Volite li romane Mir-Jam
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 44
  1. #1

    02 Volite li romane Mir-Jam

    Trenutno je aktuelna serija "Ranjeni orao" rađena po istoimenom romanu Mir-Jam. Kao većinai zaljubljenika u knjige ne volim da gledam ekranizacije istih (sem u par slučajeva) pa me interesuje da li ste čitali romane Mir-Jam i da li vam se dopadaju?
    Moj prvi susret sa njenim romanima je bio na kraju šestog razreda (dakle jako davno) i naravno da sam tada bila očarana! S vremena na vreme vraćam im se ponovo (deo su kućne biblioteke) ali su mi sa godinama različite stvari bitne ili lepe.
    Ono što se nije promenilo je to da mi je omiljeni roman "To je bilo jedne noći na Jadranu"...

    Pa, volite li romane Mir-Jam?
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  2. #2

    Odgovor: Volite li romane Mir-Jam

    Njene knjige su i jedino sto sam citala
    ...I am a dreamer and when i wake, you can't break my spirit - it's my dreams you take...

  3. #3

    Odgovor: Volite li romane Mir-Jam

    Milicu Jakovljević sam čitala sa 13-14 godina i tada su mi to bile jako lepe knjige. Moji imaju sve romane i sve sam ih pročitala.
    Sada imam otprilike ovakvo mišljenje:
    Citat ravnicari kaže:
    ali su mi sa godinama različite stvari bitne ili lepe.
    i ne privlače me njeni romani da ih ponovo čitam.

  4. #4

    Odgovor: Volite li romane Mir-Jam

    Eh ta lepa vremena... Mir Jam, sestre Bronte... Osnovna škola i čitanje do zore pa u školu... A onda sam odrasla...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  5. #5

    Odgovor: Volite li romane Mir-Jam

    Ne volim, najblaže rečeno... Smatram ih ukoričenim vikend-romanima. Ukoliko se ne čitaju kao zezanje i ako se od tumačenja (pozorišnih, pa evo sad i ekranizovanih) ne napravi burleska, smatram ih promašajem.
    Naivno i patetično do bola...
    Vrag odneo šnalu...

  6. #6

    Odgovor: Volite li romane Mir-Jam

    pa bilo mi zanimljivo i volela sam ih kad sam bila tinejdzerka (na 14-15 godina) i kad sam mastala o takvoj naivnoj, cistoj ljubavi...

    inace to je lagano cetivo, ko sto rece izabelitta..bas kao oni vikend romani....


    a davali ih mame svojim cerkama da ih citaju, kako bi ih naucili da treba da budu verne, cedne i dobre domacice ....
    da pre braka nista ne sme ....


  7. #7

    Odgovor: Volite li romane Mir-Jam

    Ne, ne volim takvu vrstu literature. Ne gledam ni Ranjenog Orla niti bilo šta slično. Nekada mi je žao što je tako, ali ne mogu drugačije.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  8. #8

    Odgovor: Volite li romane Mir-Jam

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    Eh ta lepa vremena... Mir Jam, sestre Bronte... Osnovna škola i čitanje do zore pa u školu... A onda sam odrasla...
    Isti slučaj, samo sam ja Mir Jam konkretno preskočila, pojma nemam zašto, nikad mi nije pala šaka. ALI - zato sam oprala police najbližeg mi ogranka biblioteke grada od Danijele Stil, Harolda Robinsa, Džeki Kolins Pa to se čitalo za noć jbte
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #9

    Odgovor: Volite li romane Mir-Jam

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Isti slučaj, samo sam ja Mir Jam konkretno preskočila, pojma nemam zašto, nikad mi nije pala šaka. ALI - zato sam oprala police najbližeg mi ogranka biblioteke grada od Danijele Stil, Harolda Robinsa, Džeki Kolins Pa to se čitalo za noć jbte
    dodala bih jos Sidnija Sheldona...krisom sam ga citala...


  10. #10

    Odgovor: Volite li romane Mir-Jam

    Citat Bombica kaže: Pogledaj poruku
    pa bilo mi zanimljivo i volela sam ih kad sam bila tinejdzerka (na 14-15 godina) i kad sam mastala o takvoj naivnoj, cistoj ljubavi...
    eee i ja sam se u tim godinama svojski trudila da budem romantična, ali nikada mi nije uspevalo..i bila sam ljubomorna na devojčice iz komšiluka koje su ih čitale, uzdisale i tako to.. ali sam nastavljala da igram klikere..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  11. #11

    Odgovor: Volite li romane Mir-Jam

    Da bi izbegla situacije: "Jel ti čitaš lektiru?" moja mater je rešila da me "na finjaka" navuče da čitam. Otišli smo na more. A moja je mama, umesto da skače i igra ribice sa nama u vodi, bila zadubljena u "Greh njene mame". Idealan naziv da zaintrigira devojčicu od 8-9 godina. I prvu sam upravo tu knjigu pročitala, znatiželjna da vidim kakve to grehove kriju majke.
    Postojale su njene knjige u kućnoj biblioteci i iščitavale su se godinama. Mislim da je i dalje na 373. strani "Otmice muškarca" poglavlje "Oblak nad Slađaninom srećom".
    A posle odrasteš i prerasteš takvu literaturu.
    Ipak, volim Mir-Jam jer sam uz nju zavolela knjige.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  12. #12

    Odgovor: Volite li romane Mir-Jam

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    Eh ta lepa vremena... Mir Jam, sestre Bronte... Osnovna škola i čitanje do zore pa u školu... A onda sam odrasla...
    Volim kada ti ovako damski povučeš nogu, a volim i njene romane jer me sećaju na letnji raspust , čini mi se između petog i čestog razreda, kada sam skoro kao sestra koja živi u selu bila srećna kada donese i ove knjige od neke drugarice koja je imala više knjiga od svih njih koji su se družili. Nemam pojma ni koji su naslovi , a kamoli radnja, nebitno. Znam da mi je jako ličilo na ljubavne romane koje sam tog leta, takođe kod nje, prvi put imala u rukama i videla da su najuspešnije ljubavi između nežnica sa kosom boje meda i starijih mladića crne kose i čelično plavih očiju koji se nekim čudnim spletom okolnosti nađu u njihovim gradićima na kraju sveta. Primorskim, uglavnom, pa tim lepoticama nesmetano leprša kosa kada se na povetarcu koji nosi miris jasmina, zagrle pa čak i poljube sa neznanim i onda počinje nekakva bajka.
    I volim kada se čita. Bilo šta, ali ne bilo kada ali i ne bilo šta i tačno u nekom periodu. Da tada, kada sam imala vremena na pretek a knjige ni za lek, nisam ovo pročitala, ne bih tako brzo saznala da mi ne odgovara to nego nešto treće.

  13. #13

    Odgovor: Volite li romane Mir-Jam

    Nisam čitala Mirjam... U izboru knjiga koje ću čitati u slobodno vreme najviše je imao uticaja ( i jedini, rekla bi) moj tata. Pošto to nije bio njegov izbor, kao ćerki jednog rusofila, nisu mi takve knjige ni dolazile pod ruku...
    Al' da gledam ovog orla na tv-u, gledam i to sve zbog radi onog pilota...

  14. #14

    Odgovor: Volite li romane Mir-Jam

    Citat Bombica kaže: Pogledaj poruku
    dodala bih jos Sidnija Sheldona...krisom sam ga citala...
    Seldon nije pisac ljubavnih romana iako provuce koju erotsku scenu sa po kojom lascivnom reci, on je pisao i stvarao krimi romane bestseleri su bili vecina, ako se ne varam elem, Seldon ne ide u istu korpu sa Mir Jam jer je Seldon.. dzinijus

    ne, Mir Jam meni licno nije bila nikad popularna jer mi takvi romani nisu citljivi nisam neko ko ljubav idealizuje i ko veruje da samo devojek sa leprsavom kosom i mirisom ruza imaju sexualne odnose
    nisam ljubitelj ljubica
    Krek, krek.. Ne gudra

  15. #15

    Odgovor: Volite li romane Mir-Jam

    Procitala sam:Greh njene majke,Samac u braku,U Slovenackim gorama,Mala supruga,To je bilo jedne noci na jadranu.Sta znam nisu losi,u sustini volim ljubavne romane

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sta ne volite na forumu?
    Autor love hunter u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 570
    Poslednja poruka: 08.03.2015, 19:02
  2. Volite li ljuto?
    Autor memento u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 19.05.2012, 23:54
  3. Volite li da kuvate?
    Autor irnik u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 19.05.2012, 23:52
  4. Da li volite skolu?
    Autor Painkiller u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 08.04.2012, 21:32
  5. Da li volite skijanje?
    Autor Meggy u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 05.12.2010, 12:11

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •