Muškarci gledaju na žene kao na objekte
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 32

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Muškarci gledaju na žene kao na objekte



    Neki muškarci stvarno gledaju na "oskudno odevene" žene kao na objekte, tvrde naučnici, prenosi "Telegraf". Naučnici su skenirali mozgove grupe muškaraca dok su posmatrali fotografiju žene u bikiniju i otkrili da se pri tome u mozgu "uključuje" sekcija koja obično reaguje na predmete.

    Takođe je otkriveno da se deo mozga koji se "uključuje" tokom društvene interakcije kod muškaraca deaktivirao tokom gledanja fotografije.
    Naučnici veruju da ovakvi rezultati pokazuju da neki muškarci "ne vide" žene kao ljudska bića.

    "Ne kažem da ih bukvalno vide kao objekte, naravno da znaju da je ta žena ljudsko biće. Ali rezultati skeniranja mozga pokazuju da oni reaguju na fotografiju (žene u bikiniju) kao što ljudi reaguju na objekte. Kao da nisu u pitanju pravi ljudi", navela je Suzan Fisk sa Univerziteta Prinston.
    Ocenjujući da ti muškarci ne tretiraju žene kao "trodimenzionalna ljudska bića", ona je istakla da je krivac za ovo stalno bombardovanje društva erotskim slikama mladih žena, koje je smanjilo osećaj da su u pitanju ljudska bića.
    Fisk je istakla da je ovaj efekat isti kao onaj postignut kada su naučnici puštali nasilje na televiziji ljudima neosetljivim na nasilne akte.
    Ona je takođe dodala da je posmatranje žena kao objekata naročito jako na radnom mestu i da su druge studije pokazale da se muškarci prema seksualno privlačnim ženama ponašaju umnogome drugačije nego prema drugim ženama i muškarcima.

    Autor: Blic online | 16.02.2009. - 22:23

  2. #2

    Odgovor: Muškarci gledaju na žene kao na objekte

    Istina, tacno je.
    Ali... zar to nije slucaj i sa zenama ?
    Mislim da kao sto postoje muskarci koji na zene gledaju kao na objekat tako postoje i zene koje na muskarce gledaju kao na objekat.
    Zato je meni uvek bilo glupo kada procitam neki teks kao sto je ovaj gde se neke stvari prepisuju zenama ili muskarcima a oba pola rade to nesto.

  3. #3

    Odgovor: Muškarci gledaju na žene kao na objekte

    Nego šta nego da gledamo žene kao (moguće) seksualne objekte. Mislim da je to prirodna reakcija svakog normalnog muškarca kada sretne nepoznatu ženu. To ne znači da je odmah i startuje, ili "skače" na nju, već je to samo odmeravanje i procenjivanje tipa "kakava li je u krevetu?".

    Fizičke odlike i muškarca i žene smatram svrshidnim mehanizmom koji je posledica evolucije i koji je u funkciji produženja vrste. To je "prva lopta" na koju se reaguje, ali ipak u kasnijem upoznavanju, moguća ljubav i sjedinjavanje zavisi od brojnih drugih faktora, kao što su intelekt, karakter, temperament, afiniteti....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #4

    Odgovor: Muškarci gledaju na žene kao na objekte

    ...ja sam kao malo dete... ...volim da gledam te objekte....da se igram sa njima, da probam kakvog su ukusa, mirisa... ...da ih slažem na krevetu, na podu, razbacam po sobi, stavim u kadu da ih istuširam... ...naslažem na gomilu....

  5. #5

    Odgovor: Muškarci gledaju na žene kao na objekte

    Uvek bilo i bice.
    Zene su po malo krive za to jer i nas izazivaju.
    Mada gledajuci u mome slucaju vise one mene gledaju kao seksualni objekat nego ja njih.Tesko je nositi se sa slavom popularnih frajera i zavodniku zena

  6. #6

    Odgovor: Muškarci gledaju na žene kao na objekte

    Ovo je veoma diskutabilna tema,ali svako ima pravo na svoje misljenje.Ne mogu reci da nisam bio takav,svaka devojka mi se svidjala i sa svakom bi spavao...ali sve to prestaje kad sam upoznao sadasnju devojku.Ne kritikujem druge muskarce jer moramo priznati "nece ker da krene dok kuja ne mahne repom"..ili kako to vec ide

Slične teme

  1. Muškarci i žene..
    Autor kohili u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 10.09.2016, 21:27
  2. Moćni muškarci
    Autor Najgora u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 16:39
  3. I muškarci plaču, zar ne?
    Autor makilli u forumu Muška kafana
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 19.08.2011, 23:43
  4. Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 03.08.2007, 01:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •