Žarko Laušević - (ne)zaboravljeni - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 49
  1. #31

    Odgovor: Žarko Laušević - (ne)zaboravljeni

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Ajde druze vojvodo...polako...

    Secam se saopstenja za stampu, tadasnjeg i ceo hronoloski sled dogadjaja..
    Oni su usli u taj kafic (Apple)...znaci on i brat....i postali meta provokacija tih "mladica". Ako se secas, pisalo je da su ti...mladici prvi napali, jedan je razbio (casu ili flasu) i napao brata mu ...
    Zarko nije imao pistolj (trenutno) uz sebe...i to je ono sto ga Hebe (za ubistvo s' predumisljajem)....vec, videvsi da mu brat ugrozen...isjurio u kola (ili stan koji je imao u PG...ne secam se) i otisao po pistolj....da OBRANI brata...

    Jeste da je ubio...jeste da neko place za njima...ali taj neko je pre svega trebao da vaspita svoju decu...
    Cesto sam dole, i znam da se i za manje stvari nasrce...cojstvo i junastvo...
    ovime si mi SVE rekla o tvojoj informisanosti!
    ali sam toliko choek da ti pojasnim par stvari u koje si slabo upucena, jer mediji prenose i prodaju priche koje ce dici tirazh..nekoga vinuti u zvijezde, a nekoga tresnuti o pod..to nam je svima jasno!
    imash i ti djecu, ne daj bozhe da im se desi neshto slichno, svijet bi okrenula da dokazhesh da su oni ZHRTVE u cijeloj prichi i da iscerash pravdu. NE BILO TI NIKAD da ih neko pochupa za kosu mimo tebe i muzha ti, a ne da ih ukoka ka' vukove u lov neko koga ne poznaju, i ni krivi ni duzhni budu njegove zhrtve...ti momci su imali 20 GODINA..sve i da su se bahato ponashali, on je trebao biti taj koji ce da smiri situaciju, strasti...i smirio ih je..pishtoljima..mushki! HRABRo, chojski! pod znacima navoda, naravno
    On je imao skoro 2% promila u krvi, njemu su se duplirali ljudi, to je sam izjavio da je mislio da ih ima 6-oro..ali tako pijanome mu nije palo na pamet da ode doma, no se VRATIO da on iscera pravdu na svoje..i ti me ubjedjujesh da je on ZHRTVA...chega? DROGE i ALKOHOLA!
    a shto bi bilo da su uloge zamijenjene..Javnosti bi satanizovala te momke, jer su ugasili lik jedne GLUMCHINE...i ljudske velichine? PIH.
    ali kako su to obichni momci, 'propaliteti', kako ih ti nazva, onda se to nekako zatashka i od krvolochnog UBICE napravimo Heroja i Nevinu zhrtvu..
    i ono najbitnije shto ti ne znash i ostali koji ga 'brane'
    nije odsluzio kaznu. I nije prognan, vec je pobjegao.
    Desila mu se tragedija, koju je SAM napravio i izazvao, ali roditeljima onih mladica --veca, neizmjerljiva i nikad preboljena!
    Nositi pishtolj za pas i pucati u choeka ne mozhe svako! (ajd ga ti nosi, poshto vidim da si opravdavala 'ono vrijeme' devedesetih)
    PUCAO JE!
    Pushka na sceni u poslednjem cinu ce opaliti.
    Zakonitost.
    Nositi oruzhje, i potezati ga kao da si u nekom kaubojskom filmu. Ne, to ne mozhe svako.
    Poruku je izmenio Bombica, 08.09.2009 u 23:09 Razlog: Uklonjene uvrede
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  2. #32

    Odgovor: Žarko Laušević - (ne)zaboravljeni

    Polako, nema potrebe prepucavanju.

    Svi mi imamo svoje misljenje, ako bi gledala po svojim osecanjima, ja bi primat dala Lausevicu,jer one druge nisam znala.
    Nisam ni njega, ne licno ...

    Sustina je da pravda bi trebala da bude zadovoljena.
    Ko je kriv, mora da se kazni.
    Po meni malo je previse toliko godina zatvora na koje je osudjen, ali opet gledam i drugu stranu i tim roditeljima je previse citav zivot bez dece.

  3. #33

    Odgovor: Žarko Laušević - (ne)zaboravljeni

    A odakle ja da budem informisana, no od medija
    Imam ja decu, i polu su crnogorskog porekla...ali ih vaspitavam, da se klone svadja, da nikoga ne diraju, da i ako im neko nije po gushtu...puste ga da ide svojim putem...

    Nisi me razumela, ne opravdavam ja njegov postupak....ali je bilo pitanje ti ili ja (tj. oni ili braca Lausevici)...
    A objasni ti meni, kada se vec toliko zalazes za red i zakon, zasto oko za oko, zasto su roditelji "obecali" (ne znam komu, Bogu valjda) da ce se osvetiti...
    Ono kao jesmo civilizacija, ali ipak se drzimo serijatskih zakona....

    I uostalom, pustimo sud daodredi da li je odsluzio svoje, ili ne....
    A to sto ga ti ne simpatises, da ne kazem mrzis (i od ranije) je tvoja licna stvar....

    Meni je on bio i ostao nambr one glumac ovih prostora...
    Budi pametan i pravi se lud

  4. #34

    Odgovor: Žarko Laušević - (ne)zaboravljeni

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Sustina je da pravda bi trebala da bude zadovoljena.
    Ko je kriv, mora da se kazni.
    Upravo ovako, ne vidim mesta prepucavanju. Ako je kriv, a jeste čim su donesene presude, treba da odrobija. Nakon robije treba imati sva ista prava kao i pre nje. Ako želi nastaviti karijeru, neka je nastavi. Prosto kao pasulj.

  5. #35

    Odgovor: Žarko Laušević - (ne)zaboravljeni

    Smatram neprimerenim obrađanje Vojvotkinje (reći nekom da laje je uvreda) a mnogi sukobi počnu teškim rečima (lepo reče sama Vojvotkinja da se teško nešto iz grada izbacuje iz sebe ).
    Verujem da smo svi čuli šta se desilo (Leptirče reče uopšteno) a pominjalo se "junačenje" tih momaka kojima je smetalo da Lauševići imaju pažnju devojke koja je radila. Svako normalan je naučio da pročita da je osuđen " za prekoračenje NUŽNE ODBRANE" što znači...da NIJE ON počeo "merenje pataka". Uostalom...mnogi mediji su preneli da su ti mladići bili i ranije poznati po nasilnom ponašanju.
    Ne pravdam nikog...samo ređam činjenice.
    Osuđen je na 4 godine..a odležao 4 g i nekoliko meseci...pa amnestiran. Znam presude kojima je lik , pijan, BMW pokosio blizance (brata i sestru od 17 godina) pa dobio 11 meseci !!!
    Sad...niko od nas nije lud pa da ne zna da je izvršen pritisak na sud koji je, naknadno doneo ovu presudu zbog koje se Laušević opet traži. Nazovimo stvari pravim imenom.
    -Jeste...pucao je i ubio dva momka a trećeg ranio,
    -Nije...on i brat počeo sve to...nije nasrtao već se branio,(napad razbijenom flašom je baš junaštvo)
    -Jeste odležao koliko mu je presuđeno,
    -Legalno je otišao iz zemlje,
    -Jeste mu prećeno...krvna osveta tamo nije iskorenjena,

    Pitanje...šta sad ? Pravnici lome koplja (što je u redu i legalno)...mi ovde možemo samo reći kako smo ga doživljavali kao javnu ličnost. Mislim da nema potrebe ikoga vređati.
    Poruku je izmenio Sivi, 08.09.2009 u 22:13
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  6. #36

    Odgovor: Žarko Laušević - (ne)zaboravljeni

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku


    Pitanje...šta sad ? Pravnici lome koplja (što je u redu i legalno)...mi ovde možemo samo reći kako smo ga doživljavali kao javnu ličnost. Mislim da nema potrebe ikoga vređati.


    Ovim je sve receno

  7. #37

    Odgovor: Žarko Laušević - (ne)zaboravljeni

    Živeo sam te 1993. godine u Crnoj Gori. Sećam se svih napisa iz novina, ali i glasina koje su kružile Crnom Gorom. Žarko Laušević je nesumnjivo brutalno napadnut sa ciljem da se pretuče i ponizi. Reagovao je kako je reagovao. Osuđen je za prekoračenje nužne odbrane i odležao u Spužu kaznu. Nekako u to vreme sam povremeno posećivao zatvor u Spužu jer se tamo nalazio jedan moj ratni drugar na izdržavanu kazne (povukao je potez D-2, odnosno našli su neku naftu kod njega, a nije se trebala tu nalaziti). Ono što sam od njega čuo suštinski se poklapa sa komentarom koji je postavio sivi....

    Probaću da sa par sličica dočaram kako je tada bilo u Crnoj Gori. Mog jednog poznanika dugo je maltretirao i reketirao za razne usluge poznati barski žestoki momak, zvani Buda. Kako njega, tako i, čini mi se, ženu mu, ali za ženu nisam siguran. Sve dok jedne nedelje moj znanac nije išao na posao, a Buda ga po ko zna koji put presreo i počeo sa svojim šikaniranjem, na šta je maltrertirani izvadio pištolj i ubio ga. Nakon toga je otišao u policiju i prijavio se. Odmah su počele priče o krvnoj osveti. Međutim, ni uhapšeni nije bio sam, pa su se jedno jutro u Baru pojavila njegova braća, namršteni gorštaci Vasojevići, sa značajnim zadebljanjima ispod levih pazuha, i priče su prestale...

    Ili, recimo krenem autobusom iz Bara za Podgoricu i nekako u centru izađe pripito društvo iz kafića i kada su spazili autobus, jedan od njih je izvukao pištolj i ispalio, u sred bela dana, nekoliko metaka u vazduh da skrene pažnju šoferu kako bi ga pitao:
    - Je li? Iđeš li put Novog?
    - Bogu mi ne, već za Podgoricu!
    - Onda ništa. Vozi dalje.

    Dakle, gotovo da nije bilo dana da se tada u Crnoj Gori negde nije pucalo. Broj sudija u Crnoj Gori je u to vreme bio u drastičnom pomanjkanju, a sećam se da je jednom (sudiji) u Cetinju postavljen eksploziv na vrata stana i čudom nije niko od sudijine porodice pogunio...

    Tada se tamo na crno, odnosno mitom, za marke, moglo kupiti baš sve, bilo koja diploma, bilo kakvo uverenje, vozačke dozvole, državljanstva, pasoši... Kao, uostalom, i u Srbiji, samo još drastičnije.

    U takvoj atmosferi je bilo suđenje Lauševiću. Svi lobiji familija ubijenih i povređenog su bili aktivni. Međutim, sud je presudio kako je prsudio i Žarko laušević je izdržao svoju kaznu. Pušten je na slobodu po rešenju koje je tada pospisala sudija Svetlana Vujanović, supruga sadašnjeg predsednika Crne Gore...

    Šta je bilo posle? Košmar. Večiti strah od krvne osvete, koja de fakto još postoji u Crnoj Gori. Naravno, da živote ubijenih mladića niko ne vrati. Patnja njihovih roditelja i rodbine, ma kakvi da su bili je realna i teška.

    Šta je rešenje? Ono je jedino moguće u pravnim okvirima. Nisam siguran da je ponovljeno suđenje (naglašavam - za prokoračenje nužne odbrane) u duhu zakona, kojom se Laušević osuđuje na 13, ili koliko već, godina, pa makar oni bili i crnogorski...

    Takođe mislim da je Vojvotkinjin rečnik potpuno neprimeren ovom forumu.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  8. #38

    Odgovor: Žarko Laušević - (ne)zaboravljeni

    Ovo je primer nekritickog odnosa i merenja stvari razlicitim arsinima.
    Zato sto je glumac i javna licnost , njegov cin neki posmatraju drugim ocima.
    I zato neko trazi opravdanje , tamo gde ga nema.
    Kao sto belissima kaze : kada bi sudila po osecanjima , primat bi dala Zarku
    jer one druge nisam znala."
    Kao da je u pitanju pozivanje na rodjendan , s kim cu otici na kafu ......
    U pitanju je sam cin i ono sta se desilo....a zna se sta se desilo.
    I on , glumac, je trebao da zna.
    Ako nosis pistolj, postoji mogucnost da ces ga i upotrebiti.
    Ako ga ne nosis, nikad neces.

    U redu pokajanje, ali pravda bi trebalo da je jednaka za sve.
    To nije bio akcioni film u kojem je glumio glavnu ulogu.
    To je bio stvaran zivot, nazalost,
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  9. #39

    Odgovor: Žarko Laušević - (ne)zaboravljeni

    Bigrančer....ne znam odakle ti iskopa da neko pravda sam čin ?
    Sama tema je nastala oko njega kao glumca..normalno je da se uplelo sve ovo što se sada dešava.
    Ono što reče memento...oslikalo je stanje. A obesnih sa oružjem je bilo svuda...pa i ovde kod nas. Bilo je to ratno vreme..a tada svakakvi isplivaju.
    Žalosno je što se to uopšte desilo
    - nastradala su dva mladića pred kojima je bio život,
    - mnogi životi su se izokrenuli,

    ...a zašto ? Zbog "merenja pataka" !!!
    Bilo je suđenje...i bila je presuda. Meni je malo degutantno da je posle bila neka naknadna i to bez njegovog prisustva. Nisu izvođeni novi dokazi..samo nova presuda. U pravne stvari se ne mešam...ali nešto ipak nije kako bi trebalo.
    Govoriću samo kao o glumcu..to je ono što nam je ostavio.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  10. #40

    Odgovor: Žarko Laušević - (ne)zaboravljeni

    Sad se prisecam kako je bilo u vreme najvece Zarkove slave. Kako smo jedva cekale (ja i drugarice) da gledamo neki njegov film. Jednostavno je bio pravi smeker i omiljen svima.
    E sad sto i kako se desilo s njim ne znam, samo znam da je krenuo losim putem....droga i alkohol. A to ne nosi nista dobro...

    Ono sto je pocinio je zlocin i bez obzira koliko mi je bio (i jos uvek je) omiljen, ne mogu da ga opravdam. Jednostavno ubio je, a svako ko izvrsi ubistvo (makar zrtva bila najveci i najgori propalitet), mora da odgovara za to, kako je zakonom predvidjeno...Nakon toga sto rece Morfeo - ima ista prava ko svi i nek nastavi svoj zivot kako misli i zeli.
    Inace sta bi bilo ako svako uzme pravdu u svoje ruke i oruzjem pocne da je deli, a pri tome da se skriva iza svoje profesije ili mozda statusa omiljene zvezde javnosti?


  11. #41

    Odgovor: Žarko Laušević - (ne)zaboravljeni

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Žarko Laušević je nesumnjivo brutalno napadnut sa ciljem da se pretuče i ponizi. Reagovao je kako je reagovao. Osuđen je za prekoračenje nužne odbrane i odležao u Spužu kaznu. Nekako u to vreme sam povremeno posećivao zatvor u Spužu jer se tamo nalazio jedan moj ratni drugar na izdržavanu kazne (povukao je potez D-2, odnosno našli su neku naftu kod njega, a nije se trebala tu nalaziti). Ono što sam od njega čuo suštinski se poklapa sa komentarom koji je postavio sivi....
    Ja sam svojevremeno citala da su ga provocirali,maltretirali,napali.....
    Bez obzira sto je nosio pistolj,kod njega nije bilo umisljaja da bi ga svrstala u isti kos kao bezocne ubice.
    U takvoj atmosferi je bilo suđenje Lauševiću. Svi lobiji familija ubijenih i povređenog su bili aktivni. Međutim, sud je presudio kako je prsudio i Žarko laušević je izdržao svoju kaznu. Pušten je na slobodu po rešenju koje je tada pospisala sudija Svetlana Vujanović, supruga sadašnjeg predsednika Crne Gore..
    I to sam pitala ...Zar on nije odlezao kaznu??.

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Ovo je primer nekritickog odnosa i merenja stvari razlicitim arsinima.
    Nisu razliciti arsini Jel bilo sudjenje? U cemu je onda problem?
    Drzava Crna Gora se sad setila posto je odsluzio kaznu....ne razumemSmatraju da su ga malo rebnuli ??

    Zato sto je glumac i javna licnost , njegov cin neki posmatraju drugim ocima.
    I zato neko trazi opravdanje , tamo gde ga nema.
    Niko ne trazi opravdanje.Samo postoje okolnosti koje su verovatno bile olaksavajuce ...uostalom kao i kod ostalih optuzenih bez obzira da li su javne ili nisu javne licnosti.
    U redu pokajanje, ali pravda bi trebalo da je jednaka za sve.
    Pa ne znam sta bi bilo pravedno? Bio je na robiji. Zasto mislis da je on bolje prosao nego drugi?

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Bigrančer....ne znam odakle ti iskopa da neko pravda sam čin ?
    .
    Taman posla da pravdam ubistvo
    Poruku je izmenio Bombica, 09.09.2009 u 01:16 Razlog: uredjen citat
    Najveca vlast je vladati sobom.

  12. #42

    Odgovor: Žarko Laušević - (ne)zaboravljeni

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Živeo sam te 1993. godine u Crnoj Gori. Sećam se svih napisa iz novina, ali i glasina koje su kružile Crnom Gorom. Žarko Laušević je nesumnjivo brutalno napadnut sa ciljem da se pretuče i ponizi. Reagovao je kako je reagovao. Osuđen je za prekoračenje nužne odbrane i odležao u Spužu kaznu. Nekako u to vreme sam povremeno posećivao zatvor u Spužu jer se tamo nalazio jedan moj ratni drugar na izdržavanu kazne (povukao je potez D-2, odnosno našli su neku naftu kod njega, a nije se trebala tu nalaziti). Ono što sam od njega čuo suštinski se poklapa sa komentarom koji je postavio sivi....

    Probaću da sa par sličica dočaram kako je tada bilo u Crnoj Gori. Mog jednog poznanika dugo je maltretirao i reketirao za razne usluge poznati barski žestoki momak, zvani Buda. Kako njega, tako i, čini mi se, ženu mu, ali za ženu nisam siguran. Sve dok jedne nedelje moj znanac nije išao na posao, a Buda ga po ko zna koji put presreo i počeo sa svojim šikaniranjem, na šta je maltrertirani izvadio pištolj i ubio ga. Nakon toga je otišao u policiju i prijavio se. Odmah su počele priče o krvnoj osveti. Međutim, ni uhapšeni nije bio sam, pa su se jedno jutro u Baru pojavila njegova braća, namršteni gorštaci Vasojevići, sa značajnim zadebljanjima ispod levih pazuha, i priče su prestale...

    Ili, recimo krenem autobusom iz Bara za Podgoricu i nekako u centru izađe pripito društvo iz kafića i kada su spazili autobus, jedan od njih je izvukao pištolj i ispalio, u sred bela dana, nekoliko metaka u vazduh da skrene pažnju šoferu kako bi ga pitao:
    - Je li? Iđeš li put Novog?
    - Bogu mi ne, već za Podgoricu!
    - Onda ništa. Vozi dalje.

    Dakle, gotovo da nije bilo dana da se tada u Crnoj Gori negde nije pucalo. Broj sudija u Crnoj Gori je u to vreme bio u drastičnom pomanjkanju, a sećam se da je jednom (sudiji) u Cetinju postavljen eksploziv na vrata stana i čudom nije niko od sudijine porodice pogunio...

    Tada se tamo na crno, odnosno mitom, za marke, moglo kupiti baš sve, bilo koja diploma, bilo kakvo uverenje, vozačke dozvole, državljanstva, pasoši... Kao, uostalom, i u Srbiji, samo još drastičnije.

    U takvoj atmosferi je bilo suđenje Lauševiću. Svi lobiji familija ubijenih i povređenog su bili aktivni. Međutim, sud je presudio kako je prsudio i Žarko laušević je izdržao svoju kaznu. Pušten je na slobodu po rešenju koje je tada pospisala sudija Svetlana Vujanović, supruga sadašnjeg predsednika Crne Gore...

    Šta je bilo posle? Košmar. Večiti strah od krvne osvete, koja de fakto još postoji u Crnoj Gori. Naravno, da živote ubijenih mladića niko ne vrati. Patnja njihovih roditelja i rodbine, ma kakvi da su bili je realna i teška.

    Šta je rešenje? Ono je jedino moguće u pravnim okvirima. Nisam siguran da je ponovljeno suđenje (naglašavam - za prokoračenje nužne odbrane) u duhu zakona, kojom se Laušević osuđuje na 13, ili koliko već, godina, pa makar oni bili i crnogorski...

    Takođe mislim da je Vojvotkinjin rečnik potpuno neprimeren ovom forumu.
    plus
    postoji neka smesna netrpeljivost u Titogradu prema Crnogorcima koji su uspeli u Beogradu i ne vracaju se dole
    postoje u Titogradu oni koji su zavrsili fakultete na Cetinju ili Zagrebu i koji nisu imali nikakve veze sa Bg-om.....oni su najljuci neprijatelji Crnogoraca koji se deklarisu kao Srbi ili su zivotno i poslovno vezani za Bg
    Lausevic nikad nije bio omiljen dole
    Ploviti se mora i bez broda ..

  13. #43

    Odgovor: Žarko Laušević - (ne)zaboravljeni

    Citat Blic kaže:
    Ukinuta poternica za Lauševićem


    Beograd - Žarko Laušević (49) neće ići u zatvor ako bude izručen Srbiji iz SAD i za njim više nije raspisana poternica jer je predsednica Trećeg opštinskog suda u Beogradu Nada Mihajlović prihvatila zahtev glavnog tužioca Srbije Slobodana Radovanovića da se poznatom glumcu odloži izdržavanje kazne, saznaje Blic.

    Sudija Mihajlović donela je odluku da se Lauševiću odloži izdržavanje kazne od 13 godina zatora za prekoračenje nužne odbrane kada je ubio dvojicu mladića, dok Vrhovni sud Srbije ne donese odluku o zahtevu za zaštitu zakonitosti koji je podneo tužilac Radovanović. U tom zahtevu tužilac Radovanović traži od Vrhovnog suda Srbije da utvrdi da je Vrhovni sud Crne Gore povredio prava Lauševiću i prekršio propise kada mu je prvostepenu kaznu sa četiri godine zatvora povećao na 13 godina. Ukoliko Vrhovni sud Srbije prihvati taj zahtev, Laušević će se naći na slobodi jer je on bio četiri godine i sedam meseci u zatvoru od 31. jula 1993, odmah posle tragičnog događaja, pa sve do 27. februara 1998. godine.

    Tom odlukom predsednice Trećeg opštinskog suda ukinuta je i poternica za Lauševićem koju je taj sud raspisao još 2002. godine kao mesno nadležan, jer je Laušević prijavljen na adresi u Jug Bogdanovoj ulici u Beogradu.
    Ova odluka znači da u slučaju da američki sud odluči da ne protera Lauševića, Srbija neće tražiti njegovu ekstradiciju po poternici. To praktično znači i da će Laušević moći slobodno da putuje svuda po svetu, bez bojazni da će biti uhapšen jer više nema Interpolove poternice za njim.
    Očekuje se da Vrhovni sud tokom septembra donese odluku o zahtevu za zaštitu zakonitosti koju je podneo tužilac Radovanović.
    Advokat Slobodan Pajović, zastupnik Lauševića u Srbiji, podneo je još ranije Vrhovnom sudu zahtev za vanredno ublažavanje kazne, a Blicu je rečeno u tom sudu da će u septembru odlučiti i o tom zahtevu.
    Laušević se nalazi u pritvoru u Njujorku jer su ga 2. jula uhapsili pripadnici Biroa za emigraciju i carine zbog neposedovanja boravišne vize. On čeka odluku američkog suda o deportaciji koja je posle dva odlaganja, na zahtev branioca Timotija Grifina, zakazana za 14. septembar.
    Poznati glumac je osuđen 2001. na pravosnažnu kaznu od 13 godina zatvora u Vrhovnom sudu Crne Gore jer je prekoračivši nužnu odbranu u noći između 30. i 31. jula 1993. u podgoričkom kafiću Epl ubio Dragora Pejovića (20), Radovana Vučinića (21) i ranio Andriju Kažića. Laušević je bio prvo osuđen na 15 godina, pa ga je u ponovljenom postupku veće Višeg suda u Podgorici 28. oktobra 1999, osuđen na četiri godine. Prema presudi mladići su napali Žarka Lauševića i njegovog brata Branimira Laušević, nakon kraće prepirke. Žarko Laušević je potegao pištolj usmrtio dvojicu mladića, a jednog ranio.


    Povređena prava

    Tužilac Slobodan Radovanović konstatuje u zahtevu za zaštitu zakonitosti da je crnogorski Vrhovni sud utvrdio drugačije činjenice da je Laušević izvršio napad sa umišljajem, ali da je to tretirao kao prekoračenje nužne odbrane, obrazlažući da je zakonom zabranjeno preinačenje krivičnog dela na štetu optuženog. Konstatuje se da zakon nalaže da se izmenjeno činjenično stanje, može utvrditi samo posle novog izvođenja dokaza, što nije učinjeno.




  14. #44

    Odgovor: Žarko Laušević - (ne)zaboravljeni

    Nesto nisam optimista da ce Zare da se vracha u zemlju SrMbiju skoro uprkos sudskoj odluci. Cak i ako ga neko angazuje da snimi nesto, bice to brzopotezni dolazak i povratak tamo gde ga ne znaju i gde niko ne upire u njega prs'..

    Mozda gresim al' ja sam takvog dojma..
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  15. #45

    Odgovor: Žarko Laušević - (ne)zaboravljeni

    Prilog 2364

    Za odluku.....ukinuta poternica
    Najveca vlast je vladati sobom.

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Žarko Vidović
    Autor zosim u forumu Filozofija
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 08.05.2013, 20:09
  2. In memoriam - Žarko Petrović
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 02.04.2007, 21:12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •