NIS - politicka ili ekonomska odluka? - Strana 3
Strana 3 od 8 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 111
  1. #31

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Твоје питање је сасвим на месту, откуд знамо како би се понашао туђманолики Личанин да му у руке дамо огромну државну имовину Исти онај који је већ имао свој део колача у ДОСу и који на основу 5% добијених гласова у Војводини тврди да говори у име Војводине?
    Па, нема начина да сазнамо осим да му дамо, је ли
    Па само ако се сетимо шта је урадио са шећеранама, цементарама и пољопривредним добрима за време своје владавине није нам тешко да предвидимо шта би урадио са НИС-ом ... Чанак се и буни највише што није могао да омасти џеп, боли њега уво за народ и покрајину ... то је један фолер и пајац ...

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  2. #32

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    Па само ако се сетимо шта је урадио са шећеранама, цементарама и пољопривредним добрима за време своје владавине није нам тешко да предвидимо шта би урадио са НИС-ом ... Чанак се и буни највише што није могао да омасти џеп, боли њега уво за народ и покрајину ... то је један фолер и пајац ...
    Oni koji su upropastili više od polovine firmi u Zrenjaninu su bili kadrovi SPS i DSS. Upropastili pa se sklonili - na primer bivši direktor šećerane u Beograd (gde ga štite). Zato se u Zrenjaninu glasa za LSV u tom procentu.

    A za NIS, ako imovina NIS na teritoriji Vojvodine - koja je građena od lokalnih poreza.. - dakle ako je imovina NIS na teritoriji Vojvodine bezvredna, zašto su onomad Naftagas uopšte uvrstili u NIS? Mislim, ako ne vredi Naftagas ništa, onda je samo upropašćavala NIS. A, ako ne vredi nek su je vratili PIV Vojvodini. Ali, tu se pokazuje da imovina NIS-a u 90% je u Vojvodini, od pokrajinskih para izgrađen i održavan. Da li Vojvodina dobija išta od prodaje RTB Bor-a i Genexovih kompleksa na Kopaoniku, privatizacije "Fontane" iz Vrnjačke, tekstilnog kombinata iz Vranja, 1. maj Pirot, Zastava, Luka Beograd, Robna Kuća Beograd,... pa ubuduće PTT, Poštanska Štedionica, JAT, Surčin, EPS?
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  3. #33

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    A za NIS, ako imovina NIS na teritoriji Vojvodine - koja je građena od lokalnih poreza.. - dakle ako je imovina NIS na teritoriji Vojvodine bezvredna, zašto su onomad Naftagas uopšte uvrstili u NIS? Mislim, ako ne vredi Naftagas ništa, onda je samo upropašćavala NIS. A, ako ne vredi nek su je vratili PIV Vojvodini. Ali, tu se pokazuje da imovina NIS-a u 90% je u Vojvodini, od pokrajinskih para izgrađen i održavan. Da li Vojvodina dobija išta od prodaje RTB Bor-a i Genexovih kompleksa na Kopaoniku, privatizacije "Fontane" iz Vrnjačke, tekstilnog kombinata iz Vranja, 1. maj Pirot, Zastava, Luka Beograd, Robna Kuća Beograd,... pa ubuduće PTT, Poštanska Štedionica, JAT, Surčin, EPS?
    Па наравно да добија, као и сви остали региони Србије, добија кроз буџет и инвестиције на овај или онај начин ... чак ће и грађани добити фамозних 1000 евра, и НИС није само на територији покрајине већ је на целој Србији, добар део пумпи и зграда је отет на Косову па се нико од аутономаша не буни за то! И да, НИС је изграђен од пара и пореза целе СФРЈ, дакле по тој логици на НИС имају права и Словенија и Хрватска и БиХ, Црна Гора, Македонија ... дакле та прича не пије воду ... колико је само отето Србији ... цела БЈР Македонија која није постојала пре 45 те , па железнице на Косову, Хотели у Хрватској, фирме, фабрике .... уосталом покрајина ће добити 90% од продаје НИС-а, што је по мени и превише!

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  4. #34

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    prodaja nisa je politicka odluka. pardon. to je lopovska odluka. nis je vojvodjanski naftagas, kojeg su beograd i moskva podijelili. oteo beograd, pa podijelio sa moskvom. sad vojvodina umjesto evropske regije,dobija ruse. rusi ce reci- to su nasi strateski interesi.

  5. #35

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    Citat campari kaže: Pogledaj poruku
    prodaja nisa je politicka odluka. pardon. to je lopovska odluka. nis je vojvodjanski naftagas, kojeg su beograd i moskva podijelili. oteo beograd, pa podijelio sa moskvom. sad vojvodina umjesto evropske regije,dobija ruse. rusi ce reci- to su nasi strateski interesi.
    Ха ха ха, па не може Београд да отме нешто што је његово ... какве то глупости лупеташ ... НИС је грађен од пара из СР СРБИЈЕ, дакле колико је пара давао Београд (највише) тако су давали и остали градови из СР СРБИЈЕ, да је НИС грађен искључиво од пара становника САП Војводине, данас српска покрајина не би имала ништа осим тог НИС-а ... вероватно би сви глогиње јели ... Наравно, давала су се средства и из осталих република али много мање, Србија је давала највише јер је највише постројења и направљено на тлу Србије ...

    Отета је српска имовина на Косову, тамо су отете наше пруге, зграде школе, куће, путеви, фабрике, електране, рудници ... то се зове отимање и продавање туђег а не кад Србија продаје српску имовину ... зато те молим да не лупеташ више и да не береш туђу бригу!Шиптари су избегавали плаћање пореза у СФРЈ а добрим делом су били и ослобођењи плаћања истог, из џепова наших су паре ишле да се развије неразвијено Косово и то сви добро знају, Албанија није давала сигурно паре за изградњу Косова кад они ни сад немају а камоли за време Енвера Хоџе ... дакле ми смо сви изградили Косово а сада га ратни злочинци крчме а пре тога су га отели, спалили и поубијали све неалбанско тј. српско!

    Сви ови лигаши и сепаратисти се хватају за НИС, а нико не спомиње више "војвођанске" шећеране и цементаре које је продао Ђинђиђ са Чанком својим кумовима, пријатељима и туторима и то због личних интереса а не државних ... И да, баш ме интересује да ли би ШЕЛ изградио гасовод макар и на папиру да су купили НИС и да ли би снизили цене горива и какав им би социјалан програм био, до сада све српске фирме које су пордате западним инвеститорима су прошле као бос по трњу ... Цементаре су за једну државу и те како битне фабрике које се не продају тако лако и тако јефтино, тај посао никад не пропада!
    лајте зли језици, лајте, престаћете кад промукнете као и за цементаре и шећеране ... само напред!

    Poruku je izmenio FlekicaSkupusom, 02.01.2009 u 19:32

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  6. #36

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    Ха ха ха, па не може Београд да отме нешто што је његово ... какве то глупости лупеташ ... НИС је грађен од пара из СР СРБИЈЕ, дакле колико је пара давао Београд (највише) тако су давали и остали градови из СР СРБИЈЕ, да је НИС грађен искључиво од пара становника САП Војводине, данас српска покрајина не би имала ништа осим тог НИС-а ... вероватно би сви глогиње јели ... Наравно, давала су се средства и из осталих република али много мање, Србија је давала највише јер је највише постројења и направљено на тлу Србије ...

    Отета је српска имовина на Косову, тамо су отете наше пруге, зграде школе, куће, путеви, фабрике, електране, рудници ... то се зове отимање и продавање туђег а не кад Србија продаје српску имовину ... зато те молим да не лупеташ више и да не береш туђу бригу!Шиптари су избегавали плаћање пореза у СФРЈ а добрим делом су били и ослобођењи плаћања истог, из џепова наших су паре ишле да се развије неразвијено Косово и то сви добро знају, Албанија није давала сигурно паре за изградњу Косова кад они ни сад немају а камоли за време Енвера Хоџе ... дакле ми смо сви изградили Косово а сада га ратни злочинци крчме а пре тога су га отели, спалили и поубијали све неалбанско тј. српско!

    Сви ови лигаши и сепаратисти се хватају за НИС, а нико не спомиње више "војвођанске" шећеране и цементаре које је продао Ђинђиђ са Чанком својим кумовима, пријатељима и туторима и то због личних интереса а не државних ... И да, баш ме интересује да ли би ШЕЛ изградио гасовод макар и на папиру да су купили НИС и да ли би снизили цене горива и какав им би социјалан програм био, до сада све српске фирме које су пордате западним инвеститорима су прошле као бос по трњу ... Цементаре су за једну државу и те како битне фабрике које се не продају тако лако и тако јефтино, тај посао никад не пропада!
    лајте зли језици, лајте, престаћете кад промукнете као и за цементаре и шећеране ... само напред!

    nis ili naftagas gigant napravljen parama vojvodjana. pominjas gloginje, da nije vojvodine beograd ni gloginje nebi imao. prestanite nas pljackati...

  7. #37

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    Citat campari kaže: Pogledaj poruku
    nis ili naftagas gigant napravljen parama vojvodjana. pominjas gloginje, da nije vojvodine beograd ni gloginje nebi imao. prestanite nas pljackati...
    Овакве Чанак треба за васпостављање свог царства, мутанте, нинџа корњаче које не мисле, само понављају... Инвазија клонова хеботе...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #38

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Овакве Чанак треба за васпостављање свог царства, мутанте, нинџа корњаче које не мисле, само понављају... Инвазија клонова хеботе...
    narod polako doznaje da se republicki budzet gotovo sav iz vojvodine puni. i polako se budi...bice to lijepa drzava

  9. #39

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    Citat campari kaže: Pogledaj poruku
    narod polako doznaje da se republicki budzet gotovo sav iz vojvodine puni. i polako se budi...bice to lijepa drzava
    Lijepa država nego što...
    Vidim dećki iz susedstva da ste i aktivni po ovom pitanju,kao i po onim prethodnim:






    Susedi nam i ovde rade "dobrosusedske odnose".....

    Citat campari kaže: Pogledaj poruku
    pominjas gloginje, da nije vojvodine beograd ni gloginje nebi imao. prestanite nas pljackati...
    Ćuj stari pa tko vas to pljaćka?
    Pa zar niste neovisna država?
    Eto...malo sam si prilagodil jezik da bi me bolje skužio...
    Kad se već predstavljate kao naši,bar se potrudite da izmenite dijalekat.

    П.С

    Чар интернета је што свако може да тврди да је нешто што није....

  10. #40

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Lijepa država nego što...
    Vidim dećki iz susedstva da ste i aktivni po ovom pitanju,kao i po onim prethodnim:






    Susedi nam i ovde rade "dobrosusedske odnose".....



    Ćuj stari pa tko vas to pljaćka?
    Pa zar niste neovisna država?
    Eto...malo sam si prilagodil jezik da bi me bolje skužio...
    Kad se već predstavljate kao naši,bar se potrudite da izmenite dijalekat.

    П.С

    Чар интернета је што свако може да тврди да је нешто што није....
    moj dijalekt tebi smeta?

  11. #41

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    nis ili naftagas gigant napravljen parama vojvodjana. pominjas gloginje, da nije vojvodine beograd ni gloginje nebi imao. prestanite nas pljackati...
    А да није Београда, не би било ни НИС-а а то силно жито и глогиње не би имао ко да купује јер Хрвати, Мађари и остала Панонске државе имају те "ултрамегагигародне" равнице 7 пута више од Србије (па не видим да се разбијају ид храњења пола Европе што наводно рече онај фамозни чанков јапанац) ...Прво мало научи како је прављен НИС, чијим парама, чијим уредбама и од чијег пореза па онда крени да пљујеш и трујеш ... лигашке пароле остави за следећи састанак месног одбора лсв-а па се тамо гложите до миле воље а нас оставите на миру ... тровач ...

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  12. #42

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    А да није Београда, не би било ни НИС-а а то силно жито и глогиње не би имао ко да купује јер Хрвати, Мађари и остала Панонске државе имају те "ултрамегагигародне" равнице 7 пута више од Србије (па не видим да се разбијају ид храњења пола Европе што наводно рече онај фамозни чанков јапанац) ...Прво мало научи како је прављен НИС, чијим парама, чијим уредбама и од чијег пореза па онда крени да пљујеш и трујеш ... лигашке пароле остави за следећи састанак месног одбора лсв-а па се тамо гложите до миле воље а нас оставите на миру ... тровач ...
    nis cini 90% novosadskog naftagasa, napravljen vojvodjanskim parama. ako silno zito nema ko da kupi, nasa briga nemojte je vi brinuti, bicemo zahvalni. i da,prestanite nam otimati, nije nam jos puno ostalo, okanite se vi, dokle da vam govorim

  13. #43

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    Citat campari kaže: Pogledaj poruku
    ako silno zito nema ko da kupi, nasa briga nemojte je vi brinuti, bicemo zahvalni. i da,prestanite nam otimati, nije nam jos puno ostalo, okanite se vi, dokle da vam govorim
    А ти се окани својатања нечега што нема везе са тобом...па ћу ти ја бити веома захвалан.

  14. #44

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    А ти се окани својатања нечега што нема везе са тобом...па ћу ти ја бити веома захвалан.
    kad si u rimu zivi rimski, kad si na nekom drugom mjestu zivi kao sto tamo zive.vojvodina je i te kako moja, rodjen sam tu, i bice moja sva-sa svim jezicima i narodima sto tui zive.prestanite nas pljackati,vratite nam naftagas

  15. #45

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    Citat campari kaže: Pogledaj poruku
    kad si u rimu zivi rimski, kad si na nekom drugom mjestu zivi kao sto tamo zive.
    Кад си у Риму причај Римски,а не после две генерације да неко још прича као да је тек "доша".
    Из чега следи да не испуњаваш сопствени захтев који намећеш другима.

    Citat campari kaže: Pogledaj poruku
    vojvodina je i te kako moja, rodjen sam tu, i bice moja sva-sa svim jezicima i narodima sto tui zive.
    Као што рекох,на интернету свако може да тврди да је нешто што није.

    Чудно ми је да неко ко наводно живи већ две генерације у Србији и Војводини и даље говори истим дијалектом као "ђед" .
    Нешто ту не штима...
    Citat campari kaže: Pogledaj poruku
    vojvodina je i te kako moja, rodjen sam tu, i bice moja sva
    Шта је ово,Ненад Чанак лично?....

    Citat campari kaže: Pogledaj poruku
    prestanite nas pljackati,vratite nam naftagas

    Ко то тебе пљачка?

    Нисам знао да си нафтни барон...
    Poruku je izmenio Luctor, 04.01.2009 u 12:33

Strana 3 od 8 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odluka Ustavnog suda Srbije o Statutu AP Vojvodina
    Autor FlekicaSkupusom u forumu Spomenar
    Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 18.08.2012, 20:03
  2. Odluka i kako je doneti
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 03.04.2010, 13:23
  3. Svetska ekonomska kriza
    Autor campari u forumu Ekonomija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 09.06.2009, 15:05

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •