@memento
Ja stvarno ne razumem. Možemo govoriti o bilo kojoj društvenoj pojavi, ali nikako o popovima. Tu kritički stav nije dobrodošao. Najpre, moramo verovati u instituciju SPC (ako ćemo i tu da povučemo paralelu na društvo, a u koju se to instituciju danas ovde veruje) koja će se izboriti i očistiti iz svojih redova ovakve slučajeve. Dok ne očiste, čekaćemo i ćutati. A, da, i molićemo se da to što pre urade. U međuvremenu, ako treba nešto da platimo, informisaćemo se, i naravno, na svako odstupanje ćemo se žaliti nadležnoj eparhiji. I dalje u društvu ćutati o ovakvim pojavama. A, da, i uključivaćemo se u crkvene odbore. Vernici, oni koji baš i ne znaju jesu li vernici, i naravno, ateisti, svi ćemo se uključiti.
A oni koji ipak progovore, jednako kritički kao i o bilo kojoj drugoj pojavi, će dobiti sledeće:
Evidentno je da su na ovoj temi kritički raspoloženi prema crkvi i popovima upravo oni članovi koji i nemaju nikakve veze sa Crkvom i sa popovima, što je, naravno, njihovo pravo. Prejudiciranjem krivice popova uz objašnjenja i izvođenje dokaza u nazad govori više o njima samima, odnosno da već imaju čvrsto formirane negativne stavove o Crkvi i sveštenstvu, koje preko negativnih pojava u Ctkvi, a kojih svakako ima, pokušavaju da afirmišu kao posledicu nekog svog dubljeg poznavanja stanja u Crkvi i time dokažu (sami sebi) da je njihovo odpadništvo od crkve sasvim u redu, moderno, savremeno, proevropski, kul i šta ti ja znam već šta. Naravno, to je njihovo pravo i srećan im put u tome...