Da li je za uspeh u školi mama važnija od inteligencije? - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 22 od ukupno 22
  1. #16

    Odgovor: Da li je za uspeh u školi mama važnija od inteligencije?

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Za uspeh u školi mama je potpuno irelevantna.
    Moja mama nije mogla da mi pokaže ništa, jer ja nisam hteo da pratim ša ona priča, češao sam se, vrteo u stolici, razmišljao o drugim stvarima, i sve to u prvom osnovne i to u prvom polugođu.
    Odustali su od mene i rekli, ako završi osnovnu biće super.
    Svaki put kada bi mi pomagala bilo bi to kontraproduktivno.
    Mrzim da mi neko nešto objašnjava.
    Mama je bitna za kuvanje ručka i peglanje veša, i eventualno da mi ušije te rupice na gaćama s kojima i dan danas kuburim
    prestrašno, nadam se da nemas svoju decu i kad ih budes imao da ih neces odgojiti tako plitke

    Škola je da objašnjava, uloga roditelja je u tome da od malih nogu odnosno prvih mjeseci života pa nadalje podstiče detetovu znatizelju i da razvija sklonost ka učenju novih stvari i usavršavanju u njima, a gaće i čarape su danas prejeftine da bi ih se krpalo.

    Oni roditelji koji su čekali da dete krene u školu da bi započeli s gore navedenim nemaju šanse, jer se dete odgaja do 3. godine života, kasnije se samo nadogradjuje

  2. #17

    Odgovor: Da li je za uspeh u školi mama važnija od inteligencije?

    Citat chudoo kaže: Pogledaj poruku

    prestrašno, nadam se da nemas svoju decu i kad ih budes imao da ih neces odgojiti tako plitke

    Škola je da objašnjava, uloga roditelja je u tome da od malih nogu odnosno prvih mjeseci života pa nadalje podstiče detetovu znatizelju i da razvija sklonost ka učenju novih stvari i usavršavanju u njima, a gaće i čarape su danas prejeftine da bi ih se krpalo.

    Oni roditelji koji su čekali da dete krene u školu da bi započeli s gore navedenim nemaju šanse, jer se dete odgaja do 3. godine života, kasnije se samo nadogradjuje
    Do treće godine života, kažeš? Bulšit.

    Ja ću moje da odgajam dokle god budem bila svesna šta pričam.

    Kakva škola, kakvi bakrači. Ako ne ukapiraju gradivo dok su na nastavi, pa naravno da ću da uletim i pomognem. Pogotovo ako imaju kretena od nastavnika koji otaljigaju predavanje, kao što ja otaljigam trač drugaricu ponedeljkom popodne, i savršeno ih zabole patka da li je dete ukapiralo ili ne.

    Ponekad mi dođe da se bacim sa terase...da čupam kosu s glave...ma dođe mi da se roknem jer se upljuvah objašnjavajući, a njima se pogled gubi u daljini...
    Al' šta ću. Udahnem duboko, zarežem olovku i okrenem novi list u svesci. Ko hebe čir na želucu
    Jer...
    Citat gospodjaB kaže:
    samo je jedna majka....
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  3. #18

    Odgovor: Da li je za uspeh u školi mama važnija od inteligencije?

    Uspeh u skoli je dobra stvar ali kada zavrsite skolovanje,sto se tice posla,ako nemate vezu mozete da se slikate.
    Inteligenciju posedovati u velikoj kolicini kako ja to kazem,mnogo vise moze doneti dobrog od skole.
    Hasta Siempre

  4. #19

    Odgovor: Da li je za uspeh u školi mama važnija od inteligencije?

    Mislim da je za uspeh u skoli vazna mama,kao podrska,kao pomoc,kao neko ko je uvek tu sa beskrajnim strpljenjem za svoje dete.
    Ali nije presudno.
    Moja cerka je 14godina,svakodnevno radimo predmete,pomazem,ucim sa njom,strebam,neko gradivo sam zaboravila pa moram i ja da se podsetim,ali postoji nesto sto ne mogu promenim..
    Zainteresovanost mog deteta za neki predmet,da li to zavisi od mene ili nastavnika koji predaje pa je dete u skoli nemi posmatrac predavanja,a kad dodje kuci ja se upljujem od objasnjavanja al rezultat minimalan.
    Dok neki predmeti zaista joj nisam potrebna,ona sama radi i dobija dobru ocenu.
    Mislim da zavisi i od sklonosti deteta,talenata.
    Mislim da je mama vazna samo kao jedna karika ,ali ne najvaznija.
    Kazem ovo zato sto imam primer u komsiluku majka nije znala da pomogne detetu skoro pa nista,mala upisala sociologiju ,zavrsila u roku ,zaposlila se....
    Najveca vlast je vladati sobom.

  5. #20

    Odgovor: Da li je za uspeh u školi mama važnija od inteligencije?

    Mama je neophodna (mada ne znam sto bi ocevi bili izuzeti ) u smislu da treba kod deteta da razvije interesovanje za sve ono sto ga okruzuje. Jer, najlakse je dete staviti ispred racunara da satima igra igrice jer ce tako da cuti, pa roditelj nece morati da odgovara na njegova "dosadna" pitanja.
    Decom se treba baviti jos davno pre polaska u skolu, jer to niko nece uraditi umesto nas.

    A od inteligencije nikakve vajde ako iza toga ne stoji neki rad.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  6. #21

    Odgovor: Da li je za uspeh u školi mama važnija od inteligencije?

    Che je mislio da je ovo "mama" greska i da je trebalo da bude "nama"
    Da je bilo "nama" moj prethodni post je imao odgovor na smisao teme.Ali posto nije "nama" vec "mama" nemam komentar jer ne razumem pitanje autora posta i kakve to veze ima skola sa rodbinskim odnosima.
    Hasta Siempre

  7. #22

    Odgovor: Da li je za uspeh u školi mama važnija od inteligencije?

    Citat Che_Guevara kaže: Pogledaj poruku
    Uspeh u skoli je dobra stvar ali kada zavrsite skolovanje,sto se tice posla,ako nemate vezu mozete da se slikate.
    Inteligenciju posedovati u velikoj kolicini kako ja to kazem,mnogo vise moze doneti dobrog od skole.
    U smislu snalaženja u odredjenim i često neočekivanim situacijama? Jesi na to mislio? Jer pojam inteligencije to podrazumeva.

    Ja se potpuno slažem sa Megy.Mislim da je ona u kratkim crtama rekla suštinu.
    Inteligencija je ok,ali ne vredi ni "pet para" ako neko nije navikao da šljaka kao crnac da bi došao do zacrtanog cilja.A to se uči još dok si jako mali i to te, kako baba reče, uče mama i tata,staratelji...oni ljudi koji nadziru tvoje odrastanje i imaju zadatak da od tebe naprave čoveka.

    Lado reče da majka devojke koja je završila fakultet u roku nije znala da pomogne detetu...a ona je ipak uspela u životu.

    To je poenta.Mnogo čestitiji ljudi dolaze baš iz porodica u kojima roditelji nisu nužno intelektualci već prosečni ljudi pa čak i oni koji žive na selu i nisu završili više od srednje ili osnovne škole.
    Za vaspšitavanje deteta su pored ostalog najvažniji stav i pristup.

    Tu skidam kapu babi & beliverki.
    Poruku je izmenio čista iluzija, 19.06.2012 u 17:50
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Najtužnija pesma
    Autor SQUAW u forumu Muzika
    Odgovora: 518
    Poslednja poruka: 04.09.2013, 21:00
  2. Najružnija žena na svetu?
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 09.04.2012, 22:44
  3. Besplatan i realan test inteligencije?
    Autor SouthPark u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 20.01.2012, 14:03
  4. Recept za uspeh
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 07.06.2006, 14:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •