Beovizija 2009 - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 46
  1. #31

    Odgovor: Beovizija 2009

    ...bar ima čudnu frizuru...
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: Beovizija 2009

    Marko Kon ide u Moskvu


    Autor: Marija Mijatović, Marija Radojković | Foto:J.Vučetić | 09.03.2009. - 07:58



    Marko Kon i Milan Nikolić sa pesmom Cipela, odneli su sinoć neočekivanu pobedu na Beoviziji i tako postali naši ovogodišnji predstavnici na Evroviziji koja se u maju mesecu održava u Moskvi. Kon i Nikolić odneli su ubedljivu pobedu sa 19 poena, dok je drugo mesto zauzela kompozicija Blagoslov za kraj koju je otpevao OT bend. Finiš festivala i proglašenje pobednika obeležile su podeljene reakcije aplauzi ali brojni zvižduci.

    - Idemo u Moskvu, još ne mogu da verujem. Uzbuđen sam rekao je nakon proglašenja za Blic Marko Kon i dodao: Želimo da harmoniku vratimo na velika vrata u Evropu. Nadam se da ćemo sa ovom pesmom uspeti u tome. Uopšte nismo očekivali pobedu, čak smo pevačice posle otpevane numere u finalu poslali kući te smo se sami pojavili da još jednom otpevamo pobedničkui pesmu.
    Favoriti publike u dvorani i momci koji su osvojili najviše SMS glasova, OT bendu je zamalo izmakla pobeda.

    - Drago nam je što smo dobili 12 poena od publike, svim mladim izvođačima je cilj da ih publika prihvati kao što je nas. Nama je bilo lepo da učestvujemo na Beoviziji, dobro smo se proveli. Marko Konu želimo svu sreću na Evroviziji rekli su nam momci iz OT benda.


    Kon i Milan Nikolić
    Cipela (autori: A. Kobac, M. Kon i M. Nikolić)
    kompozitor Marko Kon sarađuje sa većinom domaćih muzičara harmonikaš Milan Nikolić rođen je 2. jula 1979. u Jagodini. Harmoniku je počeo da svira sa sedam godina, a diplomirao je na Muzičkoj akademiji u Parizu .

    Finalno veče Beovizije u Sava centru počelo je objašnjenjem greške u sabiranju glasova (vidi okvir), a takmičenje su otvorili Oskar, Bjuti kvins i Đorđe Marijanović sa pesmom Superstar, koji su takođe važili za jedne od favorita, ali su na kraju morali da se zadovolje samo velikim aplauzom koji su dobili od publike.
    Velikim aplauzom bili su pozdravljeni članovi OT benda, nekadašnji takmičari rialiti serijala Operacija Trijumf, Vukašin, Đorđe, Nikola i Sajko, koji su uz pomoć pevačice Kaje Ostojić izveli pesmu Blagoslov za kraj. Inače, u danima pred Beoviziju momcima iz OT benda davane su najveće šanse za pobedu, ali se ispostavilo da se ukus žirija ne podudara sa ukusom publike.
    U revijalnom delu koji je usledio nakon predstavljanja takmičarskih kompozicija, naša prošlogodišnja predstavnica na Evroviziji, Jelena Tomašević primila je nagrade za najbolji album godine. Specijalni gosti ovogodišnje Beovizije bili su i prošlogodišnji predstavnik Izraela Boaz Mauda i predstavnica Jermenije Sirušo, koji su doputovali u Beograd kako bi zajedno sa Jelenom po prvi put predstavili pesmu Time To Pray, za koju je reči napisao izraelski predsednik Šimon Peres.
    Ubrzo je došlo vreme i da se proglasi pobednik, a domaćica Beovizije , voditeljka Jovana Janković pročitala je prvo glasove stručnog žirije, te glasove publike, ali je već negde na polovini postalo jasno da će Marko Kon odneti iznenađujuću pobedu. Zanimljivo je bilo i reagovanje publike, jer su prisutni u Sava centru bili podeljeni u svojim reakcijama. Dok je jedan deo pobednika pozdravljao ovacijama, drugi je žestoko negodova zviždanjem i povicima da je sve namešteno Blic


    Šta reći a ne zaplakati, ja mislim da ovako loše nije bilo ni jedne godine. Jedino bi možda izdvojila OT Band i Sonju, a ovo ostalo blagi užas
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  3. #33

    Odgovor: Beovizija 2009

    ni jedna pesma mi niJe bila ''wau''.....Kon mi je siMpa....
      Vrh

  4. #34

    Odgovor: Beovizija 2009

    Citat zrNce kaže: Pogledaj poruku
    ni jedna pesma mi niJe bila ''wau''.....Kon mi je siMpa....

    Ni meni nijedna pesma nije bila wow, ali je bar bila bolja od pobednicke
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  5. #35

    Odgovor: Beovizija 2009

    Uh, i ne pogledah sinoć mada sam "obećala"... Ova pobednička mi liči na klasičnu kafansku lumperjaku (đe me nađe!!)... Al ko zna... Možda prođe bolje od Severinine "Štikle"...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje
      Vrh

  6. #36

    Odgovor: Beovizija 2009

    A tek hvalospevi eRTeeSu izmedju numera..
    Kon se preporucio Ziki Sarenici, a devojcica od 15 godina je hvalila Bolji Zivot i ne smeta joj sto se reprizira jer kad je isao premijerno ona je bila mala pa nije gledala.
    Uvek ce neko imati 15 godina i uvek ce oni naci opravdanje za reprize..
    Poneki dobar izvodjac je mogao da se probere ali pesme su bile ocajne, a pobedila je od ocajnijih.

    Da sam kojim slucajem lav hanter rekla bih.. PovraC..
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.
      Vrh

  7. #37

    14 Odgovor: Beovizija 2009

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    Uh, i ne pogledah sinoć mada sam "obećala"...

    Obećala sam i ja.

    Naknadno sam odgledala klipove.
    Ne mogu da shvatim da je Kon bolji izvođač - interpretator, od recimo momaka iz OT.
    Naravno da nije bitna samo interpretacija - već čitav scenski nastup.

    Ne mogu da shvatim, mada će da zvuči kao velika predrasuda, dokle će Šobota, i ostali, koji ne pripadaju muzičkoj branši da se šepure po muzičkoj sceni.
    (Šobota mi bzvz. pao na pamet)
    Uostalom... Što se iznenađujem...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.
      Vrh

  8. #38

    Odgovor: Beovizija 2009

    Ja sam, blago receno, sokiran izborom Nema teorije da prodjemo na finalno vece s ovakvom katastrofom od nastupa. Obrukacemo se samo tako
      Vrh

  9. #39

    Odgovor: Beovizija 2009

    Ja sam, blago receno, sokirana izborom

    I nije mi bitno da li cemo proci u finale, samo da se ne brukamo... a ova pesma nije bas za ponos, po mom misljenju. I cudom ne mogu da se nacudim strucnom ziriju koji je ovo izabrao
      Vrh

  10. #40

    Odgovor: Beovizija 2009

    Nijedna pesma nije ostavila neki dublji utisak na mene,
    sve mi je nekako vec vidjeno, samo su u pitanju nijanse.

    Pobeda Konove pesme je uzas.
      Vrh

  11. #41

    Odgovor: Beovizija 2009

    Prvi put u životu vidim ovog čoveka sasam odgledala onaj klip ovde do lapo. Pretpostavljam da stručni žiri i auditorijum na Evroviziji treba da radi naša rAmonika. Dobro. Što lepo nismo poslali Kebu brate? Bolje i đuska od ovog (mada kada ga gledam na mute deluje kao da se bori protiv neke nevidljive sile).

    Al' dobro, među gomilom shita tamo, naći će se i naš i to je to
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  12. #42

    Odgovor: Beovizija 2009

    alo,ljudi....ko je tvrdio da je Evrovizija neka bitna pevacka priredba?Uvek idu pesmuljci,i to je ok.....zamisli da posaljemo neku ozbiljnu pesmu pa da zavrsi na zacelju?
    samo...
    zao mi je sto ovi klinci nisu otisli......a Djole mi je ko secer....
    Ploviti se mora i bez broda ..
      Vrh

  13. #43

    Odgovor: Beovizija 2009

    Nisam sinoć gledala...
    Đipala sam uz ''Prljavi ples'' i sad kad vidim i čujem ovu našu ''diku i ponos'' što ide u Moskvu nimije dobro...

    Al' kako neko pre mene reče, obično se i ne odaberu najbolje pesme, nego neke poput ovih...fuj!
    Sad sam sigurna da neću gledati ni ono čudo u Moskvi...
      Vrh

  14. #44

    Odgovor: Beovizija 2009

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    samo...
    zao mi je sto ovi klinci nisu otisli......
    Po meni su trebali otici oni nije mi pesma na prvo slusanje nista posebno, posebno zato sto su ubacili, eto tako, Kaju, ali lepi momci, extra pevaju..
    I da.. da li se to meni cini, ili Sajko uopste nije imao solo deonice kao pevac?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    a Djole mi je ko secer....
    I tebi? pobogu, kako je dobar..
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  15. #45

    Odgovor: Beovizija 2009

    Za "cipelu" rec glupa je preblaga U celoj pesmi i izvodjenju najbolji deo mi je kad onaj cupavi igra bas je dobar

    Mozda na igranje i osvojimo koji bod u Moskvi

    Bas steta sto sad nema crnogoraca pa da bar imamo izgovor da se ne pojavimo na evroviziji

    I ne znam dokle ce se glas troje ljudi koji nisu ni posebno kvalifikovani da bi bili ziri ravnati sa glasom miliona ljudi. Bas bzvz sto to jos nisu ukinuli.
    Everybody Wants to be a Cat
      Vrh

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Eurobasket 2009
    Autor Morpheus u forumu Spomenar
    Odgovora: 73
    Poslednja poruka: 21.09.2009, 22:16
  2. Noc Muzeja 2009
    Autor Kalina u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.05.2009, 22:49
  3. SP u Rukometu 2009
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 02.02.2009, 21:07
  4. Beovizija 2008.
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 11.03.2008, 21:04
  5. Beovizija 2007.
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 07.03.2007, 23:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •