Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek? - Strana 24
Strana 24 od 28 PrvaPrva ... 142223242526 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 346 do 360 od ukupno 413
  1. #346

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Ovih dana u N.Sadu
    Ide postar ulicom i nosi novine Ruske Slovo
    vide to hrvatski turista i pita
    Jel te gospon gdje bih mogao kupiti te novine
    Postar;Ne nemozete kupiti mi cuvamo nase nacionalne manjine pa im i novine nosimo kuci.Koliko znam a vi cuvate vase manjine tako sto ste ih poslali kod nas da im mi ugadjamo,a vi se sirite tamo gde vam nije mesto

  2. #347

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citajuci neke od prethodnih postova ne vidim ni neku preteranu ljubav sa nase strane.
    Pre bi se to moglo nazvati mrznjom.
    A bas me cudi jer je Vojvodina tolerantna sredina u kojoj se pripadnici drugih nacija ne mrze.
    Kod mene je tako.
    Malo mi je bez veze mrzeti nekog samo iz razloga sto je pripadnik druge nacije.
    Jel" de ?
    Kao sto mi je bez veze da nas mrze i i svi okolni narodi....a i sire.
    Dobro i Makedonci i Crnogorci nas ne mrze ali su se odvojili od nas
    iz cisto prakticnih raloga.
    Ono ...interesi ..ekonomija .samostalnost ..i to.
    Koliko mi je poznato mrznja krece od ujedinjenja u istu drzavu ( kraljevinu SHS )
    Verovatno je bila i pre toga ali ne toliko izrazena.
    A sto nas mrze ?
    Ljubomora , zavist.....
    Mozda zato.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  3. #348

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Ante Starčević i Josip Frank su širili srbofobiju mnogo pre ujedinjenja. Razlozi za mržnju i širenje srbofobije se mogu naći u Starčevićevim delima i samom hrvatskom državnom pravu, gde su Srbi označeni kao remetilački faktor i prepreka hrvatskoj državnosti i hrvatskom državnom pravu.



  4. #349

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Коментар дана
    Да ли смо сви Керуми?


    Миодраг Зарковић
    субота, 26. септембар 2009.

    "Бисте ли пристали да вам Србин буде зет", запитао је Александар Станковић сплитског градоначелника Жељка Керума у емисији "Недељом у 2" Хрватске радио телевизије. "Никако", као из топа је одговорио Керум, пошто је претходно већ био истакао како никако не би дозволио ни српским фирмама да послују по Хрватској. На инсистирање водитеља, спремно је појаснио разлоге за овако изричите ставове: "Срби нам никада ништа добро нису донели па неће ни сада" и "свако треба да зна где му је место", мумлао је први човек Сплита.

    Ето, исти смо, Срби и Хрвати... Једни хоће да бију хомосексуалце, а други забрањују женама у својој фамилији да се венчавају са припадницима одређеног народа. Чист фашизам, у оба случаја, у оба народа, у обе државе! Пословично проницљиви Теофил Панчић примећује како је све то проистекло из идентичног миљеа: сплитски градоначелник и његови београдски пандани, које назива беокерумчићима, за Панчића су производи "специјалног васпитања" које је карактеристично за ово поднебље (а које спроводи, између осталих, и овај сајт, односно ми НСП мислиоци)[1].

    Исти смо, зар не?!

    Далеко било! Нисмо чак ни слични! Односно, истина је да смо исти исто онолико колико је истина оно у шта нас комунисти деценијама убеђивали – да су четници исто што и усташе. Дакле, четници, који, разуме се – као и све стране у том рату – јесу вршили и злочине, али свакако нису правили концентрационе логоре и нису за рачун Хитлера војевали на источном фронту, дакле, да су ти четници исто што и усташе – које су починиле стравичан геноцид који је згрозио чак и њихове нацистичке покровитеље.

    Елем, чињенице говоре да српску и хрватску државу раздваја много тога.

    1) Шта све има Хрватска, а нема Србија

    - Лекаре који неће да лече Србе: сетите се да је, пре само неколико недеља, један медицински радник, извесни Есад Мујкановић из Оточца, одбио да укаже помоћ пацијенту Бошку Радићу само због тога што је овај српске националности[2].

    - Политичаре који отворено подстичу на међунационалну мржњу: простачке, расистичке, идиотске увреде које је градоначелник Сплита изговорио у "Недељом у 2", практично су одјек изјаве првог хрватског председника и оца њихове нације, Фрање Туђмана, који се почетком деведесетих наглас радовао што му жена није ни Српкиња ни Јеврејка.

    - Томпсона: певач познат по овом надимку, а са правим именом Марко Перковић, пред редовно пуним стадионима и халама изводи песме у којима велича усташку идеологију и прети клањем "српским четницима које ће његова правда стићи и Србији". И чије концерте хрватска државна телевизија уредно преноси.

    - Дипломатске односе са Косовом: Хрватска је признала "самосталност" Приштине у односу на Београд, а хрватски председник Стјепан Месић чак је дао себи слободу да саветује Србе како би требало да се понашају у вези са тим питањем.

    2) Шта све постоји у Србији, а не постоји у Хрватској

    - Либерално демократска партија: странку која ће пристати на отцепљење једног дела хрватске територије и инсистирати на даљем комадању хрватске државе, бирачи у Хрватској још нису имали "задовољство" да затекну на гласачком листићу.

    - Антидржавни невладин сектор: исти случај као и са ЛДП, у Хрватској једноставно не постоје организације које ће позивати НАТО да бомбардује њихову државу, или ЕУ да јој уведе санкције.

    - Петар Луковић, Динко Грухоњић, Светислав Басара, Теофил Панчић, Владимир Глигоров, Владимир Арсенијевић, Биљана Србљановић... Још бих имена могао да додам овом "часном" списку, али нема потребе, јасно вам је на кога мислим. На оне новинаре, публицисте и „интелектуалце“ који сваку прилику користе да одавде, из Београда, извређају Србију и Србе чак и горе него што је то урадио полуписмени и тричетвртмутави Жељко Керум. Међу хрватским новинарима таквих нема. Њихов најпознатији новинарски "издајник" је Борис Дежуловић, Сплићанин који већ две и по године живи у Београду, одакле, као и горе поменути, само мало интелигентније, пљује Србију и Србе! (И то много интензивније од како га је један од колега на НСПМ-у издвојио као јединог иоле пристојног аутора на "Е новинама".)

    - Слободан Радовановић и Владимир Вукчевић – први, као републички јавни тужилац, подноси захтев да се забране организације за које је проценио да су екстремистичке и фашистичке; други, као тужилац за ратне злочине, истражује који су то овдашњи новинари својевремено хушкали Србе на Хрвате. Да такви постоје у Хрватској, морали би да ухапсе Керума, Месића, Хебранга, Томпсона... Морали би да испитају чак и водитеља Александра Станковића, који је, на пример, прекинуо емисију у којој му је гостовала рок рупа "Лет 3", због њихових вулгарности, али му није пало на памет да барем упозори Керума да ће то урадити уколико овај настави са изјавама које вређају цео један народ (народ чији многи припадници, узгред буди речено, имају исто презиме као и дотични водитељ).

    Све су ово појаве које врло јасно раздвајају српску од хрватске јавности. У неким од тих разлика, боље смо прошли ми Срби; у осталим, више су ућарили Хрвати. Али, то је већ предмет неке друге анализе. Овој је сврха била само да покаже разлику између фашизма у Србији, који постоји само у маргиналним организацијама типа "Национални строј" и сл, и фашизма у Хрватској, који се већ деценијама рађа и негује у државним институцијама.

    Ако је то исто, онда је проницљиви Панчић у праву.


    ИЗВОР
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  5. #350

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Citajuci neke od prethodnih postova ne vidim ni neku preteranu ljubav sa nase strane.
    Ne možeš da voliš onoga ko te ne voli, koliko god se trudio (osim ako je u pitanju slepa zaljubljenost, ali to brzo prođe), čovek si, radi nešto zaštitničko u tebi. Govorim o pojedinačnim slučajevima, ne generalizjem, dajem sve od sebe da ne generalizujem.

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Pre bi se to moglo nazvati mrznjom.
    Nisam sigurna. Ja bih to nazvala reakcijom na akciju. I ako sebi mogu da dam za pravo da ovde generalizujem, mi smo mnogo tolerantniji i mnogo smo dalje otišli po pitanju lečenja tih nekih starih rana od njih, možda smo i predaleko otišli, ne znam.


    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Malo mi je bez veze mrzeti nekog samo iz razloga sto je pripadnik druge nacije.
    Jel" de ?
    Opet kažem, mislim da se radi o reakciji.



    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Kao sto mi je bez veze da nas mrze i i svi okolni narodi....a i sire.
    Dobro i Makedonci i Crnogorci nas ne mrze ali su se odvojili od nas
    iz cisto prakticnih raloga.
    Ne znam kakve veze ovo ima sa pričom, ali mislim da nas ne mrze ti ostali, bore se sa svojim rođenim problemima, koji nisu mali, i mislim da im ne padamo na pemet baš često.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  6. #351

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Nesuvislo je upoređivati "nivoe" mržnje među našim narodima. I letimičan pogled je dovoljan da spoljni posmatrač uoči da mržnja Srba prema Hrvatima gotovo da ne postoji imajući u vidu sve razloge koje bi neimenovani Srbin imao za tako nešto. Srbi su kroz istoriju već nekoliko puta brzo zaboravili i prebrzo oprostili. S druge strane, za onog ko ne vidi fanatičnu mržnju dobrog dela hrvatske populacije prema Srbima moglo bi se reći da nije baš naročito dobronameran, u najmanju ruku. Poreklom i igrom slučaja sam upoznat sa situacijom na prostorima gde su živeli Srbi u Hrvatskoj, pa i ja sam, i više je nego očigledno nastojanje vlasti da uništi nacionalni identitet manjinskog stanovništva. Nažalost, ide im i više nego dobro.

  7. #352

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Пре око три недеље била ми је у посети пријатељица. Помене она како за који дан иде на море са неким друштванцем, њих шесторо. Питах где ће, рече она у Хрватску. Намрштим ти се ја мало (више "у себи"), али, ајд помислим "нећу сад ништа да серем", видим узбуђена је, једва чека да крене и тако, пожелим јој леп провод и све по реду.

    Вратила се пре недељу дана, чули се, питах како је било:

    - Е, било је супер, време је било одлично, море је предивно, све је чисто, смештај је био добар, ми смо се супер слагали, али ... у Хрватску више не идем.

    Злочесто сам се исцерио у себи у смислу, "ето знао сам".

    Не бих сад да преносим из друге руке, она би боље испричала и дочарала, али у принципу каже да је све време (осим у тој кући где су били смештени) осећала нелагодност, страх и стрепњу шта ће и како да каже и којим тоном. У пекари, кафићу, на улици, кад год би неко од њих употребио нпр. "бре" добијали су "лекције" од било кога ко се ту задеси. Првих дана су се нешто довикивали из воде, да би их пријатељица која је оданде одмах упозорила до то више ни случајно не раде, јер ко зна кога има около и како ће да реагује и слично....

    Ето...
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  8. #353

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Ne možeš da voliš onoga ko te ne voli, koliko god se trudio (osim ako je u pitanju slepa zaljubljenost, ali to brzo prođe), čovek si, radi nešto zaštitničko u tebi. Govorim o pojedinačnim slučajevima, ne generalizjem, dajem sve od sebe da ne generalizujem.
    Totalno sam indiferentan prema onom ko me ne voli.
    Nit ga volim nit ga mrzim.
    I zaista mi je malo pretenciozno i apstaktno generalizovati mrznju prema celom jednom narodu. Za to ne treba da dajem sve od sebe i nije mi potreban nikakav napor.
    Ako bi mrzeo ceo narod znaci da bi mrzeo i svakog pojedinca pripadnika tog naroda.
    Isto mislim i nadam se da tako razmisljaju i sa one druge strane.
    Naravno . ima pojedinaca ili procenata ne znam koliko sa obe strane koji su skloni generalizaciji ali me to ne dotice. Ne zanimaju me.
    Nismo na istoj talasnoj duzini.
    |
    Nisam sigurna. Ja bih to nazvala reakcijom na akciju. I ako sebi mogu da dam za pravo da ovde generalizujem, mi smo mnogo tolerantniji i mnogo smo dalje otišli po pitanju lečenja tih nekih starih rana od njih, možda smo i predaleko otišli, ne znam.


    Citat:
    Ja sam siguran..
    Posebno zbog toga jer se radi o Balkanu a ovde su se uvek vodili ratovi oko toga
    "cije je cije ? ko je pre " 'Ko je prvi poceo .. Tako da je tanka linija izmedju akcije i rreakcije.
    I secam se izvestaja u kome su oni uvek prvi poceli a mi smo samo odgovarali, mi smo reagovali.
    I znam iz prve ruke kakvo je to bilo reagovanje i koliko je trajalo.
    Verovatno su izvestaji bili isti i sa druge strane
    Zar ne mislis da svako misljenje koje odudara od onog zacementiranog , trasiranog ,o nama
    koji smo bezgresni , zlatni nailazi na osudu.
    Pa evo i ti, moras priznati da od toliko postova koji su napisani ti odgovaras na moj.
    Zasto ?
    Zato sto se moje misljenje razlikuje od vecine.
    Razlikuje se od onog populistickog , homogenizovanog , pogresnog , stetnog misljenja
    koje je u stalnom sukobu sa realnoscu , stvarnoscu , misljenja koje nas vuce na dno.
    Misljenja koje i dalje opstajava i podgreva se od strane rezima i crkve bez pomisli na devedesete i sve one patnje , zlo i poraze koje nam je takvo misljenje donelo.
    Zar ne mislis da ono samo donosi stetu ovom narodu.
    I zasto favorizuju tu politiku zasnovanu na tom pseudomitoloskom i kvazipatriotskom misljenju.
    Pa zato sto im je to u interesu.
    Homogenizovati narod .
    Protiv a ne Za.
    Potpiriivati mrznju , ksenofobiju , forsirati izolaciju , zonu sumraka u kojoj su oni jedini svetlo.
    Neobrazovan i siromasan narod je podlozan manipulaciji.
    Podlozan i prijemciv na mrznju jer su naravno svi drugi krivi a nase krivice nema ni malo.
    Ja mislim da ima.
    Mozda zato sto nisam stavljao pod glavu a pred spavanje pisanija Antonica , doktorice Smilje , Milovana a Drecuna, presvetlog Dobrice i ostalih "nacionalno osvescenih istinobranitelja i potpaljivaca "

    Nije mi zao zbog toga i cak sta vise.

    Opet kažem, mislim da se radi o reakciji.
    Mislim da se ne radi o reakciji.
    Mozda zato sto se secam " shirenja ljubavi " preko medija , sa skupstinskih govornica ,
    onih ratnih poklica sa mitinga . beseda " osvestenih" istoricara devedesetih godina.
    I zar ne mislis da je to malo cudno da taj kontinuitet nije prekinut,
    Ne , on i dalje zivi.
    Ljudi se nisu opametili ,posle svih poraza i stradanja , i dalje se prica ista prica.
    Dovoljno je samo citati.
    Tome nema kraja.
    Sta je uzrok tome ?
    Ne znam kakve veze ovo ima sa pričom, ali mislim da nas ne mrze ti ostali, bore se sa svojim rođenim problemima, koji nisu mali, i mislim da im ne padamo na pemet baš često.
    O mislim da nas jako mrze.. kao sto i mi mrzimo njih.
    Dovoljno je samo posecivati neke sajtove i citati novine i uveriti se u to.
    Posmatrati ono sto se desava.
    To je izgleda onaj usud koji nema pocetak i kraj.
    Usud malih naroda , porobljenih , potlacenih , u sukobu sa istorijom i svojim kompleksima ,
    usud koji se nastavlja , i gde jedna mrznja hrani i potpiruje drugu i koja nema kraja..
    A ko koga mrzi i koliko i ko vise i ko je akcija a ko reakcija je tesko odrediti,
    i iskreno receno me to i ne zanima.

    P,S. Zao mi sto nisam gledao Balashevica u Opatiji.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  9. #354

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Ne mogu da se otmem utisku da prethodni sagovornik nigde ne pomenu drugu stranu, šta ona radi, kako vaspitava naraštaje, šta njeni predstavnici rade protiv "suseda" (mi kažemo komšija...je l' te )...sve u svemu nigde poređenja i činjenica sem golih fraza (naručenih da bi se opravdalo delovanje stranaca). Aman, čoveče, koristi mogućnost da pogledaš u budućnost ! Kakva budućnost tek može biti kada se naraštaji vaspitavaju da mrze komšije (koje nikada nisu ni videli) kada znamo kako je bilo iako su generacije vaspitavane u "bratstvu i jedinstvu" . Pripadam generaciji koja se družila sa svima sa ovih prostora, imala prijatelje, poslovne saradnike, živela zajedno i delila sve. Nažalost, bio sam svedok da te generacije nisu uspele da spreče da budale dođu na vlast...i sve oteraju u 3 PM .
    Uvek sam računao na makar zrnca razuma u ljudima, da neće dozvoliti da ih neka budala ubedi kako im komšija ne valja iako su decenijama živeli zajedno i bez problema..ali avaj. Zato pitam, na šta sada da računam ?
    Zaboravljaju mnogi na jednu suštinsku razliku:
    - Skoro sve komšije oko nas su homogenizovani i to baš na mržnji prema nama! Svesno su ugušili bilo koji glas razuma ili logičke pretpostavke da treba živeti "plot do plota". Ima ih manje...ali su svi kao jedan protiv.
    - Nasuprot njima ovde imamo na sceni toliko organizacija i pojedinaca koji rade protiv interesa i naroda i države, slabe ionako jako oslabljenu zemlju...i čak učestvuju u vlasti . Tuga božija. Ima nas više...ali toliko rastrzani, podeljeni, okrenuti glupostima, zatrovani lažima stranaca (koji su mnogoooo veći nacionalisti nego što su Srbi ikada bili).
    Vidi li neko, onda, "šta se iza brda valja" ? Ja lično, mislim, da neće na dobro da izađe jer će generacije nas koji smo poštovali jedni druge nestati sa scene a naslediće njih ovi koji su naučeni da samo mrze, a nas ovi koji su postali strine.
    Kako god me neko shvatio želim samo da ukažem da treba gledati u budućnost...a nje neće biti ovakvim "slepim" gledištem kao što je prethodnik napisao.
    P.S. Zamislite scenario budućnosti gde će Tompson postati predsednik Hrvatske, a ovde Čeda (evo pomeriću se sa mesta....pu, pu). Čist horor!
    Poruku je izmenio Sivi, 23.08.2010 u 21:50 Razlog: dodatak P.S.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  10. #355

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    I zaista mi je malo pretenciozno i apstaktno generalizovati mrznju prema celom jednom narodu. Za to ne treba da dajem sve od sebe i nije mi potreban nikakav napor.
    Ne prema čitavom narodu, već prema većinskom broju stanovnika nekakve teritorije.

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Ako bi mrzeo ceo narod znaci da bi mrzeo i svakog pojedinca pripadnika tog naroda.
    Tako je i to je užasno loše.

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Isto mislim i nadam se da tako razmisljaju i sa one druge strane.
    To misliš, a da li si imao bilo kakva iskustva?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Naravno . ima pojedinaca ili procenata ne znam koliko sa obe strane koji su skloni generalizaciji ali me to ne dotice. Ne zanimaju me.
    Nismo na istoj talasnoj duzini.
    E ovo je ključno, ti govoriš o procentima sa obe strane i kažeš da ne znaš koliko, ja kažem da je procentualno snažnije izražena netrpeljivost njihova prema nama nego naša prema njima i to mogu da potkrepim brojnim činjenicama. Recimo, njihovi mediji, onda razni incidenti pojedinačni, pregledaj malo vesti koliko naših turista pretučeno zbog ekavice ili im skrenuta pažnja da paze kako pričaju i tako redom. Ako ti možeš da dokažeš da se mi u našoj Srbiji, većinski isto tako ophodimo prema ljudima iz Hrvatske, onda ovde ima prostora za dalju komunikaciju.



    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    I secam se izvestaja u kome su oni uvek prvi poceli a mi smo samo odgovarali, mi smo reagovali.
    I znam iz prve ruke kakvo je to bilo reagovanje i koliko je trajalo.
    Verovatno su izvestaji bili isti i sa druge strane
    Ovo mi skroz nejasno. Ko, šta, kome, kako?


    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Zar ne mislis da svako misljenje koje odudara od onog zacementiranog , trasiranog ,o nama
    koji smo bezgresni , zlatni nailazi na osudu.Pa evo i ti, moras priznati da od toliko postova koji su napisani ti odgovaras na moj.
    Zasto ?
    Zato sto se moje misljenje razlikuje od vecine.
    Nije tačno. Odgovaram na tvoj post jer se ne slažem sa onim što govoriš i jer hoću da mi objasniš kako i zašto tako misliš.

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Razlikuje se od onog populistickog , homogenizovanog , pogresnog , stetnog misljenja
    koje je u stalnom sukobu sa realnoscu , stvarnoscu , misljenja koje nas vuce na dno.
    Misljenja koje i dalje opstajava i podgreva se od strane rezima i crkve bez pomisli na devedesete i sve one patnje , zlo i poraze koje nam je takvo misljenje donelo.
    Zar ne mislis da ono samo donosi stetu ovom narodu.
    I zasto favorizuju tu politiku zasnovanu na tom pseudomitoloskom i kvazipatriotskom misljenju.
    Ovde mi mešaš babe i žabe. Sada kažeš da to što ti misliš da mi i Hrvati ili neki drugi narodi jednako mrzimo jedni druge stavlja tebe u poziciju nekoga ko vidi svet na pravi način?

    Nije reč o favorizaciji, reč je o mom subjektivnom mišljenju koje je proizvod iskustva.



    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Pa zato sto im je to u interesu.
    Homogenizovati narod .
    Protiv a ne Za.
    Potpiriivati mrznju , ksenofobiju , forsirati izolaciju , zonu sumraka u kojoj su oni jedini svetlo.
    Neobrazovan i siromasan narod je podlozan manipulaciji.
    Podlozan i prijemciv na mrznju jer su naravno svi drugi krivi a nase krivice nema ni malo.
    Ja mislim da ima.
    Mozda zato sto nisam stavljao pod glavu a pred spavanje pisanija Antonica , doktorice Smilje , Milovana a Drecuna, presvetlog Dobrice i ostalih "nacionalno osvescenih istinobranitelja i potpaljivaca "
    Ko su oni?
    Sve je ovo lepo i krasno, ali previše generalnih tvrdnji, ništa konkretnije.


    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Nije mi zao zbog toga i cak sta vise.
    Mislim da se ne radi o reakciji.
    Mozda zato sto se secam " shirenja ljubavi " preko medija , sa skupstinskih govornica ,
    onih ratnih poklica sa mitinga . beseda " osvestenih" istoricara devedesetih godina.
    I zar ne mislis da je to malo cudno da taj kontinuitet nije prekinut,
    Ne , on i dalje zivi.
    Ljudi se nisu opametili ,posle svih poraza i stradanja , i dalje se prica ista prica.
    Dovoljno je samo citati.
    Tome nema kraja.
    Sta je uzrok tome ?
    Ma sećam se i ja svega, nisam baš mala, ne samo da se sećam, nego sam i lično učestvovala u mnogo toga. Ljudi se nisu opametili? Kako bi to izgledali opamećeni ljudi?



    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    O mislim da nas jako mrze.. kao sto i mi mrzimo njih.
    Ne slažem se sa tobom ovde i već sam objasnila zašto.

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Dovoljno je samo posecivati neke sajtove i citati novine i uveriti se u to.
    Posmatrati ono sto se desava.
    To je izgleda onaj usud koji nema pocetak i kraj.
    Usud malih naroda , porobljenih , potlacenih , u sukobu sa istorijom i svojim kompleksima ,
    usud koji se nastavlja , i gde jedna mrznja hrani i potpiruje drugu i koja nema kraja..
    A ko koga mrzi i koliko i ko vise i ko je akcija a ko reakcija je tesko odrediti,
    i iskreno receno me to i ne zanima.
    Ne mogu ovde da te pratim, o kome ovde pričaš? Nama? Srbima koji smo zadojeni mržnjom i dalje?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    P,S. Zao mi sto nisam gledao Balashevica u Opatiji.
    Ne znam da li postoji umetnik iz sveta muzike koga ja više volim, i slušala sam njegov interviju u Opatiji i mogu ti reći da mu skroz dobro ide Hrvatski. Balašević je jedno veliko srce. Ali šta si ti tačno hteo da kažeš ovde?
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  11. #356

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Svešteniku puna usta ustaštva

    31. avgust 2010. 22:35 > 22:40

    Katolički sveštenik don Ivan Turić otvoreno je u svojoj propovedi veličao ustaštvo i hvalio Antu Pavelića, a partizane je nazvao "progoniteljima Hrvata".


    Foto: Rascane.hr

    "Godine 1941. Hrvatsku su stvorili Hrvati sa našim poglavnikom i ustašama. Četnici su nas htjeli poubijati, da nas nema. Tito i partizani su im u tome pomagali. Zato četnici i jesu poubijali naše ljude na današnji dan prije 68 godina", deo je propovedi ovog sveštenika povodom otkrivanja spomenika poginulima u Drugom svetskom ratu u biokovskom selu Rašćani.

    Turić je govorio je o Hitlerovim planovima "brisanja Hrvatske s lica zemlje" i u tom kontekstu Antu Pavelića nazvao dobročiniteljem hrvatskog naroda, a Tita i partizane "najvećim progoniteljima Hrvata".

    Ipak pohvalio je Titovu odluku na zasedanju AVNOJ-a da se,"usprkos četničkom protivljenju, Hrvatskoj da status Republike".

    "Neki govore o privatizaciji i lopovluku. A ja kažem, Bože, hvala ti za ove naše hrvatske lopove. Jer je bilo gore kad je sve išlo lopovima u Beograd. Imamo danas sve, naš narod, našu zemlju, našu državu. Kome se ne sviđa, neka se gubi iz nje. Kad smo došli do današnje države, generali su poslati u Hag i udaralo se po Franji Tuđmanu", rekao je don Ivan, prenose hrvatski mediji.

    On nije štedeo ni predsednika Hrvatske Ivu Josipovića.

    "Josipović kaže da je partizanska kapa lijepa, a ja mu poručujem da je ljepša ustaška. Meni danas pletu tu kapu. Manje je zločina počinjeno pod ustaškom nego pod partizanskom kapom", kaže sveštenik.

    On je, na kraju, ipak zaključio da je bilo zločina "i na ustaškoj i na partizanskoj i na četničkoj strani" i moli Boga da im svima oprosti.

    (Srna/MONDO)

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  12. #357

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Ne prema čitavom narodu, već prema većinskom broju stanovnika nekakve teritorije.
    Nije mi jasna tvoja generalizacija prema vecinskom delu naroda ?
    Malo mi je to kontradiktorno i nema logike.
    Ili generalizujes sve ili nista.
    Nema sredine , vecine ili manjine.

    To misliš, a da li si imao bilo kakva iskustva?
    Naravno da jesam.
    Eto u Istri nisam osetio nikakvu mrznju a isto tako i kod
    svojih prijatelja i poznanika Hrvata koji zive u mom okruzenju.
    Verujem da je Sibenik ili Zadar nesto drugo .
    Ali kao sto sam naveo primer , generalizacija je izlisna.
    Ne moze se praviti.
    E ovo je ključno, ti govoriš o procentima sa obe strane i kažeš da ne znaš koliko, ja kažem da je procentualno snažnije izražena netrpeljivost njihova prema nama nego naša prema njima i to mogu da potkrepim brojnim činjenicama. Recimo, njihovi mediji, onda razni incidenti pojedinačni, pregledaj malo vesti koliko naših turista pretučeno zbog ekavice ili im skrenuta pažnja da paze kako pričaju i tako redom. Ako ti možeš da dokažeš da se mi u našoj Srbiji, većinski isto tako ophodimo prema ljudima iz Hrvatske, onda ovde ima prostora za dalju komunikaciju.
    Ne mogu da dokazem kao sto i ti ne mozes da dokazes.
    Incidenata ima sa obe strane.
    Sa nase strane recimo napad na hrvatskog veslaca , pa napad na trojicu hrvatskih drzavljana i njihovo maltretiranje u stanici milicije . pa skandiranje navijaca na sportskim priredbama..
    Pa izjave pune "Ljubavi " po raznim sajtovima i forumima..
    A meriti to u procentima je ipak malo tesko.
    Zar ti ne mislis tako.?
    Zar ne mislis da je broj incidenata j veci ukoliko je broj turista veci.
    U Hrvatskoj je veci broj nasih turista pa je samim tim i mogucnost incidenata veci.
    Zakon verovatnoce i velikih brojeva.
    Ovo mi skroz nejasno. Ko, šta, kome, kako?
    .
    Novinski i Teve izvestaji sa ratista. Moc medija. Mediji u sluzbi politike.
    Bivali objektivno prenoseni dogadjaji i sa jedne i sa druge strane.
    Nije tačno. Odgovaram na tvoj post jer se ne slažem sa onim što govoriš i jer hoću da mi objasniš kako i zašto tako misliš.
    Naravno. Ne slazes se i zato odgovaras.
    Sa drugim postovima se verovatno slazes i zato nisi imala potrebu da odgovaras na njih.
    To je jedini razlog.
    Sasvim razumljivo iako nisam ocekivao.

    Ovde mi mešaš babe i žabe. Sada kažeš da to što ti misliš da mi i Hrvati ili neki drugi narodi jednako mrzimo jedni druge stavlja tebe u poziciju nekoga ko vidi svet na pravi način?

    Nije reč o favorizaciji, reč je o mom subjektivnom mišljenju koje je proizvod iskustva.
    Nisam rekao da mrzimo jednako jer je to jako tesko izmeriti.
    Kazem da postoji mrznja sa obe strane.
    A ko vise ili manje mi nije toliko bitno.
    I ne zanima me.
    Ona uglavnom postoji.
    I da neki veoma predano rade na tome da se ona odrzava.
    Podgrevaju je ......
    Iz nekog svog razloga......da se ne zaboravi. da ne posustane....

    Ko su oni?
    Sve je ovo lepo i krasno, ali previše generalnih tvrdnji, ništa konkretnije.
    "Intelektualna , Politicka i Verska , Kulturna , Medijska "elita ".
    A koja ima ljubitelje u obicnom narodu.

    Ma sećam se i ja svega, nisam baš mala, ne samo da se sećam, nego sam i lično učestvovala u mnogo toga. Ljudi se nisu opametili? Kako bi to izgledali opamećeni ljudi?
    Ne uzimati zdravo za gotovo ono sto cuju .
    Ne gledati sve crno - belo.
    Ne podlegati medijskoj propagandi i sirenju mrznje.
    Uvideti i svoje greske i nastojati ne ponavljati ih u buducnosti.
    Skupo nas kostaju.
    Objektivno sagledavanje uzroka i targetiranje krivaca
    koji su doveli do ovih posledica....
    Ne mogu ovde da te pratim, o kome ovde pričaš? Nama? Srbima koji smo zadojeni mržnjom i dalje?

    Citat:
    O svima.
    Ima je sa sviju strana.
    I ona se podgreva i odrzava i nema kraja.
    Zatvoren krug.

    Ne znam da li postoji umetnik iz sveta muzike koga ja više volim, i slušala sam njegov interviju u Opatiji i mogu ti reći da mu skroz dobro ide Hrvatski. Balašević je jedno veliko srce. Ali šta si ti tačno hteo da kažeš ovde?
    Opaska o Balasevicu je bio moj zakljucak i poenta onog sto sam hteo reci i sto sam rekao.

    mogu ti reći da mu skroz dobro ide Hrvatski.
    Sta si ti htela da kazes ovom recenicom ?
    U cemu je poenta ?
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  13. #358

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Evo ga, kako reče Rančer, još jedan turista. Toliko srpskih turista tamo ima da su ovakvi natpisi zaista samo incidenti, a ne i pravila ili nešto zbog čega bi neko morao strahovati, ako ima potrebu tamo da ode.
    __________________

    Napao Srbina i polomio mu ruku "četničku"

    01. septembar 2010. 13:50 > 13:54

    Ivan L. je u sinjskom gradskom parku vređao i udarcem nogom slomio desnu podlakticu Petru S (73), psovao mu majku "srpsku i četničku", i vređao rečima "Ajde u Beograd, ovđe nema mjesta za tebe."

    Policija u Sinju podnela je krivičnu prijavu za nanošenje teških povreda i za zločin iz mržnje protiv 39-godišnjeg Ivana L. iz sela Otok kod Sinja koji je 15. avgusta na katolički praznik Veliku Gospu vređao, fizički napao i teško povredio 73-godišnjeg Srbina Petra S.

    Ivan L. je u sinjskom gradskom parku bez ikakvog povoda vređao i udarcem nogom slomio desnu podlakticu Petru S, samo zbog njegove nacionalne pripadnosti.

    Pri tome mu je psovao majku "srpsku i četničku", i vređao rečima "Ajde u Beograd, ovđe nema mjesta za tebe."

    Policija prilično retko podnosi prijave zbog zločina iz mržnje protiv napadača na Srbe ocnjujući da mnogi međunacionalni sukobi nisu etnički motivisani.

    Tako je svojevremeno protiv Hrvata koji je pre dva meseca u Vodicama kod Šibenika nakon svađe nokautirao Srbina podnela prijavu zbog remećenja javnog reda i mira, ocenivši to tek svađom u saobraćaju.

    (Tanjug)
    __________________

    Baš me zanima šta si imao iz matematike ili barem iz lekcija koje proučavaju proporcije, verovatnoću i zakon velikuh brojeva, kad možeš izjednačavati "obe strane".

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  14. #359

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?



    Može l' neko da prebroji na Marakani se inače svake godine organizuju ovakva posela



  15. #360

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    youtube- thompson maksimir

    može l' neko da prebroji Na marakani se inače svake godine organizuju ovakva posela
    Сад ће колега бигранцер да ти каже како су то маргинални појединци којих има и код нас, у истом, ако не и већем броју... или како је њихова мржња оправдана јер смо "ми њих напали с намером да их окупирамо"...или "како је њихова мржња оправдана јер смо их држали под окупацијом 70 година" и "како ми треба да се суочимо с тим да други и треба да нас толико мрзе с обзиром какви смо", односно "да будемо реални и суочимо се с реалношћу"....... итд...

    ........ а што је најсимпатичније, неће рећи ништа од тога, већ ће приказану нам слику упоредити са неким концертом где Срби певају "Видовдан" и дижу три прста и рећи нам како је то исто...
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

Strana 24 od 28 PrvaPrva ... 142223242526 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kakve ste prema voljenom biću???
    Autor Goga u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 20.02.2010, 12:47
  2. Svakome prema... zaslugama...
    Autor Goga u forumu Filozofija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.11.2009, 00:50
  3. Sportovi Prema Horoskopskom Znaku
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 22.04.2009, 22:12
  4. Mržnja prema LJUDIMA
    Autor SQUAW u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 26.01.2009, 23:07
  5. Da li ste uvek iskreni prema voljenoj osobi?
    Autor LAW1975 u forumu Spomenar
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 07.04.2007, 00:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •