Shalteri i shalterke
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 26

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    04 Shalteri i shalterke

    Radnici i radnice na shalterima su mnogo neljubazni(blaga rech),ljudi ako vec radite na mestu gde treba da primite mnogo ljudi,uradite to bar malo ljubazno,ako kod vas dodje danas 200-500 ili vishe ljudi,i vi ih dochekate ko da vam je ubio porodicu,svi ti ljudi ce zbog vas da budu neraspolozeni.Osmeh nista ne kosta.

  2. #2

    Odgovor: Shalteri i shalterke

    Ja nekako vise volim salterke od samih saltera. Ne znam, salteri su nekako puni nezgodnih uglova, dok su salterke sasvim druga prica

    Salu na stranu, cinjenica jeste da je veliki procenat doticnih stalno namrgodjen i spreman za opstenarodni ustanak u slucaju makar i minimalne greske onih koji su se usudili da udju u njihovu Bogomdanu instituciju. Rad sam ucestvovati u akciji izmamljivanja osmeha na njihova lica.

  3. #3

    Odgovor: Shalteri i shalterke

    Citat Mrak kaže: Pogledaj poruku
    ako kod vas dodje danas 200-500 ili vishe ljudi,i vi ih dochekate ko da vam je ubio porodicu,svi ti ljudi ce zbog vas da budu neraspolozeni.Osmeh nista ne kosta.
    Koliko nadrndanih likova usluzhe shalter tete ni ne chudi me shto vremenom postanu neurotichne
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  4. #4

    Odgovor: Shalteri i shalterke

    Aj malo da se našalim..ali verujte ovo baš nije za šalu....!

    " Je li, bre, jesi ti video papir koji sam ja zalepila na šalteru?
    - Ne, koji papir?
    - Onaj na kojem piše Pao sistem.
    - I ne rade kompjuteri?
    - Rade.
    - Pa kako onda pao sistem?
    - Pa moj fiziološki sistem je pao, od gladi, razumeš?
    - Ne razumem.
    - Vidi, dečko, kad je meni prazan želudac, ne samo da mi padne sistem nego mi padne i mrak na oči. Veruj mi da je ovim patuljcima što stoje i drhte bolje da sačekaju da podignem svoj sistem sa 350 grama bureka i dva jogurta, nego da ih sve razjurim...

    Uvodni dijalog iz knjige Dragoljuba Ljubičića Mićka, Nacionalni park Srbija 2 - Polusmak polusveta, zapravo je imaginarni intervju-skeč sa divljom šalterskom službenicom.
    E, sad, svi mi koji živimo u Srbiji teško da ćemo taj dijalog shvatiti kao skeč, već pre kao surovu realnost.
    Kome, uostalom, u najboljem slucaju jednom mesečno nije zatrebalo da ode na neki šalter neke od mnogobrojnih monopolskih državnih institucija i da pokuša da nabavi papire i da reši neki problem.
    Neka podigne ruku onaj ko se nikada nije osećao kao patuljak stojeći i čekajući satima u redu zagušljivih, neprovetrenih, šalter sala punih bacila.

    - Stoje mi tu, bre, po ceo dan, premeštaju se s noge na nogu, bulje mi kroz staklo, kašlju, kijaju, dišu, i samo nešto čekaju. A znam ja, čekaju da im ja rešim njihove probleme, da gospoda završe svoje obaveze. A kad ću ja da završim svoje obaveze?, na glas se pita u imaginarnom intervjuu šalterska službenica imenom Mica-ubica.
    Odakle joj taj nadimak? Prosto, nikada se nije desilo da je neko od patuljaka odmah, iz prve, kod Mice uspeo da prikupi sve papire. Objašnjava Mica da će se patuljcima uvek desiti da im nedostaje FT1P. Stručni izraz? Ma jok, samo skraćenica od fali ti jedan papir. Koji papir? Bilo koji, izmisliće Mica ako joj se ne sviđaš. "

    Naravno, nije krivica do Mice.
    U stvari, jeste i do Mice, i do, patuljaka.
    Ali je problem, u tome što, kao i obično, riba smrdi od glave. -
    Mislim da ima samo nepotrebne nervoze previse,svi negde zure i uvek zure...
    e pa ne moze sad pa sad..mora se znati neki red...
    i naravno mora se svaka stranka ispostovati na najprofesionalniji moguci nacin,pa koliko god da to trajalo .
    Naprosto je reč o sistemskom problemu, o nedostatku sistema vrednosti!
    Ćuti i prenesi dalje....

  5. #5

    14 Odgovor: Shalteri i shalterke

    Svaki posao ima vreme za pauzu i tad se podizu svi sistemi,ja ako u svom poslu nesto ne uradim kako treba,ti kupis fasadu i izolaciju za kucu,dodju ti majstori,sve urade kako treba i posle mesec dana padne sve sa zida..i ko je kriv ..pa ja.Tako i ti imas pauzu za dorucak i posle toga se vracas normalno poslu,samo osmeh ljubaznost i nikad neces imati problema cak iako je problem u stranci.

  6. #6

    Odgovor: Shalteri i shalterke

    Uh...razumem ja to da smo mi s' druge strane shaltera jako dosadni neki put...al' treba i oni nas da razumeju malo...
    NIshka autobuska stanica...na tri shaltera 4 razlichite informacije za jedan isti bus...Verovatno je ovaj sa prvog shaltera zaboravio da sam vetj bila,pa mi dao sasvim drugachiju informaciju od proshle...I tako ja jedan bus chekam chitavih 90min...a on otish'o u grazhu odavno...i sve to zbog ljudi na shalteru.
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  7. #7

    Odgovor: Shalteri i shalterke

    Ma sta im fali raditi sa ljudima sede celu smenu,ne rade nista fizicki.
    Ljudi kakvi su to oni moraju da znaju i da budu obuceni psihicki da izadju svima u susret jer njega bas briga ko radi za salterom i da li je neraspolozen ili neznam sta.
    E ali salterski radnik treba da bude uctiv i prijatan prema ljudima sa druge strane.Jer kazu ljudi osmeh govori vise od reci,a lepa rec i gvozdena vrata otvara.

  8. #8

    Odgovor: Shalteri i shalterke

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Koliko nadrndanih likova usluzhe shalter tete ni ne chudi me shto vremenom postanu neurotichne
    bakice....ja sve mislim da su neuroticne zbog nedostatka sexa....
    lako je biti lud al' je tesko to izdrzati

  9. #9

    Odgovor: Shalteri i shalterke

    Citat exploited kaže: Pogledaj poruku
    bakice....ja sve mislim da su neuroticne zbog nedostatka sexa....
    P'dobro kume...to se podrazumeva kod svih, a ne samo kod shalter dzirlo grsl
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  10. #10

    Odgovor: Shalteri i shalterke

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    P'dobro kume...to se podrazumeva kod svih, a ne samo kod shalter dzirlo grsl
    kod njih mi to deluje nekako najizrazenije....
    mozda nam vrsac14 objasni to na naucnoj bazi.....
    lako je biti lud al' je tesko to izdrzati

  11. #11

    Odgovor: Shalteri i shalterke

    S jedne strane skidam kapu tim ljudima koji rade na šalteru, jer je to, po meni, apsolutno grozan posao. Činjenica je da su neljubazni i obično se kola slome na nekom totalno ni krivom, ni dužnom, liku koji dođe da završi šta ima. Ali sa koliko se oni ljudi sretnu s kojima je apsolutno nemoguće izaći na kraj. Bogu hvala, moj posao nije takav, ali imam prilike da vidim kako to izgleda i nije ni malo lako.
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  12. #12

    Odgovor: Shalteri i shalterke

    Citat exploited kaže: Pogledaj poruku
    ....ja sve mislim da su neuroticne zbog nedostatka sexa....
    eeee..ne znaš ti koji je to sex raditi sa strankama
    Ćuti i prenesi dalje....

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •