Stvari koje smo voleli, a vise ih nema - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 46 do 50 od ukupno 50
  1. #46

    Odgovor: Stvari koje smo voleli, a vise ih nema

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    Bio sam mali kad je pocelo ovo nase sranje i danas i ne osjecam neku jugo-nostalgiju. No sa druge strane moji roditelji i te kako zale za "dobrim vremenima". Imali su normalne poslove, kakvo takvo zdravstveno osiguranje, neku svijetlu buducnost za svoju djecu i onda jednog dana sve to zbog ljudske gluposti padne u vodu. U neku ruku ih i razumijem, ali uvijek kazem da je Bog dao vise srece pa da nikada i nismo imali tu "savrsenu drzavu"!

    Koliko vi osjecate tu nostalgiju za starom drzavom; sta vam najvise nedostaje?
    I ja imam neka secanja kao kroz maglu.
    Pre neko vece sam dugo sedela sa tatom , pricala i tako dotaknemo se teme stare nase Juge, uz obavezno nikad nije bilo ovako kao danas

    Moji su ziveli kao podstanari, uz to gradili kucu i u nicemu nismo oskudevali.
    Svake godine je bilo obavezno letovanje u Crikvenici, mamina plata se ostavljala sa strane, viskovi,regresi i ko zna sta jos.
    Brat i ja smo, jos kao bebe, postali svetski putnici nista njima nije bilo da im dune da sutra odemo u Italiju, obnovimo garderobu i ceo mesec lagodno zivimo.
    Secam se i one velike robne kuce u centru, mislim da se Nork zvala i svog tog sarenila u njoj, moje je bilo samo da uprem prstom i zelje su se ostvarivale
    Secam se, negde pred rat, tad su tek izasli video rekorderi, a moj otac vazda zaludjen u tehniku, nije mu bilo nista da u jednoj obicnoj setnji, koja je bila rezervisana samo za sladoled, iskesira hiljadu i nesto maraka za njega i ne oseti.
    Lagodno se zivelo.
    Moglo se.
    Imali smo i neki svoj mali restorancic, kraj Dunava, koji je bio moja detinja oaza,koju sad vise nemam.
    Obozavala sam da se sunjam po kuhinji, dok stara i ogromna kuvarica krcka po onim serpama, a ja joj toboz pomazem,pa joj ukradem parce svarcvald torte namenjene za gosta, pa trk u sumu, a ona jadna onako velika, nema sanse da me stigne
    Secam se i pokusaja svercerskog zivota mog oca, kad su svi Jugovici isli u Rumuniju da preprodaju, pa je donosio pune torbe igracaka i garderobe ,uz put, jer nije mogao potrositi sve forinte i pored toga sto je kupio sve sto je naumio.

    Doba bezbriznosti, koja vise nikad nece biti.
    A meni nedostaje, nasa kucica kraj Dunava.
    I oni drveni stolovi, ispod vrbe, kraj restorana.
    I noge podignute na naslon stolice.
    Ma nedostaju mi i one zabe, sto su kreketale svu noc, pa sam ih gadjala sa terase kamencicima da utihnu.
    Nedostaje mi i onaj moj camcic mali, ali pravi, koji je deda specijalno napravio za mene i mala vesla,kako sam bila ponosna kad sam prvi put u plicaku zaveslala a camac krenuo, mislim da nije bilo srecnije osobe od mene.
    I onaj uskrs, kad sam prvi put dobila svoju pecaljku, smestenu ispod jastuka.
    Nedostaje mi i miris noklica, koji se spremao uvece za sutrasnje pecanje, uh boze kako sam mrzela taj miris tada.
    Pa ona kartanja odraslih do sitnih sati, a ja ponosna jer sam naucila da igram remi pa sam se trpala medju njih ko prava, da im pokazem kako ja znam.
    I miris petrolejske lampe okacene na vrbi, staroj i pogurenoj, koja je nocu davala signal alasima, kad se vracaju.
    Boze, kako mi nedostaju moji baka i deka, nocas.
    I sad sam se za tren vratila u nasu kucicu kraj Dunava, kao da lezim na onom krevetu na sprat, dok se brat ispred mene vrpolji i dobacuje, a kroz prozor se cuje kreket zaba i veseli uzvici alasa jer su dobili partiju u kartama.
    Nedostaje mi ta stara garda, koje vise nema.
    Sa kojima sam rasla, uz koje sam naucila sta je zivot, igra, sad si tu, sad te nema, tvoje je da zivis po svojim pravilima.
    I smejes se, jer sutra nije samo jos jedan novi dan.
    Sutra je jedan deo tvog zivota, koji vec prekosutra nece postojati.
    I natpis na nekoj sklepanoj drvenoj gredi, napisan crnom farbom:
    "Zivi danas, kao da zivis zivot ceo,jer sutra moze da dodje, ali i da te zaobidje"

  2. #47

    Odgovor: Stvari koje smo voleli, a vise ih nema

    nazalost ,,ex Titov piJonir
    al ' se secam svega onog sto mi danas nedostaje
    ...smeha
    ...poleta
    ...solidarnosti
    ...humanosti
    ...sigurnosti ,kada izadjete na sokak da vas nece frljnuti bomba ili
    druzenja bez bojazni da ce vas skovitlati narko dileri..
    ..bezbriznosti..jer smo znali da postoji sutra,koje danas moze a i ne mora da se desi
    i ako se desi,to sutra je crno i frustrirajuce ..
    ..odgovornosti..za sve i svasta ..
    ..postovanja ..sebe ,drugih i svoje Domovine ,himne ,vojske ...reprezentacije ...komsije ..
    ..ljubavi..koja je bila bez materijalne pozadine i bilo kakvog koristoljublja
    jer tada se izistinski Princ zaljubljivao u Cicu i Cica u Princa ...

  3. #48

    Odgovor: Stvari koje smo voleli, a vise ih nema

    Branko Kockica i oni stari dobri crtaci.Makar da ih vidim na tv-u na 1 minut bilo bi mi srce ispunjeno

  4. #49

    Odgovor: Stvari koje smo voleli, a vise ih nema

    ...sve one igre kojih smo se igrali n*a*p*o*lj*u sa drugom djecom izadjes ujutro cist i uredan, a vratis se kuci navecer blatnjav, prasnjav i ogrebanih koljena

    Ime: 4.jpg Pregleda: 176 Veličina: 39.7 KB
    Ime: 2.jpg Pregleda: 162 Veličina: 21.7 KB

    sladoled u loptici

    Ime: 3.jpg Pregleda: 540 Veličina: 26.9 KB
    madaaa, uvijek mi je islo na zivce sto sa onom kasicicom nisi mogao na kraju pobrati ono sa dna


    saputanje u hodniku kad je poziv bio za mene.. a zica kratka
    Ime: 1.jpg Pregleda: 167 Veličina: 44.8 KB


    najvise su isli na zivce brojevi sa puno nula a ono kad fulas pa sve iz pocetka
    Ime: 5.jpg Pregleda: 189 Veličina: 51.6 KB


    nisam neki jugo-nostalgicar, ali mislim da je zivot bio smireniji.. opusteniji.. nije bilo toliko jurcanja, stresa.. mislimmm, znalo se uzivati
    moomoo meee jooouu

  5. #50

    Odgovor: Stvari koje smo voleli, a vise ih nema

    Bombone "Plavi 9"

Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234

Slične teme

  1. Stare igre koje ste voleli da igrate
    Autor Kunic u forumu Igre
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 12.03.2017, 01:04
  2. 10 okrutnih stvari koje žene rade muškarcima
    Autor makilli u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 26.12.2011, 23:25
  3. Domace legende koje nisu vise sa nama...
    Autor Muckota u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 09.08.2010, 00:14
  4. 10 stvari koje možete (u)raditi u ili na...
    Autor PersonaGrata u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 174
    Poslednja poruka: 04.08.2010, 00:33
  5. 10 stvari koje žene ne žele da znate o njima
    Autor Crazy Angel u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 11.12.2007, 09:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •