Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu - Strana 5
Strana 5 od 13 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 191
  1. #61

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Zenama ne mogu zabraniti da puşe niti zelim da prestanu ali ...
    ih ja posle puşenja neu ljubiti
    Ko je za jednu voznjicu

  2. #62

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Iole vaspitan pušač neće ni naći za shodno da ostale kolege sa posla maltretira svojim porokom i izborom trovanja
    Tačno. Isto tako će taj vaspitan pušač pitati da li nekom smeta da zapali cigaretu pre nego je zapali, što je jaaaaaaaako retko, govorim iz svog iskustva, a ne samo kad je u radijusu od metar dete ili trudnica, ako i tada pita. Uglavnom svim tim fino vaspitanim ljudima koji su eto i pušači bonton samo tada nekako nije attachovan za bulju. Ja sam to kao bivši pušač, i nightmare za ove sadašnje - činila

    Ja samo u prolazu, biciklom

    diktatorka:
    Ma pustite nas da uzivamo u nikotinu kad bre voooliimooo !
    Meni se čini da si ti pogrešno shvatila. Niko nikom ne brani da puši, već govori da to činite tamo gde vaš dim neće udisati oni koji to ne žele. Na ovakvim mestima:

    izabelitta:
    Pustite me da duvam u lice onima koji to vole, i oni meni, naplatite nam to zadovoljstvo, ali me ne gnjavite bar na tom mestu.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #63

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    Zenama ne mogu zabraniti da puşe niti zelim da prestanu ali ...
    ih ja posle puşenja neu ljubiti
    Ne sumnjam da ne sumnjaš u to da im ja branim da puše,pa i na javnom mestu,ali s tom razlikom da ja obožavam da ih posle cigarete ljubim,a čak mi je mali fetiš da,ako one ne gutaju dim,to ja učinim...što u smislu edukacije,što navraćanja na zlo...sledeći put ih sramota da se samo ja 'trujem' gutajući...

  4. #64

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    I mirna Bačka, a i ostatak sveta kad mi stranka proradi...
    rado ću biti član tvoje stranke, tj istureno odeljenje u Sremu..ako ima još neko iz Bačke, Bog da nas vidi..

    i to sve uz bitnu napomenu, da nikada nikoga nisam maltretirala svojim dimom..ni na poslu, ni u društvu, ni u tudjoj kući..čak ni u svojoj..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  5. #65

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Pustite me da duvam u lice onima koji to vole, i oni meni, naplatite nam to zadovoljstvo, ali me ne gnjavite bar na tom mestu.




    ...misliiiiiiiim...



  6. #66

    Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    Zenama ne mogu zabraniti da puşe niti zelim da prestanu ali ...
    ih ja posle puşenja neu ljubiti
    to sam i ja rekao,..pa

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Tačno. Isto tako će taj vaspitan pušač pitati da li nekom smeta da zapali cigaretu pre nego je zapali, što je jaaaaaaaako retko, govorim iz svog iskustva, a ne samo kad je u radijusu od metar dete ili trudnica, ako i tada pita. Uglavnom svim tim fino vaspitanim ljudima koji su eto i pušači bonton samo tada nekako nije attachovan za bulju. Ja sam to kao bivši pušač, i nightmare za ove sadašnje - činila

    Ja samo u prolazu, biciklom






    ja sam u prolazu na rolerima ,.pa kad naletim na pikavac kad mi se smota oko tockova ma da se razbijem o asfalt

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    rado ću biti član tvoje stranke, tj istureno odeljenje u Sremu..ako ima još neko iz Bačke, Bog da nas vidi..

    i to sve uz bitnu napomenu, da nikada nikoga nisam maltretirala svojim dimom..ni na poslu, ni u društvu, ni u tudjoj kući..čak ni u svojoj..
    zar se u Japanu sme dimiti?
    Poruku je izmenio BaneK, 03.11.2008 u 21:18 Razlog: Multi quote - muka iva

  7. #67

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    (smeh od muke) meni samo nije jasno kako ljude ne pogadja chinjenica da danas rak vishe nije pojava koja pogadja manje srechne?

    Rak polako postaje normala.

    Vech danas svako od nas mora da se mnoogo potrudi da bi si osigurao nekakvu respektabilnu starost, jer sve je puno sranja.

    Bukvalno.

    Vazduh, voda, hrana.

    Nije to nikakva paranoja.

    Kako nekome mozze da bude svejedno shto forsira smrt pre vremena?
    Shta ima lepo u pomisli da radish na tome da umresh u mukama?...
    Ima li ikoga kome neko u blizoj i daljoj okolini nije vech podlegao?
    IMa li ikoga ko mozze da kazze - ma super ja zzivim, uslovi su idealni, bash onako prirodni, kakvima je chovek prilagodjen i na kakve je navikavao milionima godina, pa sad mogu da si dozvolim eto u inat 1000 mutagenih kancerogenih jedinjenja kakve postoje u duvanskom dimu, pa...ako bash moram zbog nechega i nek riknem zbog toga...

    "...To mi je jedino zadovoljstvo "

    vazzi

    Zar pomisao da zarad sopstvenog zadovoljstva radimo na tome da svojim roditeljima oduzmemo dete, svojim partnerima partnera, svom detetu roditelja, prijateljima prijatelja...,i da mozzda radimo na tome da im svima upropastimo zzivot?

    Da li ste nekada videli nekoga ko umire od raka plucha, kao posledice pushenja? .. Je l mu zivot bio ispunjen zadovoljstvima?
    Da li ste nekada chuli da je neko na onkoloshkoj klinici umro od raka plucha a da nije bio aktivni ili pasivni pushach? I u kom procentu ima takvih?

    Da li uopshte znate koliko su dnk mutacije zapravo uobichajene i normalna pojava, i da je gotovo pitanje sreche svaki put kada se neka od njih zavrshi bezazleno i benigno? Svaka cigara je praktichno guranje tog jezichka na vagi na loshu stranu... Dugogodishnje pushenje gotovo je planirano i sistematsko samoubistvo.

    "Moja baba je pushila 90 godina i nijshta joj nije bilo"...

    Jeste, bash kao i neke babe onih sa onkologije...

    Ako vas ovo ne uznemirava, zapal'te... Mozz i na javnom mestu...

  8. #68

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Ne sporim da nema dosta istine u onome što se iznosi o uticaju duvana na zdravlje. Ali...

    # U saobraćaju gine masa ljudi, vozača i nevozača; onih koji su imali u tom trenutku volan u rukama i mnogo više onih koji nisu bili za njim. - Da li nekome pada na pamet da zabrani saobraćaj? A izduvne gasove?

    # Od alkohola stradaju (zdravstveno ali više socijalno) mase ljudi i članovi njihovih porodica? Da li nekome pada na pamet (da opet) zabrani alkohol (u neislamskom svetu) ?

    # Od kockarske zavisnosti strada sve više ljudi, i njihovih porodica naravno. - Da li nekome pada na pamet da zabrani kocku, kladionice, loto...

    # Upotreba narkotika (uglavnom) nije kažnjiva, iako posledice snose i drugi a ne samo korisnici.

    # Od hrane a pogotovu napitaka sa raznoraznim dodatim sastojcima ni ne zna se kakve su sve trenutne a tek trajne posledice. A koja se 'kola' ne reklamira?

    # Od osiromašenog uranijuma i neosiromašenog olova se sigurno ni ne strada sem 'kolateralno', sudeći bar prema brizi sveta da se ne upotrebljavaju.

    # Protiv smrti od gladi i bede bogati umiruju savest dobrotvornim koncertima i večerama, da bi mirno mogli da nastave da se bogate.


    Sve nas ovo ne dotiče tako opipljivo kao tudj duvanski dim pod nosom.

    Da me pogrešno ne shvatite: jesam pušač i ne sporim prava nepušača da ne budu ugroženi tudjim dimom. Samo ukazujem, da se problemi ne rešavaju od bitnijih ka manje bitnima.

    A možda sam i pobornik teorija zavere - to Veliki Brat trenira disciplinovanje čovečanstva. Za početak, na manje bitnoj stvari.

  9. #69

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku
    # U saobraćaju gine masa ljudi, vozača i nevozača; onih koji su imali u tom trenutku volan u rukama i mnogo više onih koji nisu bili za njim. - Da li nekome pada na pamet da zabrani saobraćaj? A izduvne gasove?
    Prvo, saobrachaj je neophodan.
    Istina je da iz ovih i onih razloga, verovatno ne moralnih, alternative nafti i benzinu nisu u opticaju i shirokoj upotrebi.

    Bez obzira na sve, sushtina vozznje automobila nije da se sisa auspuh.

    Sushtina pushenja je upravo to.

    # Od alkohola stradaju (zdravstveno ali više socijalno) mase ljudi i članovi njihovih porodica? Da li nekome pada na pamet (da opet) zabrani alkohol (u neislamskom svetu) ?
    Donekle. Ali kakve to veze ima? Prohibicija nije zaustavila potroshnju alkohola vech bogachenje mafije. Ovde se ne zabranjuje pushenje vech ogranichava prostor za konzumaciju i otezava taj hobi. No, sumnjam da che donoshenje nekog zakona neshto promeniti na duzze staze POstoji zabrana i prodavanja cigareta maloletnicima, pa ipak malo ljudi prvi put zapali tek nakon osamnaeste.

    # Od kockarske zavisnosti strada sve više ljudi, i njihovih porodica naravno. - Da li nekome pada na pamet da zabrani kocku, kladionice, loto...
    Lele, deder, da stavimo jednog koji "umire" od kocke i jednog koji umire od raka da vidimo shta je poenta..


    # Upotreba narkotika (uglavnom) nije kažnjiva, iako posledice snose i drugi a ne samo korisnici.
    Uglavnom? Ne znam shta je vishe kaznjivo od bilo kakve povezanosti sa narkoticima. Mozzda sama narkomanija nije kaznjiva zakonski, ali nije losha paralela... narkomani i pushachi...

    Zashto se lepo pushachi ne drogiraju? Argumenti za pushenje i za drogiranje su apsolutno isti.

    # Od hrane a pogotovu napitaka sa raznoraznim dodatim sastojcima ni ne zna se kakve su sve trenutne a tek trajne posledice. A koja se 'kola' ne reklamira?
    Jeste, zashto ne bi preko svega toga dodali i duvanski dim?



    # Od osiromašenog uranijuma i neosiromašenog olova se sigurno ni ne strada sem 'kolateralno', sudeći bar prema brizi sveta da se ne upotrebljavaju.


    Ima million stvari koje nam rade o zdravlju i glavi, al ochigledno ni jedna efikasna jer eto josh postojimo...

    Eh da ... cigare, lets give it a try?..



    # Protiv smrti od gladi i bede bogati umiruju savest dobrotvornim koncertima i večerama, da bi mirno mogli da nastave da se bogate.
    A ja se bojim da bi preterano gledamo preko plotova. Ko veli -shto da ja sredjujem svoju avliju kad eno tamo vid milisav shta radi u svojoj(Jeste da taj "Milisav" delom na meni i zaradjuje jer mi prodaje cigare... al nema veze, tolko mogu da mu tolerishem).

    Sve nas ovo ne dotiče tako opipljivo kao tudj duvanski dim pod nosom.
    Pa naravno Nenade. Uranijumske bombe negde stotinu kilometara odavde, naravno da su opasne. Ali ih ne dovlachim na svoje radno mesto. Ne pushim ih. Ne gura mi niko uranijum u nos. I ja protiv njih kao pojedinac mozda mogu da se bunim, i bunim se, i efekat je takav kakav je. Ali protiv dima u mom okruzzenju mogu mozda neshto i da uradim.


    Da me pogrešno ne shvatite: jesam pušač i ne sporim prava nepušača da ne budu ugroženi tudjim dimom. Samo ukazujem, da se problemi ne rešavaju od bitnijih ka manje bitnima.
    Stvari se upravo reshavaju jedna po jedna. I to od onih koje mozzesh da reshish. Prvo se chisti svoje dvorishte.
    Ne mozze se razmishljati u fazonu - sunce che nas sve i onako sprzziti za par miliona godina, pa poshto to ne mozzemo da reshimo, shto se ne bi trovali i ne razmishljali o potpuno reshivim problemima? Shto ne bi svi postali i narkomani?


    A možda sam i pobornik teorija zavere - to Veliki Brat trenira disciplinovanje čovečanstva. Za početak, na manje bitnoj stvari.
    Ne Nenade Samo josh uvek imate srechu da na svet ne gledate iz onkoloshke klinike, jer kad se suochite sa boleschu prioriteti se naglo menjaju... Redovno je kasno.

    Chudo jedno shta nam sve ti tamo neki rade...
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 04.11.2008 u 00:50

  10. #70

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Sem ironisanja i pomalo cinizma sa podbadanjem, poenta mog pisanija (za koje ni ne očekujem da će ga neko preterano ozbiljno shvatiti) je onaj deo kao tudj duvanski dim pod nosom.

    Hleb kaže:
    I ja protiv njih kao pojedinac mozda mogu da se bunim, i bunim se, i efekat je takav kakav je. Ali protiv dima u mom okruzzenju mogu mozda neshto i da uradim.
    Oko tog pitanja su nam verovatno ključno - filozofski, ideološki različiti pristupi. Ne mislim da čoveka treba da pokreće prevashodno sopstvena dobrobit. Lični interes. A sadašnja (mogu reći svetska) ideologija se zasniva na tom postulatu.

    Medjutim, ovo nije mesto za tu diskusiju. A ni ja nisam pogodan ni raspoložen za nju.

  11. #71

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku

    Chudo jedno shta nam sve ti tamo neki rade...
    Meni je čudo što neko sebe uopšte može da nazove brižnim roditeljem dok svom detetu dimi iznad glave ili u prostorijama u kojima dete boravi (detetov izbor nikako nije da to udiše), a opravdanje je - jeeeeeesteeeeee to će da mu smeta, a što nema grejanja u školici, što živimo u Pančevu i što Dinkić ovo ili ono... a naježim se kad čujem od deteta u parku - Tata (ili mama) što pušiš, znaš da se od toga umire i zacrne se pluća (gleda dete tv valjda), jel ti mene ne voliš? A odgovor je... Voli te tata sine
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  12. #72

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Moram da istaknem neke stvari (jer očigledno nekima nisu jasne):

    # Do sada nijednom u životu nisam poginula u saobraćaju.

    # Nisam alkoholičar, niti imam alkoholičara u porodici.

    # Ne kockam se.

    # Nisam narkoman, niti sam ikada konzumirala narkotike (pušače naravno ubrajam u narkomane).

    # Trudim se da se hranim ispravno i zdravo. Ne možemo porediti ishranu i pušenje, jer je ishrana svakom pojedincu neophodna i svakako donosi i neke beneficije, dok je duvanski dim apsolutno i potpuno štetan.

    # Ne spominjite mi siromašeni uranijum.

    # Duvanska industrija je vrlo specifična i hrani i stimuliše ovu zavisnost da bi mogla da nastavi da se bogati (pri tome savest ničim ne umiruje).

    # Srbija je u samom svetskom vrhu po procentu pušača i uvoznik je svih oblika duvana, sa prosečnim godišnjim deficitom od 75 miliona . Porez koji i ja plaćam koristi se između ostalog i za održavanje niskih cena duvana, umesto na zdravstvo, prosvetu, umetnost ili sport.

    # Možda malo i brkam stvari, ali čini mi se da je najjači argument pušača to da ćemo svi umreti pre ili kasnije (pa šta onda ako se malo trujemo usput). Zanima me da li bi se protivnici abortusa na istoimenoj temi složili sa tim da to nije ubistvo, jer ništa nije večno, pa bi tako i to ljudsko biće umrlo i samo, pre ili kasnije...

    # Mi se na ovoj temi ne bavimo ličnim odlukama pušača u smislu da li treba da puše ili ne - lično nemam nikakav problem sa tim da neko puši (kao što me je baš briga da li će se neko udarati čekićem po glavi). Opljuvavam ih, da, ali ne pokušavam da ih ustrašim. Svako ko želi da puši, a svestan je svih posledica koje to sa sobom nosi treba da ima pravo da puši. Ali i nepušači, na svim javnim mestima treba da budu zaštićeni od pasivnog pušenja, jer to nije njihov izbor.



  13. #73

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Ako neko pije pored mene, ja se neču opiti od samog prisustva.
    Ali ako neko puši pored mene (duvan ili joint), i ja ga udišem i moram sa njim da pušim.

    Ok, ako izmisle način da sede pored mene, a da je udišem vazduh bez dima, neće mi smetati pušači.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  14. #74

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Bila sam pusac 9 godina,i da....mnogo sam uzivala u tom dimu i ni jednog momenta nisam mislila na drugeTo je cist sebicluk i udovoljavanje samome sebi bez obzira na tudje zelje i potrebe.

    Sad vec ima 9 godina od kako ne pusim,i uzasno me nerviraju isti samozivi pusaci( a i kazu da su najgori bivsi pusaci)

    Kako se ljudi menjaju

    Ono sto mislim da je zaista neophodno uraditi je bolja edukacija mladih jos u osnovnoj skoli(jer tad se na zalost pocinje)
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  15. #75

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku
    Sem ironisanja i pomalo cinizma sa podbadanjem, poenta mog pisanija (za koje ni ne očekujem da će ga neko preterano ozbiljno shvatiti) je onaj deo kao tudj duvanski dim pod nosom.

    Hleb kaže:


    Oko tog pitanja su nam verovatno ključno - filozofski, ideološki različiti pristupi. Ne mislim da čoveka treba da pokreće prevashodno sopstvena dobrobit. Lični interes. A sadašnja (mogu reći svetska) ideologija se zasniva na tom postulatu.

    Medjutim, ovo nije mesto za tu diskusiju. A ni ja nisam pogodan ni raspoložen za nju.

    ...vidjao sam i bolja izvlachenja kad te neko rastavi na komade...a kolega Hleb je retko talentovan u tome (rastavljanju, naravno)...

Strana 5 od 13 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Prava za životinje
    Autor Lady S u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 29.01.2014, 22:33
  2. Znaš da si prava mama kad . . .
    Autor Annie u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 16.10.2013, 21:45
  3. Prava radnika u Srbiji
    Autor Turkmenbashi u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 03.09.2010, 17:13
  4. 8.mart - dan prava žena
    Autor itebejac u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 02:06
  5. Prava vernost
    Autor valter u forumu Muška kafana
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.02.2010, 22:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •