Traženje posla - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 33
  1. #16

    Odgovor: Traženje posla

    U međuvremenu sam ostao bez posla. Da vas podsetim, zaposlio sam se u zlatarskoj radionici, pre dvadesetak dana. Goruća pitanja u takvim situacijama su svakako visina plate i uplaćivanje radnog staža. Za prvu stvar, gazda je rekao da će mi, dok sam na tzv. probnom radu, davati neki dinar, dok ne "uđem u štos", a kasnije će biti sve normalno. To normalno se svelo da sam za devet radnih dana dobio "čak 1000 din", a za narednih sedam isto, dakle "čak 2000din" za 16 dana, malo? Što se tiče uplaćivanja za radni staž, zdravstveno i ostalo, do toga nismo ni došli jer mi je rekao da će se to regulisati kasnije, verovatno sa nekih pet-šest meseci. To je onda i dobro, pošto znam ljude koji godinama čekaju da im se to osnovno pravo reguliše.
    S druge strane, pauza od gotovo četiri godine u ovom mposlu je uzela svoj danak, nisam se uklopio, a toliko sam želeo da uspem ali sam uvideo da to nije išlo onako kako sam predvideo. Tražili su brzinu i kvalitet a ja sam mogao da im pružim samo kvalitet. Jednostavno nisam uspeo i mislim da više neću više tražiti posao u svojoj struci. Koje će biti moje naredno zanimanje, pojma nemam ali se nadam da će ići makar malo lakše.

  2. #17

    Odgovor: Traženje posla

    Citat Sirijus kaže: Pogledaj poruku
    Što se tiče uplaćivanja za radni staž, zdravstveno i ostalo, do toga nismo ni došli jer mi je rekao da će se to regulisati kasnije, verovatno sa nekih pet-šest meseci. To je onda i dobro, pošto znam ljude koji godinama čekaju da im se to osnovno pravo reguliše.
    Ne, to uopšte nije dobro!

    Hajde da ostavio Zakon po strani, obzirom da se svi samo trude da pronađu načine kako da ga zaobiđu, ali zaista ne bi smelo da prođe toliko vremena da se zaposleni radnik prijavi i tako počne da mu teče radni staž i zdravstveno, a poslodavac uplaćuje poreze i doprinose.
    Hajde što mahom najveći broj poslodavaca svoje zaposlene prijavljuje na minimalac a ne na puni iznos plate - ali baš da uopšte ne prijavi..

    Ne znam kako je u Nišu, ali ovde u Beogradu u poslednje vreme su jako česte posete Inspekcije rada, što po radnjama što po centralama firme koje samo interesuje lična karta svih prisutnih i Ugovori o radu.
    Tako bi trebalo da bude svuda - jer svaki poslodavac ima opciju prijave probnog rada ili čak rada po Ugovoru o delu, Ugovora o dopunskom radu i tome slično - tako da bih ja sve te što ne prijavljuju radnike prijavila Inspekciji
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  3. #18

    Odgovor: Traženje posla

    Pa nismo svi zavrsili neku skolu,tako da nije mi bas tesko naci bilo kakav posao,jedini problem mi je da napisem CV,vec ne znam sta da napisem,jer obicno stavim predhodne poslove,gde i koliko dugo sam radila,onda uzmem kola provozam se po gradu i ostavljam ma svugde jedan CV i uvek se nadje nesto
    No me toques

  4. #19

    Odgovor: Traženje posla

    Citat sladoledzija kaže: Pogledaj poruku
    Dole navedeno shvatite samo kao moje lično razmišljanje proisteklo iz dosadašnjeg iskustva sa raznim poslovima i ljudima.


    Odlični svi saveti koje si dao!
    Nadam se da će mnogima dobro doći i da će se pridržavati istih.


    Mene jedino zanima kako poslodavcu ,, dovesti u svest,,
    citiram te
    Trudite se da pri izboru posla isključivo stavljate akcenat na zaradu i uslove rada, radite na obostrano zadovoljstvo.


    Ukoliko pitamo za platu, smesta smo odbijeni.A kako da saznamo kolika plata je odredjena za to mesto?
    Drugo,
    sve ovo može da se primeni, idealno si napisao,
    ali kada su godine starosti u pitanju, tu nema pardona , tj. ne uzima se u obzir ni stručnost, ni znanje, ni profesionalnost, ni fleksibilnost, ni zdrav razum.
    Ovo sve znam iz sopstvenog iskusta.
    Jednoroditeljska ( nov izraz za samohrane majke!) porodica, bez ikakvih primanja.
    Hm. Kako razmišljati sa 2 eura ( pozajmljena) za nedeljni ručak? Mozak stane.

    Suština mog posta: kako da se zaposlimo mi, koji smo zakoračili u 50-u ? Molim i biću duboko zahvalna za savet.

    Konkurisala u poslednjih godinu dana na 40 radnih mesta.
    Poruku je izmenio Najgora, 04.11.2007 u 20:51 Razlog: uklonjen bad link ;)
    Prijatelj je tu kad nas po svaku cenu treba naterati da drzimo glavu gore.

  5. #20

    Odgovor: Traženje posla

    EEEHHH traženje posla.... Prema navedenim iskustvima u traženju posla, mislim da svi mi ovde komotno možemo da se zaposlimo u nekim HR agencijama kao savetnici, ili junior analist ili slično, jer iskustva u traženju imamo nekada i više nego u samom poslu ma koji to bio!!!

    Moj put (razvojni put Bore šnajdera) je išao: pripravnik-trgovac-nabavljač-junior manager-area sales manager-inženjer prodaje-(pa onda mali pad) komercijalista-šef BS....

    Imam 35 i ovo sada mi je 5-ta firma + 2 honorarna posla!! Najsmešnije mi je bilo kada sam radio za firmu iz oblasti tehničkog obezbeđenja gde nisam dobio poslednje 2-3 plate, ali mi je uredno bio plaćen službeni put za London na sajam sa putnim troškovima (?!?) Kažete, pa šta bar si video Lndn, e pa moja deca nemaju 'leba od toga!!

    Čini mi se da sam izabrao nesretniji deo tržišta rada, naime usavršio sam se za komercijalu auto delova i opreme i svih vrsta ulja i maziva, a tu nema mnogo mogućnosti!! Ili su sva dobra mesta (a ciljam na više jer imam obrazovanje) zauzeta, ili su to firmice sa gazdom, pa kako god da ti se zove radno mesto, nema dalje odatle.... Trenutni posao mi je izrazito dinamičan, što ja i volim, samo da nije radnog vremena (žalio sam se na to u temi sa glasanjem), ali naravno, čovek uvek mora da ide dalje i da gleda više!!!

    Pre nekoliko dana sam dobio odbijenicu iz jedne banke, konkurisao sam za Account managera za poljoprivredne kredite (poznajem odgovorna lica u oko 400 firmi koje se bave poljoprivredom i privredom-što i jeste u stvari moja prava vrednost)... Ali ne posustajem...

    Najveći problem u svemu ovome je što sve jače i strane firme otvaraju predstavništva u Bgd, gde se i zauzimaju najbolja i najjača radna mesta, pa ako nisi iz prestonice uglavnom si automatski diskvalifikovan (moraš biti hipervredan, ultrapametan i megakoristan toj firmi pa da te "povuku" iz provincije)!!

    Šta da vam kažem, uvek tražite bolje, krećite se, pitajte, pričajte.... Svaka tema može da se okrene u vašu korist, i nikada ne znate ko sluša i šta taj može da uradi!!

    SREĆNO NAM SVIMA BILO!!!
    DON'T PANIC

  6. #21

    Odgovor: Traženje posla

    U biti, kada se malo osvrnem, nisam nikada bila bez posla.

    Prvi put me je zaposlio bivši dečko i tada sam bila studirala. Možda je posao utjecao na mene da prekinem studij koji je imao sve manje i manje smisla, ne znam. Znam samo da sam od 2000. bačena u orbitu poslovnog svijeta i od onda radim.

    Ne mogu reći da radim posao snova ili posao koji sam oduvijek htjela jer ja nisam nikada imala zacrtan neki cilj u glavi. Što se dogodilo, dogodilo se.

    Ono što mogu reći je da ja u svakom svojem poslu nađem ono nešto čime me ispunjava i zbog čega ga volim raditi.

    Nove poslove sam nalazila slučajno. Slala bih tak, bezveze CV na razne firme koje bih u tom momentu iz svoje glave izvukla. Nije bitno imaju li otvoren natječaj ili ne. Šalji. Nemaš šta izgubiti. Naravno, bila jesam na intervjuima na kojima nisam prošla ali iz tih svojih pogrešaka učim. Da ne učim, ne bih dobila ovaj posao koji sada imam.

    Ono što sam najviše zapamtila, 'nauči uvijek nešto o firmi gdje bi se htio/htjela zaposliti'. Poslodavci su slabi na to pitanje.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  7. #22

    Odgovor: Traženje posla

    Čitam prethodne postove i dadoh se u razmišljanje. I te kako mi je dosadio ovaj posao. Kad vratim film u nazad, vidim da sam u proseku na svake tri godine menjala radno mesto. Vreme mi je za novo. Zaista! Posebno znajući šta me sutra čeka na razgovoru kod ...
    ...kada Vreme povuče nazad, nije ba lako ni ostati na svom mestu...

  8. #23

    Odgovor: Traženje posla

    Ja bih mogla napisati roman o mojim zaposlenjima. Upravo trazim posao i saljem molbe gde god stignem
    Na zalost nisam zavrsila fax i pokazalo se da sam trebala ( zato deco ucite) nikad nisam radila u struci
    i uvjek sam mislila sad ce to biti pravi posao i uvjek se pokaze da nije bio.
    Volontirala sam da bih dobila besplatan tecaj, sad imam jos jedno zanimanje a mozda i ovo uzalud.
    Imam znanja u raznim poslovima, kad radim, radim svim srcem, dopustim da me iskoriste do maximuma
    i onda dam otkaz. glupo ali jace od mene.

  9. #24

    11 Odgovor: Traženje posla

    ... mislim da nije fer reći da se može naći posao ako "se stvarno traži" ... posebno ne ako je beba mala i nema ko da je čuva ... znači, ja nemogu da prihvatim posao sa platom od 12000 dinara kad od toga bar 6000 trebam da dam ženi da mi čuva bebca ... da ne spominjem putne troškove, tj pokaznu za gradski autobus ... šta ostane? ... a ceo dan ne vidim sina ... to ne vredi ... tražila sam razne poslove ... i sve na fazon: 14000 plata, 4 sata pre podne pa 2 sata poslepoden, rođendani vikendom ... i da se svaki dan nosi pazar u banku ... ... ko bi bio sa Andikom dok ja trčkaram do grada i nazad ceo dan? ... znači dvaput dnevno do grada, pa do centra ... i u ostalom, izvinte ako nekog vređa, ali mislim da je muškarcima lakše da nađu posao ... mada kad bolje razmislim, svi mi treba da dobijemo platu za traženje posla, jer je i to posao ... ...
    Hvala svima na porukama koje ste mi pisali na "zid". Davno me nije bilo na forumu.

  10. #25

    Odgovor: Traženje posla

    Kako (ne) napisati uvodvno pismo:

    Potpuno nespreman za rad pod pritiskom kao i prekovremeni rad, osim ako nije debelo plaćen. Iskreno me zabole za ciljeve vaše kompanije ako platom ne mogu da pokrijem sve tekuće troškove plus da mi ostane za malo garderobe, knjiga, putovanja, izlaske, sport i zezanje. Funkcionišem po principu kolko para tolko muzike. Takođe me savršeno ne zanima što ste u buli i očekujem da sve vaše zakonom predviđene obaveze izvršite na vreme kao i da poštujete sve praznike i godišnji odmor. Sva je prilika da ću vas napustiti čim nađem nešto malo bolje. Nadam se da ofis ne počinje s radom pre devet, jer se teško budim. Radni dan započinjem velikom šoljom dobre crne kafe pa očekujem da stoji na raspolaganju, kao i zalihe nesa i mleka koji će mi zatrebati negde oko podneva. Najdalje oko jedan ima najstrašnije da se smorim pa bi mi prijao jedan muzički intermeco, po mogućstvu Madonna ili disko haus da ujedno i odtancujem malo i razdrmam ukočene mišiće. Komunikativan sa prijatnim i ljubaznim svetom, za drkadžije imam kratak fitilj. Psujem na nekoliko svetskih jezika, al ozbiljnu prepisku i razgovor vodim samo na srpskom i engleskom i ne proseravajte se s multinacionalnim korporativnim tripom jer vam je i to previše. To što s vremena na vreme sklopite neki dil s Bosnom i Crnom Gorom ne čini vas ozbiljnom kompanijom. Studirao sam 100 godina ali smatram da je uspeh što sam uopšte završio bilo šta u ovoj zemlji ovakvoj kakva je. Usavršavam se stalno i bez vas jer sam radoznao i mislim da život ima smisla i bez umiranja na poslu. Često mi se dešava da u radno vreme zapadnem u takozvani daydreaming pa vas molim da me ne prekidate naglo, možda budem usred neke genijalne zamisli. Reagujem samo na pozitivnu stimulaciju. Ne gušite s testiranjima i tim budalaštinama. Ako se već proseravate s tim zapadnjačkim forama onda ponudite i zapadnjačku platu i uslove rada. To što ste pohađali dva, tri seminara, ne čini vas obrazovanom osobom. Šta ne znam, naučiću, nisam debil. I, da, postoje stvari koje bih u životu radio iz čistog entuzijazma, ali žalim što moram da vas obavestim da to nije posao koji nudite.

    Iskreno vaš,

    ...
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  11. #26

    Odgovor: Traženje posla

    Poslovi u Svi gradovi - Prikaži sve kategorije

    kako navede lik ako se trazi nacice se jel te !!!
    pa sa srecom !!!
    ziveli !!

  12. #27

    Odgovor: Traženje posla

    Korak po korak do novog posla

    Gubitak radnog mesta tokom recesije može ozbiljno da uzdrma samopouzdanje, ali ne treba da obeshrabri u traženju novog posla. Nekoliko praktičnih saveta može vam pomoći da lakše dođete do zaposlenja, ali i da na najbolji način iskoristite period tokom traženja posla za lično usavršavanje.

    Priberite se i nastavite dalje
    Gubitak posla je atak na vaše samopouzdanje i normalno je da ste emocionalno uzdrmani. Sasvim je u redu da posle toga prođete kroz period samosažaljenja, ali to ne bi trebalo da traje duže od nedelju - dve. Dajte sebi malo vremena da se priberete, ali onda nastavite dalje.

    Pripremite radnu biografiju
    Napravite radnu biografiju, ukoliko je već nemate, pa je zatim korigujte za svaki posao za koji budete konkurisali. Ako spadate u stariju generaciju, izostavite informaciju o tome kada ste diplomirali, a podacima obuhvatite period od poslednjih petnaest godina. Jeste nepošteno, ali godine se zaista gledaju pri zapošljavanju. Zato, istaknite adute. Nemojte nabrajati samo vaša zaduženja i odgovornosti u prethodnoj firmi, nego detaljno naglasite lične uspehe i dostignuća. Poslodavcima nije bitno samo ono što ste radili, već i koliko ste dobro to radili.

    Kreirajte svoj profil na internetu
    U eri Fejsbuka,Tvitera i drugih društvenih okupljališta na internetu, prisustvo na mreži je neophodno, pogotovo za one koji su navršili četrdeset godina. Raspitajte se koje je od ovih mesta najprofesionalnije i koje se najčešće koristi u biznisu. To će pokazati da pratite savremene načine komunikacije, ali i omogućiti potencijalnom poslodavcu da dođe do vas. Navedite na svom profilu kakvo ste radno iskustvo imali i zamolite bivše kolege da napišu preporuke.

    Važni su lični kontakti
    Poslovni oglasi na internetu su odličan početak traženja posla, ali to je samo jedan od načina. Najveći deo vremena trebalo bi da iskoristite da napravite nove kontakte koji su izuzetno važni, pogotovo u vreme recesije. Poslodavcima stižu radne biografije preko interneta u ogromnom broju, ali oni potencijalne kandidate radije traže putem usmene preporuke.

    Realno procenite svoje veštine
    Kandidati različitih starosnih dobi takmiče se za ista radna mesta. Ako ste od onih starijih, zapitajte se iskreno imate li iste veštine kao neko od dvadesetak godina. Ukoliko ne mislite da su vaše računarske ili druge tehničke sposobnosti dovoljno dobre, idite na dodatne kurseve. Službe za zapošljavanje često nude besplatne obuke za nezaposlene, kao i povoljne kurseve ili seminare.

    Pridružite se klubu nezaposlenih
    Osnujte klub nezaposlenih u svom komšiluku ili grupu na Fejsbuku, kako biste stupili u kontakt sa ljudima iz vašeg okruženja koji su takođe ostali bez posla. Podrška je potrebna svakom. Podelite iskustva sa onima koji dele vaš problem, a oni će vas imati u vidu ukoliko saznaju za neki konkurs koji bi vama odgovarao. Takva grupa pomoći će vam i da sačuvate motivaciju tokom traženja zaposlenja.

    Važan je pozitivan stav
    Imajte u vidu da traženje posla može da potraje duže nego što ste mislili, pa nemojte očajavati zbog toga. Frustracija je put ka odustajanju, a vi morate da održite pozitivan stav. Ponavljajte sebi: Neko mora da dobije posao, zašto da to ne budem ja!

    Spustite prag očekivanja
    Želite posao koji će vam doneti istu platu kao i predhodni, ali realno je da se to možda neće dogoditi. Iako ste sigurno bar jednom pomislili: Neću da radim za te pare, nemojte dozvoliti da se za koji mesec pokajete što niste prihvatili ponuđeno radno mesto. Zapitajte se da li stvarno u ovom trenutku možete sebi to da priuštite. Lakše ćete tražiti bolji posao dok vam plata stiže svakog meseca.
    Izvor: zena blic

    Realno ovi saveti jesu dobri samo je pitanje kako podići samopouzdanje i imati pozitivan stav u takvoj situaciji

  13. #28

    Odgovor: Traženje posla

    Traženje posla u današnje vrijeme je traženje igle u bali sijena. Imam dva primjera iz okoline gdje dvije dobre djelatnice (obje su završile Ekonomski fakultet) nakon ostanka bez posla (neiplačivanje plaća) su mjesecima bez posla. Dakle, ne samo da su fakultetski obrazove već imaju i fakultet neki - one ne mogu da nađu posao..

    Sa druge strane.. Svi koji su dobili otkaz u mojoj firmi, sada su na nekom boljem radnom mjestu (tako sam čula).

    Trenutno ja ne tražim posao pa ne mogu da odgovorim u svoje ime ali ovo što se dešava je strava i užas
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  14. #29

    Odgovor: Traženje posla

    Logicno je da prilikom razgovora za posao,ocekivanja budu veca ukoliko se predstavimo u najboljem svetlu.A upravo taj momenat nekad bude glavni razlog zasto budemo dobijeni.Tako da treba voditi racuna sa kim obavljate razgovor.Ukoliko primete da ste "suvise pametni i ambiciozni" automatski vas odbijaju jer im time ugrozavate radno mesto, odnosno poziciju.
    Lajte kere varosanke....

  15. #30

    Odgovor: Traženje posla

    Ovako kod mene stvari stoje..

    Planiram koristiti samo rodiljni dopust (6 mjeseci) te se vratiti na poslovnu scenu. Pod poslovnom scenom mislim reći da želim naći drugi posao jer se na trenutni ne želim vratiti. Pokazali su da ne cijene dobrog radnika (ne veličam se u nebesa ali znam koliko vrijedim) a i pitanje je da li bi me posao čekao nakon povratka.

    Uglavnom mi je namjera mjesec dana prije završetka rodiljnog počet slati zamolbe za posao i bacit se u traženje. Da li će biti uspjeha - bit ćete obavješteni.

    Ali da sam veliki optimista.. Kad vidim situaciju - malo me strah.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Biti bez posla..
    Autor little fairy u forumu Posao
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 21:06
  2. Promena mesta stanovanja zbog posla
    Autor Mish u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 13.11.2008, 22:48

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •