Pa kažem ja lepo, tunel je najskuplji deo puta (30 od 40 miliona eura koliko su procenili?!) a nešto mi sumnjivo da za desetak miliona evra mogu i da naprave ostatak puta . Ne znam samo šta će da rade sa E70 da neće UNECE da menja trasu tog puta na delu koji prolazi kroz Srbiju? A put može da se uradi da bude kraći i bez tunela tamo gde je zacrtan u evropskim planskim dokumentima za šta bi EBRD dala povoljan kredit + Italijani koji su uz Rumune i nas zainteresovani.

Dakle, za deonicu od 162km poluautoputa sa sve tunelom i mostovima je potrebno 40 miliona eura, što mu dođe 40/162 = 246913 eura po 1km poluautoputa? Stvarno ako neko nađe bar prezentaciju elaborata za taj put neka ostavi ovde. Za ovu prvu varijantu postoji prezentacija na sajtu ministarstva - http://www.mi.gov.rs/putevi_files/Autoput%20E-70.pdf kako bi put trebao da izgleda. A ja bih stvarno voleo da pitam Mrkonjića šta će sa tim putem ako mu je prihvatljiva izgradnja ovog što je Pajtić promovisao, jer je prošle godine izjavio sledeće: izgradnja autoputa Pančevo Vršac je po važnosti odmah iza završetka Koridora 10. A pre samo tri meseca u Blicu je nešto drugo pisalo - Blic Online | Milijarda i po evra za šest novih puteva



Nacionalna strategija putnih pravaca srbije
1. Koridor 10
2. Autoput Beograd - južni Jadran (E-763)
3. Pojate - Preljina (E-761)
4. Paraćin - Zaječar (M-5)
5. Kragujevac - Batočina (M. 1.11)
6. Most kod Svilajnca
7. Pruga Smederevo
8. Autoput Šabac - Ruma
9. Autoput Niš - Prokuplje
10. Beograd - Požarevac

11. Beograd - Vršac


Novi putni pravci
1. Šabac - Ruma

2. Pančevo - Vršac - rumunska granica
3. Koridor 10 - Požarevac
4. Pojate - Preljina (Ćićevac, Stalać, Trstenik)
5. Paraćin - Boljevac - Zaječar
6. Niš - Prokuplje
* biće izgrađeni pored već postojećih puteva na ovim relacijama


Sad ja ne znam ko ovde koga zaj.. ali ako budu gradili i jedan i drugi put e onda stvarno ništa ne razumem.