Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek? - Strana 5
Strana 5 od 28 PrvaPrva ... 3456715 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 413
  1. #61

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Citat exploited kaže: Pogledaj poruku
    U poslednjih par dana imali smo napad na kosarkase pa sinoc paljenje zastave....
    Da li nase susede Hrvate treba obavestiti da je rat prestao???!!!!

    Cini mi se da oni imaju "palestinski" ili "jevrejski" sindrom (kako vam vise odgovara) pa prvo i osnovno sto uce decu pre nego sto i prohodaju je da mrze sve sto ima ikakve veze sa Srbijom...kao da im je to neka opsesija u zivotu...
    ne mrze svi zagrebčani istrani i ostali su normalni .nasa reprezentacija nije imala nikakve probleme u poreču. treba napomenuti da je zadar,split i osijek bolje rečeno cela dalmacija leglo ustasa.bilo bi zanimiljivo gledati sukob dveju reprezentacija.u tokom utakmice su se čuli dobro nam znani povici srbe na vrbe,ubi srbina itd.ne razumem zbog čega se nisu pojavili grobari ili jos bolje ludi navijači rada da malo nauče tornada pameti

  2. #62

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Citat maksimilijan kaže: Pogledaj poruku
    ne mrze svi zagrebčani istrani i ostali su normalni .nasa reprezentacija nije imala nikakve probleme u poreču. treba napomenuti da je zadar,split i osijek bolje rečeno cela dalmacija leglo ustasa.bilo bi zanimiljivo gledati sukob dveju reprezentacija.u tokom utakmice su se čuli dobro nam znani povici srbe na vrbe,ubi srbina itd.ne razumem zbog čega se nisu pojavili grobari ili jos bolje ludi navijači rada da malo nauče tornada pameti
    samo se nadam da ce ti ludi navijacu da dodju kad je najvise potrebno a to je kad se susretnu njihova i nasa reprezentacija....
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  3. #63

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    samo se nadam da ce ti ludi navijacu da dodju kad je najvise potrebno a to je kad se susretnu njihova i nasa reprezentacija....

  4. #64

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Citat exploited kaže: Pogledaj poruku
    U poslednjih par dana imali smo napad na kosarkase pa sinoc paljenje zastave....
    Da li nase susede Hrvate treba obavestiti da je rat prestao???!!!!
    Nazalost, mnogi Hrvati mrze Srbe i dan danas, i mislim da ti isti nisu jos psihicki evoluirali. Nemam vise nikakav komentar.
    Tri su zla i tri su dobra na svetu: vatra, zena i more

  5. #65

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Brate, oni (ili ogromna većina, barem) je učila svoju decu da mrze Srbe celog prošlog veka, dok smo mi uljuljkivani šarenim lažama koje su nosile ime bratstva & jedinstva. Tu se ništa nije promenilo, jedino što danas mogu da otvoreno pokazuju koliko nas "vole". I ne, ne bih išao na more u Hrvatsku, ako već mogu da biram. Previše je tu lažnog za moj ukus.

    A i ne zaboravljam ništa.

    Opraštam jako retko.
    ne slazem se...posebno ne sa ovim "oprastam jako retko" u ovom kontekstu....
    jos jedna od sarenih laza koje smo posisali je da smo mi dobri a drugi zli...i da nas maltretiraju ni krive ni duzne...hteli su svoju drzavu,koji smo mi kurac tu bili da im branimo ono sto zele?zasto smo dali sebi za pravo da odlucujemo o sudbini drugih naroda? hoce drzavu,pa nek je stvore!
    jedan prijatelj,Dalmos,imao je atelje u Zemunu...divan covek,vanredan umetnik,kosmopolita i intelektualac
    odjednom je bio na smetnji tih devedesetih...glavna mana - Dalmos.....zaboravilo se da su generacije studenata ucile kod njega
    on se odselio,preko,i povremeno dolazi
    nikad nije pomenuo neprijatnost,niti pokazuje da je svestan da postoje razlike izmedju ljudi
    i jos nesto
    jedan mali samostan u Zemunu je tih devedesetih svako jutro osvanjivao sa govnima razmazanim po vratima i prozorima...svakog dana....
    opatice operu,sledeceg jutra ista prica...

    da ,da ..i to smo mi...dobri posteni Srbi.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  6. #66

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    ne slazem se...posebno ne sa ovim "oprastam jako retko" u ovom kontekstu....
    jos jedna od sarenih laza koje smo posisali je da smo mi dobri a drugi zli...i da nas maltretiraju ni krive ni duzne...hteli su svoju drzavu,koji smo mi kurac tu bili da im branimo ono sto zele?zasto smo dali sebi za pravo da odlucujemo o sudbini drugih naroda? hoce drzavu,pa nek je stvore!
    jedan prijatelj,Dalmos,imao je atelje u Zemunu...divan covek,vanredan umetnik,kosmopolita i intelektualac
    odjednom je bio na smetnji tih devedesetih...glavna mana - Dalmos.....zaboravilo se da su generacije studenata ucile kod njega
    on se odselio,preko,i povremeno dolazi
    nikad nije pomenuo neprijatnost,niti pokazuje da je svestan da postoje razlike izmedju ljudi
    i jos nesto
    jedan mali samostan u Zemunu je tih devedesetih svako jutro osvanjivao sa govnima razmazanim po vratima i prozorima...svakog dana....
    opatice operu,sledeceg jutra ista prica...

    da ,da ..i to smo mi...dobri posteni Srbi.....
    Nismo mi svi takvi, kao sto i oni nisu (verovatno), posto ne putujem u Hrvatsku. Posto vidim da se vracas u devedesete (Slobinu i Tudjmanovu politiku), pa hajde da se vratimo i u 1941 (Pavelicevu politiku). Zlocini, ostaju zlocini, ma ko ih sproveo.
    Tri su zla i tri su dobra na svetu: vatra, zena i more

  7. #67

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Citat vasilis kaže: Pogledaj poruku
    Nazalost, mnogi Hrvati mrze Srbe i dan danas, i mislim da ti isti nisu jos psihicki evoluirali. Nemam vise nikakav komentar.
    ......mrzimo i mi njih,mrznja je obostrana,a i sto ih nebi mrzili.......
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  8. #68

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Citat vasilis kaže: Pogledaj poruku
    Nazalost, mnogi Hrvati mrze Srbe i dan danas, i mislim da ti isti nisu jos psihicki evoluirali. Nemam vise nikakav komentar.
    ja nevidim nikakav razlog da bi nas mrzeli .zbog čega što smo ih oslobodili austrougara i stvorili zajedničku državu mi njih mrzimo zbog ljudi i dece ubijene i proterane, bolje rečeno skoro da ih uopšte ne mrzimo

  9. #69

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Da svestan sam i ja da je Tudjmanova politika izvrsila genocid i to na pragu 21. veka.
    Tri su zla i tri su dobra na svetu: vatra, zena i more

  10. #70

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Citat maksimilijan kaže: Pogledaj poruku
    ja nevidim nikakav razlog da bi nas mrzeli .zbog čega što smo ih oslobodili austrougara i stvorili zajedničku državu mi njih mrzimo zbog ljudi i dece ubijene i proterane, bolje rečeno skoro da ih uopšte ne mrzimo
    ..........slazem se u potpunosti.....ma nismo ni trebali da ih oslobodjamo mozda ih sad ne bi bilo........A i nasi razlozi za mrznju su pravi razlozi....
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  11. #71

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    ..........slazem se u potpunosti.....ma nismo ni trebali da ih oslobodjamo mozda ih sad ne bi bilo........A i nasi razlozi za mrznju su pravi razlozi....
    Ne bi trebali da mrzimo, jednostavno da gledamo samo sebe i svoju drzavu, ali se secati neduznih zrtava..
    Tri su zla i tri su dobra na svetu: vatra, zena i more

  12. #72

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Citat vasilis kaže: Pogledaj poruku
    Ne bi trebali da mrzimo, jednostavno da gledamo samo sebe i svoju drzavu, ali se secati neduznih zrtava..
    treba ih mrzeti,oni od malena uce decu da mrze nas.....sto bi mi sad bili fini pa da ih gotivimo ili tako nesto.....mada ima i onih koji ih ne mrze..ali ja jesam nacionalista i mrzim ih .......
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  13. #73

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    ne slazem se...posebno ne sa ovim "oprastam jako retko" u ovom kontekstu....
    jos jedna od sarenih laza koje smo posisali je da smo mi dobri a drugi zli...i da nas maltretiraju ni krive ni duzne...hteli su svoju drzavu,koji smo mi kurac tu bili da im branimo ono sto zele?zasto smo dali sebi za pravo da odlucujemo o sudbini drugih naroda? hoce drzavu,pa nek je stvore!
    jedan prijatelj,Dalmos,imao je atelje u Zemunu...divan covek,vanredan umetnik,kosmopolita i intelektualac
    odjednom je bio na smetnji tih devedesetih...glavna mana - Dalmos.....zaboravilo se da su generacije studenata ucile kod njega
    on se odselio,preko,i povremeno dolazi
    nikad nije pomenuo neprijatnost,niti pokazuje da je svestan da postoje razlike izmedju ljudi
    i jos nesto
    jedan mali samostan u Zemunu je tih devedesetih svako jutro osvanjivao sa govnima razmazanim po vratima i prozorima...svakog dana....
    opatice operu,sledeceg jutra ista prica...

    da ,da ..i to smo mi...dobri posteni Srbi.....
    Nemaš šta da se slažeš ili ne...činjenica je da su Srbi (na ovaj ili onaj način, a najviše gušenjem pravoslavlja na sve moguče načine i našom genetskom glupošću da se najviše primimo na svaku nebulozu (bratstvo & jedinstvo, npr.) + ogromnim zalaganjem druga tita i njegove ekipe) narod koji je najviše propatio, stradao i, na kraju bio još i satanizovan, dok su braća Hrvati dobili prvo amnestiju u Drugom svetskom ratu, a danas i državu (kako, odakle, s kojim pravom). Između ta dva razdoblja su se svojski potrudili da porade na "ljubavi" prema Srbima, što se najbolje videlo po spremnosti kojom su dočekali raspad Jugoslavije.

    I nemoj da mi navodiš pojedinačne primere jer me ne interesuju, a i zvuče smešno u poređenju sa globalnom slikom o braći Hrvatima.

    A ako ćemo već da psujemo, pun mi je k...r (da ne kažem nešto drugo) Srba koji pokušavaju da na bilo koji način opravdaju "domoljubivi" rat ("ko smo mi da se mešamo" dok nam uzimaju našu zemlju ) kojim je susedna država dobila i ono što nikada nije bilo njeno, što joj je, praktično, poklonila ruka cenjenog Hrvata, trostrukog narodnog heroja, koji još smrdi gore na Dedinju. A mi treba da okrivljujemo nas zato što "braća" permanentno, decenijama i vekovima, dokazuju kolika su stoka i koliko nas mrze.

    I ja treba da slušam priče o nekom Dalmosu kosmopoliti???!!! Povraća mi se.

  14. #74

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Nacionalista voli svoj narod, ne mrzi tuđ.

    Ne volim generalizovanja. Nije tačno da Hrvati mrze Srbe. Nije tačno ni da Srbi mrze Hrvate. Ali, postoje i takvi, sa obe strane. Pričama "mrze oni nas, mrzećemo i mi njih" i "oni uče svoju decu mržnji, učićemo i mi našu" samo od svoje dece pravimo šoviniste.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  15. #75

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    treba ih mrzeti,oni od malena uce decu da mrze nas.....sto bi mi sad bili fini pa da ih gotivimo ili tako nesto.....mada ima i onih koji ih ne mrze..ali ja jesam nacionalista i mrzim ih .......
    Naravnom da svako ima pravo na svoj izbor, ja volim svoj srpski narod i svestan sam gresaka pojedinaca i smatram da je najveca zlocinacka politika bila politika Pavelica i stvaranja ustaskog pokreta (800000 ubijenih Srba u logoru Jasenovac). E o tome pricam. A znam neke Hrvate, koji govore sa gadjenjem o ustaskim zlocinima.
    Tri su zla i tri su dobra na svetu: vatra, zena i more

Strana 5 od 28 PrvaPrva ... 3456715 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kakve ste prema voljenom biću???
    Autor Goga u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 20.02.2010, 12:47
  2. Svakome prema... zaslugama...
    Autor Goga u forumu Filozofija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.11.2009, 00:50
  3. Sportovi Prema Horoskopskom Znaku
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 22.04.2009, 22:12
  4. Mržnja prema LJUDIMA
    Autor SQUAW u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 26.01.2009, 23:07
  5. Da li ste uvek iskreni prema voljenoj osobi?
    Autor LAW1975 u forumu Spomenar
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 07.04.2007, 00:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •