"Ja sam bolji...? - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 36
  1. #16

    Odgovor: "Ja sam bolji...?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    o da, i ateizam je itekako religija, samo što mnogi njeni pripadnici toga nisu svesni.....
    Ovde stvarno moram da se nasmejem...Ateizam (grčki: α-, "bez" i Θεος, "bog") je stajalište da nema bogova. Široko upotrebljeni smisao označava samo neverovanje u boga i konzistetan je sa agnosticizmom. Uži smisao označava verovanje da nema boga; ova upotreba je postala standardnom....znači nikako ne može biti religija.
    Znam da nita ne znam...

  2. #17

    Odgovor: "Ja sam bolji...?

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Religiske institucije imaju za cilj da psihološki kontrolišu većinu populacije na planeti. Masa je potrebna za rad i fizičko stvaranje a neko mora upravljati i kontrolisati tu masu..najbolji način je izmisliti nevidljivu moćnu ličnost, pripisati joj određene fenomene, bilo pozitivne ili negativne, redovno slaviti ili grditi to ime i na taj način opstati..gajiti emocije...

    Može se preformulisati pitanje u temi na: Ko bolje drži narod pod kontrolom??
    Odgovor je: Onaj ko bolje upravlja ljudskim slabostima...

    Mali broj ljudi može uočiti i analizirati ograničeno ponašanje vernika..u onaj preostali veći deo ljudi se nalaze oni koje to uopšte ne interesuje jer su sebi pronašli svoju ličnu religiju-novac, zabavu..i oni koji ispoljavaju ta ograničenja-vernici...

    Kada neko može da vidi ponašanje svoga druga, koji ne može da izađe napolje iz kuće, zbog svojih ubeđenja..onda vi vidite da ste manje ograničeni od njega i da ste ostvarili izvestan napredak. Taj napredak nije titula, rasa ili klasa, ona predstavlja stepen otvorenosti ljudske svesti..Takvim ljudima nisu potrebne religijske institucije, njih ne treba neko da vodi, oni nikoga ne idealizuju, oni sami znaju gde se nalaze, šta su , ko su i šta mogu kao normalno ljudsko biće..

    Da li su u pitanju religijske institucije božanstvene prirode ili *religije* u smislu novca, zabave i navika, što se ispoljava kod one druge grupe ljudi koju božanstva ne interesuju, princip je isti sve su ostalo nijanse...po meni se ateista ne razlikuje od vernika..samo su im ideali drugačiji..

    Treća, najmasovnija grupa , vernici bilo kojih religija, vode se po principu *knjige pravila*..ne ispitujući njenu verodostojnost pod izgovorom da je to *sveto*.. Za njih je to subjektivna istina koju će braniti životom, što je mnogo puta dokazano, a svako iskakanje iz pravila svete knjige predstavlja će konflikt u samoj ličnosti i ostavljaće posledice po mentalno zdravlje..

    Razvoj ljudske svesti odigrava se na individualnom nivou uz postepeno menjanje kolektivne svesti..svaka negacija ove ili one religije uz propagiranje nekog novog pravca predstavlja tapkanje u mestu..Branjenje svoje religije ( svojih emocija ) po geografskom položaju i nedovoljnu zrelost da se prihvate činjenice predstavlja slabost i nemogućnost suočavanja sa istinom.. ma gde ona vodila..
    Ovaj čovek mi čita misli
    Znam da nita ne znam...

  3. #18

    Odgovor: "Ja sam bolji...?

    Citat Apolonija kaže: Pogledaj poruku
    Čakaj malo ti bi religije okarakterisao na ispravne odnosno istinite i lažne,pa otkud ti znaš da je i jedna istinita,a da ni jedna nije laž
    Već sam pisao o ovome naširoko i nadugačko......
    Kada bi tebe stvarno zanimalo da saznaš nešto više o hrišćanstvu, Bogu i religiji, krenula bi da čitaš i druge teme na- i- o- temi: "religija", pa bi uvidela/videla i progledala da je tema već pisana/čitana i komentarisana više puta, a i reprizirana po ko zna koji put....Ono što je stvarno zanimljivo je da temu uvek repriziraju oni koji tvrde da Bog ne postoji, odnosno ateisti i njima slični.....a zašto?
    Zašto se toliko upinjati i dokazivati verujućim ljudima da nisu u pravu što veruju u Boga? I što znaju da nisu nastali velikim praskom i pukim slučajem iz ništavila i ničega, kojekakvim mutacijama iz bakterije u svesno, osećajno i misaono biće - čoveka! I što znaju da život ne može nastati sam po sebi, nego je potreban neko ko je davalac života na ovoj planeti, neko ko sve kreira i stvara. . . .Neko ko je Tvorac svega živog, planete zemlje i čitavog univerzuma . . . I to je činjenica!
    A religija nastaje iz potrebe čoveka za ponovnim povezivanjem sa svojim Tvorcem, jer se u prošlosti čovek odmetnuo i odbacio svog Stvoritelja, a samim tim i život kakvog nam je Bog u početku namenio....pa sad' imamo ovo što imamo na planeti....I zbog toga je potrebno ponovo uspostaviti vezu sa Bogom--> religija potiče od latinske reči: "relegare" što znači ponovo uspostaviti vezu(kopču)!
    Dakle, ne samo uspostaviti vezu, nego PONOVO uspostaviti.....A ako je ponovo, onda znači da je već bilo.....

    Naravno, kao i sve ostalo tako se i sa rečju "religija" manipuliše. Pa se reč koristi gde joj mesto nije, npr. svaku organizovanu grupu sa nekim ciljem možemo nazvati religijom, svakog pojedinca koji fanatično stremi ka nečemu(neretko se i novac spominje kao nečija religija), pravci u muzici se nazivaju religijom...itd itd.....U tom kontekstu sam i ateizam nazvao religijom....jer nema neutralnih!
    U duhovnoj borbi koja je u toku nema posmatrača sa strane, svi učestvujemo hteli to ili ne! Pitanje je samo-> na kojoj smo strani? I koliko doprinosimo?

    Citat Apolonija kaže: Pogledaj poruku
    Ovde se odmah vidi da ti tvrdiš da je hrišćanstvo najispravnija religija...tako isto može i budidt da kaže da je Buda najispravniji kao i Islam da je Kuran najispravniji i stvarno ne znam odakle ti to da su oni ne svesni a ti si svestan?
    Hmm...

    Vidi, buda je čovek, muhamed je čovek.....a Isus Hrist je Bog!
    Ako su njihova učenja odnosno religije, ispravnije i istinitije od Hristove, onda ispada da je čovek veći i od samog Boga !?!
    Shvataš?

    Citat Apolonija kaže: Pogledaj poruku
    Ovde stvarno moram da se nasmejem...Ateizam (grčki: α-, "bez" i Θεος, "bog") je stajalište da nema bogova. Široko upotrebljeni smisao označava samo neverovanje u boga i konzistetan je sa agnosticizmom. Uži smisao označava verovanje da nema boga; ova upotreba je postala standardnom....znači nikako ne može biti religija.
    Mani se Wikice....

    Samim tim što si rekla da je ateizam "verovanje" u nešto, a to nešto je da Bog ne postoji, ateizam potpada pod reč "religija" !

  4. #19

    Odgovor: "Ja sam bolji...?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku


    Mani se Wikice....

    Samim tim što si rekla da je ateizam "verovanje" u nešto, a to nešto je da Bog ne postoji, ateizam potpada pod reč "religija" !
    Nisam ja nikakva Wikica,kao što ni "vera" i "religija" nisu jedno te isto...
    neznam ko je sad stupid
    Znam da nita ne znam...

  5. #20

    Odgovor: "Ja sam bolji...?

    Citat Apolonija kaže: Pogledaj poruku
    Nisam ja nikakva Wikica,kao što ni "vera" i "religija" nisu jedno te isto...
    neznam ko je sad stupid
    Nisam ni rekao da si Wikica.....nego da se ne uzdaš u istu , jer je nepotpuna i sa dosta neistinitih informacija--> Dakle, ne prepisuj sa Wikipedije , ima još raznoraznih 'pedija....ali najbolja 'pedija je ona Uglavipedija .....

    Kada malo bolje pročitaš moj predhodni post, videćeš da ja govorim o manipulaciji rečima->"religija" i "vera"

    Ateista može samo da veruje/sumnja u nepostojanje/postojanje Boga, on ne može da zna. A zašto ne može da zna?
    Pa zato jer je pasivan!
    Ne traga!

    Sa druge strane vernik je aktivan, jer traži i traga za Bogom....a ko traži, taj i nalazi ..... i zna!

    I zato je reč "vera" , u tom kontekstu , sama po sebi netačna --> pobožan čovek ne veruje da Bog postoji, on ZNA da Bog postoji! I VERUJE mu!

  6. #21

    Odgovor: "Ja sam bolji...?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Ne traga!

    Sa druge strane vernik je aktivan, jer traži i traga za Bogom....a ko traži, taj i nalazi ..... i zna!

    I zato je reč "vera" , u tom kontekstu , sama po sebi netačna --> pobožan čovek ne veruje da Bog postoji, on ZNA da Bog postoji! I VERUJE mu!

    Onda se izvinjavam nismo se razumeli i konačno da se u nečemu složimo...jeste čovek ne traga i to je problem,a vera je potrebna svakom kao duhovna hrana...
    Znam da nita ne znam...

  7. #22

    01 Odgovor: "Ja sam bolji...?

    zaista mi je interesan način na koji razmatrate temu o religiji. Čini mi se da naš ugao posmatranja stvari , teško menjamo. Na primer: pitanje obožavanja Boga razmatramo iz iste perspektive kao i pitanje , koji je klub (npr.fudbalski ) bolji.
    Poštovani , postoji samo odgovarajuća ili ne odgovarajuća religija. A tome koja je odgovarajuća , treba da odluči sam Bog, prema kome je i upućeno naše ponašanje ,verovanje i obožavanje.

  8. #23

    Odgovor: "Ja sam bolji...?

    Citat Apolonija kaže: Pogledaj poruku
    Čini li određena religija čoveka, u startu,
    boljom osobom?
    Ne čini.

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    U nasoj zemlji imamo primere vecine ljudi, koji kupuju Badnjak a ne znaju ni sta on predstavlja, koji slave Bozic, a i ne znaju sta taj datum predstavlja....itd.
    Kao što Morpheo reče,to je fakat i neznanje tih ljudi,ali ni to nije merilo da li su bolji ili ne .

    Istinskom verniku Crkva nije ni potrebna kao posrednik izmedju njega i Boga.Ja u Boga ne verujem, u Carstvo nebesko jos manje.
    Pa kako onda dobri moj Morpheo znaš da Crkva nije potrebna jednom verniku?

  9. #24

    Odgovor: "Ja sam bolji...?

    Teško je dati odgovor na ovo pitanje. Posebno i zbog toga što se odnos pojedinca prema religiji formira pod brojnim uticaijima od kojih su gotovo svi iracionalnog, odnosno misaonog ili apstraktnog naboja. Zatim, tu su religijsko krilo, ili bar njegovo nasleđe u kojem je svako od nas rođen. Porodica, neposredno okruženje, lični afiniteti, obrazovanje i ko zna sve šta još utiče da se neka osoba opredeli porema religiji...

    Uveren sam da u nekom apsolutnom smislu nema bolje religije. U relativnom kontekstu nam se neka od njih, može učiniti boljom, neka lošijom itd, što opet uglavnom zavisi od faktora navedenih u prethodnom pasusu...

    I, na kraju, usudio bih se reći da su religije kao i ideje, u suštini prevratničke u svojoj ambiciji da u konačnom budu vaseljenske i jedine na ovom svetu. Tim svojiom atributom su zatvorene prema drugim idejama i osobinama drugih religija, ma kako one možda bile dobre, ili čak i bolje u nekim svojim rešenjima...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #25

    Odgovor: "Ja sam bolji...?

    Citat Apolonija kaže: Pogledaj poruku
    Čini li određena religija čoveka, u startu,
    boljom osobom? Da li je hrišćanin bolji od muslimana? Da li je budist
    bolji od hrišćanina? Da li je jedna religija "moralnija" od druge? Da
    li se tako ponašaju i njeni sledbenici? Što je to "moral"?

    Evo još jedne teme koja je u doticaju sa predrasudama. Da li je osoba
    "bolja" ako je sljedbenik takozvane "bolje" religije? Svi znamo da je
    danas "najmoralnija", "nalepša", "najuzvišenija" i "najblaženstvenija"
    religija - Hrišćanstvo. Čine li ti atributi također jednog hrišćanina?
    Ima li on pravo reći, "ja sam bolji" od pripadnika drugih religija?

    Da se ateista zapljune ovde Razlozi mog ateizma su samo meni znani i verujem da su dobri čim sam se odlučila na ovakav korak Što se klasifikacije tiče,na dobre i loše,moralne i nemoralne,u zavisnosti od toga čiji su sledbenici,totalno je besmisleno raspravljati u tom pravcu.Zašto je nužno hrišćanin bolji od muslimana?Ili budiste?Zato što hrišćanstvo ima najviše sledbenika?Kakve veze ima broj pristalica nečeg ili nekog sa dobrotom ili moralom?I sami smo bili svedoci nekih dešavanja,a neke stvari znamo i iz istorije,da ne mora da znači da je dobro sve ono što većina podržava,ne?Koliko je uopšte sledbenika bilo koje religije koji se strogo pridržavaju verskih načela?Pravo da kaže ja sam bolji,moralniji,lepši,uzvišeniji...ima apsolutno svaki čovek na ovoj planeti,bio vernik ili ne,a u skladu sa delima koja su iza njega i ponašanja koje može poslužiti za primer,a ne sa većim brojem "braće i sestara" ili sa biblijom ili kuranom ispod jastuka.
    I may not be perfect but I'm always me

  11. #26

    Odgovor: "Ja sam bolji...?

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Da se ateista zapljune ovde Razlozi mog ateizma su samo meni znani i verujem da su dobri čim sam se odlučila na ovakav korak
    Eh....I narkomanu su njegovi putevi samo njemu znani.....I on veruje da su dobri, čim se odlučio na takav korak.....korak ka narkomaniji, i zavijanju svoje porodice u crno....


    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Zašto je nužno hrišćanin bolji od muslimana?Ili budiste?Zato što hrišćanstvo ima najviše sledbenika?Kakve veze ima broj pristalica nečeg ili nekog sa dobrotom ili moralom?

    Pa zato jerbo hrišćanin veruje --> Bogu Isusu Hristu, a musliman -->čoveku Muhamedu, budist --> čoveku Budi.....itd itd.....

    I ne radi se o tome ko je bolji...već ko je ispravniji i dosledniji u onome šta Bog govori, a ne čovek i njegova filozofija.....

  12. #27

    Odgovor: "Ja sam bolji...?

    bog je mrtav zhiveo bog
    fridrih niche
    ne smatram da je ijedna religija nadmocna u odnosu na druge.sve tri religije su slichne mada budizam sa obichajima i svim odudara od islama i hrishcanstva a opet imaju jednu zajednichku crtu svi propovedaju veru u jednog boga budisti smatraju budu bogom muslimani alaha mi boga.
    ateizam veraateizam je bezboznishtvo tj ateisti su ljudi koj ne veruju u boga
    isus bogkolko sam ja to skontao on je propovedao da je sin bozhiji

  13. #28

    Odgovor: "Ja sam bolji...?

    Isus reče: Samo je Bog dobar...
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  14. #29

    Odgovor: "Ja sam bolji...?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Eh....I narkomanu su njegovi putevi samo njemu znani.....I on veruje da su dobri, čim se odlučio na takav korak.....korak ka narkomaniji, i zavijanju svoje porodice u crno....

    Pa zato jerbo hrišćanin veruje --> Bogu Isusu Hristu, a musliman -->čoveku Muhamedu, budist --> čoveku Budi.....itd itd.....

    I ne radi se o tome ko je bolji...već ko je ispravniji i dosledniji u onome šta Bog govori, a ne čovek i njegova filozofija.....
    Znaci, tebi su narkomani (pa onda, mozda i ubice i silovatelji) jednako nemoralni ili losi kao
    i svi oni koji se ne slazu s tobom u pogledu vere/religije ??
    Zar Biblija uchi vernike takvim stavovima ?
    Ja sam mislio da Biblija propoveda, izmedju ostalog, i toleranciju, postovanje medju svim dobrim ljudima... mozda gresim.

    A drugo, sto se tice objasnjenja koje si dao pod "pa zato jerbo", slichne argumente
    ce izneti i svaki musliman ili budista, tako da te rechi i nemaju neku tezinu.

    Kad ljudi nauce da se postuju zbog onog sto imaju zajednicko, a ne
    da se medjusobno optuzuju, blate i mrze zbog razlika (koji je mnogo manje nego slicnosti),
    tada ce mozda doci do neke nove, bolje ere covecansta.
    Do tada...
    Eto, sad ce dobiti kompleks...

  15. #30

    Odgovor: "Ja sam bolji...?

    Citat MaNemoj kaže: Pogledaj poruku
    Znaci, tebi su narkomani (pa onda, mozda i ubice i silovatelji) jednako nemoralni ili losi kao
    i svi oni koji se ne slazu s tobom u pogledu vere/religije ??
    Ne.

    To znači da si moj post pročitao/razumeo potpuno isto kao što jedan kinez razume Zimbabweški dijalekt, pa se samo kezi i klima glavom.....&%#$"#*......


    Citat MaNemoj kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam mislio da Biblija propoveda, izmedju ostalog, i toleranciju, postovanje medju svim dobrim ljudima... mozda gresim.
    Eureka!

    Dobro si mislio!
    Ali nisi obratio pažnju na sopstvenu rečenicu u sopstvenoj rečenici.....citiram--> "medju svim dobrim ljudima...."
    Dal' su tebi ovi što si gore naveo dobri ljudi? pa da ih tolerišemo i poštujemo?
    Da jednog narkosa potapšemo po ledjima uz reči podrške: "bravo sinko, samo tako nastavi....to lave....ili jesi ili nisi.....to, samo napred....., poštujemo tvoje drogiranje, silovanje, pedofiliju, ubijane...." itd itd ???
    Jel to treba?

    Možda će neko od nas/njih doživeti da vide kako će Bog "kamenovati" planetu zemlju, sa sve gadostima na njoj......ko zna.....


    Citat MaNemoj kaže: Pogledaj poruku
    A drugo, sto se tice objasnjenja koje si dao pod "pa zato jerbo".........
    Objašnjenje je dato pod "zato jerbo" jerbo je ponovljeno ni manje ni više nego cirka: 765849876 puta......Ali niko ništa ne čita, niti se interesuje da se zainteresuje pa da nauči nešto o onome što zdušno komentariše i "zapljuvava" (kako kaže makili)......

    Do tada ide pod "zato jerbo" . . . .

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li su ostareli rokeri bolji od novih?
    Autor chater77 u forumu Muzika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 08.08.2018, 15:16
  2. Pesme za bolji svet...
    Autor vladapera u forumu Muzika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 28.05.2012, 17:29
  3. 6 lekcija za bolji seks: Greške i kako ih ispraviti
    Autor alokin74 u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 08.01.2010, 19:39

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •