Bal pod maskama - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 27 od ukupno 27
  1. #16

    Odgovor: Bal pod maskama

    masku nemam samo kad sam sama ili kad sam pred nekim gola sve ostalo je maska.. oni koji me poznaju znaju da masku ne treba da skidaju, jer pred njima ona svakako i ne vazi, jer me znaju bez nje..
    cuvam se tako.. od povrede, od podsmeha, pravim se da sam jaka a nisam toliko.. naprotiv.. u meni i dalje cuci uplasena devojcica.. skrivena pod maskom..
    i kako godine prolaze, sve je vise navlacim, sve tvrdje stoji na meni i sve lakse prianja.. pravim se da ne boli, necu da vide na meni..
    nisu maske tako lose, sve dok vise ne mozes da razlucis sta je na tebi maska a sta si u stvari ti..
    Krek, krek.. Ne gudra

  2. #17

    Odgovor: Bal pod maskama

    Slabo ja baratam sa tim maskama ...

    Nemam ih puno iz razloga sto se trudim da oko mene budu ljudi, pred kojima,
    mi ne trebaju maske i pred kojima ja mogu biti Ja.
    E sad imam ih nekoliko za one posebne prilike, kad su neophodne.
    Maska sa likom distance, mi je omiljena i najlaksa za upotrebu
    Nju uglavnom koristim pred nepoznatim ljudima i pred onim poznatim, ali ne i dragim,koji to i zasluzuju.I naravno u poslu, gde se trudim da mi je na dohvat ruke.

    I ona druga,koju upotrebljavam sa vremena na vreme,kada sam slaba i ranjiva,
    a ono moje Ja mi ne dozvoljava da drugi to vide.Tada navucem tu masku
    "ludog klovna" i smesim se i uspevam ... tek poneke oci , koje me jako dobro poznaju provale je za tren, ali je istim tim pogledom i ocute, jer znaju dokle je doslo ...

  3. #18

    Odgovor: Bal pod maskama

    ja sam uvek ja.....
    ali neki nekad je maska neophodna da se ne vidi da sam povredjena,tuzna,da me bole neke reci....tada stavim masku -sve je ok- i idem dalje....
    Najveca vlast je vladati sobom.

  4. #19

    Odgovor: Bal pod maskama

    Zar nismo mi sami maske?U toku jednog minuta,dogodi se moraš da reaguješ bilo na šta što nije tvoje mišljenje,naravno neverujem da će neko smireno ćutati,BU.i odjednom tvoja maska iskoči,a nisi ni verovao da ona u tebi čiči.
    Retki su danas oni koji mogu da ostanu isti,da budu bez maske,teško baš teško.Ima ljudi bez maske,volela bih da ih vidim,znam da ima,al danas

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  5. #20

    Odgovor: Bal pod maskama

    Maske su neophodne da bi mogao da funkcionišem ali ne da sam pod jednom maskom istinoljubiv a pod drugom prevarant, pod trećom manipulator... Svako je poseban, na svoj način ali zbog prilagođavanja raznoraznim siruacijama, moramo biti malo drugačiji no što jesmo. Nekad se nekom umiljavamo, nekad se naljutimo ali smo, u suštini, uvek isti. Mi smo bića sa bezbroj varijacija ali osobeni, na sebi svojstven način.
    Prvi utisak uvek vara

  6. #21

    Odgovor: Bal pod maskama

    Maska...uvek
    I za sve prilike
    Jer sam ja zaista ja jedino kada sam sama
    I ne bih uopste zelela da je drugacije
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  7. #22

    Odgovor: Bal pod maskama

    Onda taj bal neprekidno traje...I to je divno...Mislim na bal...a,ne na maske..!

    Ali,lako je...Andre Malro pomaze...lako je da shvatimo ko smo.(makar malkice...)..!?Jer ''Covek je onaj sto se skriva''...E sad se pitamo :Da li maska otkriva sakriveno ili postaje nova skrivalica?...Da li smo odredjeni maskom ili smo na nju osudjeni..?

    E sada Ono Kamijevo,da je covek jedino bice koje ne zeli da bude ono sto jeste(a,sta je covek...to je drugo pitanje...),onda se maska javlja kao prekoracenje ili san iz jave...
    Pitamo se takodje:''Da li maska skriva ili otkriva to sto je vec skriveno?Pouzdanog odgovora nema...Ali postoji nesto sto se ipak zna..

    U duhu ideja K.Gerca o kulturi koja ''obezbedjuje vezu izmedju onoga sto su ljudi sposobni da postanu i onog sto oni stvarno postaju'',maska kao simbolicko sredstvo,pripada temeljnim vrednostima...I nju poznaju svi narodi od praiskona...

    Hajde ovo sto nas pitaju...Zna se da svi ,naravno imamo maske ,jer smo tome uceni jos od malena..Zapravo ,uce nas raznim ulogama ,koje mi usvajamo ,pa se shodno tome i maskiramo.

    .I naravno..treba razlikovati tendenciozne maskembale od onih spontanih...a i od onih koje vecina nas nosi celoga zivota...,jer nazalost ne zivimo u pravoj stvarnosti vec u zamisljenoj...
    Sta postizemo maskama..'' pokusavam da nadjem svet igre koji bi se razlikovao od teskobnog sveta determinisane realnosti''odgovara R.B...To je ustvari ,putovanje od''realne licnosti''do nadstvarne persone...Igrac hoce da bude ono sto nije bio,a moze biti...

    Postoje velike razlike medju ljudima u vezi sa intelektuelnim ili fizickim sposobnostima poput znanja,vestina,talenta...Cesto se identifikujemo sa tim stvarima...i to do te mere da nas u potpunosti preuzme i postane , maska...koje cesto nismo svesni...i koja nas od nase sustine mnogo udaljava..pa na kraju i ne znamo ko smo...?!

    Posto cesto tako maskirani gubimo vreme ,istinske veze medju nama nisu moguce,pa otud toliki problemi i konflikti u nasim zivotima...(neispunjena obecanja...nerealne zelje...emocionalni razvodi,lazni,necovecni otudjeni odnosi...)

    Maskembal neprekidno traje...ali budimo ipak obazrivi ...

    Ko je iza maske?Odgovor bismo mogli traziti i u svetu maski,tajanstveno dvosmislenom i nepredvidljivom,ali i u covekovoj neostvarenosti i necelovitosti.A,mozda ponajvise u covekovoj podeljenosti izmedju realnog Ja ,koje je u temeljima stvarnosti, i neotkrivenog i nepoznatog Ja ,koje se u cudljivoj spontanosti javlja kao ova mogucnost postojanja...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  8. #23

    Odgovor: Bal pod maskama

    Pa naravno.Nemam masku jedino pred svojom decom,mada i tad nekad moram da glumim da sam strašno ljuta i ako bih najradije prasnula u smeh.

    Pa zar ih svi nemamo, kako kaže Mish?

    Ja ih imam kad neću da ljudi shvate kakva sam zapravo.Tako sam jača.Ili bar delujem...
    Poruku je izmenio čista iluzija, 20.02.2012 u 20:15 Razlog: slovna greška

  9. #24

    Odgovor: Bal pod maskama

    Smešno je staviti masku pred mudrim čovekom, još smešnije pred glupim.

  10. #25

    Odgovor: Bal pod maskama

    Najopasnija maska je ona koju čovek stavlja na sopstveno lice koje će samo on gledati.

  11. #26

    Odgovor: Bal pod maskama

    Kakva maska? Zašto? Kome je to potrebno? Ne vidim svrhu, niti potrebu za tim. Možda se dešavalo dok sam bila mlađa, da glumatam da sam jača nego što sam tada bila. Nisam plakala, nisam želela da pokažem da sam osetljivija od svoje sestre jer su svi govorili da sam ja "jača". Što se tiče drugih maski, nemam ih. Ono sam što sam. Nekad ozbiljnija i u realnom životu i ovde na forumu, nekad opuštenija. Zavisi od situacije i raspoloženja. Isuviše su mi se dešavale gluposti da bih imala živaca i glumim nešto što nisam, niti da trpim iste. Ja sam za istinu, ma kakva ona bila.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  12. #27

    Odgovor: Bal pod maskama

    O da, nosimo maske.
    Svi mi nosimo maske , neko manje , neko vise , kao neki vid odbrane , trazenja sigurnosti jer smo uslovljeni okolnostima ,
    okolinom , kriznim vremenom u kojem zivimo , ljudima takvim kakvi jesu,
    osim mozda ? u onim trenucima kada smo sa bliskim osobama
    a skidamo ih u trenucima pred san jer jedino tada smo potpuni svoji.
    Sami sa sobom.
    Tada se skida maska ....odmotavaju filmovi.....naviru misli ....
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •