Ima neka tajna veza!?
Prikaz rezultata 1 do 13 od ukupno 13
  1. #1

    Ima neka tajna veza!?

    Notorna je činjenica da je u nekoj zajednici tajnu jako teško sačuvati. Naročito su podložni demistifikaciji i razotkrivanju odnosi među ljudima koji se žele zadržati u tajnosti, tako da nije malo onih koji tvrde da se osećanja gotovo i ne mogu sakriti. Posebno ljubav i simpatija...

    Da li vam se dogodilo da ste gajili neko snažno osećanje, recimo ljubav, prema određenoj osobi, koje ste smatrali i želeli da je potpuno diskretno i za druge neprimetno, da biste u jednom trenutku shvatili da je to već odavno javna tajna i da mnogi o tome imaju sasvim jasnu predstavu?

    Koji su, po vašem mišljenju, razlozi da nečija lična osećanja, i pored primenjivanih mera predostrožnosti, teško mogu biti sakrivena od drugih ljudi, posebno u nekom dužem vremenskom periodu?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Ima neka tajna veza!?

    Tajna veza?
    Ok, zvuči lepo kad se tako kaže, ali tačnije se taj fenomen zove javnom tajnom.
    A zašto je to tako?

    Zato što kad osobe, komada dva, začnu neku simpatijicu koja nije u skladu sa opštim i primerenim prilagođenjima zajednici (i svojim privatnostima), dečko iz te veze (bez obzira na godište) retko može da se suzdrži, a da se dečački ne pohvali, i ne razvijori zastavu na kojoj piše nešto, šta god, o njegovoj pobedici, a devojčica se najčešće toliko jako pravi nevešta da to bode oči.

    Ko poželi da se u nečem takvom oproba, pre svega treba da bude spreman na rizik da će biti izneveren, makar u najboljoj nameri, najčešće zato što onaj simpatisani, eto prosto ne može da iskonroliše isijavanje svojih emocija, zadovoljstva, i sličnih voshićenja...

    Retki su oni koji uspeju da očuvaju biser, a da pri tom ne unište školjku. I to su najčešće one veze koje idu iz najdubljeg ljudskog razumevanja i dopadanja bez nekog realnog cilja, bez obaveze ili konkretnog razrešenja. To shvataju samo retki, ma jako, jako, retki...
    Može se osuđivati svet što zabada nos, ali tajne su slatke, mljackave, ljudski je i da se prožvaćkaju...

    Moja preporuka je da, ako želite 100% tajnu vezu, za nju ne kažete nikom, pa ni onom sa kojim ste u vezi.
    Vrag odneo šnalu...

  3. #3

    Odgovor: Ima neka tajna veza!?

    tajna nije tajna ako se ne kaze svima , jer kako e onda ljudi znati da ima tajni ?
    Ko je za jednu voznjicu

  4. #4

    Odgovor: Ima neka tajna veza!?

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    ... dečko iz te veze (bez obzira na godište) retko može da se suzdrži, a da se dečački ne pohvali, i ne razvijori zastavu na kojoj piše nešto, šta god, o njegovoj pobedici, a devojčica se najčešće toliko jako pravi nevešta da to bode oči...
    Sjajan post. Gospođa Izabelitta zaista ume da uđe u suštinu problema i to još bolje obrazloži. Međutim, možda cepidlačim, ali nekako mi se čini da su muškarci na neki način "proglašeni" odgovornijim za gubljenje atributa tajnosti neke ljubavne veze, jer su, eto, hvalisavi pa ne umeju da sačuvaju tajnu sa kim su u ljubavi i svojom nesmotrenošću otkrivaju sebe i što je najvažnije, svoju draganu čime oboje izlaže posledicama kakve već mogu nastati u nekoj sredini zbog toga.

    Naravno da ima i hvalisavih muškaraca, ali verujem da ima i žena koje nisu baš diskretne u čuvanju tajne svoje ljubavi. Znate ono, najbolje drugarice, koje opet, često imaju i još poneku najbolju drugaricu i nije teško zamisliti kako se neka tajna topi.

    Pokušaj da se da neki balans krivici muškaraca time što se damama daje kvalitet nespretnosti je lagano diskriminatosrski prema muškarcima i još više ističe njihuvu odgovornost za "provaljivanje" neke veze. Muškarci su alapače, a devojke tek samo nespretne i zbunjene. Neće biti da je baš tako.
    Poruku je izmenio memento, 11.01.2009 u 22:11 Razlog: slovce
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  5. #5

    Odgovor: Ima neka tajna veza!?

    meni nije potreban ni muškarac da se hvali, ni drugarica da razglasi jer sam ja ta koja ne zna da sakrije osećanja..i ne samo što ne znam da ih sakrijem, nego i ne želim..

    uživam da kažem šta mislim i osećam, čak i kada bih trebala možda prećutati i spustiti pogled..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  6. #6

    14 Odgovor: Ima neka tajna veza!?

    Ne samo da sam želela da budem voljena, želela sam da se to i vidi, oseti. Meni dragi ljudi su me ''nanjušili'' upravo u momentima, kada sam malenu slatku tajnu pokušavala da sakrijem od sebe.
    Od njih nisam.
    Vidi se iz aviona da sam na sedmom Nebu. Ne krijem.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  7. #7

    Odgovor: Ima neka tajna veza!?

    Zaklela se Zemlja Raju da se sve tajne znaju.
    Jel to beše narodna umotvorina?

    Ne, ne radi se ovde o lajavcima i hvalisavcima. Da se ne lažemo, ima ih i među ženama i među muškarcima, mislim čak i u vrlo ravnopravnom postotku, pri čemu će seksualnu vezu pre objavljivati muškarci a emotivnu ćene.
    Emocije, privrženost, preokupiranost teško se mogu skriti, pa čak i onda kada mislimo da to činimo vrlo uspešno. Jer ma kako dobri glumci bilo u životu, unutrašnje bure i nemire ne vidi samo onaj ko neće da vidi.
    Nikad se nisam obazirala na tuđe sumnje. Šta sam htela zadržala sam za sebe, za nas. Na potpitanja, aluzije, bockanja,... odgovarala sam uglavnom neodređeno, uvek kroz šalu, i ostavila vremenu da se ljudi okanu ulaženja u moju intimu.
    A šta se saznalo - saznalo se. Nisam istraživala krivce i uzroke.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #8

    Odgovor: Ima neka tajna veza!?

    memento kaže:
    Muškarci su alapače, a devojke tek samo nespretne i zbunjene. Neće biti da je baš tako.
    Po mom mišljenju i nije tako... A znaš zašto?Nemaju svi jednak motiv, i jednake razloge,kada ulaze,ili se nekim čudom ne znajući nađu u tajnoj vezi,nebitno da li je muško ili žensko u pitanju.

    Ljudi često budu mete,nečijih igrarija,ne sluteći šta im se kuje iza leđa,misleći da su u sjajnoj (tajnoj) vezi...i obično veoma kasno ukapiraju..da je ta veza ustvari javna...

  9. #9

    Odgovor: Ima neka tajna veza!?

    Da li mi ovde pričamo o "šemama" gde jedna strana želi da takvu vezu sakrije od sveta, a druga baš i ne? Rekla bih da je tada stvar jasna: tajna veza i nije "tajna" jer to jedan od partnera ne želi.
    Ja sam shvatila da pričamo o onim vezama koje obe strane žele da zadrže samo za njih.
    Do god se obaziremo ko zna, kako zna, šta zna, ko mu je rekao,... "tajnu" vezu otkrivamo mi sami. I što se više obaziremo na govorkanja, to smo više u centru pažnje.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  10. #10

    Odgovor: Ima neka tajna veza!?

    Svoje tajne dobro skrivam, osim kada zelim da se vidi... Tada se opet desi da trac nadmasuje stvarnost, te se sam cudim koliko ljudi izmisljaju...

    Medjutim desilo se da udjem u kancelariju i osetim da se izmedju dve osobe desilo seks (ne tada i tamo, vec da su u nekoj vezi) i to posle par nedelja cujem kao trac...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  11. #11

    Odgovor: Ima neka tajna veza!?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Sjajan post. Gospođa Izabelitta zaista ume da uđe u suštinu problema i to još bolje obrazloži. Međutim, možda cepidlačim, ali nekako mi se čini da su muškarci na neki način "proglašeni" odgovornijim za gubljenje atributa tajnosti neke ljubavne veze, jer su, eto, hvalisavi pa ne umeju da sačuvaju tajnu sa kim su u ljubavi i svojom nesmotrenošću otkrivaju sebe i što je najvažnije, svoju draganu čime oboje izlaže posledicama kakve već mogu nastati u nekoj sredini zbog toga.

    Naravno da ima i hvalisavih muškaraca, ali verujem da ima i žena koje nisu baš diskretne u čuvanju tajne svoje ljubavi. Znate ono, najbolje drugarice, koje opet, često imaju i još poneku najbolju drugaricu i nije teško zamisliti kako se neka tajna topi.

    Pokušaj da se da neki balans krivici muškaraca time što se damama daje kvalitet nespretnosti je lagano diskriminatosrski prema muškarcima i još više ističe njihuvu odgovornost za "provaljivanje" neke veze. Muškarci su alapače, a devojke tek samo nespretne i zbunjene. Neće biti da je baš tako.
    Juu, zar sam sve to rekla? Izeš moju pogođenu suštinu, kad to uopšte nisam htela da kažem...
    Elem, nije mi bila namera da ocrnim vasceli muški rod, niti da ženskom nataknem oreolčiće, nego sam samo probala da izdvojim različite načine na koji najčešće reaguju.
    To sa ljubavlju, isto je kao sa kašljem i siromaštvom. Samo što neki crvene i kašljuckaju, a neki od zakrpe naprave zastavu...
    Hajd' onda da pričam o sebi, svoju suštinu bar znam da ubodem... Volim da gradim zanimljive odnose, posebne, specijalne. Ne mislim pri tom da sam ja nešto posebna i specijalna, ali sam ubeđena da svaki čovek na ovom svetu, bez obzira ko je i šta je, nosi u sebi određenu crtu rafiniranosti koja ga čini privlačnim. Mene uspevaju da privuku osobe čija neka takva crta sa mojom gradi znak jednakosti. Kada se to desi, ja stvarno jesam srećna, i stvarno isijavam zadovoljstvo i nadahnutost. Čak nema veze da li se radi o ženi ili muškarcu, nego je u pitanju ekskluzivnost nekog prepoznavanja dve srodne duše. Meni je to jako važno, jer je u pitanju svojevrsno raspakivanje intime, pa očekujem da sa tim ljudi rukuju pažljivo. Ne volim ni kad prijateljica rastrubljuje ono što je prošaputano, ni kad to učini muškarac.
    Nemam tajne veze, ali u neke veze ulažem svoje tajne, pa sam povređena kad se to stavi na promaju i razduva uokolo.
    Ne znam koliko je moja suština promašila temu , ali mislim da je poverenje osnov svakog odnosa. Da li svet njuši nešto, da li naslućuje moje vibracije u odnosu na neke ljude, uopšte me ne zanima. Važno mi je viteštvo mojih specijalnih ljudi u čuvanju blaga, bez obzira na njihov pol i vrstu odnosa koju imam sa njima.
    Vrag odneo šnalu...

  12. #12

    Odgovor: Ima neka tajna veza!?

    Ne umem da krijem ništa, sve se na meni vidi. Mogu mnogo da podnesem ali ne krijem bes, tugu, bol, strah, očaj, čežnju, mržnju pa tako ni ljubav. Ni tuđe oči od mene ništa nisu sakrile. Ne umem i nikad nisam umela da sedim na dve stolice, nikada nisam imala tajnu vezu. Dovoljno sam ih preživela tuđih, hvala ali ne hvala. To je meni više komplikovano i stresno, nego interesantno i privlačno. Volim da se osećam slobodno, ne volim da se krijem i tajim, osobu koju volim ne izdajem i ne povređujem na taj način makar nikad ne saznala... dok ne prestanem da je volim ili dok me ona ne izda ili povredi. Onda odlazim, zatvaram vrata i stavljam katance.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  13. #13

    Odgovor: Ima neka tajna veza!?

    Ljudi su takvi,po prirodi,da ne mogu da zadrzhe neke stvari za sebe...Recimo ti cutish,ali se ona hvali kod drugarica,ili obratno...
    Chim to dodje do trece osobe,onda je sve gotovo...Ne kazhe se dzabe,"jedan ko nijedan,dva ko jedan,a tri k`o tri`es tri"...
    Me Bring Da Enlightenment...

Slične teme

  1. Vrste veza
    Autor davorjanka u forumu Ljubav
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 21.09.2015, 22:00
  2. Veza na daljinu?
    Autor kissigirl u forumu Ljubav
    Odgovora: 113
    Poslednja poruka: 19.05.2011, 20:56
  3. Najvaznija tajna...
    Autor dankaBg u forumu Filozofija
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 08.04.2010, 23:02
  4. Tajna Uskršnjih Ostrva
    Autor yige_gui u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 14.04.2007, 20:59
  5. Neka počiva u miru...
    Autor euridika u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 21.02.2007, 13:46

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •