Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek? - Strana 2
Strana 2 od 28 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 413
  1. #16

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Iako su moji najrodjeniji proziveli rat sa Hrvatima, nemam negativan stav prema njima, cak naprotiv, volela bih da upoznam njihovu zemlju i ljude onakve kakvi jesu. Zbog toga sam se na jednom susretu studenata upoznala sa deckom iz Zagreba, fino smo komunicirali i zao mi je sto nismo imali vise vremena da se ispricamo...

    Ali cinjenica je da mrznja medju narodima jos uvek postoji... Rat ipak nije bio bas davno...
    Evo, promenila sam potpis

  2. #17

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Zdravo svima.Bas sam danas i ja o ovome razgovarala,zasto se ljudi mrze toliko jedno drugog,samo sto govorimo drugi jezik,odvratno je to,meni sve jedno odakle su sta su kako se oblace kako govore koju crkvu idu,ma bas mi je svejeno,eto to od mene.

  3. #18

    10 Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Ima neravnopravnosti ..ali je nebitna u shirem smislu..



    Ne ide ispod svesti budale i nikako nisam hteo to da kazzem. Da si razlupala nechija kola mozda bi te svrstao u tu kategoriju. Chinjenica da se kod nas "njihova" kola ne lupaju samo govori da nashe budale ipak za nijansu stalozzenije razmishljaju.



    Jasno, izvini, pogreshno konstruisana rechenica i nije trebalo da se odnosi na tebe lichno. U svakom sluchaju, naravno da treba da se sve sagleda iz vishe uglova ali pre svega dobro razmisli pre nego shto se dizze bilo kakva tenzija..
    Zdravo svima,izvinite sto se mesam,ali nikad mrznja nevodi nikuda

  4. #19

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Citat mariposa kaže: Pogledaj poruku
    Zdravo svima,izvinite sto se mesam,ali nikad mrznja nevodi nikuda

    Pa tachno, ako sam te dobro razumeo Ne zameri, ali si pojam dvostrukih negacija dovela na vishi nivo...

    I ne izvinjavaj se na meshanju, ovaj forum je tome namenjen Neshto kao blender za sve i svashta

  5. #20

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Hvala ti lepo,bas mi je drago sto ima vise ljudi sa istim misljenjem kao ja o rasizmo,ili kako se pise,uvek sam imala dvojku iz srpskog,ali govorim jezik jos od zabaviste

  6. #21

    11 Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Mrznja jos postoji, mada su nam oni i Muslimani najblizi. Sloge ce biti kad sve rasprodamo i budemo svi siromasni, a to ce brzo.
    Poruku je izmenio nattydread, 12.11.2006 u 13:26 Razlog: malo i veliko slovo

  7. #22

    02 Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Jos dugo ce potrajati, zadnji period od 1945 do 1990, mislili smo da je dovoljno da se smire strasti i zaboravi na mrznju, nazalost, buknulo je kao lancana reakcija.
    Da bi se mrznja smirila, treba imati obostranu akciju, ali ocigledno je, po meni da, nisu nam iste price po iskrenosti zalaganja. Voleo bih da nisam u pravu, i koliko god kao pojedinac mogu da uticem, uticacu da mrznje sto manje bude.

  8. #23

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    mrzeti nekoga je besmisleno,pa takio netreba mrzeti ni hrvate!!!

  9. #24

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    ne mrzim nikoga .Sto Mari kaze" mrznja nije dobra za ljude" , bolje se voleti,ako se nemoze onda svako sebi i cist racun. U mojoj porodici nas ima svih nacionalnosti , da ne nabrajam sve (bilo bi puno) nalazimo se svuda, pocev od bivsih yu republika , evrope i amerike.

    Samo licnog sam misljenja da toga nebi bilo , da neke face tamo nekad davno nisu htele da budu gazde pa su nas zavadili .Opsta je poznata "zavadi pa vladaj".
    sreca je kada pored sebe imas voljene osobe

  10. #25

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Da se javim i ja, Hrvatica.. Ovako, dal' mržnja postoji? Da ali kod starijih ljudi koji su slijepo obožavali pokojnog predsjednika (jbg) te kod branitelja i onih koji su izgubili svoje najmilije u tom bespotrebnom ratu. Ali to je i za očekivati.

    Razumni ljudi razumiju sve i praštaju. Spadam među njih. Zašto da vas mrzim? Pa niste vi bili ti koji ste zapaprili sve, niti sam bila ja. Zašto se mladi naših zemalja ne podnose?? Stariji su krivi. Neka se nose! Oni i njihova politika koja je bogom dana a nama daje samo kruh i vodu.

    A mržnja.. Ne ide samo vas to. Pogledajte kako se moj narod kolje s Slovencima a bili smo bok uz bok kada smo s vama ratovali. I to gdje se koljemo.. Preko športa najviše. Iako su sad aktualne i granice (psmtr) ali gdje je tu kraj? A bili smo dobri..

    Ne znam, izgubila sam se u temi. Ali bit je da mi vas ne mrzimo.

    Mi samo ne podnosimo dobro susjede. (It's a joke )
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  11. #26

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Ono što sam ja primetila kod te "mržnje" je da ima mnogo onih, naročito omladine koja mrzi a ne zna ni zašto...valjda samo zato što su Hrvati (šta god da to znači za njih u njihovim glavama)...

  12. #27

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Ja ne mrzim Hrvate meni je snajka Hrvatica sto da ne moram da vidim da li ima snajka neku sestru za mene

  13. #28

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    O tome ti govorim, klinci to upijaju, a nemaju pojma, a to i jeste cilj vecine starijih i politike, sto je totalno s...e!
    Khm, khm... Iako sam se suzdrzavao od odgovaranja na ovu temu, ovo nisam mogao zanemariti.

    Saglasan sam da je to cilj starijih i politike, ali nikako da "klinci" od 15 godina nemaju pojma. Sedi pa popricaj sa petnaestogodishnjakom koliko zna o tome, i veruj mi, zaprepastices se (pozitivno). Problem je u tome sto to niko ne radi. Zasto? Pa zato sto niko ne zeli da RAZGOVARA sa osobom mladjom od 16 godina, da razgovara o ozbiljnim stvarima. A ne razumeju da cak i najprimitivniji klinci umeju da povedu zanimljivu konverzaciju.

    Zato se to i dogadja, da klinci "mrze" Hrvate ili koga vec. Ne mrze ih, vec sebe nabedjuju da ih mrze. Iako znaju da nema potrebe za tim.

    Sta vise reci, osim

    Zdrpo -

    -sd
    Nije bitno koliko jako udaras, vec koliko jako mozes biti udaren a da ne padnes.

    Uberi cvet, jer ce uvenuti iako ga ne uberes.

  14. #29

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    Ono što sam ja primetila kod te "mržnje" je da ima mnogo onih, naročito omladine koja mrzi a ne zna ni zašto...valjda samo zato što su Hrvati (šta god da to znači za njih u njihovim glavama)...
    To i jeste problem, sto u njhovim glavam Hrvat znaci nesto sto nije dobro i neko koga se treba kloniti i koga ne treba voleti.. Nazalost..

    Citat stane kaže:
    Saglasan sam da je to cilj starijih i politike, ali nikako da "klinci" od 15 godina nemaju pojma. Sedi pa popricaj sa petnaestogodishnjakom koliko zna o tome, i veruj mi, zaprepastices se (pozitivno). Problem je u tome sto to niko ne radi. Zasto? Pa zato sto niko ne zeli da RAZGOVARA sa osobom mladjom od 16 godina, da razgovara o ozbiljnim stvarima. A ne razumeju da cak i najprimitivniji klinci umeju da povedu zanimljivu konverzaciju.
    Nije bas istina da se mladi ne pitaju, mozda ti imas lose iskustvo tj. neiskustvo.. Mada tvoje generacije ne bi ni trebalo tako da razmiljaju, vi ste tad bili jako mali, nego upravo oni koji su tad bili svesni i nekoliko godina nakon svega toga.. Jer nadamo se da stvari sa sadasnjim klincima idu na bolje..
    "toliko puteva.. koji izabrati, gde poci, koga povesti..???"

  15. #30

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Poistoveticu se sa Mrgudom iz Strumpfova i reci cu: Mrzim da mrzim. Mrznja je rec koja nosi ogromnu tezinu, i niposto ne mogu reci da mrzim neki narod. Tacno je da simpatisem neke narode vise, neke manje, ali to ne znaci da one sto manje simpatisem mrzim. Ne mrzim ih, vec naprotiv postujem. Izmedju ostalog postujem i hrvate, i cenim njihovu osobinu da uvek stite svoje, da retko koga isporucuju Hagu, da mnogo stosta prikrivaju, i to bih voleo da i srbi usvoje kao osobinu, a ne uvek da trce pred rudu. E, sad , sto se odnosa sa Hrvatskom tice, nemam nista protiv da nase zemlje maksimalno komuniciraju, ali imam protiv da se opet ide u bratstvo. Kao sto neko rece, bolje nam je ovako i jednima i drugima. A sto se medjudrzavnog odnosa tice, potpuno sam za da im izvozimo nase proizvode, da ih dovodimo kod nas na letovanja, i razvijamo nas turizam, a i uvezemo od njih njihove proizvode, ako ocenimo da imamo korist, ako ne, cist racun, duga ljubav-necu valjda svom narodu na stetu da idem. I tako, znaci voleo bih da se smiri ta situacija i izmedju jednih i drugih, da se to dovede u normalu koliko toliko, a ne sumnjam da sa nase strane to nece i biti odradjeno, jer smo mi narod koji prasta-mozda i isuvise brzo, i nepromisljeno, al to nema veze, nemam nista protiv prastanja, cak sta podrzavam ga, no treba uvek imati crticu tj. recku, da se pamti da je prastanja bilo, i raditi kako smatramo da treba,uz duznu opreznost i velike pouke ranije istorije, a u glavi pamtiti 116+95 znaci jedanaest jedan pisem, jedan pamtim, zatim jedan plus devet jednako 10, i onaj jedan sto sam pamtio 11,znaci opet jedan pisem, i opet jedan pamtim, i onaj jedan plus jedan su 2, znaci dva pisem, i pamtim da bih ubelezio pravilno da je to 211.I tako ..., zavisno od racunaKo razume-shvatio je
    Poruku je izmenio Aca1983, 17.09.2007 u 12:32 Razlog: Racunicu da ubelezim samo, da ne zaboravim...
    ...................

Strana 2 od 28 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kakve ste prema voljenom biću???
    Autor Goga u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 20.02.2010, 12:47
  2. Svakome prema... zaslugama...
    Autor Goga u forumu Filozofija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.11.2009, 00:50
  3. Sportovi Prema Horoskopskom Znaku
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 22.04.2009, 22:12
  4. Mržnja prema LJUDIMA
    Autor SQUAW u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 26.01.2009, 23:07
  5. Da li ste uvek iskreni prema voljenoj osobi?
    Autor LAW1975 u forumu Spomenar
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 07.04.2007, 00:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •