Lažirana bolovanja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 15
  1. #1

    Lažirana bolovanja

    Citat blic kaže:
    Od 10 zaposlenih koji dođu na pregled u novosadski Dom zdravlja za dvoje bude otvoreno bolovanje. Iskustvo lekara o kojem žele da govore samo nezvanično pokazuje da, ako zaposleni želi da dobije koji dan za oporavak on svakako neće tražiti bolovanje duže od tri dana i to pod izgovorom sezonskih bolesti poput gripa ili prehlada, a često se poseže za stvarima koje je najteže proveriti: bol u stomaku, dijareja, menstrualni bolovi.
    - Svako od nas ima nekoliko pacijenata za koje sumnja da povremeno lažiraju simptome, ali je teško reći pacijentu: ti lažeš. Ipak, najteže mi je bilo kada sam se izvikao na pacijentkinju koja mi se pojavljivala na svakih nekoliko meseci sa sumnjivim simptomima: te odliv, a neće kod ginekologa, te dijareja koja prođe već sutra... Bio sam ljut što me koristila i natrljao joj nos, kada je počela da plače. Žena ima samo nedelju dana godišnjeg i jedan slobodan dan u tri nedelje, nema ni pravo bolovanja za decu. Šta raditi sa njom, pitam vas? - priča jedan novosadski lekar, uz molbu da ostane anoniman.
    Nakon dve nedelje kako sam promenila firmu trgla sam se iz sna negde oko podneva. Počnem da se teglim i razvlačim, i onda shvatim da nije vikend.
    Ni godišnjeg odmora, ni slobodnih dana,...
    Elem, javim na posao da sam pokvarila stomak , spakujem se kod lekara, i već poučena iskustvom iz škole da sam užasno providna kad lažem, doktorici lepo kažem da mogu da je lažem da mi nije dobro, ali će me provaliti, te joj iskreno ispričah zašto sam tu. Žena mi odgovori da ja ne smem da lažem, ali ona, eto, ponakad i sme, te mi da taj papir kojim sam opravdala svoj izostanak.
    To je bilo jedino bolovanje koje sam lažirala za 14 godina staža.

    Lažirate li bolovanja?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #2

    Odgovor: Lažirana bolovanja

    Ne, nikad nisam imala potrebu da lažiram išta. Dapače, ja sam znala ići sva bubana na posao jer što bih doma radila? U osam godina radnog staža ja zbog sebe nisam niti jedanput bila na bolovanju. Iskreno, mislim da bi mi sada bolovanje bio preveliki luksuz koji si ja ne mogu dopustiti. Previše posla a rokovi svaki mjesec stišću [

    Iako, ako inat u meni proradi, bolovanje, pa makar i fiktivno, mi ne gine.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  3. #3

    Odgovor: Lažirana bolovanja

    bolovanje, moja rak rana..

    Za 15 godina zvaničnog radnog staža, nisam imala ni jedan jedini dan bolovanja (sem porodiljskog) i onda kada mi je bolovanje bilo više nego potrebno, nisam mogla da ga dobijem..tj nisam mogla da dobijem onoliko koliko mi je trebalo..i to bolovanje na dete..
    po zakonu sam mogla da koristim samo mesec dana bolovanja u kontinuitetu i nikoga nije bilo briga što je moje dete u par meseci operisano dva puta i što je imala gips do ramena više od dva meseca i što je imala tada samo 17 meseci..

    pre toga sam mrzela ljude koji lažiraju bolovanja i koriste ga za sve i svašta, posle ovoga više ne..šta više..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  4. #4

    Odgovor: Lažirana bolovanja

    Ne volim neradnike i folirante, ali nikad nisam spremna da a priori osudim ovakva bolovanja.
    Moja koleginica je imala tu nesreću da u šest meseci ostane bez majke i bez oca. Godinji je kompletan spucala na negu roditelja dok su bolovali, sedam dana plaćenog odsustva je iskoristila kada joj je umrla majka. Kada je ostala i bez oca, pored svog bola, morala je još da vija lekare da dobije taj lažnjak bolovanje.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  5. #5

    Odgovor: Lažirana bolovanja

    Ala me nađoste...

    Do porodiljskog mi nije padalo na pamet da odem na bolovanje, kao zamena, nisam ni imala prava...odmah bi našli ''zdravu i trenutno radno sposobnu''...
    Kada sam se posle porodiljskog vratila na posao, nisam tražila bolovanja, nego mi je majka putovala i ostajala kod mene po dve nedelje, da ja, Bože moj, ne bi izostajala...
    Poslednjih godinu dana i zdravstveno a i zbog duplih bratovih bebirona, majka nije u mogućnosti da dolazi. Na početku sam se snebivala i sve se pravdala kad mi se deca razbole, baš kad je najveća frka na poslu, a sad...

    Moja deca su mi najvažnija i kad moram, idem na bolovanje...jednom mi je doktorica sama produžila bolovanje na maksimalnih dve nedelje, kad je videla koliko sam bila iscrpljena od brige nad momcima...Tako da ni taj momenat ne smatram lažiranjem, mada su deca bila ozdravila i mogla poći u vrtić.

    Ponekad pomislim da bi mogla možda i malo odmoriti i zamoliti doktoricu, da ispiše makar nedelju dana...al' ima vremena

    Samo još da dodam, ne osuđujem nikoga ko to radi, verovatno svako ima svoje potrebe i načine da ih ostvari... Druga je priča kada se to lažiranje koristi i zloupotrebljava...

  6. #6

    Odgovor: Lažirana bolovanja

    Kad sam ostala u drugom stanju otišla sam na jedno takvo bolovanje.
    Iako sam mogla da radim,nisam htela da rizikujem.
    Ništa mi nije bilo bitnije od zdravog deteta...pa makar me to i posla koštaloNa svu sreću,naišla sam na potpuno razumevanje kod moje direktorke,i zadržala posao koji mnogo volim
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  7. #7

    Odgovor: Lažirana bolovanja

    ...mene gazda uvek pusti na bolovanje kad tražim... ...ali mi ne plati ništa...

  8. #8

    Odgovor: Lažirana bolovanja

    Dok sam bila mlada i luda (sad sam samo mlada ) bila sam spremna da osuđujem svako, po meni, nemoralno ponašanje...
    Danas, danas nema pravila...
    Postavlja se pitanje da li su ta lažna bolovanja zaista lažna?...
    Lično, svakodnevno se molim za zdravlje jer skidanje 35% od plate baš nije neko zadovoljstvo.
    A, tako bih nekad uzela mesec dana bolovanja - mada tu sam malo sujeverna, šta ako se ureknem i zaista razbolim?
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  9. #9

    Odgovor: Lažirana bolovanja

    Lažirate li bolovanja?
    Dok sam radio u firmi nijednom do kraja

  10. #10

    Odgovor: Lažirana bolovanja

    Ovo je slično temi Izvlakuše, dakle nema bolovanja, ako hoćeš od nečega da živiš, osim ako nemaš sponzora.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  11. #11

    Odgovor: Lažirana bolovanja

    uwjek sam kriwinario ..dje god sam biO..doduse,obawlja sam funkcije onako gotiwno bas ali sam wolio da kriwinarim,isfoliram se i tako
    uwjek mi je uspjewaLo..pochewsi od skOle..ali widis,ja i kad sam znao da me nema na chasowe,ja sam kuci uchio,stiza sam lekcije,pa kad god dodjem,ja sam spreman kod profa znachi,kriwinario i to,ali stizao,nisu me mogli zajebat

  12. #12

    Odgovor: Lažirana bolovanja

    Bas je ruzno kada krivinarite i uzimate bolovanje, a zdravi ste. To nije lepo prema sebi i cini mi se da je to najlaksi nacin da privucete stvarno neku bolest .
    Ako radite u sopstvenoj firmi, e tada cinite sta vas je volja! Budite sigurni da imate moju podrsku ako vam je uopste i stalo do nje

    Naravoucenije:
    U zdravom telu, zdrav duh!
    Cudno je kako je malo potrebno da budemo srecni a jos cudnije koliko cesto nam bas to malo nedostaje.

  13. #13

    Odgovor: Lažirana bolovanja

    Imam dijagnozu sa kojim bih mogla na bolivanje, kad hocu i koliko hocu. Ali, kad izuzmem stresove, kojih je puno u poslednje vreme, a koji mi najvise i skode, mogu da radim i moram, pa i od ovoga se jedva zivi, kako bih tek od bolovanja.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  14. #14

    Odgovor: Lažirana bolovanja

    Tako me nekako privlači da si otvorim bolovanje ali ne ide. Koliko god mi je u tom nekom momentu privlačna a pomisao, znam da bih spizdila. Ne toliko što bih doma bila zdrava već zbog grižnje savjesti. A da sam mogla nedavno na bolovanje - zasluženo - mogla sam. I nisam iskoristila. Bemmumiša!
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  15. #15

    Odgovor: Lažirana bolovanja

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    A da sam mogla nedavno na bolovanje - zasluženo - mogla sam. I nisam iskoristila. Bemmumiša!
    Eto mene u 2015. da citiram samu sebe iz 2011. Da sam tada znala što me čeka.. Isto bih zborila. No, što se to točno dogodilo 2011. godine?

    Ovaj citirani post datira iz 01.2011. gdje sam fino rekla kako nisam iskoristila bolovanje. 4 mjeseca kasnije mi se dogodio peh, tj. drugi su mi htjeli smjestiti i dati mi poslovno uvjetovani otkaz radi kolegice koja se vraćala s porodiljskog. Sva sreća, 3 tjedna prije toga sam saznala da sam trudna i time im zavezala ruke (majkemi, netko bi rekao kako im je laknulo što ostajem). No, ironija je trebala biti u tome da sam cca 2 tjedna trebala ostati i pokazati povratnici s porodiljskog kako se dela. E da.. S obzirom da je ona naprasno otišla na porodiljski i tri mjeseca nikoga nije bilo prije negoli sam ja došla na to mjesto + što ta kolegica nije obavljala baš ništa (!), JA DA NJU UČIM??? Malo morgen. Otišla sam svojem ginekologu, objasnila situaciju i čovjek mi otvorio komplikacije u trudnoći (hm, očito mi se to kasnije obilo o glavu no dobro). Dakle, da rezimiramo - nakon samo mjesec dana trudnoće, ja sam otvorila komplikacije i baš mi je bilo dobro. Bez grižnje savjesti.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

Slične teme

  1. Povratak na posao sa godišnjeg, bolovanja...
    Autor little fairy u forumu Posao
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 01.09.2010, 12:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •