Crna gora priznala Kosovo ??? - Strana 5
Strana 5 od 12 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 172
  1. #61

    Crna gora priznala Kosovo ???

    lanjski snijeg, zavrsena prica!
    treba se posvetiti problemima u Srbiji, koji se daju rijesiti.

    kakvi se crni pregovori vode?!
    meni nije poznato da iko isakim pregovara. to je zavrsena prica!
    Poruku je izmenio BaneK, 12.10.2008 u 20:26 Razlog: uzastpone poruke
      Vrh

  2. #62

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Priznanje od strane Crne Gore i Makedonije sam očekivao i ranije i nije me iznenadilo. Problem je u našem odgovoru i samoobmanjivanju. Kao prvo, to što je posavljeno pitanje Medjunarodnom Sudu nije isto što i presuda u našu korist, a drugo, očekuje se da će sud odgovoriti za oko dve godine, što je dug period. A život teče.
    Ove dve zemlje su dale podršku Srbiji samim tim što Kosovo nisu odmah priznale i za to im treba odati priznanje. Lako je nekoj Nedođiji da ne prizna Kosovo, jer ni ne zna de je, niti će videti njihov pasoš sledećih 80 godina. Međutim, ove dve zemlje imaju veliki protok ljudi, podeljenih porodica, ekonomskih veza, dugu zajedničku granicu, manjine,... Oni ne mogu da se ponašaju kao da je Kosovo na Marsu. Kosovo je deo njihovog okruženja i ne samo okruženja, več i unutrašnjeg postojanja.
    Proterivanjem ambasadora i mešanjem u njihove unutrašnje stvari (što podržavanje demonstracija i pozivi na linč koji se čuju sa ove strane granice jesu) sigurno su daleko od pokušaja saradnje. To je konfrontacija kojoj teži srpska politika još od pre dvadeset godina. Šta očekuje BG od ovakvog ponašanja? Ponavljanje Žute Grede? Ne, dobiće još neprijatelja, okrenuće Crnu Goru Hrvatskoj, ... Pa neka gradi 50 autoputeva do južnog Jadrana. Svi će se završavati u kamenjaru kao i sve promašene investicije, a saobraćaj će ići preko Dubrovnika i Prištine ka Skoplju. Slobodno neka Mila Đukanoviča nazivaju pogrdnim imenima i okrivljuju za kriminal. Psi laju, a karavani prolaze.
    A Srbija voli da sebe prikazuje žrtvom dok istovremeno vitla mačem. To baš i ne ide.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.
      Vrh

  3. #63

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    sad sam sa mitinga,bilo je nereda,bilo je ludilo..ali owo je pjesma sta se moze ocekiwati,u slucaju da ne raspise referendum ili izbore..
      Vrh

  4. #64

    06 Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Plašim se da je ovaj miting kao i onaj o otcepljenju, "tresla se gora,rodio se miš". Nacionalna svest u crnogoraca je podeljena na tri dela građanstva,prvi časni Srbi koji čuvaju kolevku svog postojanja i pripadnosti jednom narodu,drugi uplašeni od gneva režima i policije koji se ne izjašnjavaju i treći srpske poturice i šiptari čiji interes jeste stvaranje čuvene velike albanije.Dok se ne desi 5.oktobar kao u Srbiji i neujedine se prve dve grupe teško je ostvariti bilo šta.
      Vrh

  5. #65

    Prodaše vjeru za večeru

    Prodaše vjeru za večeru

    Predrag Marković 06.10.2008

    DECENIJAMA su Crnogorci delili lekcije drugima šta je rodoljublje. Što se Kosova tiče, Crna Gora je možda najzaslužnija za stvaranje kosovskog mita, od Njegoša do kralja Nikole. Sada je zvanična Crna Gora odbacila taj deo crnogorskog identiteta, mada se i sam Milo popeo na vlast posle protesta vezanih za Kosovo. On je to možda želeo da zaboravi, kao i manekenisanje u rovovima oko Dubrovnika. Važnije je jedno veće pitanje: Da li su današnje crnogorske vlasti izdale svoju nacionalnu tradiciju? Od Branka Radičevića i njegovih stihova iz Kola da se svako divi Crnogorcu, stvoren je mit o Crnogorcima - hrabrim, beskompromisnim, koji se od borbe protiv Turaka do IB-a ne odriču svojih uverenja.
    Istina je, međutim, složenija. Što se borbe za vjeru tiče, nekadašnji Crnogorci su, kao i današnji, bili podeljeni. U Kraljevini Jugoslaviji, Crnogorci su bili najljući karađorđevićevski monarhisti, kao i komunisti i separatisti. Za vreme Drugog svetskog rata, došlo je do oštre podele i najljućeg bratoubilačkog rata u
    Jugoslaviji. Nekoliko partizanskih brigada se iz Crne Gore povuklo za Bosnu, sve ostalo je bilo u četnicima. Na kraju rata i posle njega, nesrazmerno je porastao broj Crnogoraca u redovima pobednika. Crna Gora je dala više generala od Bosanske krajine, iako je tamo do 1944. godine, bilo mnogo više boraca NOP-a. Među IB-eovcima je bilo nesrazmerno mnogo Crnogoraca, što neki romantično tumače kao odanost idealima. Đilas je, međutim, u to vreme tvrdio da su mnogi od njih ljudi nezadovoljni podelom položaja. I zaista, među crnogorskim IB-ovcima je mnogo pukovnika i majora, a tek nekoliko generala. Moguće je da su neki crnogorski IB-eovci prešli na stranu koja im se pogrešno učinjela jača.
    Crnogorske vlasti danas kažu da se povinuju željama EU i NATO. To su uradili i Bugari, ali su se izvinjavali Srbima. Osim toga, EU se o Kosovu ne izjašnjava kao celina, pa su Crnogorci mogli da slede Španiju i Rumuniju, na primer. Vreme će pokazati da li je snishodljiv stav prema trenutno jačem, dobra politika i za samu Crnu Goru.

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...
      Vrh

  6. #66

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Priznavanje Kosova kao nezavisne države od strane Crne Gore, ma kako bilo očekivano (a jeste), nije nikom lako palo ko voli ovu državu, a potpuno sam uveren ni većini Crnogoraca, pošto sam više godina i živeo Crnoj Gori.

    Crna Gora je manje suverena nego većina država evropske unije, a ostale i da ne pominjem. Milo Đukanović je savršena figura sa stanovišta ostvarenja američkih interesa na ovim prostorima, baš kao i sadašnje makedonsko rukovodstvo. Na istim frekvencijama je i sadašnja vlast u našoj zemlji, ma kako to naš ministar spoljnih poslova želeo da maskira. Juče ga je Tadić na neki način potpuno demantovao i pokazao pravo lice sadašnje vladajuće garniture u Srbiji.

    Ali da se vratimo Crnoj Gori, ili Milovoj oligarhiji. Milo i brat mu Aco su toliko ogrezli u brojne kriminalne radnje da bi priznali i da je Cetinje u sastavu neke druge države, a ne tamo neko Kosovo. Recimo, uzročno posledična veza između oglašavanja javnog tužioca iz Barija i Milovih političkoh poteza, je više nego očita. Ali, nije samo to u pitanju. Unutrašnji promašaji, nepotizam, šverc, pljačke, korupcija...

    Ali, proćiće i Milo i Amerikanci, ma kako sada izgledali trajni i perspektivni. Ostaće naši narodi da žive jedni pored drugih, i jedni sa drugima. Vrlo je važno da ne peteramo, kako to mi već umemo, u nekom izjavama i postupcima zbog čega bi buduće i uveren sam bolje generacije od nas u nekim srećnijim vremenima mogle da imaju problema...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!
      Vrh

  7. #67

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    sad sam sa mitinga,bilo je nereda,bilo je ludilo..ali owo je pjesma sta se moze ocekiwati,u slucaju da ne raspise referendum ili izbore..
    Ееее, да видим и то чудо па да пођем мирно спавати. Ако је спала Србија да је спасава шачица црногораца нека пропадне већ сутра. Пођи својим путем и мирно Вам загађено море ...
    Живима по заслузи, мртвима по обичају
      Vrh

  8. #68

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Citat Samuraj kaže: Pogledaj poruku
    Ееее, да видим и то чудо па да пођем мирно спавати. Ако је спала Србија да је спасава шачица црногораца нека пропадне већ сутра. Пођи својим путем и мирно Вам загађено море ...
    gospodine bistri,koliko ti je trebalo to da smislis bas si ti neki nacitani i mudri! prwo,ne spasawa 'sacica' crnogoraca srbiju,widis kako ti to 'nidje weze' gledash..znaci radi se o priznaju(s kojim se ne slaze wecina gradjana,tacno 85%.ostalo siptari) ..i tu se ne radi os spasawanju,momce bistro! i more nije zagadjeno,widim da mrzis cg,ali nema potrebe za nerwozu!
      Vrh

  9. #69

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    У ЦГ има 200 000 Срба ... а има и црногораца који су против независности Косова ...

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...
      Vrh

  10. #70

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    i tu se ne radi os spasawanju,momce bistro! i more nije zagadjeno,widim da mrzis cg,ali nema potrebe za nerwozu!
    Не буди на крај срца људино, никог ја не мрзим, дебело грешиш, а посебно не оне који се крсте са три прста. Запамти то али ипак признајте своју грешку. Праштати је православни обичај али ја ипак не могу баш све заборавити....

    Што се мора тиче немој сад претеривати, море вам је баш загађено, знам, био сам и видео. Ај па здраво и Бог те поживео .
    Живима по заслузи, мртвима по обичају
      Vrh

  11. #71

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Citat Samuraj kaže: Pogledaj poruku
    Не буди на крај срца људино, никог ја не мрзим, дебело грешиш, а посебно не оне који се крсте са три прста. Запамти то али ипак признајте своју грешку. Праштати је православни обичај али ја ипак не могу баш све заборавити....

    Што се мора тиче немој сад претеривати, море вам је баш загађено, знам, био сам и видео. Ај па здраво и Бог те поживео .
    a sta treba ti da zaborawis,molim te..nije narod priznao kosowo,nego samo milo djukanowic i njegowih 19 pulena,85% je za srbiju,za kosowo..to je wec swima jasno,a ti izgleda se i dalje bawis time da smo MI nacinjeli gresku! milja djukaja ne moze niko da podnese wise u cg,zbog sramnog cina,nedawno..i ti swaljujes na narod..ispeci pa reci,ili ti je to s namjerom
      Vrh

  12. #72

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Ja знам да је Бока 101% српска, а источно од Бара ... не смем ни да размишљам ....!

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...
      Vrh

  13. #73

    06 Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Od Bara do Albanije i nema neke razlike HOMOGENA ETNIČKA SREDINA.
      Vrh

  14. #74

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Nije da su oni mogli da sacuvaju Kosovo ali mogli su bar da sacekaju da nam to urade prvo manje bratske drzave i nije kriv Milo jer ni nama nije bio kriv Sloba, bili smo krivi mi sto smo ga pustili.

    Ne bih se ja tu nesto svetila, povlacila ambasadore, davala spektakularne izjave da sam politicar, vec bi im onako lagano uvela taksu kad dolaze, na kola, na pesake, na skole, obdanista, na vazduh.. naplatiti kao englezu, samo malo vise.

    Jos uvek me drzi prvi utisak, mozda malo popustim kad se slegne
      Vrh

  15. #75

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Nije da su oni mogli da sacuvaju Kosovo ali mogli su bar da sacekaju da nam to urade prvo manje bratske drzave i nije kriv Milo jer ni nama nije bio kriv Sloba, bili smo krivi mi sto smo ga pustili.

    Ne bih se ja tu nesto svetila, povlacila ambasadore, davala spektakularne izjave da sam politicar, vec bi im onako lagano uvela taksu kad dolaze, na kola, na pesake, na skole, obdanista, na vazduh.. naplatiti kao englezu, samo malo vise.

    Jos uvek me drzi prvi utisak, mozda malo popustim kad se slegne
    nije narod kriw,ocito ne razmisljas puno dok pises,nego eto cisto da kazes kako bi ti sankconisala narod crne gore
      Vrh

Strana 5 od 12 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 06.10.2019, 10:17
  2. Crna Gora
    Autor Kunic u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 06.08.2010, 00:55
  3. I Crna Gora polako u Evropi
    Autor dani danguba u forumu Spomenar
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 30.10.2007, 18:37
  4. Back to Kosovo
    Autor Cold_Steel u forumu Igre
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 30.07.2007, 13:20
  5. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 04.03.2007, 18:56

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •