World of Warcraft kao kokain?
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1

    World of Warcraft kao kokain?

    World of Warcraft kao kokain? Utorak, 3. mart 2009. 08:43


    Studija, koja će uskoro biti objavljena od strane "Švedske organizacije mladih", obrađuje škakljivu temu o tome koliku ulogu zavisnost od igranja World of Warcraft (WOW) ima u životima mladih.

    Prema toj studiji WOW izaziva istu zavisnist koju stvara i kokain, uz isticanje da je svako istraživanje i lečenje pacijenata, sa kojima su se istraživači suočili, uključivalo upravo World of Warcraft igru.

    U istraživanju se navodi i primer dečaka iz Švedske koji je završio u bolnici nakon čak 20 sati provedenih pred kompjuterom u WOW svetu!

    Iako se veliki broj poziva ovoj organizaciji, koja se bavi zaštitom zdravlja mladih, odnosi na video igre, odnosno zavisnost od njih, veruje se da popularnost WOW-a neće opasti nakon objavljivanja pomenute studije.

    Zato je ono što bi zaista trebalo promeniti zapravo svest roditelja. Nemogućnost (ili čak izostanak želje) da sa svojom decom provode više vremena u različitim aktivnostima, glavni je krivac u ovom problemu.

    Možda je upravo predstojeće proleće i leto prilika da sa svojom decom odete na neki lep izlet, pecanje, partiju fudbala... Ukoliko umesto toga dozvolite detetu da svo slobodno vreme provede ispred kompjutera igrajući WOW, nemojte se posle žaliti na Blizzard i ostale kompanije koje proizvode igre. Sami ste krivi.

    (Bratislav Jovanović, MONDO)

    Zar su ljudi zaista toliko navučeni na tu igru?
    I may not be perfect but I'm always me

  2. #2

    Odgovor: World of Warcraft kao kokain?

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Zar su ljudi zaista toliko navučeni na tu igru?
    kažu da je i EVE online tu negde,možda i još gori od kokaina...

  3. #3

    Odgovor: World of Warcraft kao kokain?

    izvini brate ali ja ga igram ali i dalje imas pravo od ove igrice ljudi postaju zavisni
    i svaki dan sve vise dece i ljudi su zavisni od ove igrice

    ja ovu igricu igram vec 4 i po godine i nemoze da mi dosadi
    i svaki dan samo mislim na tu igricu
    plus vecina ljudi igra ovo po 3 do 4 dana bez prestanka sto nije ljudtski

    ali je ok za mene ja ga igram u minimalni satima od 5 do 20 sati

    bas sam budala
    Lost on the Road of Love

  4. #4

    Odgovor: World of Warcraft kao kokain?

    Moj jedanaestogodisnji potomak igra WOW vec dve-tri godine...mozda koji mesec duze.....od pete godine igra igrice i relativno brzo su umele da mu dosade.....ovoj nema kraja....navlaka bi bila kompletna kad bih dozvoljavala da sam raspolaze svojim vremenom....ovako,skola,ucenje,izbacim ga napolje ispred zgrade da se igra,posaljem kod keve po tursiju ili slicno,pa se vreme za wow svede na par sati dnevno radnom nedeljom....petkom ga pustim i tad jasno vidim da je navucen...sedne za komp kad dodje iz skole i u stanju je da igra do sledeceg jutra....
    nem` pojma zasto je ta igra tako fatalna za igrace....
    Ploviti se mora i bez broda ..

Slične teme

  1. EREPUBLIK - The New World
    Autor IgorDZW u forumu Igre
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 09.03.2011, 20:10
  2. Warcraft III
    Autor Alexander 37 u forumu Igre
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 20.05.2008, 16:40

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •