Parada Ponosa - Strana 19
Strana 19 od 68 PrvaPrva ... 9171819202129 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 271 do 285 od ukupno 1009
  1. #271

    Odgovor: Parada Ponosa

    nije pala Srbija
    samo su pali nečiji planovi

    računari se prave na istoku

    da, bogatiji za strane reči tipa: mrčndajzer (neka hvala!)

    ova rasprava je izašla iz okvira teme
    koja eto, više nije aktuelna


    bila je šansa na Novom Beogradu
    da uživate u svojoj slobodi
    - niste! šta da vam radim
    kada vam sloboda nije bila cilj!
    nemam obične sreće i nemam obične grehove

  2. #272

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    ...
    A trend zapada ne mozes izbeci.
    ...
    Jedino je ovo tačno. Ostalo nije vredno komentara. Nikakvog smisla ni argumentacije.

    Ali što se tiče ove tačne rečenice, priupitao bi: Kada me zapljusne cunami, ne treba ni da probam da plivam, no se samo prepustim?

    I da budemo načisto, homoseksualnost nije tekovina zapada, ali zato pederluk u velikoj meri jeste.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  3. #273

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    I da budemo načisto, homoseksualnost nije tekovina zapada, ali zato pederluk u velikoj meri jeste.


    e da... svugde se po ovakvim temama pominju stari Grci, i njihov homoseksualizam
    a tu se treba osvrnuti i na to da je taj homoseksualizam bio uglavnom pedofilski
    jer su "voleli" vecinom decake

    kada je neko gej, ne smeta mi njegovo ponasanje nimalo,
    ali kada je neko peder pa se ponasa feminiziranije od svake zene ikada
    i iskarikirano do bola... e to vec smeta... to je vec kreveljenje

    ko ce podnositi losu predstavu?!
    Poruku je izmenio Grunt, 19.09.2009 u 13:51
    nemam obične sreće i nemam obične grehove

  4. #274

    Odgovor: Parada Ponosa

    Čestitam. Srbija, 64 godine posle. Mein Kampf je progovorio na mestu na kom se to najmanje očekivalo.

    Sieg Heil....

  5. #275

    Odgovor: Parada Ponosa

    Oraganizatori povorke se proseravaju. Skup je mogao i trebao da bude održan

    Jedina stvar koja ne odgovara organizatorima skupa je ta što bi, eventualnim, preseljenjem povorke na Ušće mogućnost incidenata bila drastično smanjena - što njima ne odgovara.

    Incidenti = TV, novine, EU, Vlada ... popularnost raste, samo se o tome priča.
    Bez incidenata = vest dana (u najboljem slučaju) i ništa više

    Da se razumemo, da je njima stvarno do skupa, oni bi ga održali bilo gde .... ovako, otkazivanjem skupa će se još više pričati i palamuditi o "ugroženim pravima" i ti sitni/nesrećni ljudi iz raznih organizacija, NVO itd. će svaki dan visiti na RTS, RTV, B92 .... svetla reflektora + dnevne novine + Internet .....

    U suštini, organizatori gej parade su uradili dobru stvar za ličnu promociju, a prava homoseksualaca k'o šiša .....

  6. #276

    Odgovor: Parada Ponosa

    Tanjug

    Otkazana "Parada ponosa", Vlada preporučila drugu lokaciju
    15:02 BEOGRAD - Organizatori "Parade ponosa" saopštili su danas da su otkazali tu manifestaciju, koja je bila zakazana za sutra u centru Beograda, a Vlada Srbije saopštila je da je, uprkos svim bezbednosnim rizicima, odobrila održavanje parade i organizatorima preporučila da se skup izmesti na plato ispred Palate Srbije.
    Predstavnici Organizacionog odbora "Parade ponosa" su na konferenciji za novinare rekli da nisu prihvatili preporuku predstavnika vlasti da se manifestacija izmesti sa platoa ispred Filozofskog fakulteta u centru Beograda, na plato između Palate Srbija i Ušća na Novom Beogradu.
    "Dobili smo rešenje, kao preporuku, po kom skup, na osnovu bezbedonosnih procena predstavnika Ministarstva unutrašnjih poslova i drugih bezbednosnih službi Srbije, treba izmestiti sa lokacije koja je ranije prijavljena", kazao je Dušan Kosanović iz Organizacionog odbora i dodao da su se predstavnici tog odbora sastali i sa premijerom Srbije Mirkom Cvetkovićem.
    Ocenjujući da je sastanak sa premijerom pokazatelj da je država konačno shvatila na kom nivou treba razgovarati sa predstavnicima manjinskih grupa, Kosanović je naveo da "rešenje ne predstavlja zabranu, već preporuku da se skup izmesti na prostor Ušća na Novom Beogradu, jer plato kod Filozofskog fakulteta ne može da se bezbedonosno osigura".
    Predstavnik Organizacionog odbora Majda Puača kazala je da nije prihvatljivo da se skup izmesti, jer bi povorkom u centru grada jedna manjinska grupa koja je, kako je ocenila, diskriminisana i potpuno marginalizovana, pokazala da postoji i da je država tretira kao jednake građane.
    "Skup je još ranije prijavljen na platou Filozofskog fakulteta i nema osnova da se izmesti na Ušće", navela je Puača.
    Vlada Srbije je u saopštenju navela da je Ministarstvo unutrašnjih poslova procenilo da bi na lokaciji ispred Palate Srbije bila obezbeđena puna sigurnost učesnika skupa i ostalih građana, osiguran potpuni javni red i mir i zaštićena imovina građana, imovina grada Beograda i diplomatsko-konzularna predstavništva.
    Plato ispred Palate Srbije odlukom Skupštine Grada Beograda određen za mesto bezbednog održavanja javnih skupova, podsetila je Vlada u saopštenju.
    "Vlada Srbije je naložila nadležnim organima da preduzmu sve mere i spreče nasilje, otkriju i privedu pravdi sve one koji prete nasiljem. Vlada će osigurati javni red i mir, bezbednost građana i imovine i obezbediće pravo svakog građanina da izražava svoje ustavom i zakonom zagarantovane slobode", navedeno je u saopštenju.
    Organizatori Povorke ponosa optužili su predstavnike MUP-a da su opstruisali njeno održavanje.
    "Putem medija dobijena je podrška od vrha države, ali organizatori su na sastancima sa predstavnicima MUP-a nailazili na konstantne opstrukcije", kazala je Dragana Vučković iz Organizacionog odbora, ne precizirajući na šta se one odnose.
    Prema njenim rečima, organizatori su nekoliko meseci radila na tome da se rizici smanje na minimum.
    "Cilj Povorke je da prikaže realnu sliku kako jedna marginalizovana grupa živi i kakav je njen položaj u Srbiji", kazala je Vučković.
    Organizacioni odbor "Povorke ponosa 2009." saopštio je nakon konferencije za novinare da očekuje da će predstavnici vlasti ispuniti obećanje i da će već od ponedeljka početi pregovori kako bi bili stvoreni preduslovi da se ta manifestacija održi u centru glavnog grada, po ugledu na svet.
    "Na predstavnicima Vlade Srbije i premijeru (Mirku) Cvetkoviću je da ispune obećanje i od ponedeljka, 21. septembra započne kvalitetna komunikacija sa LGBT organizacijama kako bi se u društvu stvorila atmosfera i obezbedili svi preduslovi za održavanje ''Povorke ponosa''", ističe se u saopštenju.
    U njemu se podvlači da "Povorka ponosa" treba da bude održana na mestu gde se, kako se navodi, svuda u svetu takve povorke održavaju - u centru prestonice.
    Ministarska pravde Srbije Snezana Malović izjavila je danas povodom otkazivanja "Parade ponosa" da niko nije jači od drzave, ali da je Vlada Srbije opredeljena da se nasilje minimalizuje.
    Procena i države i organizatora "Parade ponosa" je da održavanje tog skupa nije dovoljno bezbedno, kazala je danas Malovićeva novinarima u Specijalnom sudu gde je predstavljena nova mreža pravosudnih organa.
    Ona je navela da se vlada zalaže za apsolutnu ravnopravnost bilo kada su u pitanju verske sekte ili neke druge grupacije.
    Odgovarajući na pitanje da li će Ministarstvo pravde tražiti da se zabrani rad pojedinih desničarskih organizacija koje prete nasiljem, Malovićeva je podsetila da su Ministarstvo pravde i Republičko tužilastvo ranije podneli takvu inicijativu u odnosu na organizaciju Nacionalni stroj.
    Ona je kazala i da će ministarstvo preduzeti inicijativu u tom pravcu ukoliko se proceni da neke organizacije deluju protiv državnih interesa i bezbednosti.
    Državni sekretar Ministarstva za ljudska i manjinska prava Marko Karadžić ocenio je danas da su otkazivanjem Parade ponosa njeni organizatori "pokazali najviši stepen odgovornosti jer su stali u zaštitu najviših vrednosti, a to su život i sigurnost građana".
    "Organizacije i pojedinci koji su se organizovali radi izvršenja krivičnih dela, oni koji prebijaju i ugrožavaju građane ove zemlje, jesu najveća sramota koju Srbija ima", istakao je Karadžić u izjavi Tanjugu.
    "Država je jasno stala na stranu odbrane ljudskih prava i rad svih nas mora biti usmeren na borbu protiv onih koji čak i pokušaju da uzmu silu u svoje ruke. Moram da podsetim da u toj borbi tužilaštvo i sudstvo imaju jednu od ključnih uloga", rekao je on.
    Karadžić je podsetio da se juče i gradonačelnik Beograda Dragan Djilas pridružio inicijativi Ministarstva za ljudska i manjinska prava, da organizacije koje imaju rad usmeren protiv države i građana moraju biti ukinute, a odgovorni za zločine najstrožije kažnjeni.
    "Ja očekujem da će prvi primer našeg rada biti hapšenje i najstrožije kažnjavanje ljudi koji su se udružili radi izvršenja krivičnih dela protiv građana ove zemlje, onih koji su prebili francuske državljane koji su gosti naše države, i ukidanje onih organizacija za koje već postoji predlog i inicijativa, a od februara čeka u tužilaštvu", naglasio je Karadžić.
    (Kraj)
    I tako u beskrajno!

  7. #277

    Odgovor: Parada Ponosa

    Ma nista strasno...
    Odlozili su je do 2150e
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  8. #278

    Odgovor: Parada Ponosa

    Čujem maločas Irenu Mišović koja misli da je za naš mentalitet i podneblje potrebno da se protesti ove vrste, parade... kako god, održavaju jednom sedmično u svakom gradu i varošici. I to mi je do sada najbliže nečemu što liči na lek protiv homofobije. Liči mi na desenzibilizaciju o kojoj sam na zdravstvenom podforumu pisala sa Isabelittom.

    Gledajući onog nesrećnog Francuza u komi shvatila sam da je bolje što parade neće biti, ali sam ovih dana više mislila o tim ljudima koji vole (vole!!!) drugačije od većine. Koliko im je težak život mogu samo da zamislim - na sve ovo što nas sve muči kada se doda stalni strah i nemanje ljubavi, vidim samo pakao.

    Kada bi mi neko amputirao delove života u kojima sam od vrtića do školice slobodno (dobro, ispod oka, krišom) gledala u sve slatke dečake koji su mi se dopadali i o tome ćućorila sa drugaricama sasvim slobodno i telefonom, uz smešak roditelja, pa onda šetnje i izlaske u kojima sam slobodno i bez straha gledala, držala za ruku pa i ljubila se (!) sa svojim dragim... sve do vremena kada sam poželela da postanem roditelj, a rečeno mi je da možda neće moći i sve one podrške, ljubavi, pažnje i pomoći "sa strane": od roditelja do prijatelja, pa i nepoznatih čak, bez koje se teško ostaje pribran i jak za borbu, sigurna sam... pa trenutaka kada se deli radost i kada sam svoju ljubav upoznavala sa svima koje volim i itekako bila srećna kada sam videla osmehe i prihvatanje... E kada bi mi sve to (i ko zna šta sam još sve zaboravila sada) nestalo ili nedostajalo u životu, bila bih do neba nesrećna. Vrlo je jednostavno ko želi da čuje i živi reči: slobodno, bez straha, uz podršku i prihvatanje sredine u kojoj se živi i radi.

    Ko što rekoh, desenzibilizacija, ipak. Ovo je ovde Balkan.

  9. #279

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Upravo tako. Ali zakon takođe dozvoljava, čak i obavezuje, nadležnim organima da ograniče okupljanje u smislu vremena i prostora. Zato i mislim da bi bilo elegantno rešenje hala u vreme sajma erotike. Ja svakako neću tamo u šetnju sa decom u vreme održavanja tog sajma. Bez njih...

    I još jedna korist, učesnici parade bi imali priliku obnoviti zalihe raznih igrački i opreme koje koriste u svojim igricama.
    pa ne mozes jedno vezati sa drugim. meni je taj sajam erotike jako gadljiv a mozda je i mnogim homoseksualcima takav.

    sa druge strane ako ih ogranicis na usce, sutra ce se neko upitati, zasto oni sto demonstriraju za povratak Kosova imaju pravo da to cine u centru, itd...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  10. #280

    Odgovor: Parada Ponosa

    Ima jedna paralela sa Kosovom ali zvuci drugacije,
    na Kosovu mozes biti Srbin ali samo u svoj kuci...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  11. #281

    Odgovor: Parada Ponosa

    srbistan nema petlju...
    nattydread is coming to dinner

  12. #282

    Odgovor: Parada Ponosa

    i bi ... k'o što paL(L)ma(LL) reče - "Jok bre !"
    ... po "uzoru na najBoljšoJ grad EUrope MoskoW..."




    Čudno ...

    Pa zar taj Palma nije oduvek u samom vrhu ove vladajuće pederastijske"dinastije" ... ???








    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  13. #283

    Odgovor: Parada Ponosa

    Dragi putnici, letimo iznad Srbije.. Ne gledajte kroz prozor jer nemate sta da vidite..
    Chemerna je slika o sebi koju je Srbija danas poslala u svet.. I mali Francuz i kec ko kuca na ispitu iz demokratije..
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  14. #284

    Odgovor: Parada Ponosa




    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  15. #285

    Odgovor: Parada Ponosa

    Saopštenje Vlade Srbije

    Vlada Srbije je, uprkos svim bezbednosnim rizicima, odobrila održavanje Povorke ponosa i organizatorima preporučila da se skup izmesti na plato ispred Palate Srbije, saopštila je Vlada.

    "Ministarstvo unutrašnjih poslova je procenilo da bi na toj lokaciji bila obezbeđena puna sigurnost učesnika skupa i ostalih građana, osiguran potpuni javni red i mir i zaštićena imovina građana, imovina grada Beograda i diplomatsko-konzularna predstavništva", navedeno je u saopštenju Vlade Srbije.

    Održavanje "Povorke ponosa" bilo je predviđeno na platou kod Filozofskog fakulteta u centru Beograda.

    Podseća se da je plato ispred Palate Srbije odlukom Skupštine Grada Beograda određen za mesto bezbednog održavanja javnih skupova.

    "Vlada Srbije je naložila nadležnim organima da preduzmu sve mere i spreče nasilje, otkriju i privedu pravdi sve one koji prete nasiljem. Vlada će osigurati javni red i mir, bezbednost građana i imovine i obezbediće pravo svakog građanina da izražava svoje ustavom i zakonom zagarantovane slobode", zaključuje se u saopštenju.
    Nemam šta dalje da dodam,sve je po zakonu,sad što bi vi ne znam šta,to je vaš problem...

Strana 19 od 68 PrvaPrva ... 9171819202129 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Osećanje ponosa
    Autor memento u forumu Psihologija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 17.08.2010, 01:09
  2. Najveća gej parada na svetu
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 27.06.2007, 09:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •