Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu - Strana 12
Strana 12 od 13 PrvaPrva ... 210111213 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 166 do 180 od ukupno 191
  1. #166

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat lenjivica kaže: Pogledaj poruku
    ...a pravilo je da se u okviru od 50 metara bilo kod radnog objekta zabranjeno da se pusi...
    Ono što htedoh reći je da se ništa ne meri u metrima (sem metrima kvadratnim, površina ugostiteljskih objekata).

    Pušenje je zabranjeno i u prostoru koji se, u smislu ovog zakona, ne smatra zatvorenim javnim prostorom, a koji je funkcionalni deo prostora u kome se obavlja delatnost zdravstvene zaštite, vaspitanja i obrazovanja, društvene brige o deci, socijalne zaštite, uključujući i dvorišni prostor, kao i otvoreni prostor za održavanje pozorišnih, bioskopskih i drugih vrsta predstava.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  2. #167

  3. #168

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Ipak mi u svakoj "muci" nađemo trenutak za šalu...tak'i smo...
    Poruku je izmenio Mish, 06.02.2015 u 23:43

  4. #169

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    GDE SMO ONO STALI? Dim snova

    OVE nedelje su u Srbiji otvoreni „Dani bez cigareta“, manifestacija koja će svake godine trajati 365 dana godišnje i koja će biti održavana u svakom zatvorenom radnom i javnom prostoru. Mnogobrojne aktivnosti obeležile su početak ovog za Srbiju neuobičajenog događaja.

    Na samom početku manifestacije, delegacija države Srbije posetila je pikslu, mesto na kome su u bliskoj prošlosti stradali mnogobrojni aktivni i još mnogobrojniji pasivni pušači. Posle polaganja venca na taj - za ovu prigodu pepelom i opušcima dekorisani stakleni predmet - predsedavajući delegacije uputio je reči izvinjenja nevinim žrtvama duvanskog dima i njihovim porodicama. Dajući potom izjavu za medije, članovi delegacije su istakli da su dani cigareta zauvek za nama i da kazne od 5.000 do milion dinara predstavljaju dovoljno upozorenje svima onima koji bi da nas vrate u prošlost i zaustave na putu nikotinske lustracije, plućne katarze i nepušačkih integracija.

    Brzo reagujući na novonastali početak borbe protiv duvanskog dima, i članovi Vlade su nenajavljeno i na više lokacija, te u pratnji mnogobrojnih medija, posetili mesta pušenja i mnogobrojne postradale od nikotina. Na licu mesta je utvrđena velika šteta koju su, do pre neki dan, cigarete prouzrokovale na plućima, krvnim sudovima i ostaloj ličnoj zdravstvenoj infrastrukturi, a građanima je obećana hitna i neizostavna pomoć Vlade Srbije, u iznosu od čak 10.000 evra sveukupno. Vlada je takođe pozvala građane, privredne subjekte i imućnije pojedince da, u okviru svojih mogućnosti, iskažu solidarnost i pomognu postradalima sa neophodnim sredstvima protiv kašlja, alergije i sveopšteg osećanja ugroženosti duvanom.

    I meĐunarodna zajednica je pozdravila promenu u srpskom stavu prema prethodnom pušačkom režimu i ocenila da ovaj novi zaokret predstavlja još jedan dokaz privrženosti Srbije i njenog rukovodstva međunarodnim zdravstvenim standardima. Ali, podsetili su istaknuti predstavnici Evropske unije i Sjedinjenih Američkih Država, Srbija će potvrditi svoju odanost principima nepušenja i svoju odlučnost da raskine sa nasleđem prošlosti - tek onda kada najistaknutiji pušači i njihovi jataci (osobe koje im pale cigarete) budu privedeni pravdi i budu odgovarali za svoje zločine prema udisanju svežeg vazduha. Na ovome posebno insistira Holandija, zemlja međunarodno poznata i priznata po visokim moralnim i zdravstvenim standardima, pogotovo u oblasti inhalacije.

    Pojedini mediji došli su do saznanja da je u toku operacije „Opušak“, koja za cilj ima da se istraže i pretresu pojedine lokacije o kojima postoje saznanja da na njima borave - i puše - nikotinski begunci odranije poznati organima gonjenja. Na jednoj od lokacija, gde boravi porodica poznatog pušača, pronađen je i njegov dnevnik, iz koga se jasno može saznati ko mu je godinama pomagao i pružao logističku podršku u inkriminisanom činu trovanja okoline („Utorak: Opet mi je ćale dao kintu za pljuge...“). Posle napisa u štampi o ovoj operaciji, mnogobrojne nevladine organizacije još jednom su se obratile vlastima, sa apelom da se konačno otkriju nalogodavci, izvršioci i pomagači u dugogodišnjem pušenju cigareta i skrivanju nikotina i katrana u plućima. Jedna televizija vanredno je, tim povodom, pustila redovnu reprizu emisije u kojoj se metodama istraživačkog novinarstva razotkriva javnosti nepoznat mehanizam pušenja (zapališ, udišeš, treseš, tako nekoliko puta, potom ugasiš i baciš). U emisiji učestvuju eksperti za pušenje i pevačice narodne muzike, kao eksperti posebne vrste. Očekuje se i nastavak emisije, u kome će biti reči o ekstremnim pušačkim grupama i njihovim vođama...

    PolitiČke partije su borbu protiv pušenja na različit način tumačile. Vladajuće stranke i pripadajuće im opoziciono krilo ovu su borbu podržali navodeći da odvikavanje od pušenja nema alternativu, dok je najveća opoziciona stranka istakla da će protiv pušenja učiniti i mnogo više od vlasti, samo da joj se konačno pruži prilika. Preostale opozicione partije na desnom krilu oštro su osudile ostavljanje cigareta kao nastavak udaljavanja od Rusije, u kojoj pušenje još nije zabranjeno. Protestu opozicije pridružili su se i pojedini sindikati, koji najavljuju generalni štrajk, zbog straha od mogućnosti da zaposleni u Srbiji u budućnosti ispuše za posao, socijalno osiguranje ili penzije.

    Manifestacija „Dani bez cigareta“ nastavlja se masovnom posetom ugostiteljskim objektima manjim od 60 kvadrata, uličnim prostorima ispred ulaza u poslovne objekte, te prigodnim performansima u automobilima i stanovima.

    Voja Žanetić

  5. #170

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu




    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  6. #171

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    U ovoj drzavi sve je reseno jos samo da resimo pitanje pusaca pa da budemo svajcarska.???

  7. #172

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Pušač sam, ali sam vrlo obzirna. Ne pušim tamo gde ima male dece, bolesnih i starih.
    Zašto zakon ne zabrani pijenje Coca Cole?

  8. #173

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Zakon nije zabranio pušenje u celoti, samo je odredio gde se ne može pušiti.



  9. #174

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    S obzirom da sam batalila to djubre pre tri godine, neizmerno sam srecna zbog zabrane pusenja, tako da se zasad ne trujem na poslu, a kad budu zabranili i na ostalim mestima pa se iz grada uvece ne vratim nadimljena od glave do pete, taj momenat cu da slavim jedno 3 do 5 dana


    I da, bivsi pusaci stvarno jesu najgori
    Gather ye rosebuds while ye may...

  10. #175

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku


    I da, bivsi pusaci stvarno jesu najgori
    Da. Jednom prilikom sam bila u unakrsnoj vatri između bivših pušača...nedajbože nikom.

    Ođe, đe sam sada...pušenje je strogo zabranjeno. Aj po lokalima, tržnim centrima, birtijama i to...nego nema pušenja ni po stanovima. Hoćeš da pušikaš? Izvoli na terasu pa džadži na minus 40 do mile volje. Eto, baš lepo. Em mi čuvaju zdravlje, em mi uštede koju kintu...kad n'umem sama.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  11. #176

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    U ovoj državi su izgleda glavni problem pušači i protivnici gej opredeljenja. Eto, sve nam ide kao po loju, nema korupcije, institucije nam funkcionišu k'o u Švajcarskoj, nezaposlenost je p. dim, prava radnika su ne visokim standardu, odnosno - perspektivnost vrca na sve strane, ali samo pušači smetaju. Da i oni koji su protiv pedera i adekvatnih im žena...

    Jebeš i tu državu.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #177

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Jebeš i tu državu.
    Satje neko te optuzi da nisi rodoljub




    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Ođe, đe sam sada...pušenje je strogo zabranjeno. Aj po lokalima, tržnim centrima, birtijama i to...nego nema pušenja ni po stanovima. Hoćeš da pušikaš? Izvoli na terasu pa džadži na minus 40 do mile volje.
    E, to mi nikad nije bilo jasno. Sta, dodju ti u stan da provere da l' purnjas u stanu?
    Gather ye rosebuds while ye may...

  13. #178

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    JA sam bio pšač do pre metar dana i mislim da su pušači bezrazložno diskriminisani od strane nepušača i bivših pušača koji su u većini slučajeva gori nego jehovini svedoci, jerbo jehovini svedoci propovedaju ljubav, dok bivši pušači mrse nešto bezveze. Ja sam pasivni pušač i time se ponosim i mislim da je duvanski dim tako jedna lepa stvar i tako to.

    Oprostite na po kojoj štamparskoj grepKi, malo je raĆija učinila svoje
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  14. #179

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    pušenje je strogo zabranjeno. Aj po lokalima, tržnim centrima, birtijama i to...
    ae to, to je vec stara vijest.. no shto nama na ostrvcu uvode zabanu pushenja po parkovima i plazhama.. pa dokle vishe!?
    a idu do te mjere da uvode i smoking-free radna mjesta... odnosno drugim rijechima ne zaposhljavaju pushache..
    pa ti vidi milojko, osh' pushit' nesh' pushit'
    moomoo meee jooouu

  15. #180

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    a idu do te mjere da uvode i smoking-free radna mjesta... odnosno drugim rijechima ne zaposhljavaju pushache..
    pa ti vidi milojko, osh' pushit' nesh' pushit'
    Juhuuu, znaci ja sad mogu da sljakam tamo! Pripremaj poljanu da slecem


    Gather ye rosebuds while ye may...

Strana 12 od 13 PrvaPrva ... 210111213 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Prava za životinje
    Autor Lady S u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 29.01.2014, 22:33
  2. Znaš da si prava mama kad . . .
    Autor Annie u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 16.10.2013, 21:45
  3. Prava radnika u Srbiji
    Autor Turkmenbashi u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 03.09.2010, 17:13
  4. 8.mart - dan prava žena
    Autor itebejac u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 02:06
  5. Prava vernost
    Autor valter u forumu Muška kafana
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.02.2010, 22:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •