Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek? - Strana 27
Strana 27 od 28 PrvaPrva ... 1725262728 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 391 do 405 od ukupno 413
  1. #391

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Citat Kent kaže: Pogledaj poruku

    Srbija i Hrvatska = Jugoslavija
    Ja stvarno ne mogu da verujem da još uvek postoje ovi crveni banditi....Krajnje je vreme da odete na smetlište istorije zajedno sa mašinbravarom Titom ,abadžijama i ostalom kompanijom....Nadam se jedino da ste uživali u 45 godišnjem eksperimentu,mi ćemo narednih 50 godina čistiti ono što ste ostavili za sobom...
    Šugoslavije koja je građena po principu slaba Srbija jaka Šugoslavija više nikad neće biti....A i treba da se poravnaju neki stari računi

  2. #392

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Nikoga vi nećete terati na smetlište istrije ! Ako neko treba da ide na smetlište istorije onda ste to vi onaj moler iz Austije sa smešnim brkovima.
    U pobedi besmrtne ideje komunizma mi vidimo budućnost naše zemlje

  3. #393

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Citat Kent kaže: Pogledaj poruku
    U pobedi besmrtne ideje komunizma mi vidimo budućnost naše zemlje
    Ti i tvoj podstanar u glavi ?


    Videlo smo kako je lepo pod besmrtnom idejom komunizma u Kambodži pod Pol Potom,Severnoj Koreji....

  4. #394

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?



    Uživaj u kapitalizmu

  5. #395

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    У Вуковару протест против ћирилице

    02.02.2013 16:08 Танјуг

    У Вуковару протест против ћирилице

    ЗAГРEБ – Oко 20.000 грађана, махом ветерана из скоро свих делова Хрватске, протестовало jе данас у Вуковару захтеваjући забрану или дугогодишње одлагање увођења српског jезика и ћирилице у службену употребу у том граду.

    Двочасовни протестни скуп организовао jе Стожер (штаб) за одбрану Вуковара, коjи jе за април наjавио и велики протест у Загребу.

    Шеф Штаба Tомислав Jосић прочитао jе захтеве у коjима се тражи jавна расправа у Сабору, уз присуство чланова Штаба, у вези са, како jе рекао, насилним и безусловним спровођењем закона о националним мањинама.
    "Сматрамо да нису испоштовани неки закони на коjима су створени вештачки услови за спровођења закона о националним мањинама у Вуковару", рекао jе Jосић.

    Kако извештава Хрватски радио, основу програма протестног скупа чинили су извештаjи новинара Синише Главашевића писани за време борби за град 1991. године.

    Присутнима се обратио песник Надомир Tадић Шутра, рекавши да Вуковарци неће дозволити да буду "понижени поновним увођењем ћирилице као симбола вуковарског идеала и под плаштом поштења и закона град прошараjу писмом коjим су осваjачи шарали 1991. године".

    Учесници су у колони у коjоj jе по процени организатора било око 20.000 људи прошли градом до "Kрста жртвама за слободу Хрватску".

    У Загребу jе на централни Jелачићев трг дошло 20-ак ветерана коjи су дали подршку вуковарском скупу, а подршку су добили и од ветерана из Шибеника. У протеклим седмицама, откако се испоставило да према попису становништва у граду живи 34,87 одсто Срба коjи имаjу право на увођење српског jезика и ћирилице као службеног писма, десничарске странке и ветеранска удружења протестовали тражећи да се примена закона у граду онемогући или барем одгоди за неких 10, 20 или 50 година.

    Српски jезик и ћирилица треба да буду уведени као службени сходно уставном закону о правима националних мањина и другом законским прописима да у местима у коjима живи више од трећине припадника неке мањине, њен jезик и писмо могу бити службени.

    Да ће се закон поштовати више су пута потврдили премиjер Зоран Mилановић и министар управе Aрсен Баук одговараjући на питања посланика ХДЗ-а и других десничарских партиjа.

    Председник Заjедничког већа општина и саборски посланик Самосталне демократске српске странке Драган Црногорац уочи данашњег скупа у Вуковару за Танјуг jе изjавио да се атмосфера око увођења српског jезика и ћирилице као службеног jезика и писма подгрева уочи маjских локалних избора.

    Настоjање странака да протестом против ћирилице мобилишу десне гласаче Црногорац jе оценио као жељу да наруше демократско уређење државе.

    Подсетио jе да jе у Вуковару већ одржан jедан скуп против ћирилице коjи jе био jако слабо посећен уз краjње непримерене пароле, а било jе и елемената да се скуп забрани.
    Oн jе подсетио и на инициjативу Хрватске странке права – Aнте Старчевић коjа jе скупила 4.200 потписа против увођења ћирилице, наводећи да jе то мала подршка и да jе од питања ћирилице грађанима Вуковара важниjе да ли имаjу где да раде и од чега да живе.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #396

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?




    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  7. #397

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Još uvek. Pa, ne mislim da je ikad prestajala. Sećam se kad smo išli na razmenu učenika od V-VIII razreda da je uvek bilo nekih problema. Nešto tu nikada nije štimalo. Osećala se neka tiha nelagodnost. Mi srdačni, oni proračunati. Mi nehajni, oni na note. Nije išlo tad, ne ide ni sad. Mi smo ti kao usvojena deca koja se bore stalno za ljubav i jako nam je stalo da nas prihvate.
    Imam poznanike i u kontaktu smo, ali se ne bih usudila da odem autom tamo. Uostalom, i oni se slažu sa mnom. Ne mogu garantovati bezbednost kad su u pitanju SRB tablice...Ljudi mi ne smetaju, ali ono što su političari zakuvali dvesta godina biće potrebno za jedan korak napred.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  8. #398

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    nazalost ove stvari se ne menjaju jos uvek.

  9. #399

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Ko koga najvise mrzi nego svoj svoga.Koreni i istorija su nam isti zato je to tako.

  10. #400

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Ja sam Vojvođanski Hrvat (Polu Mađar) ...... Jbg , nisam ja kriv što živim u Srbiji..... Hrvati u Hrvatskoj su pored Mađara , najveći nacionalisti na Balkanu , ako ne i šire..... Iskreno , ja nisam nikada video da Srbin dira Hrvata (rečima , bilo kako....)..... Aaaaa Hrvati umiru za željom da na bilo koji način "spuste" Srbiji ...... Zar to već nismo prevazišli??????? Daj da budemo braća , u istim smo .......... Ali , ja živim u Srbiji , nikoga ne diram nacionalno , tako da moram da prihvatim zakone Srbije...... Hrvati ne žele da čuju da Hrvat iz Srbije živi tamo.... A , verujte mi , još gora situacija je sa Mađarima..... Oni ni da čuju za Mađare iz Vojvodine u svojoj "etnički čistoj" Mađarskoj!!!!!!! Katastrofa!!!!!!!! Još nešto reći???????

  11. #401

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Citat Martinelli kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam Vojvođanski Hrvat (Polu Mađar) ...... Jbg , nisam ja kriv što živim u Srbiji..... Hrvati u Hrvatskoj su pored Mađara , najveći nacionalisti na Balkanu , ako ne i šire..... Iskreno , ja nisam nikada video da Srbin dira Hrvata (rečima , bilo kako....)..... Aaaaa Hrvati umiru za željom da na bilo koji način "spuste" Srbiji ...... Zar to već nismo prevazišli??????? Daj da budemo braća , u istim smo .......... Ali , ja živim u Srbiji , nikoga ne diram nacionalno , tako da moram da prihvatim zakone Srbije...... Hrvati ne žele da čuju da Hrvat iz Srbije živi tamo.... A , verujte mi , još gora situacija je sa Mađarima..... Oni ni da čuju za Mađare iz Vojvodine u svojoj "etnički čistoj" Mađarskoj!!!!!!! Katastrofa!!!!!!!! Još nešto reći???????
    Kad bi se moglo birati mesto rodjenja super bi bilo,ovako gde si tu si.Zakoni zemlje u kojoj zivis moraju se postovati ukoliko su
    demokratski i po slovu medjunarodnog prava.Mi srbi nikada prvi nismo nikoga dirali ali kad nas naljute svi znaju kako su prolazili.
    Zalosno je sto se sa hrvatima i madjarima manipulise u Srbiji zarad neke prljave igre i pokusaja da se ostvare teritorijalne pretenzije
    na stetu nase zemlje ali vremenom sve ce to da legne kako treba.
    Zajednicki zivot je moguc a ljudi neka se dele po dobru i zlu a ne po nacionalnoscu.

  12. #402

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    "mržnju" hrvata prema srbima najzornije je prikazao golman Vojvodine Matej Delač

  13. #403

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    2 pitanja

    Da li mi mrzimo veliku vecinu naroda vecinski svuda oko nas a i sire /
    Ako nas vec mrze ...a sto nas mrze.?


    Hocu reci ...sve je to relativno.
    Ne moze jedno biti belo a drugo crno.

    Eto , naprimer .....ti atentati.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  14. #404

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Nisam bas kompetentan da odgovaram na ovaka pitanja, ali moje misljenje je da su ljudi na Balkanu (Helmu) jedan te isti narod, samo podeljenu razne nacije i Vere...
    Hrvatima je mrznja usadjena kroz veru i tu se ne moze mnogo uraditi..... Bice dok god Katolicka crkva upravlja njima.....

    Ne zelim nikoga vredjati samo je moje misljenje....

  15. #405

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    2 pitanja

    Da li mi mrzimo veliku vecinu naroda vecinski svuda oko nas a i sire /
    Ako nas vec mrze ...a sto nas mrze.?


    Hocu reci ...sve je to relativno.
    Ne moze jedno biti belo a drugo crno.

    Eto , naprimer .....ti atentati.
    Pobeci od svog porekla je nemoguce ma gde se utopio.

Strana 27 od 28 PrvaPrva ... 1725262728 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kakve ste prema voljenom biću???
    Autor Goga u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 20.02.2010, 12:47
  2. Svakome prema... zaslugama...
    Autor Goga u forumu Filozofija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.11.2009, 00:50
  3. Sportovi Prema Horoskopskom Znaku
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 22.04.2009, 22:12
  4. Mržnja prema LJUDIMA
    Autor SQUAW u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 26.01.2009, 23:07
  5. Da li ste uvek iskreni prema voljenoj osobi?
    Autor LAW1975 u forumu Spomenar
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 07.04.2007, 00:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •