Mormoni
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8

Tema: Mormoni

  1. #1

    03 Mormoni

    ja sam od onih sto cuju svasta, sve drze u glavi, ali malo sta se za mene stvarno lepi.

    Sad sam na radiju "Svetigora" slusala o Mormonima. Bilo je tu svacega , pa i mnogo licnih stavova ovog covjeka koji inace vodi tu emisiju o sektama.(njegivi pravo na izrazavanje misljenja)

    Osim sto su ti Mormoni i njihova crkva , sekta, sto god da je, naudili jedinstvu hriscanstva, sta jos to oni rade?? Vrbuju ljude, ok, to svatam. ko je takav karakter, prikljucice im se. Je li? Slobodna volja... hoces, neces. zanima me sta oni to ruzno rade?? sta oni rade, a da nije dobro(namerno)? Prisiljavaju li? Ucenjuju li? Pozivaju li na ubistva? Kradje? Laz (sem, eto, te lazi koja se tice Biblije , a koja je opet takva i onakva)?

    Sve se nesto pitam, zar sekte nisu odvano ispricana tema, ali ako ovi Mormoni ugorzavaju necija prva, onda treba da se informisem na vreme.

    eto...

  2. #2

    Odgovor: Mormoni

    Citat simona_sleeps kaže: Pogledaj poruku
    ja sam od onih sto cuju svasta, sve drze u glavi, ali malo sta se za mene stvarno lepi.

    Sad sam na radiju "Svetigora" slusala o Mormonima. Bilo je tu svacega , pa i mnogo licnih stavova ovog covjeka koji inace vodi tu emisiju o sektama.(njegivi pravo na izrazavanje misljenja)

    Osim sto su ti Mormoni i njihova crkva , sekta, sto god da je, naudili jedinstvu hriscanstva, sta jos to oni rade?? Vrbuju ljude, ok, to svatam. ko je takav karakter, prikljucice im se. Je li? Slobodna volja... hoces, neces. zanima me sta oni to ruzno rade?? sta oni rade, a da nije dobro(namerno)? Prisiljavaju li? Ucenjuju li? Pozivaju li na ubistva? Kradje? Laz (sem, eto, te lazi koja se tice Biblije , a koja je opet takva i onakva)?

    Sve se nesto pitam, zar sekte nisu odvano ispricana tema, ali ako ovi Mormoni ugorzavaju necija prva, onda treba da se informisem na vreme.

    eto...
    Jos jedna Paulijanska (za naivne "Hriscanska") sekta, koja se na nasim prostorima zove "Sveci zadnjih dana", i cilj joj je kao i svakoj drugoj
    "Hriscanskoj" organizaciji - tvoj novac.

    YUpiter
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  3. #3

    09 Odgovor: Mormoni

    mozda jos treba da ucim o zivotu, ali to za novac mi uopste nije palo na pamet.

    sta vise, to mi nekako vise ide uz neke tzv. ili ne tzv. sekte koje propagiraju Novi svetski poredak.

    Sta imaju mormoni s Novim svetskim poredkom?

  4. #4

    Odgovor: Mormoni


    Sve mi se cini da si ti mnogo toga vec naucila o zivotu.

  5. #5

    Odgovor: Mormoni

    Pavlijanske/"Hriscanske" sekte proturaju laz da je Isus Hrist ziv u telu koje se
    pojavilo pre 2000 godina i koje ce na Dan Gospoda Boga da se vrati leteci na oblaku, recimo Jehovini svedoci nisu "Hrsicanska" sekta, posto oni smatraju Isusa
    samo Sinom Bozijim/Mesijom, a ne Gospodom Bogom (koga nazivaju Jehova), znaci oni ne cekaju Isusa.
    Novi svetski poredak nije nista novo, i jos nisam cuo da postoje verske sekte
    koje imaju veze sa stvarnim stanjem u kojem neko vlada ovom planetom.
    Sve verske sekte su besprofitne organizacije samo na papiru, i niti jedna nebi
    opstala da ne dobija novac od vernika, posto svestenstvo nema drugu primarnu
    delatnost.
    Svaki novi vernik je potencijalni izvor prihoda za svaku sektu, pa tako i za
    Mormone (LDS).

    Jewpiter
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  6. #6

    Odgovor: Mormoni

    Поред свог постојања уопште као јерес, осим одвлачења људи од истине Православне вере и Хришћанске цркве, Мормони лажно уче о Богу и свему што нам је дужно чинити да би са Богом у миру живели. Тако и лажима прилагођавају историјске чињенице својим потребама а све у циљу стицања материјалних средстава и контролисања јавног мњења које врше путем ланчане контроле својих чланова, баш као и остале секте. И примењују се све методе задобијања својих чланова, па између осталог и мучење људске душе психолошком и парапсихолошком праксом (магијама). Најзапаженија болест међу групама које припадају овој секти је подржавање полигамије тј блудничења са више жена одједном, а не устручавају се ни од хомосексуализма. Тако је прошле године, у једној од америчких држава, федерална полиција успела да разбије један клан који је основао "сигурну кућу" за жене из породица, са децом или не или финансијски угрожене, а тамо су их онда даље обрађивали и привољавали на свакојаке сексуалне активности. Федералној полицији је било јако тешко да спроведу акцију јер је ова секта јако распрострањена у Америци, па тако имају чак и власт у једној од држава - Масачусетс. Овом акцијом ухапшено је око 250 њихових чланова, а вест о томе можете пронаћи преко интернета. Поред овога, у Америци је активан и рат верских секти отпалих од протестанизма (који су опет отпали од католицизма, а ови од нас), па сукоби попримају и размере уличних обрачуна ватреним оружјем.
    Мислим да је ово довољно, а ако је потребно кажите, ископаћу још тога, а има га на претек - све за Бога и истину.
    Свако добро од Господа

  7. #7

    Odgovor: Mormoni

    Njihovo versko ponasanje me stvarno ne interesuje, ali tako sto MI verujemo u pravoslavnu veru, tako oni veruju u to njiovo... I nije istina da podrzavaju mnogozenstvo, to je kod njih STROGO zabranjeno. Samo znam da su oni jedna od najvecih humanitarnih organizacija na svetu. Pre 2 meseca su Novom Sadu donirali 350 - invalidskih kolica, a u predhodnoj turi 250 invalidskih kolica. A za septembar je najavljena jos jedna tura invalidskih kolica i staka. I kada su dolazili, bas sam pokusao da ih pitam, nesto o njima, ali oni nece pricati ako ih nepitate. a mnogozenstvo je bilo na poc etku ali to vise ne podrzavaju, isto tako ne sme da se pusi, pije... Eto toliko, a te stvari na internetu, su cista izmisljotina, i budalastine...

  8. #8

    Odgovor: Mormoni

    Mormoni su dobri Hriscani. Trude se.

    Ne rade nista od gore loseg navedenog. Bar ja nista nisam video. Bio sam vise puta kod njih
    u njihovoj maloj crkvi u Novom Sadu. Druzebljivi su, kulturni, nisu nametljivi.
    Ja sam otisao svojom voljom, niko me nije silio ni iskoristavao. Isao sam zbog druzenja a ne da
    budem clan organizacije.

    Cak i pruzaju besplatno obrazovanje Engleskog jezika, za one koje to zele.

    Jedini problem (kao i kod svih ostalih Hriscana) je to sto veruju da covek mora
    da se pomiri sa Bogom, i da zivi za Boga, i da bez Boga covek je izgubljen.
    Life has a motto: that any game is better than no game.
    - LRH

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •