Zasto u Srbiji politicari ne odgovaraju krivicno?
Prikaz rezultata 1 do 12 od ukupno 12
  1. #1

    Zasto u Srbiji politicari ne odgovaraju krivicno?

    Posmatrajuci nasu politicku scenu zadnjih 20-tak godina primecujem da ni jedan politicar nije krivicno odgovarao pred zakonom mada su neki cak uhvaceni i na delu. Da li je moguce da za njih postoje neka druga pravila igre???? Posle par dana talasanja svaka afera kao da nestane....
    Da li ce i za politicare da vazi zakon o konfiskaciji imovine???
    lako je biti lud al' je tesko to izdrzati

  2. #2

    Odgovor: Zasto u Srbiji politicari ne odgovaraju krivicno?

    1. Zato ih vecina smatra da su iznad zakona, tj. ustav je tu da sluzi njima,
    a ne obrnuto, pa su skloni cak i da ga povremeno prepravljaju, tj. prilagodjavaju nekim svojim potrebama... obicno do ovih prilagodjavanja dolazi prilikom smena vlasti, kada nova pozicija fino podesava neke odredbe, sto bi trebalo blagotvorno da deluje razne "biznise".

    2. Zato sto jedni drugima chuvaju ledja, jer svaki od njih strahuje da ce
    onaj drugi, ako potone, povuci i njega samog na dno. Takodje izuzetno prijateljski odnosi se gaje prema raznim sudijama, inspektorima, bezbednjacima i raznim nadzornim organima, a posebnim uspehom se smatra sklapanje kumstva sa nekim od gospode, ili jos bolje, ako se im dete ozeni/uda za "pravu osobu".

    3. Zato u Srbiji onaj ko ubije choveka normalno biva osudjen na 5-6 godina robije, a ako doticni ima dobru vezu, onda to budu 3 godine, a zbog dobrog vladanja eto njega ponovo medju nama za 2 godine. U takvim uslovima, pitam se, od kakve kazne treba da strepe oni koji "samo" lazu, kradu, falsifikuju i svercuju.... svasta (pogotovo uz dobru vezu).
    Ovo je rezultat "strogih" i "nedvosmislenih" zakona, kao i "snaznog i nepodmitljivog" kadra naseg pravosudja (cast izuzecima).

    4. Zato sto je deo njih povezan cak i sa onim klasicnim mafijashima,
    koji se ne bave politikom, vec su skoncentrisani na ubistva, zalenasenje, uterivanje dugova, otmice, sverc droge... Ovo istovremeno moze da ima i Red Bull efekat ("daje krila") i da ima efekat straha i vezanih ruku, sve u zavisnosti od nacina povezanosti sa podzemljem.
    Na ovaj nacin, mnogi imaju ekstra zastitu, nacin da uklone konkurenciju, pretnju ili uniste nekakve dokaze, a da sve to izgleda kao nesrecan slucaj.

    Naravno da ima toga i u drugim zemljama (bar neceg od svega navedenog),
    ali mi se chini da su nase skole za iskvarene politicare medju najpriznatijima u svetu.
    Eto, sad ce dobiti kompleks...

  3. #3

    Odgovor: Zasto u Srbiji politicari ne odgovaraju krivicno?

    Citat exploited kaže: Pogledaj poruku
    Posmatrajuci nasu politicku scenu zadnjih 20-tak godina primecujem da ni jedan politicar nije krivicno odgovarao pred zakonom mada su neki cak uhvaceni i na delu. Da li je moguce da za njih postoje neka druga pravila igre???? Posle par dana talasanja svaka afera kao da nestane....
    Da li ce i za politicare da vazi zakon o konfiskaciji imovine???
    Postoje, bas kao i u svakoj drugoj banana drzavi koja nije pravna, u kojoj zakon ne postoji za sve njene gradjane.
    To pravilo se zove 'para vrti gde burgija nece'.
    Ko ce kome ovde da konfiskuje imovinu i zasto iz kog razloga ?
    U pravnim drzavama se jako pazi sta se prica o drugim ljudima, posto su sudovi jako osetljivi na uvredu casti.
    Ako si slusao javne izjave politicara o drugim politicarima tipa "Ceda je narkoman", "Djelic i Dinkic su lopovi koji su ukrali toliko i toliko"
    Da su Ceda, Djelic i Dinkic americki politicari, i da nisu narkoman i lopovi, ovi sto su izgovorili te optuzbe protiv njih ne bi posle novcane kazne za uvredu casti, mozda i robije, mogli da rade u McDonaldsu a ne da se bave politikom.
    Ovde je sve utaljeno jer svi rade za sve, svi su ugradjeni sa svima, a narod
    se veseli gledajuci prenose skupstine, u pauzi ozbiljnog kulturnog uzdizanja gledanjem latino serija.
    Nisam siguran koliko nasih gradjana zna sta je Pravna Drzava u kojoj vlada
    zakon.

    YUrope
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  4. #4

    Odgovor: Zasto u Srbiji politicari ne odgovaraju krivicno?

    Jer nam je društvo toliko neodgovorno...
    i maloletno nam je po građanskoj svesti..

    Kakvo je ovo društvo, u kojem je ovo moguće? Društvo gde se bivši KGB agent, ubica, "poslastičar", ateist koji ljubi slavski kolač - Putin (tajkun, suvlasnik i Gasproma) bira za počasnog građanina naših gradova.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  5. #5

    Odgovor: Zasto u Srbiji politicari ne odgovaraju krivicno?

    sta reci....u svemu napisanom ima mnogo istine.....
    ponekad se zapitam da li smo mi kao zemlja odabrani da se na nama virse neki "experimenti" kako bi se videlo nazadovanje nekog drustva u celini....

    kada vidim za kakve "sitnice" politicari u "normalnim" zemljama snose neke odredjene moralne konsekvence (ostavke, itd...),a o krupnijim stvarima ne vredi ni pricati... pa kada vidim ove nase da i pored dokaza ne samo da ne daju ostavke nego mozda cak i napreduju na drustveno -politickoj lestvici dolazim do zakljucka da su kod nas zakoni napisani kako bi ovi jadni prekrsajci koji ne mogu da sakupe neku kintu za otplatu kazne obavili neki drustveno koristan rad kroz zatvorske institucije i time oduzili dug ovoj drzavi.....

    cini mi se da idemo natrag u 19 vek....
    lako je biti lud al' je tesko to izdrzati

  6. #6

    Odgovor: Zasto u Srbiji politicari ne odgovaraju krivicno?

    Citat exploited kaže: Pogledaj poruku
    sta reci....u svemu napisanom ima mnogo istine.....
    ponekad se zapitam da li smo mi kao zemlja odabrani da se na nama virse neki "experimenti" kako bi se videlo nazadovanje nekog drustva u celini....

    kada vidim za kakve "sitnice" politicari u "normalnim" zemljama snose neke odredjene moralne konsekvence (ostavke, itd...),a o krupnijim stvarima ne vredi ni pricati... pa kada vidim ove nase da i pored dokaza ne samo da ne daju ostavke nego mozda cak i napreduju na drustveno -politickoj lestvici dolazim do zakljucka da su kod nas zakoni napisani kako bi ovi jadni prekrsajci koji ne mogu da sakupe neku kintu za otplatu kazne obavili neki drustveno koristan rad kroz zatvorske institucije i time oduzili dug ovoj drzavi.....

    cini mi se da idemo natrag u 19 vek....
    Ja imam osecaj, koji je zasnovan na dugogodisnjem proucavanju Biblijskih prorocanstava, da smo mi Zemlja koja ce postati najbolja na Svetu, ali jednostavno put do te pozicije je "trnovit".
    Okosnica uzrocno-posledicnog zakona daje nam izreku koja kaze "nemozes
    napraviti kajganu ako ne razbijes jaja", sve ove zrtve koje Srbija prinosi na
    oltar ce se jednog dana isplatiti, pitanje je ko ce to da doceka, i da u tome
    dobije korist.
    Politicari dolaze i odlaze, da li ce otici na robiju ili pred metak je nesto sto bih
    ja ostavio njima da o tome razmisljaju.
    Ekstremno je lako upirati prst u nekoga i kriviti ga, ali treba za to imati potrebu
    i dokaze .....

    YUpiter
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  7. #7

    Odgovor: Zasto u Srbiji politicari ne odgovaraju krivicno?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Ja imam osecaj, koji je zasnovan na dugogodisnjem proucavanju Biblijskih prorocanstava, da smo mi Zemlja koja ce postati najbolja na Svetu, ali jednostavno put do te pozicije je "trnovit".
    Okosnica uzrocno-posledicnog zakona daje nam izreku koja kaze "nemozes
    napraviti kajganu ako ne razbijes jaja", sve ove zrtve koje Srbija prinosi na
    oltar ce se jednog dana isplatiti, pitanje je ko ce to da doceka, i da u tome
    dobije korist.
    Politicari dolaze i odlaze, da li ce otici na robiju ili pred metak je nesto sto bih
    ja ostavio njima da o tome razmisljaju.
    Ekstremno je lako upirati prst u nekoga i kriviti ga, ali treba za to imati potrebu
    i dokaze .....

    YUpiter
    slazem se da treba imati dokaze.....
    ako me secanje ne vara, ni jedan od politicara nije zavrsio na sudu jer se sve odmah lepo zataska.....par dana posle afere se pravi neka buka i to je to...
    oni zavrsavaju na sudu jedino kad jedan drugog tuze za neku klevetu...pa onda jedan drugom uplacuju neke "smesne" sume za odstetu...
    lako je biti lud al' je tesko to izdrzati

  8. #8

    Odgovor: Zasto u Srbiji politicari ne odgovaraju krivicno?

    Zato što su vladari zakone krojili po sebi. A onda ko i svaki moljac kad "zalegne" na kašmir ćebe.. za svaki slučaj progrizli rupicu
    za sebe.

    A gde je jedan moljac tu ih je za tili čas još sto.

    Rupetine su vremenom postale tol'ke, da su se kroz njih komotno mogli provući ne moljci no magarci. Čak i Ivica i Palma.. raširenih ruku.
    I nogu.

    I s'Cvetkom međ njima.
    Nogama.


    TuDej raspolažemo takvim dronjkom od ćebeta tako da danas za Zakon/e komotno možemo reći da je to jedna velika Zakonska rupčaga,
    njihova.

    Ali..
    kad je već njihova i kada ih tako dobro hrani.. u njoj ćemo ih jednog (lepog) dana i "sa_hraniti".
    Po tom istom dronjku.. od Zakona.

    Ne bi mi.. but takav je stari Srpski običaj ... i red.





    _________________________________

    pa posle kažu "Ciga lud"


    Poruku je izmenio CHichaGlisha, 16.09.2010 u 13:14

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  9. #9

    Odgovor: Zasto u Srbiji politicari ne odgovaraju krivicno?

    Neko je napisao da su za kaznu potrebni dokazi, tačno !
    A šta da se radi kad postoje dokazi, a postupaka nema, to bi po mom mišljenju bilo konkretnije pitanje.

    Evo primera jednog visokog funkcionera u pokrajinskoj administraciji. ponudiču i link ka tome:

    Još pre 2 godine(decembar 2008.) policijska uprava Novog sada podnela ke OJT.u krivičnu prijavu protiv pokrajinskog sekretara za privredu, Siniše Lazića iz Sombora. Već dve godine nadležno tužilaštvo "ćuti" a policija smatra da je za nju posao završen !?. U međuvremenu, imenovani je postavljen ( ili unapređen ) za podpredsednika skupštine AP Vojvodine, izabran je za predsednika skupštine grada Sombora i obavlja još 3-4 javne funkcije ( predsednik sportskog saveza i sl. )
    Šta reći, zašto i takve tipove ne hapsi policija poput zdravstvenih radnika ? Zašto napokon Somborci ćute !? Upravo u Somboru je pohapšeno nekoliko doktora, za njih zakon funkcioniše, i treba da funkcioniše ako su zgrešili, ali šta je sa ovakvim likovima !? dokle ?
    SOinfo.org – Sombor 24/7 - Vest - Dvogodišnjica krivične prijave

  10. #10

    Odgovor: Zasto u Srbiji politicari ne odgovaraju krivicno?

    Zato shto oni pishu zakone,a samim tim za njih ne vazhe.To sve staje u onoj rechenici,"nece biti revanshizma".Naravno da nece,zashto bi brat na brata "udario"?Kad nema razlike medju njima.Nema "visheg cilja",nema "ideologije".It`s all about Da money,i nishta vishe.
    Zakoni su tu,da bi se narod drzhao u "okove",a ne da bi se zakoni poshtovali od strane onih koji su ih pisali.
    I shta znachi ta rech "zakon",uopshte?
    Da ne znachi,mozhda,"tako nama odgovara,a narodu ne".Iliti,"rade za nas,a protiv naroda".
    Pa pogledajte nashu politichku scenu zadnjih 20 godina...Koga nema,ko nije na vlasti?Samo oni,koji su umrli,ostali,svi su tu.Ili isti kao shto su bili,ili sa "drugim perjem".Ali niko ne fali,samo oni kojih vishe nema.
    To nije sluchaj samo u nashoj zemlji,tako je svuda.Zakoni za narod,benificije i privilegije za politichare.
    Je l` primetiste podelu?
    Nadjite se gde ste,pa cete pronaci i svoje neprijatelje.Ne znam za vas,ali moji neprijatelji nisu ni neki Hashim Tachi,niti Haradinaji.Oni su neprijatelji naroda koji zhivi na Kosovu,ma koje vere ili etnichke pripadnosti bili( ma shta to znachilo).
    A moji su ovi nashi,nebitno kojoj stranki pripadali.Ili se kazhe stranCi?Hehehe...Jah Rstafariiii...
    Me Bring Da Enlightenment...

  11. #11

    Odgovor: Zasto u Srbiji politicari ne odgovaraju krivicno?

    Pa evo Verica Barać je donekle večeras rekla ono što se već zna, čim neko telo, neka institucija nešto osetno napipa odmah se razbuca i stvara se neka nova institucija. Dakle, čim neko telo za borbu protiv korupcije nagazi kriminalce u redovima političara i počne da funkcioniše oni ga pre#ebu. Donesu nove zakione, trte mrte i ode sve pod tepih.



  12. #12

    Odgovor: Zasto u Srbiji politicari ne odgovaraju krivicno?

    Zašto političari ne odgovaraju krivično?
    Zato što su u dilu sa onima koji bi trebalo da ih procesuiraju.
    Svi su oni u dilu i svako svakom u nekom trenutku zatreba.
    Kao što je ministar Tomica ustao sa svoje fotelje nakon sto godina i misli da može da se izvuče.
    Najgore je što će u tome, najverovatnije i uspeti.
    Da li neko ima utisak da DSSovci najviše brljaju gde stignu.
    Ovaj Ljušić je primer za to.
    Radoš Ljušić, bivši direktor Zavoda za udžbenike i nastavna sredstva, tokom svog mandata je i sebi kao autoru isplaćivao honorare, što Zakon o udžbenicima i nastavnim sredstvima eksplicitno zabranjuje. Ovako je zaradio najmanje milion i osamsto hiljada dinara, a honorari koji su mu bili isplaćivani su višestruko premašivali unutrašnje propise Zavoda i honorare drugih autora

    Da li će on odgovarati za to?


Slične teme

  1. Žene pitaju, muškarci odgovaraju
    Autor Buba Erdeljan u forumu Muška kafana
    Odgovora: 344
    Poslednja poruka: 07.05.2015, 23:46
  2. Zasto....?
    Autor Bombica u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 03.09.2013, 07:50
  3. Muškarci pitaju, žene odgovaraju!
    Autor ZOE u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 139
    Poslednja poruka: 16.08.2012, 01:21
  4. Zasto bas taj avatar
    Autor Mind_reset u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 247
    Poslednja poruka: 20.04.2012, 01:16
  5. Zasto pantalone?
    Autor Gospod u forumu Spomenar
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 09.10.2006, 22:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •