Nevladine organizacije
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 37
  1. #1

    14 Nevladine organizacije

    Mreža za slobodan softver FSN (Free Software Network) je nevladina organizacija, nastala početkom 2004. godine sa ciljem popularizacije ideje slobodnog softvera i GNU projekta kod nas. Tokom svog postojanja, pokrenula je projekte koji predstavljaju korake ka omasovljavanju slobodnog softvera i povećavanju svesti široke računarske i ostale javnosti o značaju sloboda i IT svetu.
    http://www.fsnserbia.org

    Bravo za sajt.

    A evo i njihovog casopisa: http://www.gnuzilla.info


    U nasoj zemlji ima velik broj nevladinih organizacija.
    Da li podrzavate neke nevladine organizacije? Da li mozda aktivno ucestvujete ili biste voleli? Sta vi mislite o ovakvim udruzenjima?

  2. #2

    Odgovor: Nevladine organizacije

    Bravo za temu, bice varnica, trljam ruke, samo dok pronadju temu.
    Kada bi bio javni uvid u finansiranje, od koga, a posebno zasto, postoje kod nas nevladine organizacije, onda bih mogao da kazem ok., ovako za vecinu imam veliku rezervu.
    Mnogi kerovi se hrane iz inostranstva da bi ovde lovili i ujedali, sad sto se tice lova i ujedanja, pa da podnesemo, ali sto plen iznose napolje?

  3. #3

    Odgovor: Nevladine organizacije

    Zadnje vreme sam malo vishe uputjena u principe rada nevladinih organizacija.
    Chisto pranje para velikih kompanija.
    Nishta vishe od toga.

    Nekad sam josh i mislila da tu ima nekih dobrih namera, a sada znam da ih nema ni 1%.


    Znate li koja je najvetja nevladina organizacija u svetu?
    Ne znate?
    Pa Srbija......
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  4. #4

    Odgovor: Nevladine organizacije

    U zavisnosti od toga ko finansira odredjenu nevladinu organizaciju - ja sam za ili protiv.
    Ne mogu ovako, generalno...
    Kod nas su nicale kao pečurke posle kiše u ona zla, ratna vremena. Sada se lagano pomeraju na druga krizna područja, mada kod nas kriza ne jenjava... u nekim drugim segmentima.
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  5. #5

    Odgovor: Nevladine organizacije

    Posto sam i sama deo jedne NVO, mogu reci da postoje nevladine organizacije gde se ne vrti sve oko para, cak smo mi ti koji iz svog dzepa ponekad finansiramo neke manifestacije ili odredjenu akciju. Ako se NVO oformi sa ciljem da pomogne i pridonese nekoj promeni u nasoj okolini ne mora da znaci da je aparat za kosenje zelenbaca.

  6. #6

    Odgovor: Nevladine organizacije

    Nazalost, u pravu ste kad kazete da NVO sluze za pranje novca. No, nije sve bas tako. Ima ih raznih. Ne moze se generalno reci nista. Za moj ukus ima ih 3 vrste
    1. one koje su stvarno potrebne
    2. one bez kojih se trenutno stvarno moze
    3. one koje bi trebalo ukinuti (kazniti)
    Moje je misljenje da su nam trenutno potrebne samo one organizacije koje pomazu ljudima da prezive u ovim stresnim vremenima.
    Dok na primer dosta NVO su tu samo radi pranja novca, formiranja javnog mnenja, ispiranja mozga ...
    Nekako mi se cini da one NVO koje nemaju dovoljno sredstava ni za osnovne potrebe jedne organizacije vise cine za dobrobit naseg naroda nego one sa visecifarskim budzetom.

    Sve pohvale za GNU (i ja razmisljam da predjem na )
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  7. #7

    01 Odgovor: Nevladine organizacije

    Ne znam kod vas kako rade NVO
    ali ovde se bore iz petnih zila
    da dobiju te pare neki dio sredstava dobijemo od opstine

    a ostali iz svoga vlastitoga dzepa ali nebitno je to na kraju kada se vidi sta se uradi srce ti je na mjestu

    stranim organizacijama smo na zadnjem mjestu a ko biva borimo se za omadinu u nasem gradu
    u svakom zlu ima nesto dobra

  8. #8

  9. #9

    Odgovor: Nevladine organizacije

    Члан сам неколико невладиних организација, првенствено студентских.

    Наиме, прво ова земља нема појма шта су невладине организације па се ово и дешава шта се дешава. Код нас су невладине организације ужасно моћне јер апсолутно нема контроле ко их плаћа (или има али им нико ништа не може ИЛИ НЕЋЕ).

    Али НВО сектор може велике и лепе ствари за Србију и друштво да уради, само треба препознати праву организацију. Еко организације су извори непресушни разних добрих идеја, финансираних од стране великих и јаких организација, које желе да се планета крене информисати и организовати у правом смеру.


    Политичке организације су махом плаћеничке и шпијунске базе. Знам да звучи онако, у стилу говора Слободана М. али тако је - чак и неке странке !!! наравно, свако има леп начин говора, причају шта се народу свиђа па се овце лепе за њих !!!
    Лепа Војводина - лепа и Србија !!

  10. #10

    Odgovor: Nevladine organizacije

    Poshto je moja drugarica osnivach jedne nevladine organizacije, odlichno znam o chemu se tu radi ( pranje para) pa molim pojedine da prestanu da nam ispiraju mozak.
    Samo gledate od koga da se ogrebete za kintu, a nishta konkretno nikad niste uradili nego pare razdelite medju sobom!
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  11. #11

    Odgovor: Nevladine organizacije

    Pošto sam u međuvremenu malo dublje išao na informisanje o radu NVO, ostaje isti zaključak kao i kod većine učesnika u ovoj temi, ipak dobra većina NVO ne radi za dobrobit ove zemlje i ovog naroda, već za sebe, osnivače i što je najgore više od polovine njih radi protiv ove zemlje, ostvarujući zadate zadatke. Jedini način da se smanji njihov uticaj je da se stave pod zakonsku kontrolu sa jasnim uvidom u delatnost i finansiranje. Međutim i u vladajućoj eliti postoji velika simpatija za njih, što po meni znači i zaštita njihovog delovanja zarad lične koristi. Indikativno je to da većina stručnjaka u vladi i pri vladi je tek zadnjih desetak godina u Srbiji, učeći nas ekonomiji, demokratiji i evropskom ponašanju, ljube, izvinjavaju i grle sa prijateljima iz Evrope, a mi smo sve osetili sem prijateljstva od tih istih Evropejaca.

  12. #12

    Odgovor: Nevladine organizacije

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Pošto sam u međuvremenu malo dublje išao na informisanje o radu NVO, ostaje isti zaključak kao i kod većine učesnika u ovoj temi, ipak dobra većina NVO ne radi za dobrobit ove zemlje i ovog naroda, već za sebe, osnivače i što je najgore više od polovine njih radi protiv ove zemlje, ostvarujući zadate zadatke. Jedini način da se smanji njihov uticaj je da se stave pod zakonsku kontrolu sa jasnim uvidom u delatnost i finansiranje. Međutim i u vladajućoj eliti postoji velika simpatija za njih, što po meni znači i zaštita njihovog delovanja zarad lične koristi. Indikativno je to da većina stručnjaka u vladi i pri vladi je tek zadnjih desetak godina u Srbiji, učeći nas ekonomiji, demokratiji i evropskom ponašanju, ljube, izvinjavaju i grle sa prijateljima iz Evrope, a mi smo sve osetili sem prijateljstva od tih istih Evropejaca.
    Eto. Chovek je sve ispitao (i to najdublje shto se moze), shta dodati na njegovu analizu dostojnu najslavnijih agenata KGB-a? Nishta. U stvari, moze ovo: da streljamo sve chlanove nevladinih organizacija, to je jedini lek za njih. Ili dozivotna robija, barem.


  13. #13

    Odgovor: Nevladine organizacije

    Pošto si me proglasio u dao dosta komentara za agenta KGB-a, što mi samo godi, smeta mi poziv na streljanje, to je tvoj, moj komenter nije; ja sam rekao transparentnost u radu NVO-a. Dolaskom Tadića na vlast mnogi malo po malo iz NVO-a dobijaju mesta u vladi i oko nje. Pa pošto sam agent KGB-a, da ti kažem dragi moj lovče, lovi ti po brdima Kusadka i dalje, kuckaj po šalteru pošte i uživaj,(jer ti je plata zagarantovana doživotnog DS-a) a ja ću i dalje biti principijelno protiv NVO-a.
    In vinas veritas

  14. #14

    Odgovor: Nevladine organizacije

    Ne volim ih. Tačno je da nisam informisana 100% ali ono što znam dovoljno je da ih ne volim. Mislim da su tu iz neke koristi a sve u ime višeg cilja.

  15. #15

    Odgovor: Nevladine organizacije

    NVO, sramota za ovu zemlju i za narod koji ih još uvek trpi (čast izuzecima).
    Šta je karakteristično za vršnu grupu koja deluje na razbijanju i uništavanju Srbije.
    -Dobra organizovanost.
    -Finansijska podrška
    -Bezobrazno i neprekidno ponavljanje laži u cilju ostvarenja zadatka.
    -Nepoštovanje vere, podržavanje nakaradnih takozvanih vrednosti zapadnog društva.
    I na kraju i najvažnije: Nedodirljivost od aktuelnih vlasti, trajno zaštićeni.

    I da im pomenem čelnike, zvezde vodilje: Sonja Liht, Nataša Kandić, Biljana Kovačević-Vučo, Sonja Biserko..... sve vrle Srpkinje sa Srbijom u srcu?
    In vinas veritas

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zabraniti ultradesničarske organizacije?
    Autor Morpheus u forumu Politika
    Odgovora: 163
    Poslednja poruka: 30.04.2011, 10:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •