
    Autor Mish u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 26.08.2016, 16:32
  2. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  3. Kako lazu muskarci, a kako zene
    Autor LaraKroft u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 15:35
  4. Dečije pesme, ili muzika za decu
    Autor SQUAW u forumu Kad sam bio mali...
    Odgovora: 99
    Poslednja poruka: 26.02.2012, 19:04
  5. Knjiga za decu...
    Autor JelaS u forumu Književnost
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 21.07.2008, 14:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •