Mirjana Bobić Mojsilović
Prikaz rezultata 1 do 2 od ukupno 2
  1. #1

    14 Mirjana Bobić Mojsilović

    Biografija


    Rodjena sam u Beogradu, završila sam Fakultet političkih nauka , odsek novinarstvo. Objavila sam bezbrojnu povorku tekstova u mnogim vodećim ovdašnjim novinama.

    Hoću da kažem, rano sam počela svoju profesionalnu novinarsku karijeru – sa devetnaest godina.
    Radila sam mnogo i na televiziji, autorske talk-show emisije.






    Objavila sam do sada osam knjiga: pet romana, dve knjige drama, jednu zbirku kratkih priča.


    Roman ”Dnevnik srpske domaćice”, objavljen je i u Francuskoj i u Italiji.
    Monodrama ”Verica medju šljivama” koju je sa uspehhom igrala Svetlana Bojković i za koju je dobila i Zlatnu kolajnu na Festivalu monodrame i pantomime u Zemunu, uvrštena je u Antologiju savremene srpske monodrame.






    Drama ”Imitacija života” objavljena je u ediciji ”Savremena srpska drama”, sveska 20, u izdanju Udruženja dramskih pisaca Srbije, pozorišta ”Moderna garaža” i Kulturno prosvetne zajednice Beograda.
    Jedna priča iz zbirke ”Baba, nemoj ništa da me pitaš” uvrštena je u Antologiju pripovedaka srpskih književnica, koju je sačinio Rajko Lukač.
    Drama ”Suze su O.K” koja je sa velikim uspehom igrana u Narodnom pozorištu u Beogradu, kao knjiga - doživela je čak šest izdanja. Roman ”ONO SVE ŠTO ZNAŠ O MENI” objavljen je oktobra 2006. U Francuskoj u izdanju EDITIONS DE FALLOIS.
    Proputovala sam Srbiju uzduž i popreko gostujući sa svojim komadima i knjigama, svuda gde su nas zvali.
    Osim što sam sve svoje knjige sama izdala, sama sam ih, majke mi, i napisala.
    Pišem kolumne za ”Blic” – petkom, ”TV NOVOSTI” - sredom, ”Frankfurtske vesti” – četvrtkom, i ”Sofiu” – petkom.
    Trenutno vodim I emosiju POGODI KO DOLAZI NA VEČERU na TV FOX.


    Imam ćerku Milu koja je moja glavna podrška. Imam dve sestre – stariju Gordanu i bliznakinju Zoricu koja je takodje objavila nekoliko knjiga iz oblasti komunikologije i kulturologije.

    Imam crnu pudlicu koja se zove Lili.

    Volim da kuvam.
    Volim da slikam.
    ”Volim sve što vole mladi.”

    Moj novi moto je:”Nije važno biti u pravu, važno je biti srećan.”

    Nameravam da i dalje pišem, slikam, kuvam, slušam dobru muziku, gajim ruže i prijatelje.




    izvor: Mirjana Bobić Mojsilović » Biografija
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  2. #2

    Odgovor: Mirjana Bobić Mojsilović

    e ona je meni extra ...uvek nasmejana,energicna...a i bliznakinja,ko ja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •