Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek? - Strana 20
Strana 20 od 28 PrvaPrva ... 101819202122 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 286 do 300 od ukupno 413
  1. #286

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat dori kaže: Pogledaj poruku
    Tema je sasvim prikladna trenutnoj situaciji, posle svih ratova...i onih davnih i skorasnih datuma. Misljenja sam da na temi treba da pisu oni koji su Srbi kao i oni koji su Hrvati.
    U sustini i jedni i drugi pripadnici dva naroda. Upravo ona dva, gde je bilo kroz istoriju gresaka sa jedne i sa druge strane. Covek je veliki koliko prasta, no da li neko moze zaboraviti oca, majku, brta, sestru, koga je izgubio zbog jednog ili drugog od ova dva naroda. Uvek podvlacim ovo dva, jer za sve je potrebno dvoje. Da smo narod koji prasta, jesmo, da smo oni koji su takodje verovatno gresili jesmo.
    Negde, kada razmisljam i pisem na ovoj temi, zelim da jednom za uvek ako je bar moguce prestane mrznja, a ljubav ne znam da li moze ikada da postoji.
    Takodje cu reci da ljude ne treba globalizovati bili oni Srbi, Hrvati ili koje druge pripadnosti, ljude treba deliti na dobre i lose, i to je jedina istina o svim narodima u koju verujem, moja ne oboriva teorija, i nek je samo moja, ali znam da koliko Srba mrzi Hrvate, toliko njih mrzi Srbe, i isto toliko ima onih koji su uzdrzani, mozda i onih koji se medjusobno vole, zaboravljauci vecita zla i podele!

    Znači, kad pročitam ovoliku količinu patetičnih rečenica koje nemaju veze sa stvarnim životom, redovno mi ne bude dobro.

  2. #287

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    kao sto je rekao jedan nato general
    srbe treba spokojno bombardovati jer ce sve brzo zaboraviti

    @dori
    Krivi smo sto smo od turskog zuluma bezali u au monarhiju i dobili odredjene povlastice zarad ginjenja za tudj racun?Setimo se samo njihovih unijacenja Srba(u pripoveci Pilipenda to je lepo opisano) ,Starcevica koji je prvi smislio njihove krilatice srbe na vrbe i za srbe sikira koga oni nazivaju ocem nacije,pa veleizdajnickog procesa protiv vidjenijih Srba hrvatske ,ja ne znam za vas ali da tudj narod toliko izgine da bi moj bio slobodan ja bih mu bio bezgranicno zahvalan.a lepo su nam se zahvalili u ww 2 i ovom nesrecnom zadnjem ratu

    kao sto je rekao Ducic
    hrvati su najhrabriji narod na svetu ne zato sto se nicega ne boje, nego zato sto se nicega ne stide
    Poruku je izmenio maksimilijan, 04.01.2010 u 19:36

  3. #288

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Znači, kad pročitam ovoliku količinu patetičnih rečenica koje nemaju veze sa stvarnim životom, redovno mi ne bude dobro.
    To nije patetika, ali ako je ti tako "vidis" onda ok. Mislim da je sve sto sam napisala samo istina, koja je nekom prihvatljiva ili ne.
    E sada, da ti nije dobro, i to redovno jel, ne znam sta da ti kazem, ali jos kao malu me tata i mama naucili da uvek imam svoj stav i misljenje, dopadalo se to nekom ili ne.
    Bas si gotivan tako kada nisi lazy.
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  4. #289

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    nesto se ovaj post izbegava

    Citat maksimilijan kaže: Pogledaj poruku
    @dori
    Krivi smo sto smo od turskog zuluma bezali u au monarhiju i dobili odredjene povlastice zarad ginjenja za tudj racun?Setimo se samo njihovih unijacenja Srba(u pripoveci Pilipenda to je lepo opisano) ,Starcevica koji je prvi smislio njihove krilatice srbe na vrbe i za srbe sikira koga oni nazivaju ocem nacije,pa veleizdajnickog procesa protiv vidjenijih Srba hrvatske ,ja ne znam za vas ali da tudj narod toliko izgine da bi moj bio slobodan ja bih mu bio bezgranicno zahvalan.a lepo su nam se zahvalili u ww 2 i ovom nesrecnom zadnjem ratu


    Citat dori kaže: Pogledaj poruku
    E sada, da ti nije dobro, i to redovno jel, ne znam sta da ti kazem, ali jos kao malu me tata i mama naucili da uvek imam svoj stav i misljenje, dopadalo se to nekom ili ne.
    .
    kad su te tako lepo vaspitali trebali su te i vaspitati tako da postujes tudje misljenje,a ne nazivati bolesnikom i vredjati osobu cije se misljenje razlikuje od tvog

  5. #290

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat dori kaže: Pogledaj poruku
    To nije patetika, ali ako je ti tako "vidis" onda ok. Mislim da je sve sto sam napisala samo istina, koja je nekom prihvatljiva ili ne.
    E sada, da ti nije dobro, i to redovno jel, ne znam sta da ti kazem, ali jos kao malu me tata i mama naucili da uvek imam svoj stav i misljenje, dopadalo se to nekom ili ne.
    Bas si gotivan tako kada nisi lazy.
    Stav i mišljenje su super stvar kad imaju iole veze sa realnošću, stvarnim svetom, bar minimalnim uzimanjem u obzir prošlog vremena, bližeg i daljeg...a kad imaju veze s mozgom, onda je sve pesma.

    (ne volim kad sam gotivan)

  6. #291

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat dori kaže: Pogledaj poruku
    To nije patetika, ali ako je ti tako "vidis" onda ok. Mislim da je sve sto sam napisala samo istina, koja je nekom prihvatljiva ili ne.
    .

    ti imas neku tvoju zasebnu realnost?

  7. #292

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Ко год буде изабран, биће бољи од овог усташе. Читам њихове изјаве поводом тужбе Србије, и невероватно су умерене, и Јосиповић, и Бандић који рачуна на подршку "бранитеља" је рекао "Србија има право да тужи"... канда се ипак тензије мало спуштају, улази се у неке нормалније воде, а Месић као неко ко даје агресивне изјаве о Републици Српској, Србији, посећује Приштину, подржава муслиманске фанатике у Босни, смањује казне убицама цивила је ипак остатак ужасне прошлости.

    ---
    Mesić smanjio kaznu ubici srpskih civila
    | 07. 01. 2010. - 13:35h | Foto: AP | Komentara: 1

    Hrvatski predsednik Stjepan Mesić smanjio je za godinu dana kaznu Siniši Rimcu, jednom od ubica 12-godišnje Aleksandre Zec i njene porodice krajem 1991. godine u Zagrebu.

    Rimac je bio osuđen na osam godina zatvora za ubistva u Pakračkoj poljani u zapadnoj Slavoniji jer je vrhovni sud ustanovio da je lično učestvovao u likvidacijama srpskih civila krajem 1991. Rimac nije osuđen za ubistvo Aleksandre Zec u decembru 1991, koju su kao i njene roditelje, imućne Srbe iz Zagreba, pobili on i njegovi saborci koji su bili pod komandom Tomislava Merčepa, tada savetnikom ministra unutrašnjih poslova. Iako im se sudilo za to ubistvo, njihovi iskazi u kome su priznali zločin
    nisu korišćeni zbog proceduralne greške, za šta su javnost i mediji optuživali Vladimira Šeksa kao tadašnjeg tužioca. Podsetimo da je Mesić za dve godine smanjio kaznu Stjepanu Grandiću, koji je kao pripadnik "gospićke grupe" osuđen na deset godina zatvora zbog organizovanja ubistva 23 srpska civila iz Perušića, kod Gospića, u jesen 1991. Samom Merčepu, koji se dovodi u vezu sa zločinima nad Srbima u Zagrebu, Vukovaru, Pakračkoj Poljani i Gospiću, do sada nije suđeno.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #293

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ко год буде изабран, биће бољи од овог усташе. Читам њихове изјаве поводом тужбе Србије, и невероватно су умерене, и Јосиповић, и Бандић који рачуна на подршку "бранитеља" је рекао "Србија има право да тужи"... канда се ипак тензије мало спуштају, улази се у неке нормалније воде, а Месић као неко ко даје агресивне изјаве о Републици Српској, Србији, посећује Приштину, подржава муслиманске фанатике у Босни, смањује казне убицама цивила је ипак остатак ужасне прошлости.

    ---
    Mesić smanjio kaznu ubici srpskih civila
    | 07. 01. 2010. - 13:35h | Foto: AP | Komentara: 1

    Hrvatski predsednik Stjepan Mesić smanjio je za godinu dana kaznu Siniši Rimcu, jednom od ubica 12-godišnje Aleksandre Zec i njene porodice krajem 1991. godine u Zagrebu.

    Rimac je bio osuđen na osam godina zatvora za ubistva u Pakračkoj poljani u zapadnoj Slavoniji jer je vrhovni sud ustanovio da je lično učestvovao u likvidacijama srpskih civila krajem 1991. Rimac nije osuđen za ubistvo Aleksandre Zec u decembru 1991, koju su kao i njene roditelje, imućne Srbe iz Zagreba, pobili on i njegovi saborci koji su bili pod komandom Tomislava Merčepa, tada savetnikom ministra unutrašnjih poslova. Iako im se sudilo za to ubistvo, njihovi iskazi u kome su priznali zločin
    nisu korišćeni zbog proceduralne greške, za šta su javnost i mediji optuživali Vladimira Šeksa kao tadašnjeg tužioca. Podsetimo da je Mesić za dve godine smanjio kaznu Stjepanu Grandiću, koji je kao pripadnik "gospićke grupe" osuđen na deset godina zatvora zbog organizovanja ubistva 23 srpska civila iz Perušića, kod Gospića, u jesen 1991. Samom Merčepu, koji se dovodi u vezu sa zločinima nad Srbima u Zagrebu, Vukovaru, Pakračkoj Poljani i Gospiću, do sada nije suđeno.
    Ne znam koliko ima istine u tome što si reko Yossarian, ali ako je istina onda ja sam protiv svakog pomilovanja ustaških ratnih zločinaca koji su rušili našu voljenu domovinu Jugoslaviju i komunizam . Znam da je bio velik pritisak na predsednika Stjepana Mesića da pomiluje ustaškog generala Mirka Norca odgovornog za teške zločine nad Srbima u Gospiču i tokom vojne operacije Medački Džep . Stjepan Mesić je sa gnušanjem odbio takvo što. A što se tiče ne suđenja teškom ustaškom zločincu Tomislavu Merčepu to je sramota hrvatskog pravosuđa , ali i haškog suda što nije podigao hašku optužnicu protiv ratnog zločinca Tomislava Merčepa. Ali ima nade , dolijat če i taj prokleti neprijatelj komunizma i domovine Jugoslavije, onog dana kad mi komunisti dođemo na vlast u Hrvatskoj 2012.g. Tek sad su i hapšeni ovi zločinci za zločin Oluje i masakr u selu Grubori. Doči če vreme i za prokletnika Tomislava Merčepa.

  9. #294

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    *maksimilijan
    Je li ckode (TM by @ ) sto si pun te mrznje, nadji bolje neku djevojcicu

    Nasilje radja nasilje... pa i meni neki Hrvat da pocne da kenja kao: vi Srbi ovakvi onakvi - shakom uglavu od Obilica, Sindjelica do Dragana Kapetana ... ali,
    ja bi', pre svega, izrazio zadovoljstvo vodjenjem Nase spoljne politike ... toliko ih *shishamo u miroljubivim izjavama da ih to vec nervira.
    I da nadovezem na tuzba i kontra cenim da ce u krajnjem zbiru dovesti do splasnjavanja mrznje i povecavanje osecaja sramote kako smo dozvolili da ti neki rade to nesto u nasem interesu .

  10. #295

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat johnny dugi kaže: Pogledaj poruku
    znam da je bio velik pritisak na predsednika stjepana mesića da pomiluje ustaškog generala mirka norca odgovornog za teške zločine nad srbima u gospiču i tokom vojne operacije medački džep . stjepan mesić je sa gnušanjem odbio takvo što.
    С гнушањем? Ало бре, шљам је помиловао убицу детета... куд ћеш даље...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #296

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    *maksimilijan
    Je li ckode (TM by @ ) sto si pun te mrznje, nadji bolje neku djevojcicu
    moj privatni zivot te se ne tice...ni najmanje

    di si ti video mrznju?ja samo navodim razne dogadjaje u kojima su nam napakostili zapadni susedi...da se ne zaboravi

  12. #297

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Kod nas je mrznja prema Hrvatima i bilo kome misaona imenica !
    Zivim u Vojvodini i od davnina da ne kazem . od malih nogu , smo se druzili,
    prvu cigaretu zapalili, devojke jurili ne znajuci ko je ko .
    Posle smo se i okumili i dan danas letimo u istom jatu.
    I drago mi je sto ni one godine nisu nista promenile.
    Ostali smo dobri prijatelji kao sto smo uvek i bili.
    Jer tu smo odrasli.
    U ravnici.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  13. #298

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    kod nas je mrznja prema hrvatima i bilo kome misaona imenica !
    Zivim u vojvodini i od davnina da ne kazem . Od malih nogu , smo se druzili,
    prvu cigaretu zapalili, devojke jurili ne znajuci ko je ko .
    Posle smo se i okumili i dan danas letimo u istom jatu.
    I drago mi je sto ni one godine nisu nista promenile.
    Ostali smo dobri prijatelji kao sto smo uvek i bili.
    Jer tu smo odrasli.
    u ravnici.
    Па то је проблем. Да сте одрасли на брду, клали би један другог.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #299
    Citat maksimilijan kaže: Pogledaj poruku

    ti imas neku tvoju zasebnu realnost?
    Uvek, moja realnost proizilazi iz mog razmisljanja i stava, a ne na osnovu misljenja i to globalnog, tudjeg

    Citat maksimilijan kaže: Pogledaj poruku
    nesto se ovaj post izbegava







    kad su te tako lepo vaspitali trebali su te i vaspitati tako da postujes tudje misljenje,a ne nazivati bolesnikom i vredjati osobu cije se misljenje razlikuje od tvog
    Uvek postujem tudje misljenje, ali ne znaci da ga odobravam. Nikog nisam nazvala bolesnikom niti uvredila.
    Da li mislis da je posle mog posta na ovoj temi par Vas citiralo moj post sa negodovanjem, ne moras ni da mislis, dovoljno je da procitas i onda vidis ko ne postuje tudje misljenje i vredja. Naprimer ti si rekao da sam ne vaspitana, tojest da me mama i tata nisu vaspitali.
    Ali ja i dalje drzim "casic", Vi "pucajte"..moyemo samo da imamo razlicita misljenja, da me vredjate, a ja Vas ne.
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 11.01.2010 u 19:33 Razlog: sastavljanje
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  15. #300

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Па то је проблем. Да сте одрасли на брду, клали би један другог.
    Poenta je u ovome :
    "jer tu smo odrasli '

    A geografija /
    Reljef ?

    Sve me to asocira na ......daljiny.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

Strana 20 od 28 PrvaPrva ... 101819202122 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kakve ste prema voljenom biću???
    Autor Goga u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 20.02.2010, 11:47
  2. Svakome prema... zaslugama...
    Autor Goga u forumu Filozofija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 10.11.2009, 23:50
  3. Sportovi Prema Horoskopskom Znaku
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 22.04.2009, 21:12
  4. Mržnja prema LJUDIMA
    Autor SQUAW u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 26.01.2009, 22:07
  5. Da li ste uvek iskreni prema voljenoj osobi?
    Autor LAW1975 u forumu Spomenar
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 06.04.2007, 23:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •