Sukobi oko puta Temišvar-Zrenjanin-Novi Sad-Šid - Strana 3
Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 96
  1. #31

    Odgovor: Sukobi oko puta Temišvar-Zrenjanin-Novi Sad-Šid

    Pa kažem ja lepo, tunel je najskuplji deo puta (30 od 40 miliona eura koliko su procenili?!) a nešto mi sumnjivo da za desetak miliona evra mogu i da naprave ostatak puta . Ne znam samo šta će da rade sa E70 da neće UNECE da menja trasu tog puta na delu koji prolazi kroz Srbiju? A put može da se uradi da bude kraći i bez tunela tamo gde je zacrtan u evropskim planskim dokumentima za šta bi EBRD dala povoljan kredit + Italijani koji su uz Rumune i nas zainteresovani.

    Dakle, za deonicu od 162km poluautoputa sa sve tunelom i mostovima je potrebno 40 miliona eura, što mu dođe 40/162 = 246913 eura po 1km poluautoputa? Stvarno ako neko nađe bar prezentaciju elaborata za taj put neka ostavi ovde. Za ovu prvu varijantu postoji prezentacija na sajtu ministarstva - http://www.mi.gov.rs/putevi_files/Autoput%20E-70.pdf kako bi put trebao da izgleda. A ja bih stvarno voleo da pitam Mrkonjića šta će sa tim putem ako mu je prihvatljiva izgradnja ovog što je Pajtić promovisao, jer je prošle godine izjavio sledeće: izgradnja autoputa Pančevo Vršac je po važnosti odmah iza završetka Koridora 10. A pre samo tri meseca u Blicu je nešto drugo pisalo - Blic Online | Milijarda i po evra za šest novih puteva



    Nacionalna strategija putnih pravaca srbije
    1. Koridor 10
    2. Autoput Beograd - južni Jadran (E-763)
    3. Pojate - Preljina (E-761)
    4. Paraćin - Zaječar (M-5)
    5. Kragujevac - Batočina (M. 1.11)
    6. Most kod Svilajnca
    7. Pruga Smederevo
    8. Autoput Šabac - Ruma
    9. Autoput Niš - Prokuplje
    10. Beograd - Požarevac

    11. Beograd - Vršac


    Novi putni pravci
    1. Šabac - Ruma

    2. Pančevo - Vršac - rumunska granica
    3. Koridor 10 - Požarevac
    4. Pojate - Preljina (Ćićevac, Stalać, Trstenik)
    5. Paraćin - Boljevac - Zaječar
    6. Niš - Prokuplje
    * biće izgrađeni pored već postojećih puteva na ovim relacijama


    Sad ja ne znam ko ovde koga zaj.. ali ako budu gradili i jedan i drugi put e onda stvarno ništa ne razumem.



  2. #32

    Odgovor: Sukobi oko puta Temišvar-Zrenjanin-Novi Sad-Šid

    А како би повезали тај тунел код Парагова са НСом? Преко Мишелука?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #33

    Odgovor: Sukobi oko puta Temišvar-Zrenjanin-Novi Sad-Šid

    Evo našao sam jednu animaciju za taj Pajtićev put -



  4. #34

    Odgovor: Sukobi oko puta Temišvar-Zrenjanin-Novi Sad-Šid

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    А како би повезали тај тунел код Парагова са НСом? Преко Мишелука?
    Pre dve godine, povdom euforičnih najava gradnje mosta ispod Tvrdjave uključio sam se na temi 'Izgradnja Novog Sada'. Uzimam iz tadašnjeg posta nekoliko odlomaka:


    Citat:jedan učesnik u raspravi kaže:
    ''... novi most, zajedno sa tunelom ispod tvrđave, biće završetak velike trase koja će celokupan tranzitni saobraćaj izmestiti sa Futoškog puta, Futoške i Jevrejske ulice, bul. Mihajla Pupina i konačno podgrađa u Petrovaradinu. U pitanju je trasa koja koja će iz pravca Futoga i Veternika, odnosno sa Novosadskog puta, prolaziti preko Telepa Somborskim bulevarom (koji je i najzahtevnija investicija na trasi), a koji će biti na pravcu sadašnje Somborske ulice. Taj novi bulevar izlazio bi na bul. Cara Lazara i dalje na most koji upravo treba da se gradi.'' (Odnosi se na most ispod Tvrdjave)

    Moj komentar na to je bio sledeći:

    Kao prvo, mi kao obični gradjani možemo da diskutujemo da li nam se nešto svidja ili ne, a struka treba da kaže šta je je dobro, bolje, najbolje, a šta ne valja. A od struke u javnosti (bar ja) nisam baš nešto čuo. A mislim i na saobraćajnu i urbanističku i prostorno-planersku struku.

    Po mom laičkom mišljenju apsolutna je besmislica saobraćaj ...iz pravca Futoga i Veternika, odnosno sa Novosadskog puta, ... preko Telepa Somborskim bulevarom... uopšte uvoditi u centralne delove grada da bi ga onda preko mostova u najužem priobalnom centru saterao u Petrovaradin koji će postati stalno zakrčen čep bez velikih novih saobraćajnica (a za koje verovatno bez značajnih rušenja nema prostora).


    A šta je sa tridesetak i više godina starom vizijom da se na kraju Subotičkog Bulevara Dunav premosti uzvodno od Sremske Kamenice? Pa i onaj nadvožnjak na putu Petrovaradin - Iriški Venac je već izdgradjen pre skoro 40 godina da iz tog pravca prihvati saobraćaj za Srem i dalje prema jugu (preko Venca) i prema istoku (zaobilazeći Petrovaradin i Sremske Karlovce sa južne strane).

    Taj most bi rešio ovo o čemu Ti pričaš.
    Ovaj za koji je raspisan konkus samo može povećati probleme.

    To što se glas struke ne čuje i potkrepljuje moje mišlljenje da je u pitanju politički projekat.


    'Zaboravljanjem' premošćavanja Dunava uzvodno od Mosta slobode koji bi bio logičan nastavak pravca na zapad (direkto), sever i istok od NS (prelaženjem ili uključenjem na autoput ili servisni put - obilaznicu uz njega) može sprovesti saobraćaj iz zapadne Srbije, Crne Gorie Bosne i Hrvatske i td. pored grada preko novog mosta negde izmedju rafinerije i Kaća.

    To znači da je Yossino pitanje ili komentar više nego umesno. Koliko se meni kao nestručnjaku čini, NS je ipak veoma veliko odredište za saobraćaj koji preko Fruške Gore stiže, što znači da će se sav taj saobraćaj uvoditi u grad preko Mosta slobode, tj kroz gradski centar.

    Sve ovo mi, pored ostalog, miriše na drugi rundu (tada političkih) sukoba oko istočne i zapadne varijante autoputa iz 70-tih zbog čega je i početak gradnje kasnio.

    Ja za sada ne vidim da postoji neka namera da se usklade rešenja Grada i ostalih koja su neumitno povezana.

  5. #35

    Odgovor: Sukobi oko puta Temišvar-Zrenjanin-Novi Sad-Šid

    Problem je što se kod nas često radi ono što nikako ne bi smelo - odstupa se od prostornog plana. Mislim da je sada skoro urađen novi prostorni plan Srbije i tamo je valjda definisano na koji način će se graditi putna mreža cele države. Ni jedan regionalni, niti lokalni plan ne bi smeo da odstupa od prostornog plana republike. Zaintrigiralo me sve ovo pa ću baš večeras potražiti prostorni plan Srbije, ukoliko je donet mora da ga ima i na internetu pa da vidim šta je u planu za putnu infrastrukturu.

    EDIT:

    U prostornom planu Srbije, donetom ove godine nema nigde ovog puta koji forsira pokrajina. U planu je izgradnja autoputa Beograd~Pančevo~Vršac~Rumunija i to se jasno vidi u prostornom planu države.

    Prostorni plan strane 208, 209, 210 - http://www.rapp.gov.rs/media/PPRSrbi...S_JU_23.4..pdf
    Karta 1 - http://195.250.98.80/media/New%20Fol...0mreza-tem.JPG
    Karta 2 - http://www.rapp.gov.rs/media/New%20F...Ref.karta3.JPG
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 21.06.2010 u 21:36



  6. #36

    Odgovor: Sukobi oko puta Temišvar-Zrenjanin-Novi Sad-Šid

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Problem je što se kod nas često radi ono što nikako ne bi smelo - odstupa se od prostornog plana. Mislim da je sada skoro urađen novi prostorni plan Srbije i tamo je valjda definisano na koji način će se graditi putna mreža cele države. Ni jedan regionalni, niti lokalni plan ne bi smeo da odstupa od prostornog plana republike.
    Moje mišljenje o tom planu je takvo da ga iz pristojnosti neću navoditi.
    Reći ću samo da grad u kome živim po tom planu treba da bude regionalna (pokrajinska) deponija za opasni otpad, i to je sve što se predviđa za njega.
    Dakle, struka je rekla da Zrenjanin treba da se uništi. Treći po veličini grad u pokrajini, drugi po administrativnoj površini u zemlji i, ako se ne varam, 6. po broju stanovnika, je svrstan u poslednju 6. grupu gradova, daleko iza mnogih manjih naselja. Za sve grupe gradova, osim 6. su predviđena podsticajna sredstva, što direktno znači da će ovaj grad biti i finansijski oštećen.
    Grad je po ovom planu uskraćen za luku, koja je davno počela da se gradi (ima i dva brodogradilišta i rumunija odavno forsira osposobljavanje Begeja za plovidbu i uzvodno od grada), bez aerodroma (koji je bio pred potpisivanjem ugovora od milijardu dolara do promovisanja batajbuce u kargo centar), železnice, puteva, obilaznice,... Grad koji je u poslednjih 100 godina bio jedan od glavnih industrijskih centara se sada planira za ruralno područje.Nije predviđena ni izgradnja prečistača otpadnih voda, ni fabrika vode (voda je u gradu zabranjena za piće).
    Dakle, to je rekla struka?

    Mlake primedbe SG su na http://zrenjanin.org.rs/userfiles/fi...nogPlanaRS.pdf

    Čitao sam predlog plana i zaista daleko od toga da sam zadovoljan i da smatram da je stručan i nepolitički.
    Poruku je izmenio Sunny, 22.06.2010 u 02:43 Razlog: slovne greke
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  7. #37

    Odgovor: Sukobi oko puta Temišvar-Zrenjanin-Novi Sad-Šid

    E vidiš za otpad i ostalo stvarno ne znam šta da ti kažem, zakon je takav da ni jedan regionalni plan (a regionalni plan pokrajine se još radi) niti lokalni ne može da odstupa od republičkog. U republičkom planu nema nigde predviđenog puta koji ide kroz srednji Banat, samo ovaj autoput trasom E70. Ja mogu da komentarišem za ovo što se tiče saobraćaja, za ostalo ni na koji način nisam kompetentan.

    Nego pošto je bezbroj puta bio slučaj da država krši propise koje sama donosi ne bi me čudilo da se pored zacrtanog puta radi i ovaj magistralni koji nazivaju poluautoput (jer poluautoput je samo faza u izgradnji autoputa, što neće biti slučaj sa ovim putem koji gura pokrajina). Ako neko vidi tu ekonomsku opravdanost, onda super, ja ne znam da je Srbija toliko bogata da radi dva skupa puta da bi povezala iste koridore. Druga stvar je što bi taj deo puta E70 bio i deo zamišljenog koridora XI koji bi činio zajedno sa autoputem Beograd - Južni Jadran. Ako bude prihvaćen taj koridor XI koji Srbija predlaže, onda je izgradnja puta od Beograda do Vršca neupitna.

    Samo pitanje je koliko bi sva ta ulaganja za nas u ovom momentu bila isplativa. Srbija beleži odliv saobraćaja sa njenih drumova tako da trba biti pažljiv sa time u koji deo putne mreže treba ulagati. Zato sam i ostavio onu kartu koju su radili u Putevima Srbije. Šta će ti autoput za 3-4 hiljade vozila dnevno?! I odakle nekome ideja da će izgradnja bilo koga od ova dva puta preuzeti deo saobraćaja sa koridora IV?

    A zanimljivo je i ovo što sam pročitao:

    Generalni transportni master plan Srbije je jedan od pretpristupnih koraka Srbije na putu prema Evropskoj uniji, garancija da smo se kao zemlja uozbiljili i zato ga finansira Unija. Plan su radila italijanska preduzeća na čelu sa „Italferom” i sve naše kuće koje se bave studijom i istraživanjem.

    Master plan daje osnovne smernice razvoja saobraćaja u narednih 15-17 godina. On se temelji na Prostornom planu Srbije koji se takođe ovih dana usvaja i precizira šta to Evropa traži od Srbije u saobraćajnoj infrastrukturi i šta mi to treba da uradimo u ovoj oblasti kako bismo postali član Evropske unije.

    Cilj master plana je da doprinese proširenim, poboljšanim i bezbednijim transportnim mrežama koje će privući investicije u siromašnije regione, poboljšati kvalitet života građana i unaprediti privredne odnose sa zemljama u okruženju. On je osnova i za sve buduće projekte koji će se finansirati iz pretpristupnih i pristupnih evropskih fondova, ali i drugih izvora finansiranja.

    Još 1991. godine usvojen je a 1995. godine potvrđen standard kolike mogu da budu brzine na Koridoru 10, a 2007. taj standard napravljen je za sve vrste transporta.

    Osnovne odrednice tog plana su drumski, železnički, vazdušni i vodni saobraćaj. U putnom saobraćaju glavni pravci su Koridor 10 i Koridor 11, odnosno pravac Temišvar–Vršac–Beograd–Boljare–Bar.

    To su glavni prioriteti i to je ono što smo usaglasili sa Evropom i što ona finansira i planove i izgradnju s tri milijarde evra. Za taj deo posla zadužen sam ja i Ministarstvo za infrastrukturu.

    Svi ostali putni pravci su domaći problem u smislu finansiranja, ali su oni sadržani u Generalnom master planu. Poslove na tim „poprečnim“ autoputevima, prema novoj podeli posla unutar vlade radiće Ministarstvo za nacionalni investicioni plan i finansiraće se iz novca dobijenog od prodaje „Telekoma”.


    Izvor
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 22.06.2010 u 03:44



  8. #38

    Odgovor: Sukobi oko puta Temišvar-Zrenjanin-Novi Sad-Šid

    Master plan daje osnovne smernice razvoja saobraćaja u narednih 15-17 godina. On se temelji na Prostornom planu Srbije koji se takođe ovih dana usvaja
    Znači uradili u nešto što se temelji na nečemu što ne postoji?
    Jer dogod se ne usvoji, prostorni plan nije osnova za dalje projektovanje.
    I šta ako ne bude usvojen u ovom obliku? Neko tu protežira i lobira. Nešto tu nadaleko smrdi.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  9. #39

    Odgovor: Sukobi oko puta Temišvar-Zrenjanin-Novi Sad-Šid

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Znači uradili u nešto što se temelji na nečemu što ne postoji?
    Jer dogod se ne usvoji, prostorni plan nije osnova za dalje projektovanje.
    I šta ako ne bude usvojen u ovom obliku? Neko tu protežira i lobira. Nešto tu nadaleko smrdi.


    Ne samo da postoji nego sam ti i ostavio link za ceo prostorni plan države. Plan je urađen (objavljen 4. juna) samo treba da prođe administrativnu proceduru, oba dokumenta će biti usvojena gotovo istovremeno.

    U članku koji si ostavio piše:
    Pošto je ovaj putni pravac ekonomski isplativ Mrkonjić je naveo da se za njegovu gradnju očekuje pomoć stranih investitora i da će i deo novca od prodaje Telekoma Srbije biti investiran u ovu putnu deonicu. Dan kasnije Bojan Pajtić, predsednik vojvođanske vlade, pozvao je ambasadore zemalja Evropske unije, koji su posetili pokrajinsku administraciju, da podrže projekat izgradnje tunela kroz Frušku goru.
    Da bi Mrkonjić za nedelju dana izjabio sledeće:
    Osnovne odrednice tog plana su drumski, železnički, vazdušni i vodni saobraćaj. U putnom saobraćaju glavni pravci su Koridor 10 i Koridor 11, odnosno pravac TemišvarVršacBeogradBoljareBar.

    To su glavni prioriteti i to je ono što smo usaglasili sa Evropom i što ona finansira i planove i izgradnju s tri milijarde evra. Za taj deo posla zadužen sam ja i Ministarstvo za infrastrukturu.

    Svi ostali putni pravci su domaći problem u smislu finansiranja, ali su oni sadržani u Generalnom master planu. Poslove na tim poprečnim autoputevima, prema novoj podeli posla unutar vlade radiće Ministarstvo za nacionalni investicioni plan i finansiraće se iz novca dobijenog od prodaje Telekoma.
    Što znači da taj put što bi išao kroz srednji Banat Srbija izgleda sama mora da finansira ako je u planu njegova gradnja uopšte, u prostonom planu države ga nema. Možda, on bude i unet u prostorni plan države do usvajanja ali u predstavljenoj verziji ga nema, pa ga ne može biti ni u master planu koji još nisam video.

    Ako mene pitaš, ja ne znam ko koga tu zavlači, ali prema Mrkonjićevim izjavama i prema onome što stoji u planskim dokumentima autoput Beograd-Vršac će se graditi, a za ovaj drugi pojma nemam. U planskim dokumentima ga nema, mada ne bi me čudilo da se on pojavi u prostornom planu pokrajine iako ga nema u republičkom.



  10. #40

    Odgovor: Sukobi oko puta Temišvar-Zrenjanin-Novi Sad-Šid

    Da me ne bi pogrešno razumeo, ne polemišem ja sa tobom, tvoji i moji stavovi nisu u koliziji.
    Ja govorim da planovi nisu korektni, da su centralizovani i na štetu nekih regija, poput srednjega Banata, u kojem živim.
    Priča da se trebamo žrtvovati za opšte dobro je korektna, ako ima rok trajanja, i ako se to traži i od drugih. Ali ako neko treba da se žrtvuje do svoje propasti da bi neko drugi uvek uživao u svemu, nemam i neću da imam razumevanje.
    Toliko zla je stiglo od Beograda ovom gradu (Beograda kao sedišta vlasti) da, ako počnu da gore vozila sa BG tablicama, to će mi biti sasvim razumljivo.
    I NATO je prilikom bombardovanja imao više obzira prema ovom gradu.
    Zašto bih ja imao obzira prema planu koji mi donosi propast, pa makar ga donela skupšina uz sve Bože pravde i lakeje na ulazu? Koliko oni imaju obzira prema meni, toliko ću i ja poštovanja prema njima.
    A to je već dugi niz godina ravno nuli.
    I ako ovakav nakaradan plan bude usvojen, boriću se da propadne i da sa njim propadnu i oni koji su ga doneli.
    E sad, ako se treba držati plana kao pijan plota, pošto je put Zrenjanin - Novi Sad bolji od onog što je u planu predviđeno da tu stoji, da li treba da se deo puta preore i dovede na dimenzije koje je neki beogradski naduvani idiot predvideo?
    E sad, da se ne bih dalje žučio, ajde da ovako postavimo stvari:
    1. Put preko - kroz Frušku Goru treba ili ne treba?
    2. Put Zrenjanin - Novi Sad - Zrenjanin već postoji?
    3. Put Temišvar - Zrenjanin treba ili ne?

    BTW, pravac preko Vršca nisu predložili italijani i EU, već naši. Italijanima više odgovara pravac preko NS nego BG, pre svega je kraći i izbegava se BG. Ali BG klika misli da živi u Rimu, pa se ponaša po onoj "svi putevi vode u Rim", tj. BG.

    Ne samo da postoji nego sam ti i ostavio link za ceo prostorni plan države. Plan je urađen (objavljen 4. juna) samo treba da prođe administrativnu proceduru, oba dokumenta će biti usvojena gotovo istovremeno.
    Ponavljam, plan ne potoji. Postoji predlog plana. Kad se usvoji, onda predlog postaje plan i obaveza.
    Poruku je izmenio Sunny, 22.06.2010 u 23:49
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  11. #41

    Odgovor: Sukobi oko puta Temišvar-Zrenjanin-Novi Sad-Šid

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Da me ne bi pogrešno razumeo, ne polemišem ja sa tobom, tvoji i moji stavovi nisu u koliziji.
    Ja govorim da planovi nisu korektni, da su centralizovani i na štetu nekih regija, poput srednjega Banata, u kojem živim.
    Priča da se trebamo žrtvovati za opšte dobro je korektna, ako ima rok trajanja, i ako se to traži i od drugih. Ali ako neko treba da se žrtvuje do svoje propasti da bi neko drugi uvek uživao u svemu, nemam i neću da imam razumevanje.
    Toliko zla je stiglo od Beograda ovom gradu (Beograda kao sedišta vlasti) da, ako počnu da gore vozila sa BG tablicama, to će mi biti sasvim razumljivo.
    I NATO je prilikom bombardovanja imao više obzira prema ovom gradu.
    Zašto bih ja imao obzira prema planu koji mi donosi propast, pa makar ga donela skupšina uz sve Bože pravde i lakeje na ulazu? Koliko oni imaju obzira prema meni, toliko ću i ja poštovanja prema njima.
    A to je već dugi niz godina ravno nuli.
    I ako ovakav nakaradan plan bude usvojen, boriću se da propadne i da sa njim propadnu i oni koji su ga doneli.
    Misliš da je moj grad nešto bolje prošao zadnjih 50 i kusur godina baš zbog raznih političkih odluka u korist nekih drugih gradova (između ostalih i tvog grada kada je bio određen za regionalni centar). Nebitno, to što vam se ne dopada u planu rešavaćete na relaciji lokal-republika, ako misliš da je Zrenjanin jedini izložen stagnaciji i propadanju u Srbiji razmisli još jednom. Koliko šta ima veze sa centralizmom ili nema, ja ću se zadržati na ovoj prili oko puta.


    E sad, ako se treba držati plana kao pijan plota, pošto je put Zrenjanin - Novi Sad bolji od onog što je u planu predviđeno da tu stoji, da li treba da se deo puta preore i dovede na dimenzije koje je neki beogradski naduvani idiot predvideo?
    E sad, da se ne bih dalje žučio, ajde da ovako postavimo stvari:
    1. Put preko - kroz Frušku Goru treba ili ne treba?
    2. Put Zrenjanin - Novi Sad - Zrenjanin već postoji?
    3. Put Temišvar - Zrenjanin treba ili ne?
    1. Tunel kroz Frušku Goru se najviše pravda ekološkim razlozima, da bi se zaštitila Fruška Gora, sa aspekta saobraćajne i građevinske struke logično je rešenje koje najmanje košta, najmanje zemljanih radova, konstrukcija itd, tako da je pravljenje tunela na terenu kakva je Vojvodina po mom mišljenju luksuz. Sigurno je da je potrebno raditi bolju saobraćajnicu preko Fruške Gore, jer je sadašnje stanje uopšte nije dobro, dosta saobraćaja tuda prolazi, a za te pare koliko tunel košta može se napraviti 30-40 km punog profila autoputa.

    2. Da, postoji i tu nije ništa sporno.

    3. Ne. Kada se uzme u obzir koliki je saobraćaj na tom putu totalna je glupost praviti poluautoput, pogotovo ako se uzme u obzir gradnja pravca preko Vršca. Ko će da ide tim putem?


    BTW, pravac preko Vršca nisu predložili italijani i EU, već naši. Italijanima više odgovara pravac preko NS nego BG, pre svega je kraći i izbegava se BG. Ali BG klika misli da živi u Rimu, pa se ponaša po onoj "svi putevi vode u Rim", tj. BG.
    Pravac preko Vršca ti je koridor kuda ide E70, klikni na neki od linkova koje ostavljam. Uz sam panevropski koridor VII, a što se Beograda tiče deo projekta je i obilaznica koja će Beograd rasteretiti tranzitnog saobraćaja i povezati put sa koridorom X.



    Odakle ti samo ideja da je Italijanima bliže da idu preko Novog Sada?! Ono što smo mi predložili, je novi panevropski koridor XI koji bi činili ovaj put od Vršca do Beograda i put Beograd - južni Jadran. A put E70 je ustanovljen od strane UNECE još od kada.

    Imaš ga i u dokumentima TEN-T mreže - http://ec.europa.eu/ten/transport/ma.../axes/pp22.pdf i u ostalim evropskim planskim dokumentima.

    Ponavljam, plan ne potoji. Postoji predlog plana. Kad se usvoji, onda predlog postaje plan i obaveza.


    Dakle, možda se taj put i nađe u prostornam planu države, ali u ovoj verziji koja je u proceduri nema ga.



  12. #42

    Odgovor: Sukobi oko puta Temišvar-Zrenjanin-Novi Sad-Šid

    Nevidim da su bas neki sukobi na relaciji Pokrajina vs Republika,gospodin Turkmenbashi je apsolutno u pravu za sve sto je napisao,ali kao obican gradjanin moram da podrzim i stavove gospodina Sunny-a,preka nam je potreba put ili rekonstrkcija puta Novi sad-Zrenjanin,ovog trenutka sam se vozio tim putem u pravcu Zablja i stanje je bilo ovakvo,od bstanica kod Kaca,13,43sati do Zablja 13,49 iz pravca Zrenjanina je proslo 76 vozila putnickih,2 traktora,3 autobusa,26 teskih kamiona i tridest jedno dostavno vozilo u pitanju je 15 km i 16 min.voznje po putu koji je u jadnom stanju i bez prilike za preticanje .Potreba ili ne prosudite sami ali je to ipak samo lokalni put nase Pokrajine

  13. #43

    Odgovor: Sukobi oko puta Temišvar-Zrenjanin-Novi Sad-Šid

    Citat zirne kaže: Pogledaj poruku
    nevidim da su bas neki sukobi na relaciji pokrajina vs republika,gospodin turkmenbashi je apsolutno u pravu za sve sto je napisao,ali kao obican gradjanin moram da podrzim i stavove gospodina sunny-a,preka nam je potreba put ili rekonstrkcija puta novi sad-zrenjanin,ovog trenutka sam se vozio tim putem u pravcu zablja i stanje je bilo ovakvo,od bstanica kod kaca,13,43sati do zablja 13,49 iz pravca zrenjanina je proslo 76 vozila putnickih,2 traktora,3 autobusa,26 teskih kamiona i tridest jedno dostavno vozilo u pitanju je 15 km i 16 min.voznje po putu koji je u jadnom stanju i bez prilike za preticanje .potreba ili ne prosudite sami ali je to ipak samo lokalni put nase pokrajine
    Пут НС-ЗР без прилике за претицање... какав си ти возач, па ту можеш стално да идеш између две траке малтене
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #44

    Odgovor: Sukobi oko puta Temišvar-Zrenjanin-Novi Sad-Šid

    Ma čitava mreža je u katastrofalnom stanju, potrebna je rekonstrukcija svakako što je načelno i prioritet Puteva Srbije, države, pokrajine i onih što puteve održavaju. U Pančevu se čekalo da se nadvožnjak na putu E70 odvoji od nasipa da bi se uradila rekonstrukcija i evo sada ga puštaju ponovo u upotrebu. Taj put od Zrenjanina do Novog Sada postoji i njegovu rekonstrukciju je potrebno uraditi, ali ovaj deo od Zrenjanina do Rumunije, gradnja tog dela puta je čisto bacanje novca po meni i mnogo je svrsishodnije taj novac uložiti u one puteve koji su zaista opterećeni i kojima je prekopotrebna popravka.

    Ne kažem ja da Zrenjaninci razmišljaju neracionalno kada kažu da žele trasu koja prolazi pokraj Zrenjanina to je naprotiv vrlo racionalno i politički mudro jer ko ne bi želeo da je u uticajnoj zoni autoputa, samo što se radi o skupljem rešenju od onog što je već predviđeno u planskim dokumentima, plus ta činjenica da je ovo drugo već u svim mogućim planskim dokumentima države, regiona pa i Evrope. Videćemo kada prodaju Telekom, šta će da urade sa novcem i da li će išta biti od ijednog od ova dva puta. Kako sam razumeo, ovaj što bi išao preko PA i VŠ bi se gradio uz pomoć stranih investitora i verovatno bi bio neki kredit, a ovaj preko ZR bi država morala da gradi sopstvenim novcem (valjda od prodaje Telekoma).



  15. #45

    Odgovor: Sukobi oko puta Temišvar-Zrenjanin-Novi Sad-Šid

    tacno moze se voziti kroz sredinu ali danas nije bilo sanse,a vracao sam se preko djurdjeva,sajkasa i onda autoputem kod kacke petlje se iskrcuje rajina suma tacno tamo gde je u onoj prezentaciji predvidjen most i nastavak puta za zr.hvala ti na pitanju ali samo 40 godina vozim i ziv sam

Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sukobi sa autoritetom
    Autor proleće u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 16.09.2015, 19:11
  2. Koliko puta ste odglumili orgazam?!
    Autor makilli u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 74
    Poslednja poruka: 02.08.2015, 09:39
  3. Zrenjanin - novi/stari grb i zastava
    Autor Sunny u forumu Banat
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 23.08.2008, 13:09
  4. Sukobi na bliskom istoku... dokle?
    Autor sigi u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 14.05.2007, 22:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •