Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu - Strana 9
Strana 9 od 13 PrvaPrva ... 7891011 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 135 od ukupno 191
  1. #121

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu



  2. #122

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    OK, ali kako ćeš podeliti te sekcije da dim iz jednih ne prelazi u druge?

    Kako da podele?Staklom.Mozemo se gledamo ali ne prolazi im duvanski dim.
    Ili ono kao vagon za pusace vagon za nepusace.
    Moj je izbor da pusim,da se trujem,da obolim od raka pluca...jel misle da uz pomoc proterivanja pusaca, ce da me sprece da pusim?

    Mislim da odluku o tome da prestanem da pusim ipak treba da donesem JA.
    A ne da me plase kaznama.
    Poruku je izmenio lado, 12.11.2010 u 00:35
    Najveca vlast je vladati sobom.

  3. #123

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Pre 40-tak godina moji dobri drugari (nekolicina njih već priznati doktori, kasnije i šire poznati) pokušavali su da me medicinskim razlozima navedu da ostavim duvan. Ostalo mi je jedino da smislim neke odbrambene izgovore. Jedan od njih je bio: pušači znaju da će umreti od duvana; nepušači su u stalnom strahu šta će ih snaći - da li će ih pogaziti auto, pasti im cigla na glavu, žena im zavrnuti šiju...

    Nisam predvideo ća postojati opasnost da nas pobiju nepušači!

  4. #124

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Svrha zakona i nije toliko da pušače odvikne od pušenja ili natera da ostave duvan, već da nas nepušače zaštiti od duvanskog dima. Zašto bi neko imao luksuz da mene truje dimom? Obzirom da sam izraziti protivnik duvanskog dima, pozdravljam zakon u potpunosti. Bezbroj puta sam bio prinuđen da udišem tuđi duvanski dim i budem pasivni pušač, u principu mogu da izdržim, ne smeta mi toliko i nije mi problem da neko puši u mojoj blizini ukoliko se radi o nekome ko je uslovno rečeno moj (rođak, prijatelj, poznanik,...). Ali što bi neki anonimus imao taj luksuz da me smara duvanskim dimom na primer? Sedim, čekam nebitno šta i neko me dimi svojom cigaretom... gospodo pušači, moraćete da se snađete. Kod mojih rođaka u Nemačkoj, kada je isti zakon stupio na snagu 2007. gosti su izlazili u dvorište kafane kako bi duvanili Kada sam gledao dokumentarac o onim ruskim podmornicama Tajfunima, za pušenje su na čitavoj podmornici imali jednu jedinu sobicu gde stane par mornara i tu su duvanili. Ali verujem da će ugostitelji smisliti nešto komfornije za pušače, mogu i da prepisuju od kolega






  5. #125

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Јесам за забрану пушења на јавним местима.

    Пушио сам 28 година и никада ми није био проблем испоштовати забрану пушења, тако да приче о угрожености права пушача не да не могу да разумем, но их смтрам циничним и безобразним. Не, не наговарам ја пушаче да престану да пуше, но да схвате да је прече право других да не удишу дувански дим.

    У закону, односно пратећем правилнику има два места која ми сметају.

    Прво је што се оставља могућност слободног тумачења поделе локала на пушачку и непушачку зону. Но, то може и да не представља проблем, само што ја немам осећај да ће да бидне тако.

    Друго, што ми немерљиво више иде на ганглије, прописао је вечити министар здравља госн проф. др Томица с.р., својим "Правилнику о облику и садржају знака забране пушења...". Вероватно није он лично креатор прописа, али је одговоран што му није засметао идиотизам истог и што га је таквог подписао.

    Ради се о томе да на сваким (не приватним) улазним вратима мора да буде знак забране пушења и то А4 формата. Хајде да то прихватим као потребно, мада ме иритира величина знака. Али оно што је бисер идиотизма, неукуса и ароганције, је то што исти такав и толики знак мора бити постављен у сваку просторију унутар објекта.

    Јебеш ти студије архитектуре, уметност уређења простора, хиљадугодишњи Фенг Шуи, када једним таквим накарадним прописом Томица може да сјебе инвестиције у лепо!!!

    Па ни у свакој улици не мора, нити стоји, знак ограничења брзине на 50 км/х, јер довољно је да на уласку у насељено место буде истакнут и да један знак важи унутар целог места. Зашто тако није могло да се уреди и са знаком забране пушења?!

    'Бем га у очи!

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  6. #126

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Juce sam videla postIvanje zakona na delu. U sporednoj ulici blizu centra, iz kancelarijskih prostorija je izasla troclana grupa sredovecnih ljudi, i sa kafom, pepeljarom smestenih na prozor, zapalili po cigaretu. Kikotali su se jer im je bilo neprijatno... i jesu izgledali kao gradjani drugog reda, ali, valjda je i to bolje, jer mogu da zapale tokom radnog vremena. Ono sto meni smeta je sto ovo prelazi u jasnu diskriminaciju, eto, nije rasna, verska itd, ali deli i omalovazava ljude.

  7. #127

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Gledajući radost mog deteta izazvanu ovim propisom, ne mogu da se i sama ne obradujem novomE zakonu...
    pa tako i ove suze, što iz oChiju u potocima liju.. tumačim kao - radosTnice.

    Sreća sreća radost
    Sreća sreća raaaadost
    Sreća uživanciiiijaaaaaaaa


    Dobar je to zakon
    Zato, radujmo se svi (ne "palim") žrtvama koje ćemo dati (i bez cigare u drhtavim rukama) podneti, zarad koristi dragih nam NoSmokera.
    I izađimo na tu ulicu dostojanstveno


    ___________________
    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    ..идиотизам истог и што га је таквог подписао.
    'Бем га у очи!
    Kaže se poTpisao. ()
    i logičnije je.. Nabijem mu ga u ili među ochi .. mslm - penkalo
    i taj tabak A4



    a i pikavac.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  8. #128

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Adrijane respekt za post svaka na mestu. Ne vidim da zakon ikoga diskriminiše, u zapdanim zemljama gde se strogo vodi računa da niko ne bude diskriminisan se nalaze slična ili ista rešenja. Ljudi izlaze na ulicu da bi duvanili, dok u zatvorenom prostoru nema pušenja. U Bajernu, za vreme Oktoberfesta je čak bilo zabranjeno pušenje ispod šatora



  9. #129

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Meni se ne svidja sto mene kao pusaca stavljaju u poziciju da moram na ulici pusim na -10 kad dodje zima,pa cu dobijem upalu pluca.
    Ja razumem da neko ko ne pusi da mu smeta duvanski dim,ALI ....zar to znaci da mi pusaci smo gradjani SKLJ reda pa ne mozemo da imamo prostoriju za pusenje,vec moramo da coskarimo po ulici?
    Najveca vlast je vladati sobom.

  10. #130

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Zašto bi neko imao luksuz da mene truje dimom?
    Jednom prilikom je isto ovo pitanje bilo postavljeno mom poznanitku, čoveku koji je isključivo pešak ili biciklista, ali je pušač. Odgovorio je "A što ti imaš luksuz da mene truješ izduvnim gasovima, ti koji ne vadiš dupe iz kola?"

    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku
    Nisam predvideo ća postojati opasnost da nas pobiju nepušači!


    Citat ELA kaže: Pogledaj poruku
    Ono sto meni smeta je sto ovo prelazi u jasnu diskriminaciju, eto, nije rasna, verska itd, ali deli i omalovazava ljude.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  11. #131

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Ja mislim kad gej populacija moze da ima paradu.
    Mozemo i mi pusaci
    Trazimo i mi da se postuju nasi izbori i nasa volja da dimimo.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  12. #132

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    E ne može. Kakva bre parada?
    Zatvorite se u vaša četiri zida i pušite,...ne da vas gledamo po ulici.
    Mi iz Šamara i Organiacije 1983 organizovaćemo protiv-paradu.
    Duvaćemo vam u šibice i upaljače,pa ćemo ondak videti.
    Duvanjem protiv pušenja!!!

    Zvaćemo i dedu s hlebom !


    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  13. #133

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Meni se ne svidja sto mene kao pusaca stavljaju u poziciju da moram na ulici pusim na -10 kad dodje zima,pa cu dobijem upalu pluca.
    Pa ti nemoj da duvaniš. Prosto.

    Ja razumem da neko ko ne pusi da mu smeta duvanski dim,ALI ....zar to znaci da mi pusaci smo gradjani SKLJ reda pa ne mozemo da imamo prostoriju za pusenje,vec moramo da coskarimo po ulici?
    Zašto bi imali posebnu prostoriju za pušenje? Jednostavno, nemoj da pušiš.

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Jednom prilikom je isto ovo pitanje bilo postavljeno mom poznanitku, čoveku koji je isključivo pešak ili biciklista, ali je pušač. Odgovorio je "A što ti imaš luksuz da mene truješ izduvnim gasovima, ti koji ne vadiš dupe iz kola?"
    On za to plaća taksu. I ne nije isto, korisnici duvana plaćaju samo akcizu (što vozač takođe plaća kada kupuje gorivo) a ne taksu. A dim koji dolazi od fabrika, motornih vozila i sl nije isti što i duvanski dim, dim zapaljenog lišća itd. Cigarete jesu luksuz, dok ovo drugo je mnogo više potreba i slobodno se može reći nužno zlo. Cigarete to nisu, većina ljudske populacije može bez njih, a bez industrije i transportnih sredstava ne može.



  14. #134

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Meni se ne svidja sto mene kao pusaca stavljaju u poziciju da moram na ulici pusim na -10 kad dodje zima,pa cu dobijem upalu pluca.
    Imas izbor,ne moras na ulici da pusis.
    Ja sam pusac.
    Na mom radnom mestu, pusenje je ukinuto, deset dana ranije,pre nego sto je zakon o zabrani,stupio na snagu,cisto da se naviknemo
    Sa jednom krilaticom, ne postoji ni jedno mesto za pusace.
    Znaci, osam radnih sati bez cigarete.
    Pripremila sam se psihicki i izdrzala, prvi, drugi, peti dan ...
    Nisam imala pusacke krize,znaci, mogu bez cigarete, a mislila sam da sanse nema.
    Znate zasto?
    Gledala sam pusace oko mene, koji su zapadali u nikotinske krize, histerisali, pili bensedine, zvakali nikorete i ko zna sta jos.
    A pusenje na ulici ... nikad sebi to ne bi dozvolila da idem npr.centrom i pusim cigaretu,jer to nije moj nivo.
    Dovoljno su nas omalovazili ovim zakonom, da jos pored toga dozvolim sebi da me tete iz komunalne policije, koje su uzgred u zelenom pocele da paradiraju Novim Sadom, zaustavljaju, kao poslednjeg klosara.
    Moj stav,ali razumem i one, koji su jednostavno ovisnici.
    Ja zaista uzivam u toj cigareti, ali sam ovih dana shvatila, kad se nesto mora i nije tako tesko.

    I iskreno ne mislim da ce ovaj zakon kod nas, oziveti u potpunosti.
    Moj kolega je izneo jednu simpaticnu teoriju.
    Doslovce ...

    U osnovnoj skoli, krio sam se od roditelja i nastavnika,puseci krisom, po budzacima.
    Onda sam u srednjoj bezao od profesora.
    Potom je dosla vojska, pa sam se skrivao od staresina.
    I sta me snaslo, u pedesetim?
    Da ponovo, kao osnovac, bezim i sakrivam se od sefova i organa vlasti zbog pusenja
    Al ne odustajem

  15. #135

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Ako su fabrike duzne da ugrade filtere, a opet izvrdavaju i truju citave gradove (bez selekcije, i pusace i one chestite), zasto solomonsko resenje ne bi bili filteri u zatvorenom prostoru? Mislim da je to jeftinije od obezbedjivanja dodatne prostorije........ Ufff, sram nas bilo, sram. 'Ocemo da nas prihvatite sa tim dinamitom medj prstima ..............ps. samo nemojte da nam duvate u fitilj, vrlo je kratak

Strana 9 od 13 PrvaPrva ... 7891011 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Prava za životinje
    Autor Lady S u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 29.01.2014, 22:33
  2. Znaš da si prava mama kad . . .
    Autor Annie u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 16.10.2013, 21:45
  3. Prava radnika u Srbiji
    Autor Turkmenbashi u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 03.09.2010, 17:13
  4. 8.mart - dan prava žena
    Autor itebejac u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 02:06
  5. Prava vernost
    Autor valter u forumu Muška kafana
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.02.2010, 22:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •