Nostalgija
Prikaz rezultata 1 do 14 od ukupno 14

Tema: Nostalgija

  1. #1

    Nostalgija

    nisam vec neko vrijeme bila neshto posebno nostalgichna.. i ne puca me to uopce.. al' shto jedna pjesma mozhe da ti pobudi osjecaje i uspomene nevjerovatno
    naprosto ti dodje da iskljuchish tu pjesmu


    kako stojite sa tim?
    moomoo meee jooouu

  2. #2

    Odgovor: Nostalgija

    Samo sam jednom, od kada sam sa ove strane duge, sedela na spakovanim koferima u noći i brojala do 1000. To nije bilo zbog nostalgije, bilo je zato što je tamo gde sam se tada nalazila bilo toliko teško da sam pomislila, "pa ovo stvarno nema nikakvog smisla, lakše i bolje ću živeti u Srbiji".

    Imam ja često momente da poželim tamo nazad jer bih da pomognem onima koji su tamo, i kojima je pomoć potrebna, ali nisam još smogla snage da se mrdnem na tu stranu, ili nije još došlo vreme za to, ili nikada neće ni doći...

    U nekom emotivnom smislu, kada nešto u meni pucketa jer bih da sam tamo, među onima, najgore je kada se dešavaju neke divne stvari onima koje najviše volim, kada se rode neke bebe ili se dešavaju neka epohalana zaljubljivanja, ili se dobija decenijama tražen posao, ili šta god, onda bih da ih grlim i ljubim i radujem se dok nas ima. Isto je teško kada se dešavaju loše stvari i kada znam da bi moja ruka značila u nečijoj ruci ili da bi jedna šetnja pored reke, ćutke, ublažila bol. E tu smo došli do moja najveće nostalgije i žudnje, a to je Dunav, on me uvek pukne, pesma, fotografija, samo se zaledim i pobegnem, tamo negde.
    Neke stare papirnate fotografije takođe, uz njih umem da provedem sate i da se skroz vratim u ona neka vremena. Nostalgična sam za vremenima, i za onim što smo nekada bili. Kada se desi, desi se i pustim da uzme svoj danak. Jedino tako može se dalje.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  3. #3

    Odgovor: Nostalgija

    Skinem ja juce novi album Crvene Jabuke, pa danas na putu do posla odslusam par pesama i na jednoj me drmne secanje, Dubrovnik, 80 i neke, slusala se ta ista Crvena Jabuka uz nju prva pijanstva i prve ljubavi, valjda jedna idu s'drugim, prelepi zalasci sunca uz rastimovanu gitaru i jos rastimovanije drustvo, tu pre svega mislim na nase glasovne mogucnosti koje su isle do toga nivoa da je moja malenkost bila najcenjenija u ispoljavanju istih. Dobra, stara vremena.Ma nije samo to, juce sam ovde video neke slicke i danas mi se jede burek ceo dan pa ti se pozalim "direktoru",a on me jos vise sroza njegovom konstatacijom da prvo sto uradi kad sleti u Srbiju on ode do pekare, naruci dve sa sirom, pojede osminu i ostalo baci, onda mu se jede seabass i losos. Bem te tehniko kad te volovi vuku.Ne znam kako ali se ovo uklapa u ovu pricu o nostalgiji, valjda je starenje proces koji se usporava secanjem na dobro provedene sate i trenutke koji se broje...ma ne treba biti nostalgican, zivi se za trenutak ispred, i onako sam slab sa rikvercom, parkiram sa retrovizorima, ne okrecem glavu
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  4. #4

    Odgovor: Nostalgija

    Mene nostalgija uFatila i pre nego sto sam otisla iz Srbije
    Ali sad sam ok.
    Kad gledas sneg 5 meseci valjda je logicno da postanes snezna kraljica ledenog srca...spontana reakcija ili nesto sesnaesto, bem li ga
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  5. #5

    Odgovor: Nostalgija

    "...a plačeš p..ko?

    Ne plačem, mateRe mi..."


    Ovaj odlomak iz Sjećaš li se Doli Bel (izvučen iz konteksta, doduše ) bih posvetio dragoJ Babi i malenom BaltazaRu, nešto kao podrŠka iz kraJa...


    ...suze se ionako ne vide ako stojite na kiši...



  6. #6

    Odgovor: Nostalgija

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    "...a plačeš p..ko?

    Ne plačem, mateRe mi..."


    Ovaj odlomak iz Sjećaš li se Doli Bel (izvučen iz konteksta, doduše ) bih posvetio dragoJ Babi i malenom BaltazaRu, nešto kao podrŠka iz kraJa...


    ...suze se ionako ne vide ako stojite na kiši...


    Trenutno me ubi nostalgija za ovom bestijom iznad. Onako, bas of skrouz.

    A nostalgija, koja te cepa kad odes u daljinu, je nekim cudom utrnula.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  7. #7

    Odgovor: Nostalgija

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    A nostalgija, koja te cepa kad odes u daljinu, je nekim cudom utrnula.
    aham, hoce to tako s vremenom
    moomoo meee jooouu

  8. #8

    Odgovor: Nostalgija

    nostalgija ?
    samo da mi znati za cim ? 'oma bi je osetio....
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  9. #9

    Odgovor: Nostalgija

    Evo pročitah Sunflowerkin post malopre...cepa je nostalgija jer je neki praznik.
    Meni ne bude dobro od 16. novembra do 14. januara.
    Slava jedna, slava druga, treća...rođendani, Nove godine, Božić...leleeee, dođe mi da uzmem štranjku i das obesim.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  10. #10

    Odgovor: Nostalgija

    Nostalgija je kad dodjes na VC da vidis stare prijatelje i razocaras se jer su jos uvek zivi
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  11. #11

    Odgovor: Nostalgija

    je l se vazi nostalgija za ljudima koji su otisli preko?
    ako da,onda je ima
    a onda,
    posle hiljadu godina ti ljudi dodju,i cekas da budu opet oni tvoji,da pamte ,da vole isto...i vidis da sedis sa strancima za stolom,da su tvoja secanja samo tebi vazna ,da je nestalo strasti u njima (a strast na ovim prostorima je bila spasonosna slamka da ne potones,da se ne utopis) i da je taj sistem tamo napravio neke nove ljude
    strance
    je l se vazi to?!
    Ploviti se mora i bez broda ..

  12. #12

    Odgovor: Nostalgija

    Ima, ima nostalgije...

    Povratak

    Da l' te snovi o povratku muče
    Da l' se srce uzlupa i tuče
    Da li sanjaš vilu što te vuče
    Kao da si otišao juče

    Da li sanjaš, kuću, majku na pragu
    Đe joj stežeš, ljubiš, ruku dragu
    Eh, da ti je samo dati snagu
    I da vidiš tu staricu blagu

    okoloNSdođoš 2006.

  13. #13

    Odgovor: Nostalgija

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    je l se vazi nostalgija za ljudima koji su otisli preko?
    ako da,onda je ima
    a onda,
    posle hiljadu godina ti ljudi dodju,i cekas da budu opet oni tvoji,da pamte ,da vole isto...i vidis da sedis sa strancima za stolom,da su tvoja secanja samo tebi vazna ,da je nestalo strasti u njima (a strast na ovim prostorima je bila spasonosna slamka da ne potones,da se ne utopis) i da je taj sistem tamo napravio neke nove ljude
    strance
    je l se vazi to?!

    ne vazi se draga .
    taj stereotip da je ''hladan'' sistem tamo ''preko'' napravio strance od domacih ne stoji.
    taj ko je imao strasti imace je uvek . moze se desiti da samo ostari .



    ali je jos uvek ima .
    sistem ne utice na to.
    glava veoma utice na to .
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  14. #14

    Odgovor: Nostalgija

    Citat okoloNSdođoš kaže: Pogledaj poruku
    Ima, ima nostalgije...

    Povratak

    Da l' te snovi o povratku muče
    Da l' se srce uzlupa i tuče
    Da li sanjaš vilu što te vuče
    Kao da si otišao juče

    Da li sanjaš, kuću, majku na pragu
    Đe joj stežeš, ljubiš, ruku dragu
    Eh, da ti je samo dati snagu
    I da vidiš tu staricu blagu

    okoloNSdođoš 2006.
    Jako lepo,ali Moja i tvoja majka sa..................je neprevazidjena!!!

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •