Sex, ljubav i depresija
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 36
  1. #1

    Sex, ljubav i depresija

    Sta mislite koliko sex ima veze sa ljubavlju,moze li bez ljubavi i kako se prko ljubavi i sexa lagano stize do depresije?
    Psiholoski je sve ovo jasno, naucno je dokazano. Kakva su vasa iskustva po tom pitanju? Sta mislite o teoriji da su ljubav i sex (u negativnom smislu) kao ne zadovoljene potrebe glavni uzroci depresije?

  2. #2

    Odgovor: Sex,ljubav i depresija

    Citat suzy73 kaže: Pogledaj poruku
    Sta mislite koliko sex ima veze sa ljubavlju
    Pozeljno, ali ne i obavezno.

    moze li bez ljubavi i kako se prko ljubavi i sexa lagano stize do depresije?
    Paaa nem' pojma. Meni nema boljeg leka od seksa. I od ljubavi i od ljubavi naravno. Oslobadja od stresa.
    Ali ako je ljubav neuzvracena...a seks se svodi na njegovo dahtanje i drhtanje na tebi dok ti turpijas nokte, prevrces ocima i gledas na sat kad ce da zavrsi...onda je to zaista depresivno.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  3. #3

    Odgovor: Sex,ljubav i depresija

    Depresiju stvara ``manjak`` prihvatanja od strane pojedinaca drustva (usamljenost).
    Prema tome ljubav prouzrokuje depresiju jedino ako je nema u dovoljnoj kolicini a subjekat ima potrebu da bude prihvacena preko ljubavi.
    Sex bez ljubavi ne postoji, svaki seks ima makar minimalni nivo ljubavi, inace ne bi doslo do njega.

    Kod seksa postoje dve dimenzije:
    Prva, nedovoljno iskazana/ostvarena ljubav, vrsta seksa koji zovemo seks bez obaveze, seks za jednu noc i sl., kada se posle seksa mogu javiti simptomi nedovoljnog prihvatanja preko ljubavi (osecaj ``masinskog`` seksa, nedovoljno uzivanje u seksu i neprijatno secanje na sex). To moze dovesti do depresije, mada se ugrozena strana obicno povuce iz avanture pre pojave depresije.
    Druga dimenzijan je izvor srece, sex sa puno ljubavi i emocija, koja deluje antidepresivno... Sreca prihvatanja i licnog uspeha...

    Vezano za temu mozemo reci da postoji i posebna klasa ljudi tzv. zenskarosi/radodajke, osobe koje jure iz avanture u avanturu odnosno ne mogu/znaju reci NE, zbog ogromnog deficita prihvatanja. Spremne su na sve zarad kratkog osecaja prihvacenosti, naravno sve to rade da bi izbegli dubok i tezak osecaj samoce prozet depresijom.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #4

    Odgovor: Sex,ljubav i depresija

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Depresiju stvara ``manjak`` prihvatanja od strane pojedinaca drustva (usamljenost).
    Prema tome ljubav prouzrokuje depresiju jedino ako je nema u dovoljnoj kolicini a subjekat ima potrebu da bude prihvacena preko ljubavi.
    Sex bez ljubavi ne postoji, svaki seks ima makar minimalni nivo ljubavi, inace ne bi doslo do njega.

    Kod seksa postoje dve dimenzije:
    Prva, nedovoljno iskazana/ostvarena ljubav, vrsta seksa koji zovemo seks bez obaveze, seks za jednu noc i sl., kada se posle seksa mogu javiti simptomi nedovoljnog prihvatanja preko ljubavi (osecaj ``masinskog`` seksa, nedovoljno uzivanje u seksu i neprijatno secanje na sex). To moze dovesti do depresije, mada se ugrozena strana obicno povuce iz avanture pre pojave depresije.
    Druga dimenzijan je izvor srece, sex sa puno ljubavi i emocija, koja deluje antidepresivno... Sreca prihvatanja i licnog uspeha...

    Vezano za temu mozemo reci da postoji i posebna klasa ljudi tzv. zenskarosi/radodajke, osobe koje jure iz avanture u avanturu odnosno ne mogu/znaju reci NE, zbog ogromnog deficita prihvatanja. Spremne su na sve zarad kratkog osecaja prihvacenosti, naravno sve to rade da bi izbegli dubok i tezak osecaj samoce prozet depresijom.
    Ne,ljubav nije neophodna za dobar sex, potrebna je iskljucivo i samo erotska zelja - naravno uvek je bolje kad ima ljubavi.

    U depresiju uvek uvodi osecaj ne prihvacenost od strane okoline, a samim tim i sexsalna ne prihvacenost. Depresivci tonu sve dublje u depresiju upravo u trenutcima kada se osecaju nedovoljno privlacnim za suprotni pol- ovo ujedno prestavlja i najbolji put za raspad sistema. Za depresivce je karakteristican vrlo izrazen osecaj krivice i ovo se takodje reflektujuje u sexsualnom smislu "nisam dovoljno privlacan,nemam sexsualnu zelju" - rekli bi depresivci.

    Naravno nedostatak seksa nije jedini uzrok depresije,depresija je bolest emocija (ovo je najtacnija definicija)pre svega, ali je sex jedan od kljucnih faktora.

  5. #5

    Odgovor: Sex,ljubav i depresija

    za mene su sex i ljubav neodvojive kategorije. ako nema emocija kakav je sex
    verovatno postoje osobe koje to moge da odvoje ali ja nisam ta
    depresija dolazi zbog neuzvracenih osecanja....verovatno
    Najveca vlast je vladati sobom.

  6. #6

    Odgovor: Sex,ljubav i depresija

    Citat suzy73 kaže: Pogledaj poruku
    Sta mislite koliko sex ima veze sa ljubavlju,moze li bez ljubavi i kako se prko ljubavi i sexa lagano stize do depresije?
    Psiholoski je sve ovo jasno, naucno je dokazano. Kakva su vasa iskustva po tom pitanju? Sta mislite o teoriji da su ljubav i sex (u negativnom smislu) kao ne zadovoljene potrebe glavni uzroci depresije?


    Ljubav je uzrok - sex je posledica - rezultat je beba(devojćica ili dečak, svejedno...ne pravim pitanje ) ... bar bi trebalo biti tako...

    ali

    Danas imamo--> sex za uzrok - a posle idu mnogooooo raznoraznih posledica-> ( ponekad se izrodi ljubav, ponekad depresija, razočaranost, povredjenost, ponekad i jutarnji gubitak pamćenja, ponekad i po koja boleština jel, neretko i uznemiravanje od strane jednog učesnika sexa na brzaka...itd... ali najćešća posledica koja se javlja je--> abortus! ) - i na kraju rezultat su nesrećni i nezadovoljni ljudi...
    ...Koji (samo) kroz sex (bez ljubavi)traže zadovoljstvo i istinsku sreću! Neshvatajući da su poput narkomana, koji su isto tako srećni dok traje fix doza .... pa kad' dejstvo prestane, postaju unezvereni, depresivni i nesrećni....do nove doze....a znamo kuda to vodi !


  7. #7

    Odgovor: Sex,ljubav i depresija

    seks bez ljubavi je sve češća i češća pojava..i super je to tako neko veme i ponekad ( može biti čak i korisno), ali ako to nekome postane opsesija i način života, u većini slučajeva vodi u depresiju..i to onu najgoru, koja se teško prepozna, a nekad i ne primeti dok ne bude kasno..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  8. #8

    Odgovor: Sex,ljubav i depresija

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku


    Ljubav je uzrok - sex je posledica - rezultat je beba(devojćica ili dečak, svejedno...ne pravim pitanje ) ... bar bi trebalo biti tako...


    Au, ser_gogsy, da sam se vodila u skladu s tim, to bi značilo da sam se opravdano seksnula samo jednom u životu...
    Pa definitivno bih pala u depresiju da je tako bilo...
    Vrag odneo šnalu...

  9. #9

    Odgovor: Sex,ljubav i depresija

    seks bez ljubavi je sve češća i češća pojava..
    Da li mi to dolazimo na *definiciju ljubavi* koja nije ono što se široko propoveda u svetu...otuda sledi razočarenje i depresija. Na jednu zabludu reagujemo drugom zabludom, baš čarobno.. neko shvati pre ili kasnije..

    jubav je uzrok - sex je posledica - rezultat je beba(devojćica ili dečak, svejedno...ne pravim pitanje ) ... bar bi trebalo biti tako...

    ali

    Danas imamo--> sex za uzrok - a posle idu mnogooooo raznoraznih posledica-> ( ponekad se izrodi ljubav, ponekad depresija, razočaranost, povredjenost, ponekad i jutarnji gubitak pamćenja, ponekad i po koja boleština jel, neretko i uznemiravanje od strane jednog učesnika sexa na brzaka...itd... ali najćešća posledica koja se javlja je--> abortus! ) - i na kraju rezultat su nesrećni i nezadovoljni ljudi...
    ...Koji (samo) kroz sex (bez ljubavi)traže zadovoljstvo i istinsku sreću! Neshvatajući da su poput narkomana, koji su isto tako srećni dok traje fix doza .... pa kad' dejstvo prestane, postaju unezvereni, depresivni i nesrećni....do nove doze....a znamo kuda to vodi !
    Slažem se, ali delimično. Sex je najbolji ako ga upražnjavaš svim svojim bićem ( dušom i telom-iskreno )..sve ostalo je bolest zavisnosti koji se može izroditi u druge bolesti.. Evo, gore sam naveo *ljubav* kao primer. Ako je ljubav toliko jaka, što je čest primer kod ljudi, postavlja se pitanje zašto ljudi doživljavaju krah zbog neuzvraćene ljubavi? Da li je to bila ljubav ( ma koliko ona biola iskrena ), kako je mnogi definišu, ili je to frustracija na određenu požudu ?
    Kao kada dete ne dobije svoju omiljenu igračku.....

  10. #10

    Odgovor: Sex,ljubav i depresija

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    za mene su sex i ljubav neodvojive kategorije. ako nema emocija kakav je sex
    verovatno postoje osobe koje to moge da odvoje ali ja nisam ta
    depresija dolazi zbog neuzvracenih osecanja....verovatno

    Super! A koliko vremena provedes u vezi pre nego sto prvi put spavas sa deckom,4 meseca,5 ili 6? Pitam posto ti od prilike toliko vremena treba (minimum) da stvarno nekog zavolis. Sve ono sto osecas pre toga je zaljubljenost i to ne treba brkati sa ljubavlju jer je razlika velika.

    Zaljubljenost je usko povezana sa erotskom zeljom, sve pocinje prvim vizuelnim kontaktom izmedju dve osobe. znaci svidi ti se taj neko kako izgleda, jednostavno te privuce fizicki. Jos i ako ima malo sarma i ako je duhovit - bingo to je to. Dakle erotska zelja.

    Ljubav je vec dublje osecanje,licna emocija i nije nuzno povezana sa sexom. Ti mozes volet neku osobu izuzetno mnogo, do granice zavisnosti, a da te uopste erotski ne privlaci (recimo privlacio te je u proslosti). Dakle, ljubav tu postoji,traje godinama ali nema zelje za sexom. Slozices se takvih brakova je mnogo - narocito posle mnogo godina koje jedan par provede zajedno (ali to ne znaci da ih ne bi privukao neko drugi i probudio erotsku zelju).
    Imak se vracamo na Frojdovu teoriju:"Koren svega je sex"

  11. #11

    Odgovor: Sex,ljubav i depresija

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Au, ser_gogsy, da sam se vodila u skladu s tim, to bi značilo da sam se opravdano seksnula samo jednom u životu...
    Pa definitivno bih pala u depresiju da je tako bilo...
    Auu...baš

    Da si se vodila u skladu s tim, to bi značilo da si se opravdano sexnula samo sa .... JEDNIM .... u životu, a koliko puta? to je već vaša privatna stvar

    E sad, ako depresiju lečiš tako što menjaš partnere kao čarape....nek' ti je sa srećom....

    Eno Kal_el oberučke dočekuje takve "depresivne" dame

    Šalu na stranu....Očigledno da nisi obratila pažnju na moju rečenicu--> "trebalo bi tako da bude"

    Trebalo bi, ali nije!

    A nije zato što su sve moralne vrednosti pomerene i osakaćene, pa i kada su ljubav i sex u pitanju!
    Danas se nove moralne vrednosti ogledaju u slobodi sexualnog ponašanja, koje se reklamira na sva zvona počevši od porodice i kućnog vaspitanja, preko škole, ulice i medija.....pa kao posledicu imamo sex 12togodišnjaka po školskim WC-ma snimljen mobilnim telefonima i transparentno(da svi vide) postavljenim na net-u po raznim sajtovima....
    Sex sve više i više prestaje da bude intimna stvar izmedju dvoje ljudi koji se vole!

    A to je suština--> Sex iz ljubavi sa osobom koja vam znači nešto i s kojom planirate da ostanete verni....

    suzy73 kaže:
    Super! A koliko vremena provedes u vezi pre nego sto prvi put spavas sa deckom,4 meseca,5 ili 6? Pitam posto ti od prilike toliko vremena treba (minimum) da stvarno nekog zavolis.
    Odakle ti ideja o tolikim "utrošenim" mesecima, kao minimum vremena da se neko zavoli?
    Kakvo je sad to merenje, odmeravanje i premeravanje--> volim/nevolim - volim/nevolim ?
    U ljubavi nema merenja i vaganja!
    Ljubav se dogodi ...ili se ne dogodi!
    U osećaju koji nazivamo ljubav, nema manipulacije!
    Ono sa čim možemo (i moramo) upravljati i vagati, je tolerancija u vezi...I tada, kako vreme prolazi, dani, meseci i godine, ljubav bi trebala da jača i snaži...Medjutim, kada tolerancije i medjusobnog uvažavanja nema(a to je i njaćešći slučaj), ljubav opada, slabi i na kraju se gasi....
    Ovo nije ništa novo, i dešava se svaki dan pred našim očima....
    Zato jer je čovek danas okrenut samo ka sebi samome, nespreman na bilo kakvu žrtvu....počevši od onih najmanjih pa do onih većih, koje je ponekad potrebno podneti, zarad partnera i veze u kojoj su....

    suzy73 kaže:
    Zaljubljenost je usko povezana sa erotskom zeljom, sve pocinje prvim vizuelnim kontaktom izmedju dve osobe. znaci svidi ti se taj neko kako izgleda, jednostavno te privuce fizicki. Jos i ako ima malo sarma i ako je duhovit - bingo to je to. Dakle erotska zelja.


    Ma kakvi....

    Erotska želja je prirodan instinkt koji nam je Bog dao, i ona jeste u neku ruku uslovljena fizičkim izgledom/šarmom suprotnog pola.....Ali isto tako nam je Bog dao i razum, svest, savest, volju i karakter, da ne naskačemo i zaskačemo jedni druge kad god nam se javi "želja" .... Jer tada se ne bi baš mnogo razlikovali od životinje, jel?
    Zaljubljenost nije usko povezana sa erotskom željom, iz prostog razloga jer neko može biti zaljubljen i u kućnog ljubimca/štene/mače/hrčak....itd....a to ne znači da će i da ga zaskoči - u erotskom smislu

    Dakle, ostaje nam opet-->ljubav!

    Bez ljubavi nije vredno ni živeti....a sex je potrebna, ali i sporedna stvar....


  12. #12

    Odgovor: Sex,ljubav i depresija

    Citat suzy73 kaže: Pogledaj poruku
    Super! A koliko vremena provedes u vezi pre nego sto prvi put spavas sa deckom,4 meseca,5 ili 6? Pitam posto ti od prilike toliko vremena treba (minimum) da stvarno nekog zavolis. Sve ono sto osecas pre toga je zaljubljenost i to ne treba brkati sa ljubavlju jer je razlika velika.

    Zaljubljenost je usko povezana sa erotskom zeljom, sve pocinje prvim vizuelnim kontaktom izmedju dve osobe. znaci svidi ti se taj neko kako izgleda, jednostavno te privuce fizicki. Jos i ako ima malo sarma i ako je duhovit - bingo to je to. Dakle erotska zelja.

    Ljubav je vec dublje osecanje,licna emocija i nije nuzno povezana sa sexom. Ti mozes volet neku osobu izuzetno mnogo, do granice zavisnosti, a da te uopste erotski ne privlaci (recimo privlacio te je u proslosti). Dakle, ljubav tu postoji,traje godinama ali nema zelje za sexom. Slozices se takvih brakova je mnogo - narocito posle mnogo godina koje jedan par provede zajedno (ali to ne znaci da ih ne bi privukao neko drugi i probudio erotsku zelju).
    Imak se vracamo na Frojdovu teoriju:"Koren svega je sex"
    draga moja koga briga za vreme....ako ljubavi ima....ljubav ne merim na sate ,mesece nego kolicinom ljubavi koju dajem i koju primam. e sad koliko mi treba vremena tj.meseci da bi sa nekim otisla u krevet? to mi zvuci kao neka pravila igre.posle toliko vremena red je da odem u krevet sa nekim...ljubav je nesto vise od puke privlacnosti i zelje,sarma,duhovitosti...
    slazem se sa tobom da je ljubav mnogo dublje osecanje...ali...ako te ta osoba ne privlaci ....sta je to? neka simpatija. to nije lubav.
    ljubav je kad si svestan necijih mana,necijih vrlina,kad nekog i pored toga zelis,kad dobro komunicirate, kad u toj osobi imas i prijatelja i ljubavnika....
    i jos nesto slazem se sa tobom da postoji brakova gde ne postoji zelja....ali ljubav je nesto sto treba negovati a to je vec umece nismo svi toliko emotivno pametni,neki vise neki manje....oni koji su manje ljubavi traze zamenu u sexu....to ih ispunjava za kratko...a zasto? zele da vole a ne znaju kako.
    dakle da zavrsim kad bi se ljubav i pozuda izjednacile sta bi nas razlikovalo od nasih predaka sa drveta?
    Najveca vlast je vladati sobom.

  13. #13

    Odgovor: Sex,ljubav i depresija

    @ser_gogsy

    Da sam bila samo sa jednim, to bi značilo da sam trebala ostati sa svojom prvom velikom ljubavlju. Dok je trajalo, bila sam ubeđena da će tako biti, ali posle je ljubav nestala, a ja bih verovatno bila u žestokim depresijama da je to potrajalo, a i on verovatno.
    Izvini, ali za potpunu i skladnu vezu nije dovoljno se dvoje tolerišu i međusobno uvažavaju. Ljubav je važna, ali i strast. Bez strasti su svi samo dobri drugovi ili cimeri.
    Zašto bi promena partnera bila problem? I zašto se to odmah povezuje sa menjanjem čarapa (grozna metafora, ko li je izmislio...)? Promiskuitet kao životni moto jeste problem i prilično siguran put u depresiju, ali promena partnera zarad emotivne, pa i seksualne nadgradnje onog što nam je trenutno, nije za osudu.
    Inače, slažem se sa suzy73 da se u seksualne odnose najčešće stupa pre nego što zaista možemo tvrditi da je u pitanju ljubav. Vode nas dopadanje i erotska želja, a ljubav dolazi tek kasnije, jer čovek može da bude siguran da voli tek ono što dobro poznaje.
    Mislim da bi bilo mnogo više srećnih ljudi, a i mnogo manje bensedina i drugih šarenica u opticaju, da ljudi ne robuju predrasudama o promeni partnera, svejedno da li ih to vodi u drugu vezu ili kvalitetnu samoću. (U nedostatku hrabrosti i tabletica, od srca preporučujem bar Kal_ela za prijatelja )
    A ovo s kućnim ljubimcima ti stvarno nije neki primer. Zaljubljenost je na prvom mestu vezana za strast, pa ako se neko loži na svoju mačku, u pitanju je žešća psihička devijacija, a ne znam kakve veze bi to trebalo da ima sa ovom temom.
    Vrag odneo šnalu...

  14. #14

    Odgovor: Sex,ljubav i depresija

    Citat suzy73 kaže: Pogledaj poruku
    Imak se vracamo na Frojdovu teoriju:"Koren svega je sex"
    Svako ima neko svoje viđenje..ali mislim da upravo ovakva tvrdnja vodi u depresiju...

    suzy73 kaže:
    Super! A koliko vremena provedes u vezi pre nego sto prvi put spavas sa deckom,4 meseca,5 ili 6? Pitam posto ti od prilike toliko vremena treba (minimum) da stvarno nekog zavolis.
    ...ljubav se ne meri,vremenom,granicama,ko koga više ili manje...to nekako više važi za seks..rekla bi...,pa takođe takav način razmišljanja može voditi u depresiju

    ser_gogsy kaže:Zaljubljenost nije usko povezana sa erotskom željom
    Nije i ne mora biti,kada se radi o nekom višem nivou ljubavi.

    Izzy kaže:Zaljubljenost je na prvom mestu vezana za strast
    Individualna stvar...može bit',a ne mora.Brzo dođe..a još brže i prođe...i onda?

  15. #15

    Odgovor: Sex,ljubav i depresija

    Moje skromno životno iskustvo dokazalo je tezu da je promiskuitet čoveku urodjen. Sve ostalo je silovanje duše.
    Mit o jednom čoveku za jednou ženu i suprotno, potiče još iz stare grčke i super se uklopio u društvene obrasce jer samo takav obrazac unosi kakav takav red u ionako komplikovane odnose medju polovima.
    Kažu da je spajanje dve ličnosti najdublje otkrivanje sebe i drugog. Kada gledam moje roditelje, vidim da je to tako.Ta dva pojedinca su stvorila neopnovljivo treće - mene, koja se opet ne uklapam u tu priču i formiram sama svoj obrazac ljubavi.
    A on se bazira na zaljubljenosti, svesno zasnovanoj samo na projekciji.
    Ne mislim da to ima mnogo veze sa depresijom..endogenom pogotovo
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ljubav! Sta je to???
    Autor mikivs u forumu Ljubav
    Odgovora: 286
    Poslednja poruka: 01.02.2015, 19:30
  2. Zašto kažeš ljubav...
    Autor SansRomantic u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 01.08.2012, 01:54
  3. Naći ljubav..?
    Autor kohili u forumu Ljubav
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 16.12.2011, 16:03
  4. Horoskopski znaci i depresija
    Autor bellissima u forumu Astrologija
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 07.07.2010, 11:51
  5. Depresija
    Autor euridika u forumu Psihologija
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 26.04.2010, 18:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •