Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu - Strana 10
Strana 10 od 13 PrvaPrva ... 89101112 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 136 do 150 od ukupno 191
  1. #136

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Pa ti nemoj da duvaniš. Prosto.


    Zašto bi imali posebnu prostoriju za pušenje? Jednostavno, nemoj da pušiš.
    .
    Ali ja Hocu da pusim
    A zasto ne bih imala prostoriju za pusenje?
    Sto prodaju cigarete ako ne smu da se konzumiraju?

    A sta cemo sa alkosima?
    I meni smeta miris rakije a plus toga ljudi koji piju alkohol su nesposobni za posao,a na poslu se sljema....
    Najveca vlast je vladati sobom.

  2. #137

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat ELA kaže: Pogledaj poruku
    Ako su fabrike duzne da ugrade filtere, a opet izvrdavaju i truju citave gradove (bez selekcije, i pusace i one chestite), zasto solomonsko resenje ne bi bili filteri u zatvorenom prostoru? Mislim da je to jeftinije od obezbedjivanja dodatne prostorije........ Ufff, sram nas bilo, sram. 'Ocemo da nas prihvatite sa tim dinamitom medj prstima ..............ps. samo nemojte da nam duvate u fitilj, vrlo je kratak
    Kakvi filteri? One slike što sam ostavio su dobra volja, dovitljivost i duhovitost vlasnika restorana. Javne prostorije - nema pušenja. I to je to.

    Ako fabrike zagađuju, one moraju da plaćaju državi taksu za to. Ako država propiše odgovarajuće ekološke standarde, fabrike su dužne da ih ispoštuju. Ako fabrike krše zakon, krivi su nadležni organi što ih u tome ne sprečavaju. Ja inače itekako mogu bez duvana i duvanskog dima, ali bez benzina npr teško da mogu. Ne ja nego bilo ko.


    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Ali ja Hocu da pusim
    A zasto ne bih imala prostoriju za pusenje?
    Sto prodaju cigarete ako ne smu da se konzumiraju?
    Smeju ali na odgovarajućem mestu. A što bi neko bio dužan da ti obezbedi prostoriju?

    A sta cemo sa alkosima?
    I meni smeta miris rakije a plus toga ljudi koji piju alkohol su nesposobni za posao,a na poslu se sljema....
    Pa ti puši na poslu. Koja je razlika da li neko na poslu puši ili cuga? Oba krše zakon.



  3. #138

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Smeju ali na odgovarajućem mestu. A što bi neko bio dužan da ti obezbedi prostoriju?
    .
    A koje je to mesto?Ulica i moj dom?
    Niko nije duzanali mi uskracuju pravo da skratim sebi zivot,ako hocu.
    A da zabranimo da se u kafani pije jeRBO em steti zdravlju,lose utice na mlade narastaje,em ciroza jetre od previse alkohola.....i koliko to kosta drzavu i zdravstveno osiguranje?
    Da li uopste znas koliko je zavisnih od alkohola?
    Galama se digla samo na nikotinske zavisnike.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  4. #139

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    A koje je to mesto?Ulica i moj dom?
    Niko nije duzanali mi uskracuju pravo da skratim sebi zivot,ako hocu.
    A da zabranimo da se u kafani pije jeRBO em steti zdravlju,lose utice na mlade narastaje,em ciroza jetre od previse alkohola.....i koliko to kosta drzavu i zdravstveno osiguranje?
    Da li uopste znas koliko je zavisnih od alkohola?
    Galama se digla samo na nikotinske zavisnike.
    Lado, šta ako ja recimo volim da se šetam go? Kao od majke rođen? Ja mogu da se skinem go i da prošetam Zmaj Jovinom i Dunavskom, ali će me policija uhapsiti zbog remećenja javnog reda i mira (ili čega već). Ali po svojoj kući ili nudističkoj plaži mogu komotno da se šetam go i niko mi a neće reći. Ovo sam naveo samo naveo kao primer, daleko od toga da sam nudista ili egzibicionista. Ti slobodno duvani, ali tamo gde nikoga ne ugrožavaš. Tako ću i ja da šetam go, tamo gde to nikome ne smeta i gde zakonom nije zabranjeno.

    Taj što ždere u kafani, ne ugrožava druge direktno. On ugrožava isključivo svoj organizam a ti što ga gledaš kako pije, nikako te ne ugrožava sve i da padne pod sto pijan kao letva. Tvoj dim ugrožava druge. I u tome je cela stvar.

    Zakon uopšte nema svrhu da tebe odvikava od pušenja, shvati, nego štiti mene od duvanskog dima i pasivnog pušenja. Druga stvar je da li ću ja svojevoljno da se izlažem istome. Ti slobodno skraćuj sebi život, ali nemoj drugima



  5. #140

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Gledajuci iz neutralnog ugla , mislim da je ovo cista diskriminacija.
    I ne libim se da to i kazem.
    Jasno i glasno.
    Na sta to lici ?
    Jedino nedostajju one cuvene recenice:
    " ne zanima me da li puse u svom stanu jer je to njihova privatna stvar i
    time nikog ne ugrozavaju, ali ne zelim to da gledam i pri tom i udishem dim.
    Kako da objasnim detetu ako me pita?"
    Pa koliko samo raznih otrova unosimo u organizam svakodnevno ?
    ....izduvni gasovi ,,,,aditivi....prskano voce i povrce ...dimnjaci industrijskih giganata...

    Nije njima toliko stalo do zdravlja nepusaca koliko da malo popune krhki budzet.
    I malo je cudna sva ta koincidencija.
    Nedavno osnovana komunalna policija a posle par dana i ovaj zakon donesen.
    Ne treba biti Molder pa uvideti tu vezu i izraziti sumnju o pravim namerama zakonodavca.
    Kako se boriti protiv ove ocigledne diskriminacije i ugrozavanja prava pusaca,
    kao , ipak , manjinskog dela populacije ?
    Treba odlucno reci : "Ne "
    "Stop Zabrani !
    I pusaci bi trebalo momentalno stupiti u generalni strajk tako sto ce
    ostaviti cigarete.
    Obustava pusenja.!

    Trazili ste - gledajte.

    Pa prvi dan ....pa drugi dan ...pa treci dan .......

    Pa ko izdrzi duze......
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  6. #141

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    I pusaci bi trebalo momentalno stupiti u generalni strajk tako sto ce
    ostaviti cigarete.
    Obustava pusenja.!

    Trazili ste - gledajte.Pa prvi dan ....pa drugi dan ...pa treci dan .......

    Pa ko izdrzi duze.
    ne vuci(te)nas za filter.
    Nešto se mislim kako bi prva popustila država.. kao legalni Don duVanskih mafi biznisa

    Da vidiš kako bi potrčali da nas vuku za rukave... kupite ovo paklo.. kupite molimo vas.. evo pojeVtinili smo.
    (za)Bolelo bi ih doope i za vaše NoSmokinG zdravlje... i za zagađenu okolinu.
    Šta ste vi pomislili... da se ovde stvarno radi o državnoj briGi i zaštiti zdravlja nepušača?

    oU YeS

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  7. #142

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Ja sam javno na poslu izjavila da više ne želim da idem na pauzu, kada tamo nema mojih koleginica...

    Stvarno ne vidim razlog zašto bi se napravila takva diskriminacija prema pušačima u odnosu na ostali svet...
    Do pre dva dana, imali smo dve kancelarije za pauze, jednu za pušače i drugu za one koji to nisu. Pošto su sve moje koleginice sa kojima najradije ispijam kafu pušači, sedela sam sa njima u zadimljenoj prostoriji i nije mi smetalo... Neko ko ne podnosi dim i ne želi da se truje, ok je, imaš kancelariju za nepušače - izvoli, tamo je prostor bez duvanskog dima


    A onda je stupio na snagu ovaj zakon i...sve moje drage koleginice uzimaju svoje šoljice sa kafom i odlaze sa posla na pola sata, koliko im traje pauza, da zapale koju sedeći na klupi nedaleko od posla... I sad je to lepše i bolje?!? Sedeti na ulicama kao siročići sa šoljicama u rukama i duvaniti dok te prolaznici gledaju... To je bzvz...

    I da... nije mi jutros bilo smešno dok sam gledala kako na Bulevaru na svakih 10 metara stoji grupica po 3-4 pušača sa kafom... više je tužno i ružno...

    I zato - glasam protiv - hoću moje koleginice natrag na šoljicu razgovora...

  8. #143

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Taj što ždere u kafani, ne ugrožava druge direktno. On ugrožava isključivo svoj organizam a ti što ga gledaš kako pije, nikako te ne ugrožava sve i da padne pod sto pijan kao letva. Tvoj dim ugrožava druge. I u tome je cela stvar.

    Zakon uopšte nema svrhu da tebe odvikava od pušenja, shvati, nego štiti mene od duvanskog dima i pasivnog pušenja. Druga stvar je da li ću ja svojevoljno da se izlažem istome. Ti slobodno skraćuj sebi život, ali nemoj drugima

    Ali ti mene ne razumesOcigledno.
    Kako ti kao nepusac imas prava da ne udises dim i da te neko ne truje duvanskim dimom.
    I ja imam prava da pusim i boravim u prostoru a ne da coskarim.
    Ali Sto bi ti kao nepusac imao veca prava od mene?


    A prvi put cujem da lice u alkoholisanom stanju ugrozava samo sebe
    Itekako ugrozava i sebe i sve oko sebe.
    A bircuzi rade li rade ...
    Najveca vlast je vladati sobom.

  9. #144

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Uf kakav trash ove nalepnice zabrane pušenja. Kad udješ u neku radnju da skreneš od obaveštenja, a sve u A4 formatu: dozvola za rad, rešenje za rad, fiskalni račun, zabranjeno pušenje, pa jebote ko zidne novine. Više nam mesta treba za obaveštenja nego artikala što imamo.
    Danas sam u jednom kafiću po stolovima video one uspravno što stoje reklame, sve lepo dizajnirano "dozvoljeno pušenje".
    Ko će bre da ide u kafić za nepušače, kad se zna gde je ekipa? Baš im želim extra provod i cool ribe.


    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  10. #145

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Ali ti mene ne razumesOcigledno.
    Razumem te ali to o čemu ti govoriš je već problem koji nisu drugi dužni da ti reše. Dao sam ti lep primer sa golotinjom


    Kako ti kao nepusac imas prava da ne udises dim i da te neko ne truje duvanskim dimom.
    I ja imam prava da pusim i boravim u prostoru a ne da coskarim.
    Ali Sto bi ti kao nepusac imao veca prava od mene?
    Prosto, ja tebe ne ugrožavam, ti mene ugrožavaš. Mi zapravo imamo ista prava. I ti i ja možemo u istim prostorijama boraviti pod istim uslovima. To da li ti sebe možeš da disciplinuješ da ne radiš ono što nije dozvoljeno u datoj prostoriji je već tvoja stvar.


    A prvi put cujem da lice u alkoholisanom stanju ugrozava samo sebe
    Samim činom unošenja alkohola u organizam on ugrožava isključivo sebe. On drugoga ugrožava tek u slučaju da npr sedne pijan da vozi. To je kažnjivo i zabranjeno je. A alkoholisanje nije kažnjivo. Isto tako pušenje kao pušenje nije kažnjivo, dok ne zapališ tamo gde je to izričito zabranjeno. Ne postoji pasivno alkoholosanje. Ja se neću napiti ako neko loče pored mene, dok pasivno pušenje postoji i dim tvoje cigarete itekako ugrožava onoga ko do tebe sedi ili stoji.

    Itekako ugrozava i sebe i sve oko sebe.
    A bircuzi rade li rade ...
    A kako to mene ugrožava što neko sedi za stolom i naliva se alkoholom?



  11. #146

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Ajde da sada budem ozbiljniji nego u prethodnom postu.

    Kao prvo, ne sporim da pušenje ne može biti zdravo, ni za pušače ni za okolinu. Ono što ne prihvatam je sveukupni kontekst u kome se to pitanje ’rešava’. Ne mogu da ne doživljavam da se ’briga’ o zdravlju pušača i nepušača koje oni ugrožavaju daje kao kompenzacija za trend drastičnog sužavanja prava u zdravstvenoj zaštiti.

    Da li je gubitak ljudskog dostojanstva izazvan besposlicom, socijalnom bedom i besperspektivnošću manje poguban od duvanskog dima? Da li je odlazak mladih, školovanih, na vrhuncu stvaralačkih i radnih mogućnosti, manje materijalno i demografsko zlo od lečenja onih za koje se tvrdi da su oboleli zbog pušenja? Naročito za bližu i dalju budućnost države i naroda. Ili rad fakultetski obrazovanih u kafićima? Da li su Bensedini (tj. ono što je izazvalo i dalje izaziva potrebu za njima) manje zlo od duvana? Da li je Pink kultura (da ne budem nepravedan: TV Pink je možda bio prvi koji je iskoristio pogodno tlo koji je neko drugi stvorio, ali sada je na tom ’kulturnom’ polju opšta gužva) manje štetna po duhovno, duševno i mentalno i intelektualno zdravlje nacije u sadašnjosti a posebno u budućnosti? Da li je duvanski dim pogubniji od nemogućnosti da narod smeni odgovorne za nanošenje opšteg ili parcijalnog zla, bede ...? Itd. itd.

    A šta država preduzima? Represija protiv posledica! O uzrocima onog što je štetno ili izaziva razna štetna ponašanja ili pojave, jedva da neko (narovno to su oni koji nemaju moć da nešto menjaju: javne ličnosti ili politička opozicija, koju teško mogu da shvati ozbiljno zbog motiva koji je na to pokreću) ponešto i progovori (javno). Može li biti većeg cinizma od uvodjenja policajaca i kamera u škole kao rešenja protiv nasilja, droge...?! Pa to je priznavanje i saglašavanje sa potpuno ispuštenim vaspitanjem mladih uz medjusobo prebacivanje čija je to obaveza (ili promašaj) izmedju škole, roditelja, policije, društva...

    Restitucija kapitalizma u ovom obliku (koji se pravda tranzicijom) se tretira kao da je to narod tražio. To je suštinski, najveća podmetačina. Narod je tražio demokratiju umesto partijske države; bolji život i veće mogućnosti da budu gospodari svoje sudbine, da dodju do suštinski ličnih sloboda i prava. Bilo bi smešno poverovati da oni koji su vodilu u ovu ’bolju budućnost’ nisu znali kuda stvarno vode, za čega traže glasove. Uostalom, parola ’jednake mogućnosti za sve’ u kapitalizmu je jednaka onoj da na loto-u svi imaju jednake šanse (ne računajući one koji mogu da uplate gomile listića ili one koji mogu da naštimaju koji će se brojevi izvući jer oni ipak nisu ravnopravni u toj igri).

    Imamo državu kojoj je jedina definisama ’vizija’ stizanje u Evropu. (Naravno da jesam za EU, ali bih jako voleo da oni koji nas tamo vode znaju šta ćemo tamo, na koji način će nam u EU biti bolje. A sem toga, EU ne može biti cilj već samo sredstvo za dosezanje nekog pravog cilja.) Ovako, naš put u Evropu mi liči na ono: stižemo na minhensku HauptBanhof, a šta dalje? A ovo zabrana ugrožavanja duvanskim dimom je jedan od poena koji traba da skupimo da udjemo u voz za Minhen ili Brisel.

    Represija, kazne, stubovi srama... To je samo za sitne ribe ili manje bitne stvari. Zato ljudi (pa i ja) ne mogu bez ogorčenja da gledaju za šta nam sve prete kaznama. Pravna maksima je ’Zločin (tj. kršenje zakona) se ne isplati’. A kad znamo koliko se to ’ne isplati’ stubovima našeg društva, opet dolazimo do onoga da se riba od repa čisti.

    Nepušačima tuđ dim smrdi. Po mom mišljenju to je ključno. Da su toliko zabrinuti za zdravlje ne bi ni jabuku pojeli kad se sami voćari žale kažu da su im troškovi gajenja veliki jer prskaju 25 ili više puta u toku godine. To važi i za ostale namirnice, ali je to sve ’pod kontrolom’ i neškodljivo. Sic!

    Ispostavlja se da su i klimatske promene, tj. ’globalno optopljavanje’ bile, kao i Iračko oružje za masovno uništenje, isfabrikovani alarmi iz manje ili više sagledivih interesa. Nije isključeno da će i zdravstvene opasnosti od pušenja vremenom biti svedene u realniju meru. O tome se već šuška u zemljlama u kojima je pušenje odranije ograničeno pa imaju i rezultate.

    Da zaključujem (iako ni delimično nisam rekao šta mi je sve padalo na pamet da je jasno ili prikriveno povezano sa ovom temom): nisam protiv sprečavanja ugoržavanja dugih duvanskim dimom, ali sam:

    1. protiv da se time pravi dimna zavesa kojom se pokušavaju sakriti od očiju isto toliko ili bitnije stvari,
    2. protiv da zabrana bude uredjena tako da pušaču ostavlja izbor: nepušenje ili pušenje uz javno izlaganje poniženju.
    3. protiv da država, tamo gde je ona poslodavac, omogučije zaposlenima da svaki čas izlaze da popuše cigaretu (što se ovih dana očigledno događa) i da se tako stvori neravnopravnost izmedju zaposlenih u državnom i privatnom sektoru, a biće i na račun stranaka koji će čekati one na puš-pauzama.

    Uzgred: to o namernom ponižavanju sam definitivno shvatio prošle godine na frankfurtskom aerodromu. Koliko sam ja uspeo da saznam, pušenje je moguće na jednom mestu u aerodromskoj zgradi čije dimenzije se izražavaju u kilometrima, tj. treba dobro protrčati ako pokušate da izmedju dva leta stignete do tog mesta. A u ovećem holu su napravljene tri ili četiri potpuno staklene kabine od po 16-20 kvadratnih metara, koje ne zauzimaju ni 3-4 procenta ukupnog prostora hola. Pušači stoje stešnjeni i izloženi pogledima sa sve četiri strane - kao eksponati u zoo-u ili akvarijumu.

    Inače, prva opšta zabrana pušenja na radnom mestu bila je krajem 70-tih. Efekat je bio 0! Ne verujem da je utvrdjeno zašto dosadašnje zabrane nisu sprovodjene. Možda zato što bi iritacija pušače navela da počnu da pitaju zašto se npr. korupcija ili privilegije dopuštaju?!

    Možda i da počnu da se interesuju zašto je, pravno ili faktički dozvoljeno, pod plaštom slobode govora, političkog delovanja i sl. trovanje mržnjom, razna huškanja, širenje straha, pa sve do javnog psovanja i nekulture svih oblika. Nije li to opasno bar koliko duvanski dim!?

    A meni smrdi, sigurno više nego nepušačima dim.

    PS
    U nekom davnom postu na ovu temu sam još ponešto napisao ( http://www.vojvodinacafe.rs/forum/394314-poruka68.html ), a izmedju ostalog i ovo:
    ‘’A možda sam i pobornik teorija zavere - to Veliki Brat (onaj Orvelov) trenira disciplinovanje čovečanstva. Za početak, na manje bitnoj stvari.’’

    PPS - može neko da kaže da se od nečag mora početi. Mora, al možda ima zrelijih stvari za seču.
    Poruku je izmenio nenad.bds, 13.11.2010 u 02:23 Razlog: PPS

  12. #147

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku



    Prosto, ja tebe ne ugrožavam, ti mene ugrožavaš. Mi zapravo imamo ista prava. I ti i ja možemo u istim prostorijama boraviti pod istim uslovima. To da li ti sebe možeš da disciplinuješ da ne radiš ono što nije dozvoljeno u datoj prostoriji je već tvoja stvar.
    Izvini ali tebi ako smeta i mi pusaci te ugrozavamo ....izadji ti na ulicu.
    Da vidis kako je.



    Da nisi samo ti u pitanju kao nepusac kopiracu sta kazu o zakonu.....izmedju ostalog punice se kasa ,ionako prazna,od kazni,pusaci ce se odvici ko hoce od duvana a tu ste i vi nepusaci....niko vas nece ugrozavati duvanskim dimom.
    Znaci akcenat nije samo na nepusacimavec i na odvikavanju od zavisnosti.
    E sad to sto ti nisi pusac,pa osecas da je sve u redu sto su te zastitili od udisanja duvanskog dima,ja se osecam ugrozeno.
    Zakon me najurio na ulicu.


    *Vecernje novosti*


    Kako Plavšić kaže, društvo ima potpuno pravo da se protivi i da zabranjuje pušenje, ali isto tako pojedinac ima pravo da čini sa sobom šta hoće. Iako bi Zakon, navodno, trebalo da štiti nepušače od „zloća sa cigaretom u rukama“, on u stvari samo zabranjuje pušenje.



    *Press*


    Osim naplaćivanjem kazni za nepoštovanje Zakona o zaštiti stanovništva od duvanskog dima, budžetska kasa može da se napuni i novcem od kazni za bacanje pikavaca na ulicama i u parkovima.

    Svakog dana u Srbiji se popuši 73 miliona cigareta, odnosno Srbi na njih potroše 3.100.000
    A ja da pitam.....
    I ovih miliona dnevno ce se odrekne drzava da bi zastitila nepusace?
    A gde su akcize iz koji se puni budzet
    Ma ovo ce biti*Tresla se gora ,rodio se mis*

    A meni nije jasno,kako ne razumes??? Vas nepusace niko nista nije pitao i ceo zakon je donesen malo zbog para,malo zbog poziranja da postujemo i usvajamo zakone koje Evropa diktira.Eto sad smo u trendu sa Evropom.A plata srpska.
    Poruku je izmenio bellissima, 13.11.2010 u 18:08 Razlog: bez bojenja teksta, molim
    Najveca vlast je vladati sobom.

  13. #148

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Nenade, sve je to tačno što ste napisali ali to i dalje ne dovodi u pitanje opštu korist uvođenja samog zakona. Država Srbija je takva kakva jeste, na sve ove probleme i manjkavosti same države, društva, sistema svako od nas može dopisati još bar jednu-dve. Šta god da stoji iza donošenja zakona - EU integracije, klepanje naroda kaznama ili šta treće, ne dovodi u pitanje korist donošenja samog zakona. Sprovođenje i poštovanje samog zakona je uvek upitno, kao i za sve ostale zakone u državi. Isto kao sa novim Zakonom o bezbednosti saobraćaja. Ali ja u potpunosti podržavam donošenje zakona i smatram da je dobro što je napisan ovako kako jeste. Jeste to tačno za prskane jabzuke, ali ja ih svesno sam konzumiram i niko me ne kljuka protiv moje volje da ih jedem.

    Uređenje prostora za pušače jeste fer rešenje. I na železničkoj stanici u Karlsrueu na svakom ulazu stoji nadstrešnica sa uličnim pepeljarama za pušače. Ali unutra nema dimljenja i to je to. I svi se lepo pridržavaju. Što se tiče pušenja na radnom mestu, poslodavac može da odredi jednu prostoriju za konzumiranje duvana. Po meni je fer da postoji ta jedna prostorija i da se duvan u njoj konzumira i da ljudi ne izlaze na ulicu. Daleko od toga da pušače treba ponižavati na bilo koji način, ali već je stvar poslodavca da obezbedi pomenutu prostoriju.

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Izvini ali tebi ako smeta i mi pusaci te ugrozavamo ....izadji ti na ulicu.
    Da vidis kako je.
    Kako da ne pre ću uzeti kofu vode i sasuti nekome na glavu nego što ću da izađem na ulicu. Ako ćemo tako...

    E sad to sto ti nisi pusac,pa osecas da je sve u redu sto su te zastitili od udisanja duvanskog dima,ja se osecam ugrozeno.
    Zakon me najurio na ulicu.
    Nije te zakon odjuri na ulicu. Svesno izlaziš na ulicu da bi zapalila cigaretu. Možeš i da ne izlaziš na ulicu, niko te ne prisiljava, ali ne možeš da pušiš tamo gde je to zabranjeno. I tačka.


    A ja da pitam.....
    I ovih miliona dnevno ce se odrekne drzava da bi zastitila nepusace?
    A gde su akcize iz koji se puni budzet
    Ma ovo ce biti*Tresla se gora ,rodio se mis*
    Možda će biti tresla se gora, a možda i neće. Ostaje nam da vidimo. Za državu se uopšte ne brinem jer su do sada pokazali da su sposobni na bezbroj načina da građanima izvuku novac. Kazne+akcize možda napravi veći priliv nego same akcize.


    A meni nije jasno,kako ne razumes??? Vas nepusace niko nista nije pitao i ceo zakon je donesen malo zbog para,malo zbog poziranja da postujemo i usvajamo zakone koje Evropa diktira.Eto sad smo u trendu sa Evropom.A plata srpska.
    Šta to mene briga rekao sam Nenadu sada kažem i tebi, apsolutno me ne zanimaju prave namere donošenja zakona i pozdravljam njegovo donošenje a nadam se i primenu u potpunosti.
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 13.11.2010 u 02:47



  14. #149
    Citat Sokica kaže: Pogledaj poruku
    I zato - glasam protiv - hoću moje koleginice natrag na šoljicu razgovora...
    Super Sokice.

    Ti trpiš duvanski dim da bi bila sa koleginicama. A njima je toliko stalo do tebe da ih baš briga da li tebi taj dime smeta ili ne.
    Izem ti takve drugarice.

    Moje kolege kad su sa mnom ne puše, a ne beže od mene da bi pušili.

    A da ti promeniš drugarice, da nadješ neke kojima je više stalo do tebe nego do samozadovoljavanja oralnom fiksacijom?

    Ajde da probamo ovako.

    Primer 1
    Zamislite bazen. Ulazi tip i sa blaženim izrazom na licu ofarba vodu u žuto. Njemu je lepo. U vodi i ovako ko zna čega ima, hlora, kamenca,... Ko ne želi da proguta malo urina neka drži usta dobro zatvorena ili nek ne dolazi na bazen.
    Teraju ga iz bazena i kažu da ide da to radi u svojo kadi. To je kršenje njegovih ljudskih prava, diskriminacija...

    Primer 2
    Ugledni restoran. Gužva. Gost seda za sto, naručuje jelo i dok čeka, pušta gasove od jaja sa lukom koje je to jutro doručkovao. I niko ne sme da se bunu, zato što na njegovom stolu stoji natpis PRDAČKI STO. Njegova prirodna potreba i demokratsko pravo je da pušta gasove.

    Primer 3
    Pored vas seda narkoman, vadi joint i pali ga. Uživa. Dim njegovog jointa gusto dolazi do vas, ali šta mari, u vazduhu je i ovako puno izduvnih gasova raznih fela.

    Primer 4
    Soliter. Vaš komšija u 3 ujutro počinje da buši hilti bušilicom. Kome se ne svidja, neka proda stan i odseli se. Neće valjda neko njemu da određuje šta će on i kada da radi u sopstvenom stanu, da mu zadire u intimu.


    Tip u dvorištu svoje kuće u centru BG napravi svinjac i zapati oktet buckastih svinja. Komšiji samo odbrusi "Šta je, a kobasice i šunka ti ne smrde?" On je sposoban, vredan i preduzimljiv čovek,neće valjda da njega maltretira tamo neki lezilebović koji na terasi ne drži ni pile ni kacu sa kupusom, ili neki gospodin iz opanaka da mu drži predavanja.

    itd.
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 13.11.2010 u 14:06 Razlog: spojene 2 uzastopne poruke
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  15. #150

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    On za to plaća taksu. I ne nije isto, korisnici duvana plaćaju samo akcizu (što vozač takođe plaća kada kupuje gorivo) a ne taksu. A dim koji dolazi od fabrika, motornih vozila i sl nije isti što i duvanski dim, dim zapaljenog lišća itd. Cigarete jesu luksuz, dok ovo drugo je mnogo više potreba i slobodno se može reći nužno zlo. Cigarete to nisu, većina ljudske populacije može bez njih, a bez industrije i transportnih sredstava ne može.
    Nažalost, ako uporedimo sa zemljama u okruženju (da ne zalazimo u Evropu), cigarete nisu još uvek nisu luksuz. Umesto da nas država isteruje na ulice, možda bi bilo mnogo bolje da poveća cene duvanskih proizvoda. Uvedite dodatne poreze, takse, šta već bilo, čovek se najbolje odvikava preko novčanika. Udarite na duvansku industriju nekim drugim merama. Zabranite je, recimo. Nego, lepo je ubirati blagodeti što duvanska industrija postoji i ne udarati na nju, nego na uživaoce nikotina.
    Dajte nam mogućnost da plaćamo takse, poreze i akcize i da budemo ravnopravni sa onima što ne vade dupe iz kola ili sa industrijom. Pa da i mi budemo nužno zlo.
    Nismo kao društvo sposobni da sprečimo zagađenje npr. u Pančevu, ali jesmo da isteramo pušače na ulice.
    Društveno licemerje preko diskriminacije ljudi.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

Strana 10 od 13 PrvaPrva ... 89101112 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Prava za životinje
    Autor Lady S u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 29.01.2014, 22:33
  2. Znaš da si prava mama kad . . .
    Autor Annie u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 16.10.2013, 21:45
  3. Prava radnika u Srbiji
    Autor Turkmenbashi u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 03.09.2010, 17:13
  4. 8.mart - dan prava žena
    Autor itebejac u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 02:06
  5. Prava vernost
    Autor valter u forumu Muška kafana
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.02.2010, 22:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •