Panker ili hipik? - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 24 od ukupno 24
  1. #16

    Odgovor: Panker ili hipik?

    Panker sam e pa neka

  2. #17

    Odgovor: Panker ili hipik?

    Punk? .... Konfuzna gomila ili što bi rekao Del Boy: "A Bunch Of Wallies" (čast izuzecima) ... Pankeri su bili zbunjeniji od Scooby Doo-a i buntovni koliko i tratinčice u "moje vreme". Naime, zahvaljujući nekim meni tada bliskim osobama imao sam priliku da se upoznam sa većinom tadašnjih "buntovnih" lezilebovića/pankera i da slušam stereotipne izjave...... Mrzimo sve, ali ne znamo tačno zašto

    Hipi ...... paaaa, mnogo više sam naginjao ovoj varijanti valjda zato što su mi se uvek sviđale devojke koje su bile u tom fazonu (ili devojke koje su slušale metal )

  3. #18

    Odgovor: Panker ili hipik?

    Ipak je hipičarenje predosadno. Ništa bez zrnca pankeriZma, da zabiberi udarac.


  4. #19

    Odgovor: Panker ili hipik?

    Joj ne volim to da moram da kazem ako jesam ovo onda nisam ono.

    Slusala sam i Pistolje i Dzenis Dzoplin.
    U svokoj vrsti muzike nasla sam nesto vredno paznje.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  5. #20

    Odgovor: Panker ili hipik?

    Ja sam fino vaspitan to kod nas u porodici bilo bi katastrofalno da nekad i sad ugledna porodica ima nekog hipika ili pankera.Leteo bi bez dileme Zato to i nisam ni smeo pomisljati kao klinac

  6. #21

    Odgovor: Panker ili hipik?

    Prosao sam obe faze.

    Naravno prvo smo bili Hippie, mada je to bio neki post-hippie.
    Nosili smo istrcane farmerke, sarene kosulje, gornjake sa izvezenim amblemima omiljenih rock grupa, marame,...isli na Zajecarsku gitarijadu, u Makarsku na kampovanje gde je Galija svirala svaki dan,..., ,
    Slusali smo: Purple, Zepeline, Hendrixa, Kleptona, Galiju, Smak, Atomce,Azru,...

    Posle toga je dosao neki post-punk period u nasim zivotima, koji su obelezile uske pantalone, dugacki kaputi, bedzevi po kaputima,...naravno sve su pratile frizure...razne (imalo se kose).
    Slusali smo: Smitse, Ramonese, Clash, Joy Division,Idole,Pankrte,..., ,

    Danas sam na elektronici i vrlo retko slusam "muziku moje mladosti".
    Verovatno kad pratis redovno muziku, trazis nesto savremenije i bolje.
    Danas su to: Chemical Brothers, Prodigy, Moby, Underworld,...a sutra ko zna ko.
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  7. #22

    Odgovor: Panker ili hipik?

    Ja nekako volim da ga (stajL.ing) izmixujem dakle - HippYHopPopRockPankerštajn




    a kadKad i - TrangeFranGenštajn

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  8. #23

    Odgovor: Panker ili hipik?

    Kod mene se to pre delilo na rockere i šminkere .
    Rockeri su ladno sadržali i hipike i pankere...jer smo svi shvatali tu muziku kao mladalački bunt protiv ustaljenih normi. Naginjao sam hard rocku i baladama tih bendova, pank poštovao kao energetski stil.
    Dobra stvar tog vremena je bilo to što smo se svi družili i skupljali oko muzike..nevažno odakle smo .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  9. #24

    Odgovor: Panker ili hipik?

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Kod mene se to pre delilo na rockere i šminkere .
    Rockeri su ladno sadržali i hipike i pankere...jer smo svi shvatali tu muziku kao mladalački bunt protiv ustaljenih normi. Naginjao sam hard rocku i baladama tih bendova, pank poštovao kao energetski stil.
    Dobra stvar tog vremena je bilo to što smo se svi družili i skupljali oko muzike..nevažno odakle smo .


    Istovremeno (msm, ne istog trenutka, ali tih dana) sam bio i u jednoj i u drugoj grupaciji.

    Deranje klupe u parku u društvu gde sam se isticao kao jedini pojedinac kojem kosa ne prekriva vrat i uši, bilo mi je isto tako opuštajuće i prijatno kao i sedenje u gomili gde sam jedini koji nema ni jednu zihericu provučenu kroz uvo ili barem nakačenu na gornjak.

    Nikada neću zaboraviti posetu najpankerskijem gradu od Londona dovde, Donjem Miholjcu. Kakav fleš! Ali isto tako i večeri na šljunkovitoj obali u Makarskoj, gde su talasi valjajući oblutke davali ritam baladama sviranim na raštimovanoj gitari.

    Sve se slušalo. I Pistolsi i Kleš i Kridens Klirvoter Rivajvl i Dženis Džoplin i Pekinška patka i Pankrti i Smak i Buldožeri. No, moram da kažem da je najdublje u moju strukturu utkano tkanje Morisona i Štulića.


    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •